Şimdi Ara

New Holland hidrojenle çalışan yeni traktörünü tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
29.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • alt="New Holland hidrojenle çalışan yeni traktörünü tanıttı"

Traktör üretiminde endüstrinin saygın isimlerinden biri olan New Holland, alternatif yakıt teknolojisi kullanan çevre dostu yeni bir model geliştirdi. Firma tarafından NH2 olarak isimlendirilen yeni traktör, sahip olduğu teknik alt yapı kadar, genel görünümüyle de dikkat çekmeyi başarıyor.

New Holland NH2, hidrojenle çalışıyor ve bu açıdan diğer traktörlerden ayrılmayı başarıyor. Konvensiyone yakıt teknolojisi yerine hidrojen kullanıyor olması sayesinde CO2 emisyon değeri sıfır olan traktör sadece bir miktar su üretiyor ve diğer traktörlere nazaran oldukça sessiz (55dB) çalışıyor.

130 beygir ve 300NM tork üreten New Holland NH2, 110 litrelik hidrojen tankı ile 2 saate yakın kullanım süresi sunarken, devam eden geliştirme çalışmalarıyla birlikte sürenin arttırılacağı düşünülüyor. New Hollanda NH2, ticari pek çok sistemden farklı olarak Energy Independent Farm konseptini kullanıyor.

Kısaca EIF olarak tanımlanan Energy Independent Farm kosneptinde su, güneş enerjisinden üretilen elektrikle hidrojen ve oksijene ayrıştırılıyor ve açığa çıkan hidrojen depolanarak traktörü çalıştırmak için kullanılıyor. Bu yöntemle bir litre sudan bir litre petrolden elde edilen enerjinin aynısının kazanılabileceği belirtilirken, su kıtlığına karşı sistemde tarımsal kullanıma uygun olmayanlar da dahil olmak üzere her türlü su kaynağının kullanılabileceği de gelen bilgiler arasında.

Şu an konsept aşamasında olan New Holland NH2'nin önümüzdeki yıl "tarla" testlerine çıkmasına bekleniyor.

alt="New Holland hidrojenle çalışan yeni traktörünü tanıttı"

• o nası bi trakktördür
  • amortisörde koysalarmış
  • 3.ve 4. fotograflar olmasa imkanı yok inanmazdım o fotoların bir traktöre ait olduguna
  • Traktörün çalışacağı yer belli, göreceği yol belli. Tasarımda ipin ucu kaçıyor bazen. Satalım da, gerisi önemli değil meselesi...
  • New Holland hidrojenle çalışan yeni traktörünü tanıttı

• bunu türkiyede adam alacak olsaydı ciftci olmazdı
  • Forumdaki " sekoyaki " nickli kullanıcı bu araçlardan çok iyi anlar. Bu haberi görse eminim güzel bir yorum yapar ama şu sıralar evlilik hazırlıkları ile meşgul olsa gerek :)
  • Sade ama keskin hatlara sahip bir traktör daha hoş gelebilirdi göze.Abartılı bir tasarıma sahip,oyuncak gibi.
  • petrolün halefi bangır bangır ayak seslerini duyurmaya başlasın, biz hala tasarımı tartışalım...
  • Ulan bu traktoru spor araba niyetine alırlar
  • Bence süper bi tasarım bir kere mazot yok
  • oha be bizim köyde daha 135ler var
  • Yuh diyorum başkada birşey diyemiyorum
  • ne çift sürülür bu traktörle ama:::))))))
  • off traktörün modernliğine bak
  • karizma olmuş be
  • hangi köydensin ?
  • Çalıştığım yerde 150.000 TL lik traktörlerden dünya kadar var.Durumu iyi olan çiftçi gerek gösteriş gerekte başının ağrımaması için verdiği paraya acımıyor.
  • bunu alan çiftçiye turkiyede ne gozuyle bakarlardı acaba.

yok sırf hava için almış yok ben olsam bilmem ne bilmem ne alırdım gibi
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.