Şimdi Ara

Kitlenme Problemi(Acil)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    256 MB DDR
    MSI GE-FORCE FX 5200 128 MB EKRAN KARTI
    ASUS ANAKART AMD UYUMLU
    TEK FAN+EKSTRA FAN TAKDIRDIM.

YUKARIDAKİ KONFİGRASYONDA BİR BİLGİSAYARA SAHİBİM. ANAKARTIN MODELİNİ HATIRLAMIYORUM.

PROBLEM İSE ŞÖYLE;

BİLGİSAYAR ÖZELLİLE OYUN OYNARKEN KİLTLENİP KALMASI.
    AMA ŞU GÜNLERDE WORD ÇALIŞTIRIRKEN BİLE KİLİTLENİYOR.
    KLAVYEYİ, FAREYİ HİÇ BİR ŞEKİLDE KULLANAMIYORUM. Ctrl+Alt+Del BİLE CEVAP VERMİYOR. MECBUREN RESET ATIYORUM. EKRAN KARTINDAN İLER GELDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM AMA BİR DE ON BOARD EKRAN KARTIMDA DENEDİM YİNE AYNI PROBLEM İLE KARŞILAŞTIM.

BİLGİSAYAR KİTLENDİĞİNDE ;

CPU KULLANIM ORANI:%72
    RAM KULLANIMI: 208 MB/256MB

SİZCE SORUN NERDE ?

RAM' İ Mİ YÜKSELTMELİMİYİM?
    ÇILDIRACAM HİÇBİR ŞEY YAPAMIYORUM?
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

• dostum sorunun ram gibi görünüyor bence. başka ramlerle bir dene.bir de olay görüntüleyiciden bir bak. sistem ile ilgili hatalar var mı.
  • CPU kullanım oranı yüksek olduğuna göre Dialer gibi bir cevirmeli bağlantı veya vürüs olma ihtimali var birde ASUS un BİOS una bak ram ve işlemci hızlarını düşür bir daha dene. biostan Fan dönüşüne ve işlemci ısısınada bak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdem12 -- 2 Ekim 2005, 17:19:56 >
  • arkadaşım sorun fan gerisi yalannn...
    fan ı temizle yada calışıyomu bi bak...
  • Nete baglanmijyorum, bu bilgisayarla, İslemci fan dönüm hizi, islemci, ram sicakligi, izin verilen degerler araliginda.

Power supply la ilgili bir problem olabilirmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hull

arkadaşım sorun fan gerisi yalannn...
    fan ı temizle yada calışıyomu bi bak...

sorun işlemci ısısı olsa makine kendi kendini resetler donmaz. yanlışmı biliyorum.
  • Eğer bu şekil de bir donma varsa ram kısmen etkilidir ama başka bir sorun var gibi. Sonradan ortaya çıkmışsa virüs olma ihtimali yüksek. Ama win kurulumundan itibaren varsa aygıt yöneticisinden cdrom bağlantılarını değiştirmeyi dene. Arkadaşımda işlemci %100 gösteriyordu!!! Kolay gelsin.
  • Eğer bu şekil de bir donma varsa ram kısmen etkilidir ama başka bir sorun var gibi. Sonradan ortaya çıkmışsa virüs olma ihtimali yüksek. Ama win kurulumundan itibaren varsa aygıt yöneticisinden cdrom bağlantılarını değiştirmeyi dene. Arkadaşımda işlemci %100 gösteriyordu!!! Kolay gelsin.
  • Virüs ten olacağını hiç sanmıyorum. Bazen çıldırıp haftada 2 defa format atıyorum. Zaten nete de bağlanmıyorum
  • elindeki setup ların temiz olduğuna emin misin peki? bende antivirüs programı yok ve muhtemelen bilgisayarımda 200e yakın virüs var ve herhangi bir .exe çalıştığında da aktif oluyordur muhtemelen. Kabalık etmek istemedim ama virüs her yerden gelebiliyor. 1KBlık bir .exe dosyasından bile.
  • abi sen su bilgisayarın kapagını acıp bi bak su fanlara
    erkan,cpu, ve kasa fanı
    ama kasadan bişi olmaz:D
  • Kasayı açtım, şu anda açık.
    Dizüstü bilgisayarımdan şu an yazıyorum.
    Fanların hepsi çalışıyor.
    İşlemci fan : ok
    *Kasa fan: ok
    *Power Supply fan :ok
    *Ek taktırdığım fan (işlemci fanının büyüklüğünün üç katı) : ok
    *Ekran kartının üzerinde fan yok ama soğtcu metal var ve ellediğimde sıcaklığı normal(soğuk bile sayılır)
  • ozamn % 99 ram sorunun var abi:(
    kaç ram bilg.??
  • 256 mb ram. 1 adet.
    Ayrıca hattım topraksız. voltaj ile ilgili bir problem olabilir mi?
  • ram yenimi abi??
    onu bi söle ?? yani bilgi sayara yenimi toplandı??
  • yok iki yıllık. Aldığımdan beri vardı. ilk zamanlarda 2 saate bir kitleniyordu. Şimdi oyunu açar açmaz oluyor. Teknik servise defalarca götürdüm büyük fan taktılar.olmadı. ekran kartını değiştir dediler. Ge - Force fx 5200 aldım. yine olmadı. Bide teknik servisciler bizde donkuyor falan diyorlar. 5-6 saat oyun oynuyoruz. Problem yok diyorlar.
  • arkadaşım senden istegim su?
    yakın bi arkadaşından ramlerini bi günlügüne alıp bi dene...
    seninkileride ona ver o denesin??
    bakın bi ne olucakkk...
    başka bişey olamaz cünki??
  • bizde aynisini dusunduk simdi, ben 12 gibi sonucu yazarim, sagolasin
  • oke bekliyorum arkadaşım ...
    olmadı pm at ok.
  • Problem Ramden kaynakjlaniyomus, bu arada eski rami takalim derken, anakarti ve rami yaktik yani, biraz essekligimizden 2 ram bir anakart gitti, neyse bizim icin buyuk tecrube oldu zaten ramin bir tanesi bozuktu. neyse hersey icin cok tesekkurler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.