Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab, Android 3.0 (Gingerbread) güncellemesi alacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Çıktığı günden bu yana milyonlarca adet satan, pazara sunulduğu hemen her ülkede sansasyon yaratan Apple iPad için rahatlar güne sona mı erecek? Pazarın genel durumu dikkate alındığında, beklenen rekabetin gerçekleşmediğini ve eğer Çinli klonları bir kenara bırakırsak, bugüne kadar iPad'e rakip olacak ciddiyette bir ürünün çıkmadığını görüyoruz.

Almanya'nın Berlin kentinde bugün başlayan IFA fuarı ise iPad'e rakip olabilecek tablet bilgisayarların gövde gösterisine dönüşmüş durumda. Detaylarını daha önceki haberlerimizde verdiğimiz Samsung'un Galaxy Tab isimli yeni tablet bilgisayarı, başta sınıfındaki en güçlü grafik işlemcisi olmak üzere donanım özellikleriyle dikkat çekiyor.

Froyo kod adlı Android 2.2 işletim sistemiyle gelen Galaxy Tab'in, işletim sistemi güncellemesi alacağı kesinleşti. Samsung'un ürün planlamadan sorumlu yöneticisi WP Hong açıklamasında Galaxy Tab'ın, tablet bilgisayarlar düşünülerek geliştirilen Gingerbread kod adlı Android 3.0 işletim sistemiyle (Ekim ayında çıkması bekleniyor) güncelleneceğini söyledi.

WP Hong aynı zamanda Gingerbread sonrasındaki Android işletim sistemine de ışık tuttu. Honeycomb kod adını taşıyan bir sonraki Android güncellemesi için yeni tablet hazırlayacaklarını ve Galaxy Tab'den sonraki modelin Android (Honeycomb) işletim sistemini kullanabileceğini ima ederek firmasının gelecek planlarına ışık tuttu.

• bu tableti biraz daha büyük yapamazlarmıydı
  • bu haber bu ürünü almak isteyecekler için çok büyük bir artı.. daha bir gönül rahatlığı ile alabileceklerdir almaya niyeti olanlar..
  • boyutları bence ideal..çok kulanuşlı bir ürün olmuş..
  • Oldukca yavaş bir tablet ve programlarda takılma oluyor, örneğin Internet'e girdiğinzde 5-6 sayfa açıp aralarında geçiş yaptığınızda programı kapıyor.
  • Alacak.. ama ne zaman alacak???
  • Var mı bir gelişme bu konuda? Çin tabletler yerine bundan alayım diyorum ama?
  • Galaxy Tab 7" liklerden bahsediliyor ve nehikmetse yeni çıkan 3G siz olan wifi modeli aslında grafik hızlandırıcı daha düşük bir modelli Bluetooth 3.0 yerine 2.1 kullanılmıştır... Samsung 7" lik serilerde Android 3.0 ı desteklemesi zor... Acer 7" lik Android 3 lü tabletinde ekranın 10.1" olmaması yüzünden Android düzgün çalışmıyor çıkmaıs gereken Acer tablet sonbahara kadar ertelenmiş durumda... Yani 7" lük ilk Android 3 lü tablet biraz zor gibi... Galaxy Tab 7" lük de Tegra2 gibi güçlü grafik hızlandırıcısı olmaması Android 3 güncellemesini zorlaştırmaktadır...

Bir diğer kısıtlama ise RAM de Galaxy Tab 512 MB halbuki Anroid 3. lü (tablerin sorunlu Acer hariç) tabletler 1 Gb RAM e sahipler... Boşta kalan RAM miktarı birden fazla uygulama çalıştırma imkanı RAM en az 1 GB olduğunda yeterlidir... 512 MB RAM ile Acer in yeni çıkacak sorunlu tableti bile zorlanabilir... Galaxy Tab 7" lük serileri kesin daha çok zorlanacaktır...

Samsung firması Galaxy Tab 7" lik serilerde Android 3 çıktığında beri Android 2.2 den sonra Android 2.2.1 sonra da Android 2.3.3 e geçmiştir... Yani bunca aydır Samsung yapabilseydi Android 2.3 ile uğraşmazdı Android 3.x ile uğraşırdı...

Ayrıca Samsung sürekli güncel sürümler yeni ürünler ile pazarlamaktadır Galaxy S gibi çok satanlarda ise hariç... Bildiğim kadarıyla Galaxy Tab ve Galaxy Tab wifi modelleri dünya genelinde bekleninden az satılıyor... Samsung yeni çıkardı Galaxy Tab 10.1" ile 8.9" modellerine odaklanacaktır...

Bana göre Galaxy Tab 7" lik olanlar Android 3.x terfisi göremez... Gelse bile Touchwiz arayüzü olmamalı.. Malum touchwiz arayüzü yüzünden daha fazla ram tüketmekte boşta kalan RAM daha düşük kalmakta...

Umarım Samsung Galaxy Tab 7 lik modeler için Android 3.x çıkar ama zor gibi gözüküyor ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart1978 -- 12 Haziran 2011; 5:50:05 >

• p1010 kullanıcısı olarak bu updateler de hiç adımız geçmiyor, şeytan diyor git win7 tablet al, üstüne ubuntu çak geç diyor :@

Resmen kazıklandığımı hissediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nulkarp

p1010 kullanıcısı olarak bu updateler de hiç adımız geçmiyor, şeytan diyor git win7 tablet al, üstüne ubuntu çak geç diyor :@

Resmen kazıklandığımı hissediyorum.

forumda çok araştırdım ama bulamadım, p1010 almayı dusunuyorum, memnunmusunuz? gpu su p1000 dekinden daha dusukmus sanırım,aralarında cok fark varmı? yakın zamanda almayı dusunuyorum yardım lutfen
  • hala daha güncelleme falan gelmiş degil
    android 2.2 avrupa rom yükledim kies update ile 2.3.6 oldu su an
    ama android 3.xx den haber yok henüz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.