Şimdi Ara

Playstation 15 Yaşında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
5.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •      Dile kolay tam 15 yıl oldu. Sony'nin oyun sektörünü kökten değiştiren konsolu Playstation, bundan tam 15 yıl önce Kuzey Amerika çıkışını yapmıştı. Kontrol sistemi, cd oynatıcısı ve 3D grafikli oyunları ile Playstation döneme damgasını vuran konsollardan birisi olmuştu.

Daha sonraki yıllarda piyasaya çıkan Playstation 2 ile sektörün vazgeçilmezleri arasına giren Sony, PS3 ile de hala önde gelen firmalar arasında bulunuyor. Toplam satışları 377 milyonu geçen Playstation konsolları için iki milyardan fazla oyun satışı gerçekleşmiş. Gerçekten inanılmaz bir rakam. Sadece Amerika'da 63 milyar dolar gibi bir rakama imza atan PS markası, ülkenin %40 pazar payını da elinde bulunduruyor.

Playstation'un 15.yılını kutlayan Sony ayrıca kullanıcılarına bazı ekstra özellikler sunmaya hazırlanıyor. İlerleyen dönemlerde karşımıza çıkacak bu esktraların bazıları ise şu şekilde ;

- Bedava PS3 ve PSP temaları
    - 15.Yıldönümü adı verilen sayfada her hafta indirimli PSOne oyunları yer alacak.
    - Super Rub A Dub adlı oyun %50 indirimle satılıyor.
    - Playstation Home'da PSOne süslemesi yer alacak.

• vay be nasılda gelişti konsol bi psone bak bi ps3 e kimin aklına gelirdi 3d oyun oynayacak move gibi cihazlar olacak
  • PS1 hala eğlenceli.Arada çıkarıp kuruyorum 1 saat oynayıp sıkılıoyurm
  • Devrimdi yahu resmen PS. Hala oynanabilirliği var 15 yıldır. Bu da konsolun başarısına bir örnek.
  • Slim Psone ımı unutamıyorum.....
  • ben alalı yaklaşık 13 yıl oluyor
  • ben 2. el almıstım kadıkoyden ah ah o zaman tam 85 ytl vermıstım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

ben alalı yaklaşık 13 yıl oluyor
    Aynen usta halen aynı lensi var üstünde çalışıyor bide eski fat kasalardan :D vcd player olarak çalıştırdım geçen
  • quote:

Orijinalden alıntı: fukarakoala

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

ben alalı yaklaşık 13 yıl oluyor
    Aynen usta halen aynı lensi var üstünde çalışıyor bide eski fat kasalardan :D vcd player olarak çalıştırdım geçen

Benimki de fat

• Adamlar yapıyor işte budur diyebileceğim konsollardan birisi helal olsun adamlara.
  • ben de sanırım 14 yıl önce 9002 model olanını almıştım ps1'in kutlu olsun
  • Daha nice 15 senelere inşallah ...
  • bide bedava avatar verseler ne güzel olcak.
  • En büyük ve bizi ilgilendiren sürpriz TR PSN in açılması oldu.
  • Dile kolay 15 sene. Bi 15 sene sonrasını düşünemiyorum.
  • Vay be ne kadar da zaman geçmiş... Dile kolay...
    Elimde birçok konsol olmasına karşın playstationun yeri ayrıdır vede hep oyle kalacak...
    Viva Playstation :D
  • hiç unutmam ps1imde oynadığım korku oyunlarını onlar neydi be o zamanlar arkadaşlarla toplanıp winnig eleven oynardık
  • PSone oyunlarını bedava versen ne yazar
  • hiç unutmuyorum o günleri unutmamak içinde ps3 un yanında duruyor :)
  • Nice senelere , daha dün gibi askerden gelip ps1 almam
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.