Şimdi Ara

* BLITZ 1 Serisi * C6v11 CFW! SADELİK, STABİLİTE, HIZ! (sürüm : 1.3) (43. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
935
Cevap
2
Favori
39.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dangerous

Bence FW nin özelliklerine, 'Hirsizlardan korunma modu eklendi.' yazmalisin @aresmar.

• quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

BLITZ'den bi kaç kare...

Reklamlar:

Kendi duvar kağıtlarımıhttp://forum.donanimhaber.com/m_42286228/tm.htm paylaşmıştım isteyenler için.

Aresmar dostum bu temanın adı neydı ındırecemde hatta hazır lınk varsa paylasırsan sevınırım
  • @BAXI

Blue On Black by IND190 (BoB_IND190)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ultimate_QzaN

@BAXI

İlk mesajımda link var temayı yapanın sitesine. Diğer temalarını da inceleyin güzel tema yapıyor bu adam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ultimate_QzaN

@BAXI

İlk mesajımda link var temayı yapanın sitesine. Diğer temalarını da inceleyin güzel tema yapıyor bu adam.

Ikınızede tesekkur ederım

aslında bakmıstım ılk mesaja paylasacagını dusunmustum ama dıkkatımden kacmıs duvarkadgıdını paylastıgını gormustum ama tema dıkkatımden kacmıs tesekkur tekrar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baxı -- 30 Eylül 2010; 8:53:48 >
  • Ne demek
  • Konuyu dürtelim azıcık
  • Dürt dürt, yenilik isterük.
  • Aresmar nerelerdesin ya aktif olarak göremiyoruz seni
  • quote:

Orijinalden alıntı: GsliKahraman
    Aresmar nerelerdesin ya aktif olarak göremiyoruz seni

Kafamı dinlendiriyorumdum
    İşin aslı forum ortamın da istemediğim bir takım olayları görmeye başlayınca uzaklaştım açıkçası, ama oralara pek girmek istemiyorum şimdi...

Firmware konusuna gelince:

BLITZ 1.3 telefonumda kurulu 18 Eylül'den beri. Hiç bir sorun yaşamadım. Yeni Ovi Maps'i kurmuştum o da güzel çalışıyor valla. Yavaş filan dediler ama bence o kadar değil beta olduğunu göz önüne alırsak.

BLITZ 1.4 için yeni yapacak pek bişey olmadığından gül gibi geçinip gidiyoruz 1.3 ile
  • Ben de yaklaşık 10 gündür kullanmaktayım Blitz'i. Öncelikle hazırladığın ve sunduğun için teşekkür ediyorum.

Cfw seçiminde zorluk yaşayan arkadaşlar en sonunda nasıl karar veriyorlar bilmiyorum ama ben konuyu ve yazılımı inceledikten sonra cfwyi yapanın yaşına ve yazdıklarından kişiliğine de göz atıyorum. Evet belki saçma gelecek ama ne kadar yaş o kadar tecrübe ve mantıklı karar verme bana göre.

Şarjım normal kullanımda (30-45 dk internet, 1 saat kulaklıkla müzik, 10 mesaj(toplam)) 2 gün 5 saat gidiyor. Önceki v40'ın yarısı kadar gidiyor neredeyse ama bu C6 yazılımı için değer bence. (en azından şimdilik)

Yukarıda
    quote:

Pili tamamen bitirmek Lityum iyon pillerde ömrünü kısaltır aklınızda olsun.
    diye belirtmişsin. Ancak birçoğu flash işleminden sonra pili bitirip, tamamen şarj etmenin ve bunu birkaç kere tekrarlamanın bu flashlamadan sonra pili dengeleyeceğini söylüyor. Atladığım bir yer mi var acaba?
  • Pil v40 yazılımına göre daha hızlı bitiyor evet doğru ama bu C6 yazılımının daha hızlı çalışmasından dolayı. Eğer C6 yı yavaşlatırsanız modlayarak o da uzun gider haliyle.

Pili flashladıktan sonra bitirip bi kaç kere şarj etmek gibi bir takım öneriler var doğru. Ancak bunun ne kadar işe yarar olduğunu hiç bilmiyorum. Flash attığınızda pile ne gibi bir dengesizlik getirir ilgisi nedir hiç anlam verebilmiş değilim. Kendi tecrübelerime dayanarak söylemek istiyorum BLITZ i yaparken arka arkaya 10-15 dakika içinde 4-5 kere flash attığım oldu. Pilde bir dengesizlik filan olmadı. Flash atarken pil normalden fazla tükenir tabii ki ama onun dışında bir fark olmadı. Bana bu konu hala şehir efsaneleri gibi geliyor.

Lityum iyon pillerin uzun süre şarjı bitik halde durması pilin ömrünü kısaltır bu bilimsel bir gerçektir, orda demek istediğim buydu. Normal kullanımda pili istediğiniz gibi şarj edebilirsiniz. Aman pilim yarım dolu bitsin bekleyeyim demek avantaj sağlamaz fırsat buldukça pili şarj edin Lityum piller için en sağlıklı çalışma şekli budur. Eski Nikel Kadmiyum pillerde pili boşaltmak lazımdı artık yok böyle birşey.

Sevgiler BLITZ ile mutlu günler dilerim.

Not: ion battery timer benim telefonun ortalama şarj ömrünü 4 gün olarak gösteriyor bu arada. Çok yoğun kullanmıyorum, titreşim kapalı ve ekran ışığı kısık tabii ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 14 Ekim 2010; 16:49:30 >
  • Bence şehir efsanesi değil, bende işe yarıyor..
  • quote:

Pil v40 yazılımına göre daha hızlı bitiyor evet doğru ama bu C6 yazılımının daha hızlı çalışmasından dolayı. Eğer C6 yı yavaşlatırsanız modlayarak o da uzun gider haliyle.

Pili flashladıktan sonra bitirip bi kaç kere şarj etmek gibi bir takım öneriler var doğru. Ancak bunun ne kadar işe yarar olduğunu hiç bilmiyorum. Flash attığınızda pile ne gibi bir dengesizlik getirir ilgisi nedir hiç anlam verebilmiş değilim. Kendi tecrübelerime dayanarak söylemek istiyorum BLITZ i yaparken arka arkaya 10-15 dakika içinde 4-5 kere flash attığım oldu. Pilde bir dengesizlik filan olmadı. Flash atarken pil normalden fazla tükenir tabii ki ama onun dışında bir fark olmadı. Bana bu konu hala şehir efsaneleri gibi geliyor.

Lityum iyon pillerin uzun süre şarjı bitik halde durması pilin ömrünü kısaltır bu bilimsel bir gerçektir, orda demek istediğim buydu. Normal kullanımda pili istediğiniz gibi şarj edebilirsiniz. Aman pilim yarım dolu bitsin bekleyeyim demek avantaj sağlamaz fırsat buldukça pili şarj edin Lityum piller için en sağlıklı çalışma şekli budur. Eski Nikel Kadmiyum pillerde pili boşaltmak lazımdı artık yok böyle birşey.

Sevgiler BLITZ ile mutlu günler dilerim.

Not: ion battery timer benim telefonun ortalama şarj ömrünü 4 gün olarak gösteriyor bu arada. Çok yoğun kullanmıyorum, titreşim kapalı ve ekran ışığı kısık tabii ki.

Evet, C6 yazılımının daha çok pil kullandığını biliyorum.

Bende de ekran ışığı en düşükte ve titreşim kapalı. Full şarjdan sonra bile 2 gün olarak gösteriyor ve o kadar da gidiyor.

Edit: Yeni sarjdan cıkardım. Pil ömrü yaklaşık 2 gün. Doluluk oranı ise %87.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lopexia -- 14 Ekim 2010; 18:02:12 >
  • Hocam ellere kollara sağlık şiir gibi.. yalnız bilmeyenler için açıklamaya c00 dosyasını c0r olarak değiştirmelerini not edersen zar zor buldum ilk defa yapan biri olarak. ayrıca mosaicV2 temasını şiddetle tavsiye ediyorum http://www.symbianthemes.us/free,nokia/10560,mosaic-v2/
  • @Selim Serhat

Teşekkürler güle güle kullanın :)
  • @aresmar özledik seni adaşım ama elin boş dönmüşsün 1.4 le döner dedik ama neyse
  • 1.4 kolay kolay çıkarmayı düşünmüyorum çok memnunum şu anki BLITZ'den

Hızlı, Sade, Çökmüyor, Donmuyor yani temel bir sürüm oldu. bunun üstüne isteyen istediği temayı wallpaper ı koysun kullansın diye yapmıştım başarılıda oldu. Çok kurcalamak faydadan çok zarar getiriyor diye düşünüyorum.

Çok değişik bir gelişme olmadıkça mod ve cfw dünyasında 1.3 gayet iyi şu haliyle.

Geçen bir arkadaş eline aldı telefonu bu ne acayip 5800 dedi. Eğlenceli bir durum oldu

Bu arada şimdi baktım 500 kereden fazla indirilmiş 1.3 versiyonu ben daha ne isteyeyim. 20-30 kişi anca indirir diyerek başlamıştım bu işe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aresmar -- 22 Ekim 2010; 12:43:16 >
  • forumda sırasıyla bütün cfw leri deniyorum,şu an senin bilitzi deniyorum aslında sadelik açısından gayet iyi geldi blitz,ama bir kaç rötüş çeksen fena olmaz hani,

mesela bekleme ekranında ekran yan dönmesi kaldırılsa,dahada önemlisi blitzte web tarayıcıdan dh forum ve diğer internet siteleri çok geç açılıyor,bunu biraz hızlandırsan çok iyi olur,bu karşılaştırmayı fatih@ in sürümüne göre yapıyorum,ve ona göre, blitzde sayfalar inanılmaz geç açılyor
  • Programınızı bugün telefonuma yükledim aslında herşey v51 sürüm 5800 ımın iyice yavaşlamasıyla başladı sonra napabilirim diye düşünürken cfw leri gördüm en çok da sizinki hoşuma gitti sadeliğinden ötürü, verdiğiniz bilgiler ile yükledim ve çok memnun kaldım emeğinize sağlık iyi çalışmalar diliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.