Şimdi Ara

panasonic fs10 /fs11 mi sony w270 /w310 /w350 mi? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
10.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nikon d40 ve d80 kullandım askerdeyken iyi cihazdı ama fs10da karar kıldım.güncel fiyatı nedir? En ucuz 4gb kart tripod vs.
    Firmware falan yükseltme olanagı warmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACİDBURN45 -- 13 Eylül 2010; 12:16:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ACİDBURN45

Nikon d40 ve d80 kullandım askerdeyken iyi cihazdı ama fs10da karar kıldım.güncel fiyatı nedir? En ucuz 4gb kart tripod vs.

hocam nikon d40-80 kullanmışsın fs10u beğenmen biraz zor olacak
    şuan vatanda 318tl 50-60cmlik tripod 20-30tlye bulunabiliyor 4gb kart ise 30tlye alabilirsiniz ama hd video kaydı yaptığı için class 6 ve üzeri öneriliyor ..
    class10 hafıza kartıda 40-50tl civarı ..panasonic tz serisi için yeni Firmware yayınladı ama Fs serisi için şuan öyle bir çalışma yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Arkadaşlar Bayram Tatilinden sonra tekrardan Merhaba.

8 Eylül Çarşamba arife günü TEKNOSA'dan Panasonic Lumix DMC fs 10 aldım.

Hemde gayet uygun bir fiyata 299 TL.

Şöyle geziyordum vitrinde fs11 vardı ve fiyatı 399 TL idi.

Fs10 sorduğumda gidip baktı geldi 299 TL dedi. Ve kendiside şaşırdı. Aaa bu fiyat çok iyiymiş dedi.

İnternet sitelerinde 359 TL ydi çünkü.

Yanında çantası, 4gb (clas 4) kingston, tripod aldım toplamda 350 gibi bir fiyatla mağazdan ayrıldım. Çektiğim fotoloları birazdan paylaşacağım.

5 gündür kullanıyorum çok memnunum öneren herkese teşekkürler.

Ayrıca çektiğim görüntüleri nereye aktaracağıma karar veremedim. Sayımız çoğalırken başlığı değiştirecek misiniz?

Hocam bu kadar uygun fiyata nasıl aldın onu analmadım zaten sadece makine 300 lira kafadan

• quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

quote:

Nikon d40 ve d80 kullandım askerdeyken iyi cihazdı ama fs10da karar kıldım.güncel fiyatı nedir? En ucuz 4gb kart tripod vs.

Haklısın dostum da para meselesi dslr cihazlar aşırı pahalı olduğundan hem düğün vs çekimleri için alıcam normal kullanımlık yani...

Yoksa arasında gerçekten Çok büyük fark var olmazmı... :)

Şu dergiyi İnceleyin isterseniz ENGLISH ama anlaşılır...
     panasonic fs10 /fs11 mi sony w270 /w310 /w350 mi?

Amateur Photographer – 11 September 2010 (UK)
    True PDF | 116 Pages | English | 25.5 Mb

burdan indir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ACİDBURN45 -- 13 Eylül 2010; 16:12:29 >

• Teknosa'nın kendi sitesinde de fs 10 299TL olarak fiyat düzeltilmiş. Ben tüm gerekenlerle 350 TL lik alışveriş yaptım. İsteyen ücretini ödeyerek 1 yıllık tekno kask ve 5 yıla kadar garantiyi uzatabiliyor.

BUYRUN

KISA BİR İNCELEME

Artıları
    *FS 10 100 dakika gibi bir sürede kendini şarj ediyor. İkinci şarjını biraz önce bitirdim ve faturanın fotosunu çektim.İlk şarj ile son çektiğim fotografın numarasına baktığımda P1000244 yani...

Tek şarj ile 244 foto çekmişim
    Ayrıca 4 dk lık bir video kaydım var.
    İncelemesi karıştırması derken pil ömrü hoşuma gitti.

*28mm geniş açı
    *Bu kadar minik bir makine beklemiyordum.
    *Ekran genişliği çok yeterli.
    *Fotoları 3mp e dönüştürmek kaydı ile yazı ve tarih atmasına imkan veriyor.
    *Menü çok kolay.(Türkçe)
    *İa tuşunun bulunması büyük kolaylık.
    *Neredeyse yetkili servisi olmayan il yok.
    *5x optik ve 4x dijital zoom ile toplamda 20x zoom
    *12mp kalitede çekilen fotolar sadece 4mb, 5 mp çekilen fotolar 2mb

Eksileri
    *Panorama modu yok. (yanında verilen yazılım ile sanal ortamda gerçekleştirilebiliyor)
    *Çektiğin fotoyu izlemek için sağdaki butonu indirmen gerekiyor. (fakat ia modu dışındaki sahne modlarını kullanacaksan çektiğin fotonun hiçbir düğmeye basmadan sınırsız izleyebiliyorsun)
    *Tripod ayak yuvası tam ortada değil. Tripod a bağladığında ya makine devrilirse diye tedirgin olunabiliyor.

Aklıma geldikçe eklerim. Şimdi birkaç foto paylaşayım.

ilk makro denemelerim.

Siz yine de sigara içmeyin,karpuz daha iyi.

Zamanı durdurmaya ne dersiniz?

Araçların gece oluşturduğu ışık huzmelerini gösterecektim fakat o fotoyu silmişim. Gece köy manzarası.

Güzel bir günbatımı.

20x dijital zoom ile görüntünün ne kadar kötüleştiğini görebilirsiniz. Tripod yok makineyi sabitlemek zor oldu.

İyi bir çekim değildi ama salyangoz ile işi ağırdan alalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 13 Eylül 2010; 17:58:11 >

• Tripod Çok ufakmış bunun hem aynı boyuta hemde uzayan insan boyu kaadar olanı varmıydı ...
  • quote:

quote:

quote:

Haklısın dostum da para meselesi dslr cihazlar aşırı pahalı olduğundan hem düğün vs çekimleri için alıcam normal kullanımlık yani...

Yoksa arasında gerçekten Çok büyük fark var olmazmı... :)

• quote:

Tripod Çok ufakmış bunun hem aynı boyuta hemde uzayan insan boyu kaadar olanı varmıydı ...

Minyatür den her zaman hoşlanmışımdır,taşıması kolay oluyor. Baya bir uzayanlar vardı fiyatını tam hatırlamıyorum ama 24 tl olmalı. Sitesini bir inceleyin.
  • arkadaşlar bende bayadır araştırıyorum hatta ömrümün yarısını bitirdim araştırmakla FS 10 dan herkez güzel bahsediyor fiyatta uygun enstantane moduda var demi bu cihazın birde panoromik mod tam olarak ne oluyor bu cihazda yokmuş sanırım büyük bi eksi mi bu ?
  • biuu hayırlı olsun aramıza hoş geldin güzel kareler eklemişsin gün batımı fotoğrafları gayet güzel f/p olarak çok iyi bir makina bu arada taşıma çantasının boyuna veya kola asmak için ipi var mı 50cm yeter :) bende askılı lowepro çanta aldım almaz olaydım her tarafı soyuldu rengi gitti garantiside var ama kullanıcı hatası diye göndercekler büyü ihtimalle..

panaromik için tripod ile dikkatlice çekip photoshop veya makinanın kendi programı ile birleştirebilirsiniz..
  • Spor mod ile fıskiyeden çıkan su damlacıklarını dondurabildim. Daha iyi resimler çıkabilir bu ilk denemem.Enstantene gayet iyi.

Ayrıca yıldızlı gökyüzü modunda manuel olarak 15 30- 60 sn lik pozlama yapılabiliyor.

Gece manzara modu ile 8sn kadar pozlama yapılabiliyor. Bu sayede aşağıdaki gibi foto çekmek mümkün. Benzerini çekmiştim fakat istemeden sildim.

Panoramik mod ise 3 fotoğrafın yan yana(uc uca) birleştirilmesiyle ortaya çıkan resimdir. Kullanıcı deklanşöre uygun pozisyonlarda 3 kere basar.

Başka bir örnek.

• quote:

biuu hayırlı olsun aramıza hoş geldin güzel kareler eklemişsin gün batımı fotoğrafları gayet güzel f/p olarak çok iyi bir makina bu arada taşıma çantasının boyuna veya kola asmak için ipi var mı 50cm yeter :) bende askılı lowepro çanta aldım almaz olaydım her tarafı soyuldu rengi gitti garantiside var ama kullanıcı hatası diye göndercekler büyü ihtimalle..

panaromik için tripod ile dikkatlice çekip photoshop veya makinanın kendi programı ile birleştirebilirsiniz..

Çok teşekkür ederim. Sayenizde içime sinen bir makineyi uygun fiyata aldım.

Malesef çantanın ipi yok. Makinenin ipini dışarı çıkarıp bileğime takıyorum.

Fakat çantaya makineyi sokup çıkarırken fermuar yüzünden makine çizilecek diye huzursuzlanıyorum. Keşke daha farklı bir şey alsaymışım.

• quote:

Orijinalden alıntı: biuu

Spor mod ile fıskiyeden çıkan su damlacıklarını dondurabildim. Daha iyi resimler çıkabilir bu ilk denemem.Enstantene gayet iyi.

Ayrıca yıldızlı gökyüzü modunda manuel olarak 15 30- 60 sn lik pozlama yapılabiliyor.

Gece manzara modu ile 8sn kadar pozlama yapılabiliyor. Bu sayede aşağıdaki gibi foto çekmek mümkün. Benzerini çekmiştim fakat istemeden sildim.

Panoramik mod ise 3 fotoğrafın yan yana(uc uca) birleştirilmesiyle ortaya çıkan resimdir. Kullanıcı deklanşöre uygun pozisyonlarda 3 kere basar.

Başka bir örnek.

bende sana çok teşekkür ederim birilerinin beni ikna etmesi lazım diyordum eklediğin resimleri gördükten sonra ikna oldum hem fiyatıda çok iyi

• Alternatif düşünenlere Canon IXUS 95 IS önerebilirim. Bimeks'te baya bir inceledim. Fs 10 ile gittim gittim geldim. Max zoom da diyafram oranı çok iyi.

Eleme sebebim canon'un 35 mm açıya sahip olması idi(ekrana daha az nesne sığıyor). Daha pahalı. Fs10 a göre eski bir model. Ekranı küçük.

İncelemek isteyenler için aşağıda karşılaştırma yaptım.

Canon Digital IXUS 95 IS - Panasonic Lumix DMC FS30 - Panasonic Lumix DMC FS11 - Panasonic Lumix DMC FS10

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 13 Eylül 2010; 18:08:57 >

• FS10 mu daha iyi FS11
    yada şöyle sorayım FS11 neden pahalı FS10'a göre artıları ne
  • Sadece tek fark fs 11 in 14 mega pixels olması. Yani daha büyük boyutlarda baskı almamızı sağlar. (Dev Poster)

Böyle bir niyetiniz yoksa bence gereksiz. Ben fs10 12 mp olmasına rağmen 5mp de kullanıyorum. Şuan en iyi makinaların bile çoğu 10 mp. Ötesi pazarlama tuzağı.

Sensöre daha az yük bindiği için daha net fotolar elde edildiği söyleniyor. max A4 kağıt ebatındaki fotolar için söylüyorum.

Hem hard diskte daha az yer kaplıyor.

Ayrıca makineyi elinize aldığınızda fark edebileceğiniz plastik yapıda fark var. Bana göre fs 11 daha şık, fakat parmak izi bırakıyor. Bu tamamen göreceli bir durum tabiki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 13 Eylül 2010; 18:37:07 >
  • aralarındaki tek fark mp ..sensör küçük olduğu için fs10 almak daha mantıklı ... biuu hocam 5mp çözünürlük fotoğrafların daha sağlıklı çıkması anlamaına gelmez makina 12mp çeker 5mp çözünürlüğüne indirir ..
  •  panasonic fs10 /fs11 mi sony w270 /w310 /w350 mi?

Şu aparat Neyin Nesi Acaba fs10 harici objektifmi acaba...

biuu
    En baştaki Örümceğe tam netlememiş hedef biraz flu olmuş...
  • Yarın bu makineye taknosada bakmaya gideceğiz umarım alıp döneriz fakat 12mp lik çekim yaptığımda ben onu laptopumda 12 mp olarak göremiyecek miyim? Birde sd kart alacam hd çekimde yapmak istiyorum hangi marka ve class kaç önerirsiniz classlarında tam olarak ne olduğunu bilmiyorum..Vereceğiniz cevaplar için teşekkürler
  • 12mp çektiğiniz zaman 12mp görürsünüz eğer çözünürlüğü 5 mp yaparsanız makina 12 mpde çekicek sonra 5mp çözünürlüğüne düşürecek class hafıza kartının yazma hızıdır ne kadar yüksekse fotoğraflarınızı makina çabuk kaydeder ve hd videolarınız pürüzsüz en iyi şekilde çıkar ben 4gb class 10 kullanıyorum gayet memnunum ayrıca ACİDBURN45 ilkkez böyle bir şey gördüm çok ilginç valla linki falan var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.