- x
notebook marka sıralaması
23 Cevap3603 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

856 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:04:20 

arkadaşlar inşallah bu aralar üniversite için laptop alacağız onun için marka tavsiyesi istiyorum yani önceliğim ne olsun bütçede en fazla 1700 ki bunun altında olması iyi olur yani 1500 falan yada 1300 falan yani uzun ömürlü bir tavsiye istiyorum görüşleriniz nedir?

8266 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:16:36 

HP Pavilion DV6-3030et

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

856 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:29:10 

tavsiyen için sağol ama hp nin teknik servisi iyi değil diyolar bana marka sıralaması lazımyinede sağolun

958 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:35:02 

Acerlere bir bak derim

2187 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:40:40 

asuslara bak

Some Men Just Want to Watch the World Burn...

1899 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:41:35 

sen bunu al en iyisi. mezun olduktan sonra lazım olacak!

http://www.spormarkt.co...ml?ref=akakce&v=1.3.3#0

856 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:41:50 

tavsiyelere devam arkadaşlar

8266 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:47:36 

HP Pavilion DV6-3030et
Acer Aspire 5820 TimeLineX
Asus N61ja

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx

3537 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:55:54 

HP kullaniyorum,memnunum,tavsiye ederim.Hp olmaz dersen Acer

2012 Hyundai i30 CRDI Style Manuel

4536 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:57:20 

markaya gore laptop alan kaldimi hala

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

856 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:57:54 

tavsiyeler için çok sağolun asuslar nasıl acaba biraz pahalı ama en iyisi omu sizce tavsiyelere devam

43 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:02:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

markaya gore laptop alan kaldimi hala

Aynen Bu intel mi amd mi gibi birşey

1220 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:08:40 

Apple > Sony > Toshiba > Asus
ve diğerleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

8176 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:09:21 

quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

HP Pavilion DV6-3030et

HP piyasada alınacak en son markalardan biridir.

Fiyatına göre çok kaliteli.

quote:

Orijinalden alıntı: [TR]Collector

asuslara bak

İyi marka ancak alt modelleri sorunlu.

Elimden çok laptop geçti. Bütçe sınırı olmadığında ilk tavsiye edeceğim markalar Sony ve Toshiba olur. Hız ve sorunsuzlukta alt modellerde tavsiye edeceğim ilk marka ise Acer'dır.

HP'ler kökten arıza, al duvara çal. Servisi iyi deği, kendi iyi değil, tamir edeyim dersen adamı kanser eder. Teknik serviste çalışırken HP'ye sürücü kurmak için göbeğimiz çatlardı. Tabi birkaç sorun daha var.

ASUS'ların üst modelleri iyi, alt modellerde anakart sorunu var. Zaten PC'lerdeki alt seviye anakartlar da sorunludur zat-ı alilerinin.

ACER, tabiri caizse "Taş gibi". Kasası sağlam, son çıkan modellerinin tasarımı harika ve performanslı makineler.

Unutmadan, bir de LENOVO var, eski IBM yani. Onlar da iyi ama senin bütçene en uygun marka Acer'dır. Kalite sıralaması istersen de Sony > Toshiba > Lenovo > ASUS (Üst modeller) > Acer > LG.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tech. Türk -- 2 Eylül 2010; 19:11:22 >

...

8266 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:14:44 

quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

HP piyasada alınacak en son markalardan biridir.

O eskidendi.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx

856 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:17:56 

@Tech. Türk arkadaşım çok güzel açıklamışsın keşke herkes böyle güzel bir şekilde açıklasa zaten kafamda ilk acer geçiyodu ama başka tavsiyelerde asus dediler onun için aceri ikinci sıraya aldım şu an önceliğim acermi olsu ngerçi özelliğe göre düşünüyorum ve sağlam olması.toshibalar nedense bir özelliğinden dolayı sıkac bakamadım ısındımı kendi kendine kapanıyormuş böyle birşey varmı ve adaptör sorunu olmuştu onun için sıcak bakamadım tavsiyelere devam

8176 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:24:28 

quote:

Orijinalden alıntı: zumerozkan

@Tech. Türk arkadaşım çok güzel açıklamışsın keşke herkes böyle güzel bir şekilde açıklasa zaten kafamda ilk acer geçiyodu ama başka tavsiyelerde asus dediler onun için aceri ikinci sıraya aldım şu an önceliğim acermi olsu ngerçi özelliğe göre düşünüyorum ve sağlam olması.toshibalar nedense bir özelliğinden dolayı sıkac bakamadım ısındımı kendi kendine kapanıyormuş böyle birşey varmı ve adaptör sorunu olmuştu onun için sıcak bakamadım tavsiyelere devam

Aslında bu tür tercihlerde her kafadan bir ses çıkar, bilen de bilmeyen de konuşur. Kendime çok bilmiş demiyorum ancak fanatik şekilde olaya yaklaşmıyorum ve tecrübelerimi aktarıyorum.

Acer, birkaç uzakdoğu ve yerli markada fiyatlar özelliğine göre düşük oluyor ama bunların çoğu pek sağlam değil, özellikle de kasaları. Ama Acer bunların hiçbirine uymuyor ve marka olmasından (Aslında marka ama marka olup da şişkin fiyatlara sahip değil) dolayı fiyatı yüksek değil.

Toshiba'nın bir iki serisinde ısınma sorunu var, onlar da büyük ihtimalle yanlış kullanımdan kaynaklanıyor. Çoğu kişi "dizüstü" bilgisayar diye bu aletleri dizinin üzerine koyuyor. Laptop ısınıyor, pantolondan veya başka şeyden hava almıyor ve yeterince soğumuyor. Bacağın terlemesi ve buharlaşan terin makineyi etkilemesi de cabası. Zaten ne olursa olsun bu şekilde kullanılan her laptop ısınır. Laptop'ın sert ve düz bir zeminde olması lazım. Dizde kullanmak için alt yumuşak üstü sert laptop altlıkları mevcut bu arada. :)

...

8266 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:26:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Tech. Türk

Aslında bu tür tercihlerde her kafadan bir ses çıkar, bilen de bilmeyen de konuşur. Kendime çok bilmiş demiyorum ancak fanatik şekilde olaya yaklaşmıyorum ve tecrübelerimi aktarıyorum.

Acer, birkaç uzakdoğu ve yerli markada fiyatlar özelliğine göre düşük oluyor ama bunların çoğu pek sağlam değil, özellikle de kasaları. Ama Acer bunların hiçbirine uymuyor ve marka olmasından (Aslında marka ama marka olup da şişkin fiyatlara sahip değil) dolayı fiyatı yüksek değil.

Toshiba'nın bir iki serisinde ısınma sorunu var, onlar da büyük ihtimalle yanlış kullanımdan kaynaklanıyor. Çoğu kişi "dizüstü" bilgisayar diye bu aletleri dizinin üzerine koyuyor. Laptop ısınıyor, pantolondan veya başka şeyden hava almıyor ve yeterince soğumuyor. Bacağın terlemesi ve buharlaşan terin makineyi etkilemesi de cabası. Zaten ne olursa olsun bu şekilde kullanılan her laptop ısınır. Laptop'ın sert ve düz bir zeminde olması lazım. Dizde kullanmak için alt yumuşak üstü sert laptop altlıkları mevcut bu arada. :)

Birşey soracağım. Yeni DV6 serisini incelediniz mi? 3030et modelini? Almayı düşünüyorumda.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx

39 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:27:26 

Hp

srkayp <3

466 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:28:52 

Asusların bir iki sene önceki modelleri hep anakart sorunu yaptı..Yenileri bilmiyorum.

Acer 5720g kullanıyorum 3 senedir, hala performansı iyi , ama iki kez ekran kartı değişti ve o sıralar servisi çok kötüydü 3 aya yakın git gel yaptı sorunu çözene kadar anam ağladı.Şimdi iyi diyorlar servisi, yeni zamanda gönderenlere sor derim.

Dell kullanan arkadaşlarım hiçbir sorun yaşamadılar, ama dell türkiye distrübütorlüğünü kapadı dediler bir ara, onu bir araştır, bellki ileride sıkıntı çıkabilir, servis ve yedek parça olayında..

Toshiba ya ben kılım nedense , sanırım fan temizliği yapmak için tüm kasayı sökmek zorunda bıraktığı için beni teknik serviste çalışırken :D

IBM yeni adıyla LENOVO lara bak derim. servisini araştır.Gerçekten çok yüksek performanslı i7 işlemcili ürünleri falan diğer markalar göre çok iyi fiyata satıyorlar.ama dış tasarımı biraz odun oluyor.Ben olsam şimdi onlardan alabilirdim..Önemli olan performans benim için çünkü..

bu kadar yazabildim..umarım faydalı olurç..

Engineer styla...

43 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:33:24 

bende acer var bu kadar ısınan bir notebook görmedim

375 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:40:12 

acer en iyi f/p canavarıdır.

511 Mesaj
2 Eylül 2010; 20:15:20 

Bir Notebook satışcısı olarak bu konudaki tecrübelerimi paylaşmak isterim.

Asus üretici firmadır. öncelikli tavsiyemdir. Geri dönüşü az olan ürünlerdir.
Dell ikinci sırada yer almaktadır.
Acer Kalite olarak tavsiyem değildir.
Hp Ekran kartları yanmaktadır genelde dv6 kasalarında ısınma sorunu vardır.
Samsung tavsiyemdir.
Toshiba kalie olarak iyidir ama marka olduğu için markasına para verirsin a300 ve a350 kasalarında aşırı ısınma vardır.
Lenovo eski IBM bu üründe kalite olarak güzel cihazlar üretiyor.
Apple gücün yetiyorsa ilk tercihimdir.
Sony de tavsyemdir.
Packkard bell acer fabrikalarında üretilmektedir.

Herhangi bir sorun olursa pm atabilirsin. severek her bildiğim konuyu paylaşmaya pm de hazırım.

Vw Golf 1.4 TSI 140 HP 2007

4536 Mesaj
2 Eylül 2010; 22:47:19 

telden tam yazamadım da, markaya göre laptop mı alınır komiksiniz gerçekten.
hp ram, acer işlemci, casper ekran kartı diye bir şey mi var, marka dışındaki malzemenin markası zaten, intelden, nvidiadan alıp topluyor.
içindeki özelliklere bak alırken 1700'e kadar demişsin 1500 tl civarı ati 5650 ekran kartlı notebooklar var oyun için iyidir onları düşünebilirsin veya nvidia olarak gt335 o fiyatlar arasında.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » notebook marka sıralaması
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.609