Şimdi Ara

Sharp'tan Quattron teknolojili 3D LED TV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
10.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Dünyanın önde gelen elektronik üreticilerinden Sharp, Quattron teknoloji dünyanın ilk 3D TV'sini duyurdu. Quattron teknolojisini hatırlatmak gerekirse, Sharp'ın geçtiğimiz aylar içinde "Quad Pixel" olarak tanımladığı teknoloji olan Quattron, standart olarak kullanılan RGB (kırmızı, yeşil, mavi) renklere sarıyı ekleyen bir teknolojidir. Klasik olarak kullanılan RGB'yi RGBY'ye dönüştüren bu teknoloji ile panellerde kullanılan renk gamutunu yükseltiyor ve kullanıcılara çok daha gerçekçi ve çeşitli renkler sunuyor. Sharp'ın 3D teknolojisine yer verdiği LED TV'sinde kullanılan Super Edge adlı aydınlatma teknolojisi ile bu seri altında üretilecek televizyonların 1.8 kat daha parlak ve kaliteli görüntüler sunacağı belirtiliyor. Sharp'ın Quattron teknolojisine yer verdiği 3D TV'sini 60 inç'lik boyutlarda üreteceği belirtildi. Sharp'ın Quattron teknolojili 3D LED TV'sinde 3D içerikleri görüntüleyebilmek için Active Shutter gözlük gerekiyor. Sahip olduğu yeni görüntü teknolojilerinin dışında, Sharp'ın yer verdiği Aquos Net Plus desteği ile Flickr ve YouTube gibi sitelere TV'ler üzerinden erişim sağlanabilecek. Sharp'ın açıklanan ilk özellikleriyle şimdiden dikkat çeken Quattron teknolojili 3D LED TV'sinin diğer teknik detayları yakında açıklanacak. Quattron teknolojisi 4 renk filtreleyen 3D TV'nin fiyatının

5385$ civarı olması beklenirken piyasaya sunulacağı tarih hakkında herhangi bir açıklama bulunmuyor.

• 5385$
  • yani 8000 tl civarı .. :(
  • TVye görüntü veren renk bilgileride 4 kanal olmadıktan sonra hikaye... bugün tüm video formatlarında sadece 3 renk bilgisi yer alıyor yani sadece RGB kullanılıyor.. diğer renk bilgisini (Y) farklı algoritmalar kullanarak sanal olarak oluşturacak... geçiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

5385$

10 yıl sonra normal tv fiyatına düşer heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

5385$

Led tv de ilk başlarda bu civarlardaydı
  • yurtdışı fiyatı buysa kim bilir türkiye satış fiyatı ne olur.Çok pahalı bir tv.
  • o ek 5$ fiyata neden olan parça ne acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fraktron

o ek 5$ fiyata neden olan parça ne acaba?

Açma kapama düğmesi
  • 4 renk kanalı
    3D
    Led arka aydıntlama

Sharp bunların ekmeğini yiyecek tabiki. Türünün ilk nesil televizyonu için fiyatı normal. Ayrıca tv 60"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender123 -- 3 Eylül 2010; 14:22:41 >
  • fiyatda maşallah.. :)
  • geçen hafta bunun 3D li olmayanını aldım gayet memnunum renkler sonye lg ye samsunga göre kat kat farklı ayrıca diğer ledlerden daha uygun aldım tavsıye ederim yalnızca otomatik kapanma sensörü var kendi kumandasından işlerm yapmazsanız belli bi süre sonra kapanıyo bi o özelliği kötü..
  • Amazon'da 1749 dolar. Bizdeki tahmini beklenen fiyat 5385 dolar :) Bu nasıl bir vergi sistemidir yâ rab! Allah başımızdakileri eksik etsin tez zamanda inşallah!..

• quote:

Orijinalden alıntı: Quarysma

Amazon'da 1749 dolar. Bizdeki tahmini beklenen fiyat 5385 dolar :) Bu nasıl bir vergi sistemidir yâ rab! Allah başımızdakileri eksik etsin tez zamanda inşallah!..

iyi de tv'de bildigim kadariyla sadece %18 kdv + 30-40 lira kadr trt bandrolu var devlete giden bir de ufak tefek harclar. gerisi distributor + bayi + satis danisma + cart curt kari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Amazon'da 1749 dolar. Bizdeki tahmini beklenen fiyat 5385 dolar :) Bu nasıl bir vergi sistemidir yâ rab! Allah başımızdakileri eksik etsin tez zamanda inşallah!..

iyi de tv'de bildigim kadariyla sadece %18 kdv + 30-40 lira kadr trt bandrolu var devlete giden bir de ufak tefek harclar. gerisi distributor + bayi + satis danisma + cart curt kari.

Gümrük vergisinden bi habersiniz sanırım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the_gunner

quote:

Gümrük vergisinden bi habersiniz sanırım :)

Avrupa'dan gelen urunlere gumruk vergisi yok ki zaten turkiye'ye hemen hemen tum girisler avrupadan oluyor.

Ayrica abd'ye de gumruk vergisi yok sanirim. Karsiliklilik anlasmasi olmasi lazim. Ama emin degilim.

• Bu arada bu tv'nin abd fiyatlarini arastirdim:

En ust seri icin (8 serisi)
    80" 4800 dolar
    70" 3000 dolar
    60" 2100 dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 20 Mayıs 2013; 23:07:06 >
  • konu dışında gördüm ilanı şimdi ne yazmalıyım buraya

• Demosunu izledim linkte bana mantıklı gelmedi
    Videodaki nesneleri çok güzel izlediğimi biliyorum
    4k nın sadece satış pazarlama taktiği olduğuna inanıyorum
    yayıncının veya fimin video kalitesidir renklerin keskinliğini gösteren

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TiSKE -- 23 Mayıs 2013; 0:45:34 >
  • Oha adam konuyu 2 Eylül 2010; 19:04:45 tarihinde acmis

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.