Şimdi Ara

Cooler Master HAF-X Full Tower - Kullanıcı Kulübü - Ana Konu (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.443
Cevap
18
Favori
170.498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ufak bir güncelleme

Cooler Master HAF-X Full Tower - Kullanıcı Kulübü - Ana Konu

P.S : Toz için vaktim olmadı, görmezden gelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

Selam,

Ufak bir güncelleme

nasıl görmezden gelinir yaaa...yazık o kasaya....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Serdarkekik

Selam,

Ufak bir güncelleme

Kasaya ve o sivi sogutmaya o kadar toz yakismamis. Ayrica kullandigib rakorlar ve kelepceler nedir?
  • Rakorlar bitspower true silver. Tozlanmanın sebebi uzun süre aktif kullanamamış olmam
  • Bende bugün vatandan % 18 kdv indiriminden yararlanarak aldım.Dün de Corsair HX750 Power supply almıştım.Fanları olduğu gibi taktım,başlığı da baştan aşağıya okuyamadım,işten fırsat buldukça akşamları okuyacağım.Listeye beni de ekleyebilirsiniz.İyi bir seçim yaptığımı düşünüyorum
  • Merhaba arkadaşlar kasayı kullanmaya başlayalı epey oldu ancak çok değişiklik fırsatım olmadı 20 cm lik fanları hem renklendirmek hemde fan gürültüsünü azaltmak adına megaflow 200mm arıyorum e-bay dışında bulamıyorum e-bay üzerinden satın almak da kargo vs yüzünden epey bir luzumsuz külfet doğuruyor ürünü bulabileceğim herhangi bir internet mağazası veya fiziki bir mekan varmı yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rpmsmoke

Merhaba arkadaşlar kasayı kullanmaya başlayalı epey oldu ancak çok değişiklik fırsatım olmadı 20 cm lik fanları hem renklendirmek hemde fan gürültüsünü azaltmak adına megaflow 200mm arıyorum e-bay dışında bulamıyorum e-bay üzerinden satın almak da kargo vs yüzünden epey bir luzumsuz külfet doğuruyor ürünü bulabileceğim herhangi bir internet mağazası veya fiziki bir mekan varmı yardımcı olursanız sevinirim.

Yılbaşından sonra TeknoBiyotik getirecek hocam bildiğim kadarıyla. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçebilirsiniz tam tarihi öğrenmek için.
  • quote:

Merhaba arkadaşlar kasayı kullanmaya başlayalı epey oldu ancak çok değişiklik fırsatım olmadı 20 cm lik fanları hem renklendirmek hemde fan gürültüsünü azaltmak adına megaflow 200mm arıyorum e-bay dışında bulamıyorum e-bay üzerinden satın almak da kargo vs yüzünden epey bir luzumsuz külfet doğuruyor ürünü bulabileceğim herhangi bir internet mağazası veya fiziki bir mekan varmı yardımcı olursanız sevinirim.

http://www.coolermaster.nl/shop/index.php?cPath=88&osCsid=6mq51b1fi0hv0n5hcamhn69to5
  • küçük güncelleme yapayım dedim :) HD 5970 + gtx 260 phsyx

• quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

quote:

http://www.coolermaster.nl/shop/index.php?cPath=88&osCsid=6mq51b1fi0hv0n5hcamhn69to5

Hocam iyi güzel hoş da kargo bedeli ürün fiyatının iki katından fazla e-bey en azından dolar bazında kargo bedeli alıyor bu euro türkiyede yok mu şimdi bu meret.
  • Arkadaslar merhaba bende Haf-x kasa ile yeni sistemimi netten satin almis bulunuyorum.. Fakat henuz elime gecmedi sanirim yarin gelecek. Oncelikle sunu belirtiyim, Gercekten siteniz cok guzel , yardimlasma ve dostluk cok guzel ve inanilmaz bilgi sahibi oldum vesilenizle.. Bunun icin cok tesekkur ederim..
    Bu arada Kafama takilan bir soruyu sormak istiyorum, 800w PSU bu sistem icin yeterlimi acaba? Ram sogutucusunun disinda birkac tanede neon yada led aydinlatma da eklemeyi dusunuyorum.. Ama 1000w PSU larin fiyati 170€ enaz 100€ fark var yani
    Sistem su ;
    Intel - Processeur - Intel Core i7 2600K / 3,4 GHz - LGA1155 Socket - L3 8 Mo - Box
    Asus - P8Z68 DELUXE - Carte mère Intel
    Gigabyte GV-N580SO-15I - Carte graphique Nvidia - GTX 580 - 855MHz (std 772) - 1536MB GDDR5 - PCI-Express
    Corsair - Hydro H100 - Ventilateur pour processeur - Noir
    Kingston - KHX1600C9D3K4/16GX - Mémoire RAM - DDR3 1600 - 16 Go KVR CL9 HyperX XMP Kit4
    Western digital - WD Caviar Blue - Disque dur interne 3,5" - SATA 6 Gb/s - 500 Go + 1 To sata 3 - Noir
    Cooler Master - HAF X - Boitier Grande Tour Gamer spacieux
    Corsair - GS Series - Alimentation pour PC - ATX - 800 W
    LG - BH10LS30 Super Multi Blue - Graveur Blu-ray - Noir
    Kingston - HyperX Fan - Ventilateur pour mémoire - 60 mm - Bleu
    Scythe - KM01BK - Contrôle de Ventilateur pour baie 5,25'' - Noir

Birde fan kontrol panelini nasil monte edecegim konusunda arastirma yaptim ama net bir anlatim bulamadim bu konuda ufak bir yardim rica etsem ?
  • haf x kullanıcısı olarak benide eklerseniz sevinirim psu eksikliğini giderince paylaşımlarda bulunacağım herkese iyi günlerde kullanması dileklerimle
  • quote:

Orijinalden alıntı: sh3Lby

Arkadaslar merhaba bende Haf-x kasa ile yeni sistemimi netten satin almis bulunuyorum.. Fakat henuz elime gecmedi sanirim yarin gelecek. Oncelikle sunu belirtiyim, Gercekten siteniz cok guzel , yardimlasma ve dostluk cok guzel ve inanilmaz bilgi sahibi oldum vesilenizle.. Bunun icin cok tesekkur ederim..
    Bu arada Kafama takilan bir soruyu sormak istiyorum, 800w PSU bu sistem icin yeterlimi acaba? Ram sogutucusunun disinda birkac tanede neon yada led aydinlatma da eklemeyi dusunuyorum.. Ama 1000w PSU larin fiyati 170€ enaz 100€ fark var yani
    Sistem su ;
    Intel - Processeur - Intel Core i7 2600K / 3,4 GHz - LGA1155 Socket - L3 8 Mo - Box
    Asus - P8Z68 DELUXE - Carte mère Intel
    Gigabyte GV-N580SO-15I - Carte graphique Nvidia - GTX 580 - 855MHz (std 772) - 1536MB GDDR5 - PCI-Express
    Corsair - Hydro H100 - Ventilateur pour processeur - Noir
    Kingston - KHX1600C9D3K4/16GX - Mémoire RAM - DDR3 1600 - 16 Go KVR CL9 HyperX XMP Kit4
    Western digital - WD Caviar Blue - Disque dur interne 3,5" - SATA 6 Gb/s - 500 Go + 1 To sata 3 - Noir
    Cooler Master - HAF X - Boitier Grande Tour Gamer spacieux
    Corsair - GS Series - Alimentation pour PC - ATX - 800 W
    LG - BH10LS30 Super Multi Blue - Graveur Blu-ray - Noir
    Kingston - HyperX Fan - Ventilateur pour mémoire - 60 mm - Bleu
    Scythe - KM01BK - Contrôle de Ventilateur pour baie 5,25'' - Noir

Birde fan kontrol panelini nasil monte edecegim konusunda arastirma yaptim ama net bir anlatim bulamadim bu konuda ufak bir yardim rica etsem ?

ilk olarak sistemin hayırlı olsun güzel seçim....psu'n sistemi çok rahat kaldırır.....fan kontrolcün ise 4 adet fanı desteklemekte istediğin fanları kontrolcüye bağla ayarını istediğin gibi yap kontrolcü ile bağlantı sorunu yaşayacağını sanmıyorum zira kablolar belli
    yinede sorun yaşayacak olursan belirtirsin....
  • sh3Lby o sistemin güzel, sistemin hem overclock hemde yük altında olsa (bütün sistemin tüketimi) 12V kanalından 550W civarı görür. Kullandığın psu tek railde 780w veriyor. İlerde aynı kartla SLI yaparım düşüncesiyle aldıysan , maalesef SLI a yetmez. Tek kart ile kullanılacaksa zaten lazım olmayacak kadar fazla güçlü, içini serin tut. Aynı fan kontrolcüyü kullanıyoruz. 5.25'' yuvaya montesi son derece kolay, neyi nereye takacağını fan kontrolcüyle gelen kitapçığa bakarak halledebilirsin. Youtube dan arama bakabilirsin. Haf x kasanın bu yuvaları sabitlemede kulllandığı tek dokunuşla vidasız sök tak aparatını kullanmanı tavsiye etmiyorum. Kullandığında optik sürücünün ve taktığın fan kontrolcünün kasa yuvasıyla simetrik durmadığını farkediyorsun. O aparatın kenarında vida için delik var onu kullan. Fan kontrolcü 4 fan destekliyor ama Kanal başı 1 amper güç verebiliyor. Haf x le gelen bütün megaflow fanların her biri full devirde maksimum 0.28 amper güç ihtiyacı olduğundan , her kanala en az 3 fan olmak üzere toplam 12 megaflow dengi fan bağlayabilirsin.
  • Cevabin icin cok tesekkur ederim . Bugun pc mi topladim
    Resim burada
    dedigin gibi fan kontrol panelinide cok rahat kurdum.µ Fakat h100 icin kullanilan 2 fan i bu panele nasil takacagimi bulamadim yani kasanin onundeki ve arkasindakileri normak bagladim ama h100 icin kullanilan 2 vantilatoru mecburen islemcinin uzerindeki yuvalarina taktim .. onlarida baglama imkanim varmi acaba? Suanda pc mi acmadim Ram lerimi degistirdigim icin yenilerinin gelmesini bekliyorum.. Bu arada ufak bir soru sormak istiyorum Ram olmadan pc yi acamazmiyim? yani en azindan calisip calismadigini anlamak icin ? baglanti hatasi cikarmi acaba? zaten hdd bos Ram ler de haftaya gelecekmis heyecandan duramiyorum iste tekrar cok tesekkur ederim ..
  • Başkan uyuma yahu 1 aydan fazla oldu kasa SS ekledik sen bizi klube eklemedin istemiyosan söyle de bilelim
  • sh3Lby Corsair Hydro H100 ile gelen fanların kablolarını , cpu soğutucu bloğun kendi üzerinde gelen fan kontrol ünitesine bağlamışsın anladığım kadarıyla. Soğutucuyla gelen fanların devir ayarını kasa kapağını aç kapa yapmadan yapmak mümkün değil bu durumda. Sistemine ayrıca taktığın Scythe Kaze Master KM01BK fan kontrolcüye , fanların kablolarını direk takarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsin. O gelen fanlar ya 3pin ya da 4 pindir. Hangisi olursa olsun farketmez , fan kablolarını Scythe kontrolcüye takabilirsin. İkili Çoklayıcı Kablo alırsan iki fanı tek bir kablo ile fan kontrocünün sadece tek bir kanalına bağlamna yeterli olur.http://www.teknobiyotik.com/aksesuar-yazilim/kablolar/akasa-fan-baglanti-ikili-coklayici-kablo.html Ram olmadan pc açılır ama ekran görüntüsü gelmez ve ram olmadığı için sürekli bios hata sinyali duyarsın. Böyle bile olsa güç kaynağına takılı olan diğer tüm parçalar çalışır , tüm sistemin fanları döner. Hdd olmadan da pc açılır , ekrana görüntü gelir ancak sistem bileşenleri tanındıktan sonra "Sistem Diskini Takın" uyarısı gelir.
  • tekrar tesekkur ederim cevabin icin .. demek istedigini anladim fakat bu durumda h100 cpu uzerindeki dugme fonksiyonunu kaybetmeyecekmi ? yani 3 kademeli sogutma fonksiyonu devredisi kalmis olmuyormu?.
    Ayrica diger onerinide dikkate alarak Ram lerin gelmesini bekleyecegim ozaman. Yani ram olmadan acinca pc nin herhangi bir parcasina zarar gelsin istemiyorum.
  • Sistemi tamamen kurdum.

Sistemi kurarken önce hangisinden başlayayım kararsız kaldım.
    İlk önce anakart üzerine işlemciyi monte edip termal macunu sürdüm. Daha sonra işlemci fanını taktım.(3 saat uğraştım takmak için). Anakartı kasaya monte ettim, Psu kablolarını bağladım. Ama Psu yu ters takmışım sonradan farkettim .

Sıra ekran kartına geldi. Asus gtx 570 çok büyük bir ekran kartı olduğundan açıkçası kartı takmakta çok zorlandım vidaları takarken. Kart biraz ağır olduğundan birazcık aşağı gibi yamuk duruyodu.
    Bunun için kasayla birlikte gelen o parçayı taktım.

Ama bi sorun çıktı onuda şu şekilde hallettim. Kartı sabit tutması için ekran kartı tutucusunun altı boşta kaldı. Bende resimdeki gibi yaptım. Destek oluyor zarar vermeden.

PSU yu teknobiyotikten alırken onunla beraberinde kasa led ışıklandırma almıştım. Resimdeki gibi adaptörü sağ üst tarafa monte ettim. Güzelde durdu

Led şeritleri üst tarafa ve sağ kolona yapıştırdım.

Bu arada kasanın tekerleklerini takarken hiç zorlanmadım. En kolay kısmıydı, sadece 16 tane vida takıyosunuz o kadar

Resimleri telefonla çektim fazla kaliteli değil. Şimdilik böyle olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _emreyy_ -- 25 Aralık 2011; 16:56:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _emreyy_

Sistemi tamamen kurdum.

Sistemi kurarken önce hangisinden başlayayım kararsız kaldım.
    İlk önce anakart üzerine işlemciyi monte edip termal macunu sürdüm. Daha sonra işlemci fanını taktım.(3 saat uğraştım takmak için). Anakartı kasaya monte ettim, Psu kablolarını bağladım. Ama Psu yu ters takmışım sonradan farkettim .

Sıra ekran kartına geldi. Asus gtx 570 çok büyük bir ekran kartı olduğundan açıkçası kartı takmakta çok zorlandım vidaları takarken. Kart biraz ağır olduğundan birazcık aşağı gibi yamuk duruyodu.
    Bunun için kasayla birlikte gelen o parçayı taktım.

Ama bi sorun çıktı onuda şu şekilde hallettim. Kartı sabit tutması için ekran kartı tutucusunun altı boşta kaldı. Bende resimdeki gibi yaptım. Destek oluyor zarar vermeden.

PSU yu teknobiyotikten alırken onunla beraberinde kasa led ışıklandırma almıştım. Resimdeki gibi adaptörü sağ üst tarafa monte ettim. Güzelde durdu

Led şeritleri üst tarafa ve sağ kolona yapıştırdım.

Bu arada kasanın tekerleklerini takarken hiç zorlanmadım. En kolay kısmıydı, sadece 16 tane vida takıyosunuz o kadar

Resimleri telefonla çektim fazla kaliteli değil. Şimdilik böyle olsun

Ekran kartını sabitlemen iyi olmuş anakartın pci express slotunu bükmemiş olursunuz hem.Arkadaşlara yardımcı olması açısından o aparatı nerden temin ettiniz acaba?
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.