Şimdi Ara

Seagate Momentus 7200.4 500GB 2,5'' HDD İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
6.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Seagate Momentus 7200.4 500GB 2,5'' HDD İncelemesi

Ürünün piyasa değeri 110TL ile 180TL arasında değişiyor. Tam adı '' ST9500420AS ''

Test Sistemi;

Monster Q90M571TU44

İntel Core 2 Quad Q9000 2.0 Ghz
    GTX280M GPU
    Kingston Hyper X 4 GB 1066Mhz DDR3
    İntel Turbo Memory 4 GB

Daha önce Patriot 256GB SSD kullanıyordum, kullanmakta olduğum SSD yi masaüstüne aldım ve notebook uma sabit disk gerekiyordu. Momentus XT Hibrit disklerin fiyatı 300TL yukarısında olduğu ve bütçem el vermediği için Momentus XT yerine düz Momentus almak zorunda kaldım.

Ürün kesinlikle titreşimsiz ve sessiz çalışıyor. SSD den farkını hissedemedim, ne bir ses de ne bir titreşimde.

Tabi SSD ile karşılaştırmak mantıksız, illaki ilerde HDD doldukça ses çıkarmaya başlayacaktır. Sadece şuanki gözlemlerim bu yönde.

Gecikme süresi ( HDtune Pro 4.60 )

Everest Ultimate Edition:

Hdtune Pro 4.60 Benchmark;

Hdtune Pro 4.60 File Benchmark:

Hd Tach long test;

Notebook' una hız takviyesi yapmak isteyenlere öneririm. 115 TL gibi bir fiyatla sahip olmanız mümkün.
    Sorularınızı çekinmeden sorabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 3 Eylül 2010; 19:55:30 >

• performans düşündüğümden daha yüksek,

hocam sen bu konularda bilgilisin, ben şimdi laptop alıp ssd modifiyesi yapmayı düşünüyorum, yani extra ssd takacağım orjinal disk de depo olacak ama suan mümkün görünmüyor

laptop alıp kendi 5400rpm diski cıkarsam yerine ST9500420AS taksam nasıl bi değişim olur uğraşmaya değer mi?
  • Laptop-notebook'ta devrimi SSD takanca görürüz. Şuan arkadaşımızın incelemesindede bunu görüyorum zaten. Bence ssdlerin ucuzlamasını beklemek daha mantıklı

Hayırlı olsun yeni diskiniz. İnceleme için teşekkürler..
  • bende st9320423as yani bu modelin 320 gb lığı ocakta almıştım senin diskin okuma hızları gayet güzel yalnız benimki max 91.1 mb okuyabiliyor keşke biraz daha bekleyip 500 lükten alsaydım
  • quote:

Orijinalden alıntı: a1a1a1fs

performans düşündüğümden daha yüksek,

hocam sen bu konularda bilgilisin, ben şimdi laptop alıp ssd modifiyesi yapmayı düşünüyorum, yani extra ssd takacağım orjinal disk de depo olacak ama suan mümkün görünmüyor

laptop alıp kendi 5400rpm diski cıkarsam yerine ST9500420AS taksam nasıl bi değişim olur uğraşmaya değer mi?

Diskinizi Hdtune ile test edin bakalım. Okuma hızlarını karşılaştırarak yorum yapalım.
  • saygısızlık etmek istemem ama Western Digital Scorpio Black 500 GB 7200 RPM-WD5000BEKT bundan iyi değil mi?bende hdd alıcam bir de Seagate Momentus XT 500 GB var o daha da farklı tabii.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skaarj

saygısızlık etmek istemem ama Western Digital Scorpio Black 500 GB 7200 RPM-WD5000BEKT bundan iyi değil mi?bende hdd alıcam bir de Seagate Momentus XT 500 GB var o daha da farklı tabii.

Çok fazla fark olduğu söylenemez.

Estafurullah ne saygısızlığı. İnce düşünmeniz yeter.

Burada arkadaşlar test sonuçlarını paylaşmış.

http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/494496-western-digital-scorpio-black-500gb-wd5000bekt.html

Sizin dediğiniz 5,6 dolar daha pahalı sanırım. 5,6 dolarlık da fark var zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 4 Eylül 2010; 12:15:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

saygısızlık etmek istemem ama Western Digital Scorpio Black 500 GB 7200 RPM-WD5000BEKT bundan iyi değil mi?bende hdd alıcam bir de Seagate Momentus XT 500 GB var o daha da farklı tabii.

http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/494496-western-digital-scorpio-black-500gb-wd5000bekt.html

evet bende ordan gördüm zaten ben çok da para vermeden sorunlu seagate momentus 5400.4 hdd mi değiştirmek istiyorum diskte kafa parketme sorunu da oluyo bazen.ne önerirsiniz?Seagate'i hiç tutmadım 5400.4 yüzünden pIII 600 dinazorumdaki WD 5400.4 den daha sağlamdır 10 sene bana mısın demedi üzerine neler dökülmedi ve kaç kere yere düştü

kısaca sorsam marka olarak seagate mi wd mi,model olarak da scorpio black mi momentus mu,yoksa momentus XT 500 mü beklesem?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

quote:

evet bende ordan gördüm zaten ben çok da para vermeden sorunlu seagate momentus 5400.4 hdd mi değiştirmek istiyorum diskte kafa parketme sorunu da oluyo bazen.ne önerirsiniz?Seagate'i hiç tutmadım 5400.4 yüzünden pIII 600 dinazorumdaki WD 5400.4 den daha sağlamdır 10 sene bana mısın demedi üzerine neler dökülmedi ve kaç kere yere düştü

kısaca sorsam marka olarak seagate mi wd mi,model olarak da scorpio black mi momentus mu,yoksa momentus XT 500 mü beklesem?

momentus xt beklemektense bir ay daha beklenip para biriktirilip ssd alınır diye düşünüyorum. yani bende momentus xt almayı düşünüyordum ancak fokus un çektiği fiyatı görünce alınmaz diyorum. ama tabi sizin kararınız...

• Western ile arasında ısı değerleri bakımından es geçilmeyecek derecede fark var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musandia

Western ile arasında ısı değerleri bakımından es geçilmeyecek derecede fark var.

farkettim ama bana söylenen ve okuduklarım wd nin daha sıcak olduğuydu,kafam karıştı şimdi,ssd iyi hoş güzelde çok pahalı üstelik çok komik depolama değerleri var 64-128 gb gibi ssd leri beklersem evlenip çoluk çocuğa karışırım.
  • aradan 2 ay geçmiş ama bir sorum olacak. wd scorpio mu yoksa seagete momentus mu alayım arkadaşlar? hangisi daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydogan66

aradan 2 ay geçmiş ama bir sorum olacak. wd scorpio mu yoksa seagete momentus mu alayım arkadaşlar? hangisi daha iyi olur.

Bu Sorunun cevabını ve yorumlarını bende bekliyorum.

Birde ben hortlatayim konuyu

+ İnceleme için teşekkürler
  • Benimde bir sorum olacaktı. Bende HP dizüstü bilgisayar var. Biliyorsunuz HP'ler çok ısınıyor. Bu hdd 5400'lüklere göre çok ısınıyor mu? 5400'lük hdd ile bile bilgisayar çok ısınıyor ki 7200'lükle nasıl olur?
  • Gerçekten wd daha az mı ısınıyor daha az mı ses çıkarıyor ? yarın hardisk alıcam ona göre arada 3-5 lira var zaten site göre Hangisi ? incelemede 36 derece görünce WD diyesim geldi ?
  • kimse yazmadı dayanamadım gittim aldım artık bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: faya85

kimse yazmadı dayanamadım gittim aldım artık bakalım

Son durum nedir dostum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ehlika

quote:

Son durum nedir dostum.

Sen yorum gelmiyince gidip almışsın bari sende yorum yapta bizde yorum yapılmadan gidip almış olmıyalım :D

WD 2.5" 750GB Scorpio Black mi yoksa SEAGATE 2.5" 750GB Sata mı?

Birde seagate hibritler çıktı SEAGATE 2.5" 750GB Momentus XT ki fyat farkına degermı oda hepten kafa karıstırdı :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

quote:

quote:

Son durum nedir dostum.

Sen yorum gelmiyince gidip almışsın bari sende yorum yapta bizde yorum yapılmadan gidip almış olmıyalım :D

Birde seagate hibritler çıktı SEAGATE 2.5" 750GB Momentus XT ki fyat farkına degermı oda hepten kafa karıstırdı :D

WD scorpio black 500gb modelini almıştım biraz gürülütülüydü seagate göre ama hd tune testlerinde aralarında bir fark olmasada kullanıcı deneyimi olarak hız konusunda Wd scorpio daha iyiydi sanki ama gürültü kısmı sorun değilse.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

quote:

quote:

Son durum nedir dostum.

WD scorpio black 500gb modelini almıştım biraz gürülütülüydü seagate göre ama hd tune testlerinde aralarında bir fark olmasada kullanıcı deneyimi olarak hız konusunda Wd scorpio daha iyiydi sanki ama gürültü kısmı sorun değilse.

Tesekkurler.
    Seagate hibritte cezbediyor 8 gb ssd programlarda cok ıse yaramasada acılıs hızlandırır.Ya onu alırım yada aradaki fark yerine barracuda 3.5 alıp bi 60gb ssd.Bakalım hayırlısı.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.