Şimdi Ara

Samsung AMOLED ekran üretimi için 2.1 milyar dolara yeni fabrika kuruyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Samsung uzun süredir kapasite sorunu yaşadığı ve bu nedenle müşteri kaybettiği AMOLED ekran üretimine hız veriyor. Güney Koreli elektronik devinden yapılan açıklamaya göre AMOLED ekran üretimini arttırmak için ülkenin başkenti Seul'ün güneyinde, 2.1 milyar dolarlık yatırımla yeni bir fabrika planlanıyor. Wall Street Journal da yayınlanan habere göre, inşası planlanan Tang Jung tesisi ile birlikte Samsung'un AMOLED ve onun varyasyonu olan Super AMOLED ekran üretim kapasitesi 3 milyondan 30 milyona çıkacak. AMOLED ekranlı cihaz sayısının 2015'e kadar 35 kat artarak 700 milyon seviyesine ulaşacağını öngören Samsung'un, yaptığı ciddi yatırımlar sonrasında AMOLED ekran teknolojisinden ciddi gelirler elde etmeye başladığı ve yeni tesis ile birlikte üretim kapasitesine ek olarak gelirlerinde de önemli artışlar olmasını beklediği de gelen haberler arasında yer alıyor.

Akıllı telefonlar için küçük boyutlu AMOLED ekranlara yoğunlaşacak olan tesiste, daha çok 3-inç ve üzeri ekranlartın üretileceği belirtiliyor.

• şu amoled ve led ekranlarının üretim aşamasını gösterseler keşke
  • zenginin amoled fabrikası züğürdün (DonanımHaber ekibinin) ellerini yorarmış...
    Adamlar ne para kazandılar valla ya....
  • Zaten gerekli bi durumdu appleda kullanmaya başlar belki sonraki modellerde
  • Harcanacak para çok büyük inşallah karşılığını alabilirler.
  • samsung bu sene ve geçen sene telefon işinden fena para götürdü
  • Umarim 2012 de yaygin sekilde SAMOLED monitor ve TV ler gorebiliriz.
  • gerçekten telefon ekranı olarak samsung rakipsiz
  • bu tür haberleri okudukca süper amoled ekranlı i7 veya üzeri işlemcili incecik yapıdaki notebookların piyasaya çıkış gününü iple çekiyorum.....
  • Super AMOLED ekranlarda esneyebiliyor. Buda bir gazete kadar büyük olan bir ekranın hiç zorluk çekmeden bükülebilecek. Bunun peşindeler. Öylede olursa 10 yıl sonra gazeteler artık kağıttan, AMOLED ekranlara yerini bırakacaklar. Böyle olduğunu hayal edince çok yararı olacak dünyaya. En azından ağaçların kesimi azalacak. Gelecekte aklımda bide okul için kitab ve defter kalmayacak. Bunu iOkul adında bir tablet bilgisayar çıkarsalar bütün öğrenciler kullansalar çok güzel olurdu Çok mu şey istiyorum ne....

• Sendemi Yapacaksın :)
  • hmm bi is basvurusu yapiyim oraya
  • Samsungun hakkını samsunga verelim .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.