Dizimi yukarı aşağı oynattığımda diz kapağımdan çıtırdama sesleri geliyor?
70 Cevap26163 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 2:47:10 

Arkadaşlar iyi günler, yatay biçimde veya hafif eğrik biçimde bacağımı aşağı yukarı oynattığımda diz kapağımdan çıtırdama sesleri geliyor. Yokuş çıkarken ve yürürken sağ bacakta hafif ağrı oluyor. Sol bacağımda bu şikayetim yok. Kötü bir şey olmasından korkuyorum, nedeni nedir? Başına böyle bir şey gelen var mı acaba? Doktora gitme imkanım yok şu an, ortalama 4,5 gün sonra gidebilirim ancak. Rahatsız ediyor bu durum, nedeni nedir acaba?

Eğilip ayakkabı bağlayamamak gibi nedenler.. Oha tutuyor. Acaba kireçlenme mi bu? Tedavisi nedir? Kalıcı mıdır? Yahu yaşım daha 17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuTLu. -- 10 Eylül 2010; 3:20:09 >

9 Mesaj
10 Eylül 2010; 2:51:04 

Burda mantıklı bi cevap beklemen yanlış, bi doktora görün.

+rep emeğe saygı

cAmper.

319 Mesaj
10 Eylül 2010; 2:53:29 

Vay arkadaş aynı durumun benzeri bende de var geçen de farketttim,

Son zamanlar uyandığımda sol diz kapağımda bir ağrı oluyordu. Uyandıktan bir kaç saat sonra geçiyor.

Neyse çıtırdama sesine gelirsek, Bende de durum şöyle, Tek kişilik koltukta hafif yanlamasına uzanır durumda sol bacağımı koltuğun yanından uzattığım zaman, ve ayağımı sağa sola boşlukta sallarken bir gıcırdama sesi duyuyorum, Aslında duymuyorum, hissediyorum gibi bir şey bunu da 2 parmağımı diz kapağımın üstüne koyup yine ayağımı salladığım zaman içten bir gıcırdama sesi algılıyor gibi oluyorum..

Tıp falan okuyan yok mu burda hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dhqwer -- 10 Eylül 2010; 2:55:07 >

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 2:59:25 

quote:

Orijinalden alıntı: camper.

Burda mantıklı bi cevap beklemen yanlış, bi doktora görün.

+rep emeğe saygı

Hocam dedim ya doktora 4,5 gün sonra gidebilirim. Annem ameliyat oldu yalnız bırakamam. Yani çok rahatsız edici bir durum. Belki başına böyle bir şey gelen olmuştur diye açtım konuyu.

@Dhqwer

Hocam çok kötü bir durum ya.. Katur kutur ediyor resmen yavaşça yukarı - aşağı yapıyorum bacak tamamen açılana kadar, yani dikleşene kadar takur tukur ediyor.

319 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:09:26 

quote:

Orijinalden alıntı: MuTLu.

Hocam çok kötü bir durum ya.. Katur kutur ediyor resmen yavaşça yukarı - aşağı yapıyorum bacak tamamen açılana kadar, yani dikleşene kadar takur tukur ediyor.

Hocam senin olay sanki parmakları kütlettiğimzde çıkan ses gibi o zaman ya, Benim durum diz kapağından sonrasını sağa sola boşluğa bırakıp sallarken oluyor. Onu da anca parmaklarımı diz kapağımın üstüne değdirdiğimde içten duyabiliyorum.Yağlanmamış kapı gıcırtısı gibin. Hatta bu duruma bile şaşırdım ya, İnsan parmakları bir nevi şu doktorların kullandığı Stetoskop görevi görüyor sanki.

Mesela az önce bilgisayar koltuğunun üstünde aynı şeyi denedim, gıcırtı gelmedi. Sadece oturma odasındaki koltukta otururken duyabiliyorum.

9 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:10:54 

hocam o zaman mantık yürüterek, kireçlenme var diyorum. Reymunjel diye bi krem var kas gevişetici ondan kullan istersen.

cAmper.

341 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:11:18 

Kireçlenme gibi bi durum olur mu dicem de muhtemelen yaşın gençtir daha

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:16:16 

quote:

Orijinalden alıntı: Tango-1

Kireçlenme gibi bi durum olur mu dicem de muhtemelen yaşın gençtir daha

Hocam yaşım 17 ben de böyle düşünüyorum, yaşım daha erken gibi. Ama bir tanıdığımıza aynısı olmuş, kireçlenmedir, bende de olmuştu dedi. Tedavisi zor mudur ne zaman geçer ve kalıcı mıdır acaba?

@camper.

Hocam bilemiyorum ama bir tanıdığımız da böyle demişti sohbet ederken.

@Dhqwer

Yok hocam, sanki 100 kişi yanımda oturmuş gofret ısırıyor, böyle bir çıtırtı var.

2519 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:16:55 

Aha hocam aynen bendeki sorun dizimi aşşağı yukarı hareket ettirdiğimde katır kutur ses geliyor ama şuana kadar ağrı hiç olmadı 2 dizimdede var bu sağda baya fazla solda daha az nedir bu hakkaten

Edit:yaş:17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LizOzOM -- 10 Eylül 2010; 3:17:08 >

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:22:08 

quote:

Orijinalden alıntı: LizOzOM

Aha hocam aynen bendeki sorun dizimi aşşağı yukarı hareket ettirdiğimde katır kutur ses geliyor ama şuana kadar ağrı hiç olmadı 2 dizimdede var bu sağda baya fazla solda daha az nedir bu hakkaten

Edit:yaş:17

Valla kardeşim uzmantv'den video izliyorum, eğilip ayakkabını bağlarsın, kalkarken ağrı varsa zorlanıyorsan yani.. Yokuş inerken ağrı hissediyorsan falan.. Off ya. Uzatmayıp hemen gitmek lazım doktora yoksa protez falan uğraşılmaz.

Hocam şu videoyu izle:

http://www.uzmantv.com/...nme-nasil-tedavi-edilir

Ayrıca sağ tarafta da var videolar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuTLu. -- 10 Eylül 2010; 3:24:06 >

341 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:23:57 

Ya sanırım ilaç tedavisi uygulanıyor babamda va kireçlenme de babamda var yanii de tedavisi konusunda hiçbi fikrim yok yaşlar baya genç o kadar kolay kireçlenme olmaz olsa bile basit bi tedaviyle atlatılır diye düşünüyorum vakir kaybetmeyin ama gidin bir an önce

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:26:25 

quote:

Ya sanırım ilaç tedavisi uygulanıyor babamda va kireçlenme de babamda var yanii de tedavisi konusunda hiçbi fikrim yok yaşlar baya genç o kadar kolay kireçlenme olmaz olsa bile basit bi tedaviyle atlatılır diye düşünüyorum vakir kaybetmeyin ama gidin bir an önce

Romatizma da olabilir mi ki acaba.. Dediğin gibi vakit kaybetmemek lazım. Acaba bayram günü yerinde midir doktorlar?

Evet, ilerlemediği sürece ilaç tedavisi kullanılıyormuş. İleride böyle bir sorun yaşamayım diye hemen iyileşir, iyileşmez spora başlayacağım.

341 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:38:35 

quote:

quote:

Romatizma da olabilir mi ki acaba.. Dediğin gibi vakit kaybetmemek lazım. Acaba bayram günü yerinde midir doktorlar?

Evet, ilerlemediği sürece ilaç tedavisi kullanılıyormuş. İleride böyle bir sorun yaşamayım diye hemen iyileşir, iyileşmez spora başlayacağım.

Romatizma da olabilir ben bi zaman ayağım burkuldu da kemik enfeksiyon kaptı romatizma olabilirim diye ağır bi antibiyotik tedavisi geçirdim 2. sınıfa falan gidiyordum şu an 18 yaşındayım herhangi bir problem yok.

Ve size bir öneri daha spor gerçekten önemli bunun yanı sıra hastahaneye gidecek olanlar mesela ben istanbuldayım Baltalimanı Kemik ahstahanesi ni öneririm adamlar işlerinde gerçekten iyiler sizin de yaşadığınız yerde bu tip hastane varsa oralara yönlenin arkadaşlar düz hastanelerin ortapedi bölümleri zaman zaman yetersiz kalabiliyorlar bana da bu teşhisi baltalimanında belirlemişlerdi zaten aklınızda bulunsun

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:45:38 

quote:

quote:

quote:

Romatizma da olabilir ben bi zaman ayağım burkuldu da kemik enfeksiyon kaptı romatizma olabilirim diye ağır bi antibiyotik tedavisi geçirdim 2. sınıfa falan gidiyordum şu an 18 yaşındayım herhangi bir problem yok.

Ve size bir öneri daha spor gerçekten önemli bunun yanı sıra hastahaneye gidecek olanlar mesela ben istanbuldayım Baltalimanı Kemik ahstahanesi ni öneririm adamlar işlerinde gerçekten iyiler sizin de yaşadığınız yerde bu tip hastane varsa oralara yönlenin arkadaşlar düz hastanelerin ortapedi bölümleri zaman zaman yetersiz kalabiliyorlar bana da bu teşhisi baltalimanında belirlemişlerdi zaten aklınızda bulunsun

Hocam annem emekli SSK memuru, sağlık karnem falan var. Bunlarla gidiyoruz değil mi?

Ayırca;

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=306629

Hemen gidiyorum. Bayramın 3. günü arkadaşım gelecekti. Hemen söyleyimde gidelim hastaneye. Sağlık bu şakaya gelmez. Arkadaşlar sağlık ihmale gelmiyor. Korkmanıza sebep yok. Annem fıtık ameliyatından korktu ve 1 yıl geçiktirdi. Şu an çok zor bir ameliyat geçirdi. Allah'a Şükür şimdi iyi. Kireçlenme tedavi edilmezse bir süre sonra eklemlerdeki ağrı yüzünden günlük işlerimizi bile yapamayacak hale geliyormuşuz. Çok kötü ya.

341 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:49:31 

yani bizimkiler memurdu emekli sandığı mı bağ kur mu ne oluyor ben gidebiliyorsam sen de gidebilirsin demek ki ama ben yarın anneme sorar bilgi veririm Pm den sana baktım benden ses seda yok Pm den noldu bizim hastane işi diye sor bana sorar bilgilendiririm seni

Cidden korkulcak bi durum yok kemik kireçlenmenin ileri safhaları için baya bir süre lazım beyler hop diye protez takmazlar

840 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:55:12 

Peki dostum diz kapagının tam altında bir şişme mevcutmu öyle ise doktor'a görünsen iyi olur benim 2 bacagımdada tümör var iyi huylu ama..

küçükken çok zorladım futbol oynarken ve 18 yaşına kadar futbol yasaklandı üstüne bide o dediginiz katur kutur sesler geliyo üstüne bide agrı off off.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Avatar:TheLastAirbender -- 10 Eylül 2010; 3:56:42 >

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 3:59:47 

quote:

Orijinalden alıntı: Avatar:TheLastAirbender

Peki dostum diz kapagının tam altında bir şişme mevcutmu öyle ise doktor'a görünsen iyi olur benim 2 bacagımdada tümör var iyi huylu ama..

küçükken çok zorladım futbol oynarken ve 18 yaşına kadar futbol yasaklandı üstüne bide o dediginiz katur kutur sesler geliyo üstüne bide agrı off off.

Hocam Allah'a Şükür ağrı yok, tümör olayı gibi bir dertte ben kafamdan geçirdim. Allah düşmanımın başına vermesin. Kan pıhtılaşması mı ne varmış bana bilgi vermediler. Narkozla uyuttular küçükken artık ne olduysa o ara. Düşmüştüm kulağımdan kan gelmişti sanırım, bayılmıştım falan.. Geçmiş olsun. İnşallah en kısa sürede sağlığına kavuşursun.

@Tango-1

Hocam ben de İstanbul'dayım. Baltalimanı hastanesi tam olarak ne tarafta?

Bu arada www.revir.com'a şikayetlerinizi yazabilirsiniz arkadaşlar. Değişik sorunlarda biraz geç geliyor sanırım cevap. Geçen mail gelmişti, öyle bir soru sorduğumu bile zor hatırladım. Üroloji doktorundan çekinenlere duyurulur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuTLu. -- 10 Eylül 2010; 4:01:42 >

341 Mesaj
10 Eylül 2010; 4:04:06 

2.köprü anadolu-avrupa istikametine giderken en sağ şeritten sağ aşağıya bak pembe bi bina görürsün az ilerde orası

sana en merkezi şöyle tarif edeyim Taksim e gidersin ordan şoförlere sorsan baltalimanı kemik hastanesine nası giderim diye yardımcı olurlar sahilden istinye sarıyer istikametine giden tüm otobüsler geçiyor sanırım ki ek olarak ;

http://www.baltalimani.gov.tr/ulasim.asp

ama direk bu hastaneye mi gidebiliyosun yoksa sağlık ocağından sevk mi ediyolar onu da sormak lazım

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 4:08:29 

quote:

2.köprü anadolu-avrupa istikametine giderken en sağ şeritten sağ aşağıya bak pembe bi bina görürsün az ilerde orası

sana en merkezi şöyle tarif edeyim Taksim e gidersin ordan şoförlere sorsan baltalimanı kemik hastanesine nası giderim diye yardımcı olurlar sahilden istinye sarıyer istikametine giden tüm otobüsler geçiyor sanırım ki ek olarak ;

http://www.baltalimani.gov.tr/ulasim.asp

ama direk bu hastaneye mi gidebiliyosun yoksa sağlık ocağından sevk mi ediyolar onu da sormak lazım

Hocam teşekkür ederim. İlerlememiş olması çok iyi. Annemi uykudan kaldırdım, ( Bir komşumuz ile oda gitmişti sanırım oraya. ) Kendisi 20 - 25 yıl SSK'da çalıştığı için az çok bilgili. Sendeki kemik kireçlenmesi değildir, nerden çıkardın falan dedi.. Bayramdan sonra Levent SSK'ya gideyim diyorum. Eğer oradaki doktordan olumlu bir sonuç alamazsam dediğin gibi Balta limanına giderim.

Hocam yukarıda dediğim gibi annem bir komşumuz ile gitmişti, bacağında sorun vardı galiba, onu sanırım sevk etmişlerdi. Direkt gidilmiyorda olabilir. En iyisi ilkten bir SSK'ya gitmek olacak.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim.

Bu arada bayramda SSK'lar da ki doktorlar mesai yapıyor mu?

1498 Mesaj
10 Eylül 2010; 4:29:45 

o bendede var dizim bazen kilitleniyor top oynarken

3317 Mesaj
10 Eylül 2010; 4:39:20 

menisküs olabilir ortopediye git diz MR ı çektir geçmiş olsun

ne kaa ekmek,o kaa köfte

1578 Mesaj
10 Eylül 2010; 4:42:06 

quote:

Orijinalden alıntı: rasim888

menisküs olabilir ortopediye git diz MR ı çektir geçmiş olsun

MR çekilirken İnşallah ışıklar bacaktaki kılları aşabilir. Bugüne kadar içeri kaçan sinek, minek ne varsa bir daha geri dönemedi ondan diyorum hani.

@XPHOS

Sen de mi bizdensin. Grup açalım bari.

Bayramdan sonra ilk gün doktora gideceğim. Revir.com'a da yazdım ayrıca.

3219 Mesaj
10 Eylül 2010; 8:40:14 

hafız sunu bılıyorumkı dız konusu cıddı.
zıra babam bundan yaklasık 23 yıl once sag dızı uzerıne dusmustu.ıstelık elınde ıkı su bıdonu varken ve sımdı daha bır hafta bıle olmadı dız agrısı ıle hastahaneye gıttık.sonuc menıskus yırtıgı.

yıllarca o yırtık dızın de calısması ıle asla ıyılesememıs.

Formula 1 tarihinde bir sezonda yapılan 16 yarışın 15 ini kazanan,10 unda da duble yapan,o sezon içerisinde 27 tur dışında tüm yarışlarda lider giden,halen bu rekorun tek sahibi,f1 tarihinin en mukemmel ikilisi alain prost ve ayrton senna ya sahip olan tek takım.McLAREN

4179 Mesaj
10 Eylül 2010; 8:53:41 

Bende aslında 5 senedir var yaşım 25 ama bu yıl daha bi kötü oldu bazı zamanlar(ilerlediği için) ağrıdığında topallaya topallaya gidiyorum son 6 aydır baktığımda bendede çıtırtı gelmeye başladı iyice tırstım doktora gittim o incelediğinde ağrı varmı dedi e o gün yoktu (2 günde bir oluyor oda ağrımayan güne denk geldi) kontrol etti bilmemne zorlama olmuş dedi yolladı krem verdi ilaç verdi birde sarkı verdi onu sardım yavaş yavaş düzeldi ağrımıyor ama hala çatırtı katurtu sesleri var.

Wesley Sneijder From Galatasaray !

Network Technician Assistant

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

1578 Mesaj
11 Eylül 2010; 2:07:59 

quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

Bende aslında 5 senedir var yaşım 25 ama bu yıl daha bi kötü oldu bazı zamanlar(ilerlediği için) ağrıdığında topallaya topallaya gidiyorum son 6 aydır baktığımda bendede çıtırtı gelmeye başladı iyice tırstım doktora gittim o incelediğinde ağrı varmı dedi e o gün yoktu (2 günde bir oluyor oda ağrımayan güne denk geldi) kontrol etti bilmemne zorlama olmuş dedi yolladı krem verdi ilaç verdi birde sarkı verdi onu sardım yavaş yavaş düzeldi ağrımıyor ama hala çatırtı katurtu sesleri var.

Hocam çok bekletmşişsin ya sen 5 sene.. Benimde yaklaşık 1 sene olacak sanırım. Pazartesi ilk işim doktora gitmek.

Zaten kulak zarım da delik.. Ne yapacağım bilmiyorum, burnumda eğri nefes alamıyorum. Sonra sinüzitte var. He bide unutmadan sol kulağımda işitme kaybı var kemik değişecekmiş. Ne kaldı geriye?

4179 Mesaj
11 Eylül 2010; 2:47:51 

abi sen ya iyi bir bakıma gircen yada bir hurdacıya gidecen bende katur kutur sesler daha bu sene başladı bende o hastaneye gitcem boş zamanda şimdilik rahatsız olmuyorum.

Kendini iyi hissetmek arkadaşlarının arkanı kolladığını bilmek değil, senin onların arkasını kolladığını bilmendir.[G.S.E.]

1578 Mesaj
11 Eylül 2010; 17:36:02 

quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

abi sen ya iyi bir bakıma gircen yada bir hurdacıya gidecen bende katur kutur sesler daha bu sene başladı bende o hastaneye gitcem boş zamanda şimdilik rahatsız olmuyorum.

Valla haklısın, Pazartesi ilk işim.

172 Mesaj
11 Eylül 2010; 18:35:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Dhqwer

Vay arkadaş aynı durumun benzeri bende de var geçen de farketttim,

Son zamanlar uyandığımda sol diz kapağımda bir ağrı oluyordu. Uyandıktan bir kaç saat sonra geçiyor.

Neyse çıtırdama sesine gelirsek, Bende de durum şöyle, Tek kişilik koltukta hafif yanlamasına uzanır durumda sol bacağımı koltuğun yanından uzattığım zaman, ve ayağımı sağa sola boşlukta sallarken bir gıcırdama sesi duyuyorum, Aslında duymuyorum, hissediyorum gibi bir şey bunu da 2 parmağımı diz kapağımın üstüne koyup yine ayağımı salladığım zaman içten bir gıcırdama sesi algılıyor gibi oluyorum..

Tıp falan okuyan yok mu burda hiç

aynısı bndede var ama bn bacağımı uzun süre bükülü bırakırsam oluyo sol diz kapağım felaket ağrıyor. O yüzden uzun araba yolculukları çok rehatsız etmeye başladı pazartesi gitcem bi doktora

Işık ışıktır görene, ışıktan köre ne?

1578 Mesaj
16 Eylül 2010; 14:14:12 

Bugün MR çektirmeye gideceğim. Röntgen kesmedi doktoru. Off ulan o makineye gireceğiz yine anasını satayım. Sonra geri doktora gideceğim. Diz kapağı ezilmesi mi, kayması mı ne oluşmuş. MR'ı götürdüğümde konuşacaktık.

4179 Mesaj
8 Kasım 2010; 21:32:29 

Mutlu ne oldu senin diz menisküsmü çıktı ? benimki ön tanı menisküs bu perşembe mr a gireceğim bende ama dişlerimde dolgu var sorun olurmu MR a girerken ne yapıyoruz bir zahmet yazarmısın.

290 Mesaj
8 Kasım 2010; 21:37:41 

hatta geceleri o dızini hareket ettirdigin için agrıdan uyanıyosun bile değilmi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4179 Mesaj
8 Kasım 2010; 22:12:42 

quote:

Orijinalden alıntı: sahinkp54

hatta geceleri o dızini hareket ettirdigin için agrıdan uyanıyosun bile değilmi ?

şimdilik yok 1 sene evvel kutur kutur ses geliyordu istanbula geldim malum çok geziyorum bu kez sağ dizim aşırı ağrımaya başladı kuşkulandım doktor ön tanı menisküs yazmış ama birşey demedi mr a gireceğm.

1810 Mesaj
8 Kasım 2010; 22:51:51 

Ben kendimi bildim bileli var dizimde o çatırtular 25 yaşındayım ama hiç bir ağrım sızım yok allaha şükür.

azizim Çino.Tut ki sen bir sisesin,bir sarap sisesi.
Ve Aspirin Osman’in elindesin.Aspirinin zulmüne dayanamayip havaya uçtun.Artik benim için ölüsün Çino....

1 Mesaj
3 Aralık 2010; 22:14:52 

bndede var menisküs zedelenmesi. kötü bi durum. tek tedavisi egzersiz ve dizi zorlamamak.

1 Mesaj
3 Şubat 2011; 1:39:30 

mutlu aynı sorun bendede var.diz kapağımdan çatırtılar geliyor bikaç senedir.artık ağrı yapmaya başladı.doktorun ne teşhiste bulundu acaba

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
3 Şubat 2011; 1:42:30 

uzun süre aynı şekilde oturmaktan oluyor. 2-3 gündür squat yapıyorum git gide azalmaya başladı ağrılar

1417 Mesaj
3 Şubat 2011; 1:48:14 

kıkırdağın fazla büyümesiyle alakalı bir durum söz konusu olabilir.doktora görünmende fayda var bendede anlattıklarının benzeri bir durum söz konusuydu.doktora gittim ve dizindeki kıkırdak dokunun fazlalığından kıkırdağn fazladan büyüdüğünü söyledi.

231 Mesaj
3 Şubat 2011; 1:58:43 

Aynı olay bendede var....Bana menisküs tanısı koydular..bendeki doğuştanmış ama ağrı felan yok bazen takılıyo bazen bacağımdan misket gibi bişe çıkıyo derinin altından bi kaç kere bacağı aç kapa yapınca düzeliyo..En son 1,5 sene önce gitmiştim doktora ameliyata gerek yok demişti..zaten gerek var desede olmam çevremde çok böyle menisküs ameliyatı olupta bacağı daha kötüye giden var...işin garip yanı maç oynarken hiçbi sorun yok ama yürürken bazen takılıyo..

Football Manager 2012 Kulübü

1198 Mesaj
3 Şubat 2011; 2:08:36 

Bu sorunlar bende de var.Ayakkabı bağlayamıyorum.Dizlerimde çok fena ağrı oluyor.Aynı şekilde kütürdüyorda

Geçen hafta farkettim kapı gıcırtısı gibi gıcırdıyorda....

En iyisi haftaya doktora gitmek....

ll Samsung S3,General mobile discovery ll
Lenovo Z510

1 Mesaj
3 Şubat 2011; 19:31:49 

Yalnız deilmişim :) bnde haftaya doktora gtmeyi düşünüyorum.eklem ağrıları ihmale gelmezmiş.ileride ciddi sorunlar çıkabilir.

1578 Mesaj
4 Şubat 2011; 15:27:50 

arkadaslar su an vapurdayim eve gidince detaylica yazacagim 1 saat sonra

116 Mesaj
4 Şubat 2011; 18:56:16 

Bende de var sizdeki probleme benzer bir durum, bu diz kapağımdaki durumu ilk fark ettiğim zamanlar kendimce biraz araştırdım ve hatırlaıdığım kadarıyla; eklem yerlerindeki hareket ile ilgili özel bir sıvının eksikliğinden dolayı oluyormuş bu problem ama kesinlikle tam olarak ne olduğundan emin değilim ve doktora da gitmedim. Ayrıca zorladığımda ağrı yapıyor bu yüzden çok dikkat ediyorum ama en iyisi en kısa zamanda bir doktora görünmek.

Mutlu geçmiş olsun hocam, yazını bekliyorum......

!!!...Dertleri zevk edindim bende neş'e ne arar, elem dolu gönlümde tükenmiyor hatıralar...!!!

1578 Mesaj
4 Şubat 2011; 19:10:21 

Arkadaşlar kusura bakmayın dalmışım bilgisayar unutmuşum..

Ortopedi doktoruna gittim kıkırdak ezilmesi var dedi. Röntgen çektirdim onu cetvelle ölçtü ve diz kapağın kaymış dedi. Örnek verdi: Eğer düştüysen yere, bir yere çarptıysan hızlıca bacağını v.b durumlar.. Sonrasında ne yapacağım dedim adam bacağını zorlamayacaksın dedi. Alaturka tuvalet kullanan arkadaşlar dikkat etsin. Sonrasında merdiven çıkılmayacak zorluyor çünkü bacağı. Fazla yürünmeyecek ve fazla ayakta durulmayacak. Nasıl iyileşecek? Dediğimde oda bilmiyordu. Bacağını zorlama yeter dedi. İçime sinmedi MR çektirip Baltalimanı Kemik Hastanesi'ne gittim. Tavsiye ederim normal ortopedi doktorları pek bir sonuç elde edemiyor ama kemik hastaneleri tam sonuç + egzersiz veriyor. Sonra kemik hastanesi'nin ortopedi bölümüne gittim, sağolsun doktor baya ilgilendi. Bacağıma basınç falan uyguladı sadece kıkırdak ezilmiş dedi.

Düz bir zeminde elimi dizkapağımın altına koyarak basınç uyguluyorum 10 saniye. Sonrasında bacağımı ileriye doğru düz biçimde 60 c civarı havaya kaldırıyorum. Bunu sürekli yapmamı söyledi. Bir ara çıtırtılar azaldı, ben de boşladım baya tekrar başladı. Çıtırtının bir çok sebepleri var arkadaşlar. Röntgen ve Mr çektirerek mümkünse eğer kemik hastanesine gidin derim. İnşallah menisküs yırtığı değildir sizinkiler. Normal ortopedi doktorlarının bazıları yorum yapamıyor. Yani pek sık rastlamadığı için tedavi yöntemi v.b şeyleri söyleyemiyor.

Ekleme: Arkadaşlar yağmurlu bir günde motosikletimle yan yattım. Yani acıyı hissetmedim bile. Korumamda vardı. Sanırım bu zedelenme en ufak bir darbede bile zamanla büyüyor. Yoksa herkeste durduk yere oluşmaz diye düşünüyorum. Tabii sizinki zedelenme teşhisi de olmayabilir diye düşünüyorum. Yazdığım olaya bakıpta doktora gitmezlik yapmayın. Kesinlikle gidin.

Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MuTLu. -- 4 Şubat 2011; 19:14:53 >

Uzaklaştırılmış
4 Şubat 2011; 19:13:11 

Benimde sağ baş parmağımda oluyor.Elimdeki parmağım.
Sağa sola götürürken çıtırdama sesi geliyor dediğin gibi.İstediğim zaman yapabiliyorum.

1 Mesaj
4 Şubat 2011; 21:20:53 

bnde de aynı sorun var. ama benim şikayetlerim birdenbire başladı. yani akşam sapasağlamdım. sabah bi kalktım dizlerimde ağrı kat kut sesler. çok şaşırmıştım. mr filan çekindim. egzersiz verdiler. idare ediyoz işte. kaslarımı güçlendirmeye çalışıorum kum torbasıyla filan.

1 Mesaj
5 Şubat 2011; 21:09:32 

Ekvator geçmiş olsun.Bende biraz sordum soruşturdum.kemiklerdeki sıvı eksikliğinden kaynaklanan bi durum olabilirmiş dediğin gibi.cumaya randevu aldım.bilgilendiririm.

22 Mesaj
5 Şubat 2011; 21:12:22 

Hocam bi' ara bende de oluyordu, muhtemelen kireçlenmedir. Ama içini rahat ettirmek için bi' doktora görün istersen!

Her zaman yanındayız Türkiye!!!

1 Mesaj
12 Şubat 2011; 14:57:47 

bişey yok dediler ya nie ağrıyo :(

Uzaklaştırılmış
12 Şubat 2011; 15:09:36 

bir zamanlar bendede aynısı oluyordu hala arada sırada olduğu oluyor ama düzenli değil.çok hareketsizlikten kireçleme yapmıştır.yürü,hoşlandığın bir sporu yap (futbol,basketbol,voleybol vb illa toplu spor olmasına gerek yok) hiç vaktin yoksa bile evde zıpla,yürü içerde en azından eklemler açılır.

599 Mesaj
12 Şubat 2011; 15:32:10 

quote:

Orijinalden alıntı: :::biohazard:::

bir zamanlar bendede aynısı oluyordu hala arada sırada olduğu oluyor ama düzenli değil.çok hareketsizlikten kireçleme yapmıştır.yürü,hoşlandığın bir sporu yap (futbol,basketbol,voleybol vb illa toplu spor olmasına gerek yok) hiç vaktin yoksa bile evde zıpla,yürü içerde en azından eklemler açılır.

bir yaşam biçimidir !

1 Mesaj
12 Şubat 2011; 19:30:19 

quote:

Orijinalden alıntı: zeynepg.

bişey yok dediler ya nie ağrıyo :(

mr için ısrar etseydin. önce önemsemiyolar bişe yok diye mr dan sonra şu varmış bu varmış diyolar.

1 Mesaj
14 Şubat 2011; 1:16:18 

eet bi daha gidicem.filmleri başka doktora göstereyim.ama dediğiniz gibi çok hareketli biri değilim kireçlenme olmuş olabilr.

178 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:35:45 

konuyu hortlatacağım ama benimde bacaklarımda ağrı oluyor çömelirken kıt diye ses gelior. Neyse doktora gittim kan tahlili vs. istedi hiç bir şey bulamadı. Eklem ağrısı değil bu dedi.Sizce ne yapmalıyım

4179 Mesaj
15 Eylül 2011; 16:58:57 

quote:

Orijinalden alıntı: gerter123

konuyu hortlatacağım ama benimde bacaklarımda ağrı oluyor çömelirken kıt diye ses gelior. Neyse doktora gittim kan tahlili vs. istedi hiç bir şey bulamadı. Eklem ağrısı değil bu dedi.Sizce ne yapmalıyım

KAN TAHLİLİMİ İSTEDİ Film Mr istemedimi ? ben ağrıyı ayaklarıma ve dizlerime sahip çıkarak giderdim yani atlamıcan zıplamıcan dizine dikkat edicen.

edit:bu arada benim meniskus "grade 1" yani bir ihtimal zorlamazsam iyileşme ihtimali hala var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 15 Eylül 2011; 17:13:54 >

447 Mesaj
15 Eylül 2011; 17:02:02 

quote:

Arkadaşlar iyi günler, yatay biçimde veya hafif eğrik biçimde bacağımı aşağı yukarı oynattığımda diz kapağımdan çıtırdama sesleri geliyor. Yokuş çıkarken ve yürürken sağ bacakta hafif ağrı oluyor. Sol bacağımda bu şikayetim yok. Kötü bir şey olmasından korkuyorum, nedeni nedir? Başına böyle bir şey gelen var mı acaba? Doktora gitme imkanım yok şu an, ortalama 4,5 gün sonra gidebilirim ancak. Rahatsız ediyor bu durum, nedeni nedir acaba?

Eğilip ayakkabı bağlayamamak gibi nedenler.. Oha tutuyor. Acaba kireçlenme mi bu? Tedavisi nedir? Kalıcı mıdır? Yahu yaşım daha 17

aynı sorun bendede var hem çatırdıyor oynattığımda aşagı yukarı hemde inanılmaz derecede acıyor doktora gittim behçet hastalığı testi yaptırdı ne alakaysa . Sonra bişi demedi doktor .

Eminem Fan Club[/link]

1578 Mesaj
15 Eylül 2011; 17:45:14 

Baltalimanı Kemik Hastanesi'ne gidin arkadaşlar, çok iyi ilgileniyor doktorlar sağolsun, egzersiz verdi, onları yapıyorum. Annemin de bacağında çatlak olmuş, ona da egzersiz + buz uygulaması verdi.

Uzaklaştırılmış
15 Eylül 2011; 17:47:18 

Bendede oluyor aynı şey yaklaşık 6 senedir , oturup kalkarken çıtırdama sesi geliyor.

136 Mesaj
15 Eylül 2011; 17:59:13 

Benim durumda tıpa tıp aynı seninkiyle doktora gittik zorlama cart curt dedi ama tedavi falan vermedi hala diz çatur çutur ediyor :(

Uzaklaştırılmış