Şimdi Ara

Apple iOS, web amaçlı kullanımda Linux'u geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple'ın mobil işletim sistemi iOS, internet amaçlı kullanım oranında Linux'u geride bıraktı. Netmarketshare adlı bir site tarafından yayınlanan analize göre iOS Temmuz ayında web amaçlı kullanımda Linux'un önüne geçti ve Ağustos ayında Linux ile arasındaki farkı daha da açtı. iOS'un Temmuz ve Ağustos ayları içinde yaşadığı bu yükselişe iPad, iPhone ve iPod'un büyük etkisi olduğu belirtiliyor. Belirtilen aylar içinde %1,13'lük artış yaşayan iOS'a karşılık Linux'un web amaçlı kullanımında %0.85'lik bir düşüş tespit edildi. Analiz uzmanları bu artışa iOS'un hızlı yükselişi ve mevsime bağlı olarak evlerden yapılan internet bağlantılarında Linux'un daha az kullanılışını gerekçe olarak gösteriyor. İşletim sistemlerinin internet amaçlı kullanımında Windows %91,34'lük oranla zirvede yer alırken, Mac OSX'in kullanım oranınında %5'lik bir düşüş yaşadığı ifade edildi.

alt="Apple iOS, web amaçlı kullanımda Linux'u geride bıraktı"

İnternet kullanımında, internet tarayıcılarıyla ilgili analizde Microsoft'un tarayıcı olan Internet Explorer'ın kullanım oranındaki yükselişin geçici olduğu ve an itibariyle %60,4'e gerilediği belirtildi. Yapılan analiz sonuçlarına göre en büyük artışı %7,52'lik dilimle Google'ın tarayıcı Chrome yaşarken, Chrome'u %5,16'lık oran ile Safari takip etti. Mozilla Firefox'un kullanım oranı iseçok büyük bir değişme uğramadı ve %22,93 seviyesinde kaldı. Ortaya çıkan ilginç bir sonuç ise Internet Explorer'ın kullanımı hakkındaydı. Dünya üzerinde Internet Explorer kullanımının en yoğun Çin'de olduğu tespit edilirken bu oran %

46.35 olarak açıklandı. İnternet tarayıcılarının kullanımında Internet Explorer'ın hala ilk sırada olmasıyla bağdaştırılan bu rakamın büyük bir hızla düşüşe geçtiği de verilen bilgiler arasında yer alıyor.

alt="Apple iOS, web amaçlı kullanımda Linux'u geride bıraktı"

• %2.37 opera
  • opera çok kan kaybetmiş
  • Safari çok az geldi bana sonuçta macosx'in tarayıcısı bi'kere burdan kazanması lazım ki bunun iphone ve ipad'i var daha garip anlayamadım.
  • firefox dışında kullanmıyor explorer kullanılma sebebi herkes daha fazla pc bilgisi olmaması.
  • ne firefox'u ya millet hala ie6 kullanıyor. bende chrome, safari, ie, firefox ve opera tarayıcılarının hepsini kullandım. şu an firefox kullanıyorum. firefox 4 çıksın başka bişey istemiyorum. firefox 4ün açılma süresi çok kısa, 3.6 ise açılma süresi yavaş. tek sorunum bu. chromeda azalış olurken firefoxda ise artışın olması dikkat çekici. demekki neymiş 2 yılda neredeyse 7. sürümü çıkarmak ile olmuyormuş. firefox kaç senedir piyasada daha yeni 4. sürümü çıkarmak üzere.(henüz beta aşamasında).
  • sanki android linux tabanlı değilmiş gibi neden ayrı ayrı değerlendiriliyor acaba???
  • opera'ya ne olmuş öyle
  • Opera yalan 2.37 olamaz yahu

Ölümüne OPERA
  • Macintosh da bile Opera kullanıyorum. O kadar alıştım artık bu programa
  • Opera'nın yüzdesi oldukça şaşırtıcı gerçekten.
  • opera o kadar harika bir internet tarayıcı ama kullanım yüzdesi bu kadar düşük.. hayret...
  • Chrome ve Firefox..Linux kullanıyorum
  • Yıllardır Firefox kullanıyorum,bırakmak istesem bile yapamıyorum.Firefox ile aramızda duygusal bir bağ kuruldu herhalde.
  • vallahi ie'den garip hatalar alıp Netscape Navigator kullandığımı ve sonrasında farklı tarayıcılarında olduğunu arayıp bulduğumda operayı denemiştim o zamnalar paralı idi ama 56k modemim ile daha kısa sürede sitelere girebiliyordum 1990'larda sonrasında Netscape Navigator ekibi dağilınca yeni kurdukları mozilla vakfını öğrenip firefox 0,31 versiyonunu bulmuştum ve Netscape Navigator kodlarını kullanıyordu ve o zamanki opera ile aynı hıza sahipti ve ücretsiz o zamandan beri firefox değişmez internet tarayıcım oldu ve şu anda 4.0 Beta4 türkçeyi kullanıyorum ana tarayıcım olarak ama sistemimde ie8, opera10.61, chrome6.0.472.53, kullanıyorum safariye bir türlü ısınamadım bu değerler banada farklı geldi.
  • Opera'nın oranına şaşırıp düştü sanan arkadaşlar aslında opera hep düşük oranda kullanılıyordu yani bir düşme olduğunu sanmıyorum.
    Tabi benim için Opera 4ever
  • valla chromeu ilk kurduğumdan itibaren bir daha sistemimden silemedim.firefox biraz yavaş olduğu için alışamamıştm.onun yerine ie kullanmak bana daha mantıklı geliyordu.sonra chrome denemek için kurduğumda başka bir tarayıcıya gerek olmadığını farkettim.çevremde interneti aktif olarak kullanan neredeyse herkes chrome kullanmaya başladı.her ne kadar googleı tekelci olduğu için sevmesemde chromeda çok iyi iş çıkarmış.o yüzden chromedaki oranın yükselmeye devam edeceğini düşünüyorum
  • firefox akar

nede olsa özgür yazılım

• ne gerek vardı,hortlatmaya

/>

quote:

Orijinalden alıntı: BluePage

firefox akar

nede olsa özgür yazılım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedman -- 18 Kasım 2010; 20:55:43 >

• Chrome ve opera mini kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.