Şimdi Ara

Meizu: Yeni iPod Touch'ın tasarımı bizim telefonumuza benziyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
3.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Hazırladığı iPhone klonu ile dünya genelinde ses getiren ve uluslararası bir üne kavuşan Çinli telefon üreticisi Meizu'dan ilginç bir iddia geldi. Şirketin tepe yöneticisi Jack Wong açıklamasında, duyurusu geçtiğimiz hafta yapılan yeni nesil iPod Touch'ın, tasarım olarak üzerinde çalıştıkları M9II isimli yeni telefona benzediğini ima ederek, değişen şartlara dikkat çekti ve özgün bir tasarım hazırladıklarını ima etti.

Daha fazla klon telefon üreticisi olarak anılmak istemeyen Meizu, henüz piyasaya sunmadığı M9 ve onun geliştirilmiş sürümü M9II'ye çok güveniyor. Android 2.2 platformunu temel alan telefonlarında, ARM Cortex A9 tabanlı 1GHz işlemciye yer veren Meizu, Apple'den sonra retina ekran kullanan ilk üretici olacak gibi görünüyor. M9 modelinde 960 x 640 piksel çözünürlüğünde ekrana yer veren firma, 3D hızlandırma konusunda da telefonlarına güveniyor.

Meizu retina ekranlı yeni nesil akıllı telefon modelini Ekim ayında satışa sunmayı planlıyor.

• Yanlız gerçekten güzel telefonmuş. Yani görünüş olarak. Özellikler de hiç fena değil...
  • Tasarım benziyor.
  • reklam kokan bir açıklama olmuş...
    dünyanın ilham veren firmalar listesindeki 1 numara apple kendisini taklit eden firmanın henüz piyasaya çıkmamış ürününün tasarımına bakıp cihaz yapacak... bak şimdiiii

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u.s.b.3 -- 7 Eylül 2010; 16:26:25 >
  • bunun çıkış tarihi nedir acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: coni85

bunun çıkış tarihi nedir acaba

Daha belli değil ama fiyat uygun olursa iyi telefon.
  • bide SAR değeri düşük olursa piyasa iice kızışır
  • Sizin telefonda iPhone'a benziyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atatürk_1881 -- 7 Eylül 2010; 21:48:20 >
  • quote:

Android 2.2 platformunu temel alan telefonlarında, ARM Cortex A9 tabanlı 1GHz işlemciye yer veren Meizu

Çok iyi ya. Meizu'nun ses kalitesinin yine Apple' dan iyi olacağı kanısındayım(Meizu M6 ve IPod Touch 3G 8GB kullandığım cihazlar). Ekranı da güzelmiş fakat alt tuşlar pek hoşuma gitmedi..
  • klonlardan bıktık zaten.iyi kotu kendileri birseyler cıkarsınlar ortaya
  • Ekran çerçevesi incecik. Çok hoş görünüyor.
  • meizu aştı kendini, tebrik ediyorum
  • Kameranin Flasi Yok.Çok Büyük Bir Eksiklik.Ama Tasarim Harika.
  • Dane electronic'in ürettiği meizu kendini kabul ettirebilmiş kaliteli ve global bir Çin markası..
    Bu yeni modeli; bir eski model M8'e göre bayağı bir gelişmiş görünüyor..
    Umarrım böyle kaliteli ve alternatif ürünleri Türkiye'ye getirecek disbritörler olur...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

bide SAR değeri düşük olursa piyasa iice kızışır

O imkansız işte. Çünkü o zaman belli standartlara uymak ve ona göre üretim yapmak zorunda kalır ki bu durumda fiyatı uçar
  • quote:

Orijinalden alıntı: _KadirşinaS_

quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

bide SAR değeri düşük olursa piyasa iice kızışır

O imkansız işte. Çünkü o zaman belli standartlara uymak ve ona göre üretim yapmak zorunda kalır ki bu durumda fiyatı uçar

Bir evvel ki modeli Meizu M8 Wi-Fi Smart phone 16GB bile yurtdışında 400 dolar gibi bir fiyata satılıyor..
    Türkiye de pek tanınan bir marka olmasa da; özellikle Amerika da ve bazı büyük avrupa ülkelerin de tanınan iyi bir markadır Meizu
    Diğer çakma çin telefonlar ile alakası yok.. Sar değerleri de mutlaka belli bir standart içindedir..
    http://cgi.ebay.com/New-Meizu-M8-Wi-Fi-Smart-phone-16GB-SE-Version-/260612650598?pt=Cell_Phones&hash=item3cadb97666
    İnceleme > http://forum.donanimhaber.com/m_30491640/tm.htm
    (Bu modeli Türkiye de sadece bir telefoncu da görmüştüm.. Sanırım kaçak getirtilmiştir..)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frux -- 8 Eylül 2010; 18:30:31 >

• meizu'ya lafımız yok. gerek mp3 çalarları gerek telefonları iyi. ama apple bizim cihaza benzetmiş gibisinden açıklamalar biraz abartı şimdi. m8 model telefonu da win mobile işletim sistemli ve kullanıcıların övdüğü bir telefon. yeni telefonları da android zaten.
    almak isteyen arkadaşlara forumda barisozer adlı kullanıcıdan temin edebileceklerini yazayım. (bana pm atmayın kendisiyle tanışmıyoruz bile )
    ama fiyatını basit çin malları gibi düşünmeyin. önceki model bir çok telefondan pahalıydı çünkü
  • Cihaz iyiymiş bea

Valla beğendim ancak nedense hiç banagöre değil çinçon telefon kullanmak. Blackberry stayla
  • kuyruklarda beklemeye gerek kalmayacak, artık her müşteri için bir meizu üretecek çin var artık. eksikler zamanla giderilir :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.