Şimdi Ara

Dizimi yukarı aşağı oynattığımda diz kapağımdan çıtırdama sesleri geliyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
111.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: meRds.

öleceksin

her canlı gibi birgün...
  • kaçış yok keşke ölebilsek birde sürünmek var bu dünyada hastalıktan
  • aynı sorun bendede vardı bir ortopedisyene göründüm ve dedi ki diz kapağının ön tarfında kemik çıkmış gibi bişi dedi tııpi bi adı varda tam adını bilmiyorum dedi büyüme evren bitede kadar top vs. oynama sonra kendiliğinden düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: masteyen

aynı sorun bendede vardı bir ortopedisyene göründüm ve dedi ki diz kapağının ön tarfında kemik çıkmış gibi bişi dedi tııpi bi adı varda tam adını bilmiyorum dedi büyüme evren bitede kadar top vs. oynama sonra kendiliğinden düzelir.

osgood schlatter?
  • Spor yapmamaktan diye duymuştum.Bende de oluyordu spor yapmaya başladığımdan beri olmadı belki tesadüftür bilmiyorum.
  • osgood schlatter evet buydu benim iki dizimdede vardı yanlız bende agrı felan olmuyordu dedi kafaya pek takmaya değmez zamanla geçer :D
  • diz-ayak çıtlaması normal bişey diye biliyorum.bende de oluyor sık sık hiç önemsemedim
  • Arkadaşlar 1 sene evvel yakındığım ağrılar acı vs hepsi geçti yapmanız (grade1 yani ilk seviyeler içindir) gereken bir kaç şey var, bacağınızı zorlayacak hiç bir şey yapmayın spor vs gerekirse kısa süre önce bir işe girdiyseniz çıkın ve geçiminizi sağlayacak masa başı iş yapın (ben 1 sene öyle yaptım) merdiven çıkmamaya özen gösterin bacağı yoracak şekilde hızlı yürümeyin otobüsten vs inerken atlamayın yavaş şekilde diğer diziniz sağlamsa önce onun üzerine inin , ilk 3 ay bandaj ve fastjel tarzı ağrı kesici jel kullanın ben bunları yaptım benim menisküs grade 1 di ve şuan allaha şükür çok rahatım ama yine sağ dizime dikkat ediyorum ve spor yapmıyorum.
  • diz ayak çıtlaması normal diyen arkadaş, bu dedigim sadece çıtlama degil eger gün içinde dizini zorlarsan ne bileyim zıplama vs. hareketler yaparsan akşama ağrı yapıyor ve bu basit bi çıtlama degil ancak tabikide basit olan çıtlamalarda ver her çıtlama bi hastalık degil.
  • ya bende de aynı şikayet var üstelik yaşım daha 13 merdivenden çıkarken sol dizim çıtlıyor arkadaşlar ne oldu bana ya?? :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strange Night -- 6 Haziran 2012; 19:08:26 >
  • googleye ne yazsam dh çıkıyor var anasını
  • Durumlar nedir bi bilgilendirimisiniz?
  • Bende yaşıyorum ne yaptınız ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim de sırtım kıtlıyor.Bazen nefes alırken ciğere hava dolunca kıtlıyor.Bazen de sırtımı dikleştirince kıtlıyor.Sorun olur mu ?

Her sabah da sırtımı kıtlatıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar_Canavarı_

Benim de sırtım kıtlıyor.Bazen nefes alırken ciğere hava dolunca kıtlıyor.Bazen de sırtımı dikleştirince kıtlıyor.Sorun olur mu ?

Her sabah da sırtımı kıtlatıyorum.

Kemikleri kıtlanmayın kireçlenme yapar ve ileride çok sıkıntı çekersiniz düzenli sıvı enjekte edilmeye başlar eklemlere vs. şakası yok benim çok dikkat ettiğim bir şey. Diz kapağı çıtlamasının çözümü yok hareketli olmak lazım düzenli cardio ile geçer veya namaz ile.

• sinovyal sıvı azalmasına bağlı kireçlenme olmuş olabilir bence

• aynı sorun bende yıllardır vardı tek dizimde şimdi diğeri de aynı şekilde çıtlamaya başladı özellikle merdiven çıkmak işkence gibi oldu artık :(
    Fizik tedavi gördüm faydasız :((

Dr.Ufuk Üniversite Hastanesi Burak Akan a gittim kendisi diz ortopedisti olarak doç olmuş ama hiç memnun kalmadım kesinlikle ona gidipte paqranızı çöpe atmayınız.

A.Ü. Spor Hekimliği Burak Bey harika birisi ama o da teşhis koyamadı.

spor yapıyorum o da fayda etmiyor :((

Şimdi ben kime giderim kim anlar bilmiyorum durumumdan

• 2015 yılına gurduk konu tarih olmuş ama canlanduralim
    Kilo problemi m var birde gun boyu ofus ortaminda çalışıyorsanız benim gibi sabahları kalkarjen ayaklarım in üstüne basamiyorum dizin icinde katur kutur srs geliyor iki kere doktora gittim krem verip yolluyor. Simdi otururkende oluyir artik doktoru da gitmiyorum cok axarssa mecbur gidicem
    Antieflemuar ve agri kesici vetip yollar fajat geceki dojtor yumurta kabuğunu n hapinini verdi almadim
    Ama gerçekten böle bişey var mis
    Bazi eklem hastalıkları yuzunden yumurtaları kabuklarını saklayip limonla karistirp yiyolarmis allah herkese sifa versin

• quote:

Orijinalden alıntı: emiko811

aynı sorun bende yıllardır vardı tek dizimde şimdi diğeri de aynı şekilde çıtlamaya başladı özellikle merdiven çıkmak işkence gibi oldu artık :(
    Fizik tedavi gördüm faydasız :((

Dr.Ufuk Üniversite Hastanesi Burak Akan a gittim kendisi diz ortopedisti olarak doç olmuş ama hiç memnun kalmadım kesinlikle ona gidipte paqranızı çöpe atmayınız.

A.Ü. Spor Hekimliği Burak Bey harika birisi ama o da teşhis koyamadı.

spor yapıyorum o da fayda etmiyor :((

Şimdi ben kime giderim kim anlar bilmiyorum durumumdan

Emiko Düzce araştırma Hastanesi'ne mi gittin

• Bende de oluyor sinav cekerken de kol dirsegim citliyor normal

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.