Havalı Tabanca mı,Kurusıkı mı daha çok zarar verir?
22 Cevap35336 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4018 Mesaj
8 Eylül 2010; 14:16:05 

Geçen arkadaşlarla muhabbet ediyorduk da,soruda da dediğim gibi,havalı tabanca mı daha çok zarar verir yoksa kurusıkı mı?

7734 Mesaj
8 Eylül 2010; 14:19:13 

Havalı tabanca derken? Kuvvetli bi havalı tabancayla boğaza tek vuruşla ölümcül olabilir, kurusıkı zararsızdır, 30 cme kadar mesafede bişeyler yapabilir

4018 Mesaj
8 Eylül 2010; 14:21:11 

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Havalı tabanca derken? Kuvvetli bi havalı tabancayla boğaza tek vuruşla ölümcül olabilir, kurusıkı zararsızdır, 30 cme kadar mesafede bişeyler yapabilir

Havalı tabanca dediğim şu plastik mermili,CO2 tüpüyle çalışanlar.
Dediğim gibi hem arkadaşlarla konuşmuştuk,bir de son zamanlarda açılan apaçi-serseri konularını görünce buraya bir sorayım dedim.

1831 Mesaj
8 Eylül 2010; 14:53:20 

Bende kurusıkının ucu açılmış olanı var.Kurusıkı mermilerinin ucuna havalı tabancanın bilyesini takıyorlar deneme atışlarında 10 metreden 250 sayfalık kitabı deldi gitti.

1732 Mesaj
8 Eylül 2010; 14:55:00 

quote:

Orijinalden alıntı: mrtbrc6378

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Havalı tabanca dediğim şu plastik mermili,CO2 tüpüyle çalışanlar.
Dediğim gibi hem arkadaşlarla konuşmuştuk,bir de son zamanlarda açılan apaçi-serseri konularını görünce buraya bir sorayım dedim.

Kurusıkı; düzenekte patlamanın gerçekleştiği yerin çok yakınında olursanız hasar veriyor diye biliyorum. Sonuçta hiçbir mermi çekirdeği, boncuk vs. ateşlenmiyor ileriye. Patlama tabanca içerisinde gerçekleşip kovan yandan dışarı bırakılıyor. Bunda hasarı verecek şey yanan, patlayan madde(ler)in etkisi olsa gerek.

Havalıda ise durum daha farklı. Yüksek basınçla saçma, boncuk her ne derseniz hedef alınan yere doğru belli bir sürat ve kuvvet ile gidiyor. Ciddi bir acı/hasar vermesi kaçınılmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xonar -- 8 Eylül 2010; 14:56:17 >

16920 Mesaj
8 Eylül 2010; 16:07:19 

plastik mermili dediginiz aletler coluk cocugun mahalle savasi yaptigi tupsuz plastik kurmali aletlerdir.esas havali tabanca tuplu ve celik sacma atar ve gunumuzde cok kuvvetli modelleri var.havali tufeklerinki gibi ezilen parasut sacma gibi de degildir celik bilye seklinde.ne kadar tehlikeli oldugunu iki animla anlatayim.16-17 sene once telefon rehberine dayadim delecek mi diye.rehberde ariyorum sacmayi yok.rehberi delip gecmis 4m otedeki perdeyle birlikte odanin camini da delmis sonra perdeyle birlikte iceri girmis perde olmasaydi karsi apartmanin camini da indirirdi.ikinci anim yine ayni sene koyde cocuklara gosteriyorum bakin agaca nasil saplanacak diye.3m otedeki agaca attim fakat agac kuruymus geri sekti gozumun 3-4 cm altina vurdu.acisindan duramadim 2 saat uyudum.sonra sattim tabi aleti.bu aletlerle araba cami ev cami viski sisesi her bisi iner canlilara dogru kesinlikle kullanmamalisiniz illa bisi tasimak istiyorsaniz en guzeli biber gazi bence en azindan elinizden bir kaza cikmaz.

4018 Mesaj
8 Eylül 2010; 16:36:59 

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

plastik mermili dediginiz aletler coluk cocugun mahalle savasi yaptigi tupsuz plastik kurmali aletlerdir.esas havali tabanca tuplu ve celik sacma atar ve gunumuzde cok kuvvetli modelleri var.havali tufeklerinki gibi ezilen parasut sacma gibi de degildir celik bilye seklinde.ne kadar tehlikeli oldugunu iki animla anlatayim.16-17 sene once telefon rehberine dayadim delecek mi diye.rehberde ariyorum sacmayi yok.rehberi delip gecmis 4m otedeki perdeyle birlikte odanin camini da delmis sonra perdeyle birlikte iceri girmis perde olmasaydi karsi apartmanin camini da indirirdi.ikinci anim yine ayni sene koyde cocuklara gosteriyorum bakin agaca nasil saplanacak diye.3m otedeki agaca attim fakat agac kuruymus geri sekti gozumun 3-4 cm altina vurdu.acisindan duramadim 2 saat uyudum.sonra sattim tabi aleti.bu aletlerle araba cami ev cami viski sisesi her bisi iner canlilara dogru kesinlikle kullanmamalisiniz illa bisi tasimak istiyorsaniz en guzeli biber gazi bence en azindan elinizden bir kaza cikmaz.

Sanırım yanlış belirtmişim. 5.5 mmlik olanlardan.

Amacım savunma vs. değil de,sadece merak.

1617 Mesaj
8 Eylül 2010; 16:59:10 

Bildiğim kadarıyla havalı tabanca mermi atar, kuru sıkı ise sıcak hava. Sıcak hava nereye kadar etkili olabilir ki merminin yanında?

Kimilerini boğan deniz, kimilerine yeni kıtalar gösterir.

1831 Mesaj
8 Eylül 2010; 17:04:09 

quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

Havalı tabancaların demir bilye atan işe yarayan cinsleri tahmini olarak kaç liradır?110 lira civarında görmüştüm ama adi birşey aramıyorum.
Bir tane alma niyetindeyim bulunsun her türlü ihtimale karşı hem sessiz hem etkili birşey.

345 Mesaj
8 Eylül 2010; 18:10:02 

quote:

1-kurus sıkı 1 metre mesafeden yaralayabilir basınç etkisi

2- yukardaki arkadaşın yazdığı gibi hiç bir havalı tabanca telefon rehberini delip geçemez, paraşüt saçma yani kurşun saçma atan havalı tüfeklerin kurşum mühimmat kullanmasının sebebi namluları yivli olduğu için yiv sete zarar vermemek içindir. nasıl gerçek ateşli silahlarda yumuşak bakır varsa onun gibi

3-havalı tüfekler herzaman havalı tabancalardan daha güçlüdür

4-havalı tabancalar oyuncak değildir ciddi yaralşanma ve ölüme sebebp verevilir çok ama çok tehlikelidir ateşli silah gibi davranılmalıdır

5-bazı havalı tabancalarda yivset vardır o modellerle çelik bilye atmak namluya zarar verir örnek gamo p23

6-üzerinizde taşımanız yasaktır yakalanırsanız ateşli silah taşıyormuş muamelesi görürsünüz

7-havalı tabancalar sessiz değildir onlarda ses çıkarır ama kurus sıkı kadar değil.

8-havalaı tabancaların bir şişyi kırabildiği maximum mesafe 10-15 metredir (çelik ve kurşun bilye atan co2 ler )

9-yukardaki arkadaşın dediği gibi biber gazı hariç herşey (ki onuda yasalar çerçevesinde şartlar oluşursa kullanabilirsiniz) başınızı BÜYÜK BELAYA SOKAR!!!!

1675 Mesaj
8 Eylül 2010; 18:36:02 

Havalı tüfek var kodumu oturtuyor

1456 Mesaj
8 Eylül 2010; 19:00:15 

[image]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:_a3Zii1JknaaGM:http://www.sico-unlimited.com/images/sw500.jpg&t=1[/image]

I was born intelligent, education ruined me.

1675 Mesaj
8 Eylül 2010; 20:16:58 

quote:

Orijinalden alıntı: QuestionMark
[image]http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:_a3Zii1JknaaGM:http://www.sico-unlimited.com/images/sw500.jpg&t=1[/image]

noha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

16920 Mesaj
8 Eylül 2010; 20:32:53 

quote:

yukardaki arkadaşın yazdığı gibi hiç bir havalı tabanca telefon rehberini delip geçemez

fikrimizi paylasirken karsidakini yalanci yerine koymasak daha hos olur diye dusunuyorum.arkadas 16-17 once delmis ama simdiki rehberleri delemez diyebilirdin.delmekle kalmadi perdeye ragmen cami da deldi diyorum demek ki bendeki rehber inceymis eskiydi zaten yani 20 yil onceki rehberden bahsediyoruz ya da alet rahatsizdi.detaylara takilmayalim sonuc olarak bu aletler tehlikeli ben tavsiye etmiyorum.

2292 Mesaj
17 Aralık 2010; 4:28:53 

Arkadaşlar bugün birisinde bir tabanca gördüm. Havalı mı bilmiyorum yalnız saçma değil mermi görünümünde demir ya da çelik bilmiyorum böyle bir şey atıyordu. Yalnız attığı şey neyse yavaş gidiyordu namludan çıkarken bariz farkediliyordu ama Allah muhafaza birinin kafasına gelse kafa göz bırakmaz öyle birşeydi. Bayağı ağır bir şey atıyordu. Bunun hakkında bilgisi olan var mı? Soramadım ne olduğunu. Araştırıyorum ama hep saçma atan havalı tabancalar çıkıyor. Tabanca mermisi gibi mermi atan havalı tabancalar var mı yoksa adam bunu kendisi özel mi yaptırmış çok merak ettim.

163 Mesaj
17 Aralık 2010; 6:06:49 

Doğru düzgün kullanmazsan ikiside zararlıdır.

"Never trust a government that doesn't trust its own citizens with guns. "

1366 Mesaj
1 Eylül 2011; 17:14:52 

yaş sınırı yok havalı tüfek dedğinz şu sahillerde balon patlatmak için olanlardan bende alıcam babamla gidince falan veriyorlar mesela şunlar bakın baby desert deagle co2 benim bildiğim bunlar

192 Mesaj
1 Eylül 2011; 19:04:06 

Kuru sıkının hasara yol açtığını yeni öğreniyorum

193 Mesaj
1 Eylül 2011; 23:16:41 

havalı silahlar plastik boncuk atmaz.Demir bilye atar.Deler yani.

16920 Mesaj
2 Eylül 2011; 11:13:06 

kurusıkı mantar tabancasi gibi bir sey yahu ne zarari olacak.. kurusıkı icin ruhsat derdi var tasimasi yasak cantada hazir halde olmadan tasimak gerekiyor, ulu orta atmasi 500 lira cezali ve ugrasiyorsunuz karakolda.sunnet diye bicak da tasimayin hic bir caydiriciligi yok.havalida kola bacaga sıkarsiniz karsidaki acidan duramaz.paranizi calip kactiysa bacagina sıkın bir tane yeri opsun ama bicakta kanunen sakata gelirsiniz ne yapacaksiniz adami bacagindan mi deleceksiniz hic gerek yok.ben tasimiyorum havaliyi ama illa bisi tasimam gerekse tercih ederim bicak hatta silah yerine.silah tasiyacak olgunlukta degilseniz en guzeli bozuk paralardan musta yapin silahlar tehlikelidir bir salaklik yaparsiniz sonra vebalini odeyemez iki dunya hayatinizi karartirsiniz.

1366 Mesaj
2 Eylül 2011; 11:26:11 

Abi ben 15 yaşındayım hiç magandalıkla işim falan yok küçüklükten beri ilgim var askerliğe falan alıyorum silahı şişelere sıkıyorum hiç bi yerdede taşımıyorum

16920 Mesaj
2 Eylül 2011; 13:57:58 

viski sislererini kac metreden indiriyor 15 yasinda biz de yaptik.erkek adamin silaha ilgisi olur normaldir ama erkek adam isini silaha birakmayan adamdir, gerektiginde kiz arkadasinizi korumak icin bir tane cakacaksiniz.ancak ortalik cakal dolu suruyle gezip gelip catiyorlar iste oyle durumlarda demir namlu alayinin karizmasini cizer topuktan ama insAllah oyle durumlara dusmez tek atis hatiraniz askerde g3 browning keles filan olur.g3 cok zevkli biraz tepiyor ama sesi yeter.

15 Mesaj
17 Ocak 2012; 17:45:32 

havalıda etkili baya

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » Havalı Tabanca mı,Kurusıkı mı daha çok zarar verir?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.531