Şimdi Ara

Yeni Kasa Şahin Difransiyel Ortalaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
6.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

benim şahine 7.5 ofsetli mangels rüzgar gülü jant koydum orjinal jantları takılıyken kayık olduğunu fark edememiştim difransiyelin

şuan jantlarda 185 taban lastik var ve sol taraf sürtme yapıyordu 6.sanayide tamirciye gittim bara demirini (yani difransiyelin ordaki denge demiri çapraz duran) biraz kısaltarak arabanın sol tekerleğini sağa çekeriz ortalanır dedi , ama biraz fazla kesmişler parçayı şimdide sağ tarafı sürtüyor

bu sıkıcı işlemi izmirde adam akıllı biryerde çok fazla maliyetli olmadan sonlandırmak istiyorum

arkadan baktığımızda hiç biryere kayık olmamasını istiyorum , araba sürttüğü için arkaları takozla kaldırmak zorunda kaldık

şu difransiyeli ortalayıp 2 bakla kesmek istiyorum artık arabayı , eşek arabası gibi geziyorum

(ek olarak bişey sormak istiyorum jantlar 13' 185 60 13 maxxis lastiker var üzerinde difransiyel ortalansa bile bu araç sürtermi acaba?)

yardımlarınız için teşekkürler

• Bende borbet takmıştım.Sağ arka taraf sürtüyordu arkaya 3 kişi binince hiç uğraşmak istemedim 1 ay kullandım adam gibi ofsetsiz jant taktım kullanıyorum.
  • borbeti anlarım 205 taban lastik tabiki sürtücek

ama benimkiler 185 taban ve çıkarmaya hiç niyetim yok
  • O zaman havalı amortisör alacaksın keyfine bakcan.
  • yaw havalıda olsa havasızda olsa benim işime yaramaz

benim söylediğim araba arkadan kayık gözüküyor anlatabildimmi

amartisör alınca sanki bu kayıklık düzelicek :S

ben difransiyeli ortalatmak istiyorum ortalanınca bu araba zaten sürtme yapmıcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhun_1907fb

yaw havalıda olsa havasızda olsa benim işime yaramaz

benim söylediğim araba arkadan kayık gözüküyor anlatabildimmi

amartisör alınca sanki bu kayıklık düzelicek :S

ben difransiyeli ortalatmak istiyorum ortalanınca bu araba zaten sürtme yapmıcak

Forumda belki onlarca kez yazmışımdır..O kayıklık orjinal halidir, arkaya yük bindikçe ortalanır. Difransiyeli kaydırmakla büyük hata etmişsin. Arabanın arka dengesini bozacağı gibi şaftı da kastırır. Difransiyeli eski haline getirip sol arka çamurluğu içerden ezdir..

Başka türlü olmaz.
  • güzelce ezdirmeme rağmen çamurluğun üst bombesi sürtüyor orasıda çekiçlenmiyo zaten

ama siz gerçekten yük bindikçe ortalanır diyor iseniz ben bayramdan sonra hemen orjinal bara demiri alıp taktırtırım tekrar tamirciye 40lira maliyeti falan oluyor

birde şunu söyliyim benim aracın kayıklığı sola doğruydu ben kurcalattırmadan önce

sol arka lastik daha yakındı çamurluğa , orjinallerdede sola doğrumu kayıklık oluyor acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhun_1907fb -- 8 Eylül 2010; 18:46:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhun_1907fb

güzelce ezdirmeme rağmen çamurluğun üst bombesi sürtüyor orasıda çekiçlenmiyo zaten

ama siz gerçekten yük bindikçe ortalanır diyor iseniz ben bayramdan sonra hemen orjinal bara demiri alıp taktırtırım tekrar tamirciye 40lira maliyeti falan oluyor

birde şunu söyliyim benim aracın kayıklığı sola doğruydu ben kurcalattırmadan önce

sol arka lastik daha yakındı çamurluğa , orjinallerdede sola doğrumu kayıklık oluyor acaba ?

Evet orjinalde sola doğru kayıktır. Benim anlamadığım çamurluğu ezdirdiğin halde 7,5 ofset 185 taban nasıl sürter? Benimkiler 8,5 ofsetli ve 205 taban ama asla sürtmüyor. Öyle takoz falan da yok

• bende anlamadım usta

yük binince ortalanır dedin ama inan ilk aldıgım gün 2 jant lastik bagajda 2 jant lastik arka koltukta (eski lastikler)

ben ve arkadaşım öndeydik araba orjinal haliyle kesti bütün sol arka lastiği

yani yük bindiğindede ortalanmıyo sanırım :S

ne yapıcağımı şaşırdım jantlarada hastayım satmak istemiyorum ama böyle giderse satıcam gibi

arabanın orjinalliğini bozmadan randıman alamıcam sanırım bu jantlardan
  • Evet arkadaşlar sola doğru kayıktır tofaşların orjinali tahsin abiye hak veriyorum.Abi git sen yeni bir difransiyel al.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadireren01 -- 16 Ekim 2012; 12:23:54 >
  • arkadaşlar sorun halledildi şuan sürtmüyor

ama yeni bir problemim var , arabayla hızlı kalkışlarda özellikle patinaja kaldığında vites kutusunun ordan sallama yapıyor

sağa sola vuruyor şafttan gelen bişey sanırım , sanayiye tamirciye götürdüm şaftta boşluk warmış sanırım izmir içinde sadece akmercanlar yapıyomuş şaft balans işini falan

akmercanlar baya büyük bir yer acaba bu arıza kaç para tutar sizce ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.