- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Acil! Yanağım şişti , Apse?! Tecrübeli olanlar yardım lütfen!
31 Cevap11380 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

582 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:29:38 

1 ay önce feci bir diş ağrısı çektim. Doktor fobim olduğundan gitmedim.
Sol azı dişim 5 yıldır çürük. etrafı iyi durumda ama ortası oyuldu iyice. Fakat bugüne kadar sadece geçen ay bi kaç gün ağrı yaptı.
Bugün sol yanağım şişmiş olarak uyandım.

Sanırım bugün doktor antibiyotik verecek, onu kullanacağım.
Peki ya sonra? Kanal tedavisi zorunlu mu?
Ben direk dolgu yaptırmak istiyorum antibiyotik tedavisinden sonra.
Bir de dolgu yapmadan önce içini temizletiyorlar ya, acıyor mu?

Fobim olduğundan gerçekten çok kötüyüm elim ayağım titriyor.
Lütfen yardım edin, teşekkürler.

582 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:41:26 

acil olduğu için yukarı taşıyorum lütfen yardım edln

1956 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:43:58 

Benimde başıma geldi.Abartılacak birşey değil.Bende o lanet şey patlamıştı ve patlayan yerin hala izi duruyor.Apse'nin iyi yanı ellemedikçe ağrı yapmaz.Bende doktorlara karşı zıtımdır.Hiç doktora gitmedim 1 hafta filan süründüm ve mutlu son.

451 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:47:56 

dierlerini bilmiyorumda dolgudan önce içini temizlerken hiç acımıyor.ben uyuşturtmuyorum bile ama senin fobin olduğu için uyuşturması iyi olr herhalde burada gitmeyi erteleme.diş önemlidir

582 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:48:03 

benim gitmem gerek. nasıl nerden patladı yanağın dışından mı diş etinden mi anlamadım?

9 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:55:54 

bence kesinlikle gitmelisin fobin olsa bile bi konuş lokal anestezi yerine bayıltıp bişey yapabilirler belki ki gerekte yok bitek o iğneyi vurulana kadar acır kalanında konuşamıycaksın bile şimdi baktır ilerde pişman olma daha beter olmasın

582 Mesaj
2 Eylül 2010; 16:57:34 

quote:

Orijinalden alıntı: AhORa
bence kesinlikle gitmelisin fobin olsa bile bi konuş lokal anestezi yerine bayıltıp bişey yapabilirler belki ki gerekte yok bitek o iğneyi vurulana kadar acır kalanında konuşamıycaksın bile şimdi baktır ilerde pişman olma daha beter olmasın

Gidicem ama kanal tedavisi korkutuyor beni drenaj işlemi falan iltihabı boşaltma işlemi :S

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

9 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:00:42 

sen bilirsin gene ama git kurtul derim

1308 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:15:42 

ben 2-3 defa kanal tedavisi yaptırdım..korkulacak bişey yok..diş çektirmek daha kötü..ufaktan bi acı hissediyosun ama öyle mızmızlancak kadar bişey yok..rahat ol

Galatasaray

582 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:25:35 

quote:

Orijinalden alıntı: ozcan35

ben 2-3 defa kanal tedavisi yaptırdım..korkulacak bişey yok..diş çektirmek daha kötü..ufaktan bi acı hissediyosun ama öyle mızmızlancak kadar bişey yok..rahat ol

zaten iyice uyuştuktan sonra acı yok gibi bişey.. ama psikolojik olarak hissediyor insan orda bişeyler olduğunu. diş çektirmekten daha az acılıysa daha iyi. ordaki sinirleri öldüreceklermiş. neden böyle bi işlem uygulanıyor ki? ağrımıyor benim dişim. antibiyotikle şişlik insin, bir hafta sonra oyuğun içini temizleyip dolgu yapsalar? özel doktora gidicem umarım en iyi şekilde atlatırım..

759 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:28:35 

ben gittim fazla canını yakmıyorlar merak edecek bir şey yok kanal tedavisinde çok az canın yanıyor 2 3 defa bir kaç saniye hafiften sızlama yapıyor yaptıkları işlemde o kadar sadece kontrole ve içinin iyi durumda olup olmadığı içine koyduğu ilacı tazelemek derken arada bir kontrole gidiyorsun sonunda sinirlerin bir kaçını alıyor doldurup kapatıyor onada dayanırsın koca adamsın sonuçta çocuk değilsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyboy1 -- 2 Eylül 2010; 17:29:50 >

No Pain No Gain!

582 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:35:19 

desteğiniz için teşekkür ederim (:
artık daha rahatım.

1956 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:38:58 

quote:

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

benim gitmem gerek. nasıl nerden patladı yanağın dışından mı diş etinden mi anlamadım?

Dışarıdan yanak altından patladı hocam.Kalan iz aynı sivrisinek ıssırığı gibi .Belli olmuyor bile.

Edit =>Bir harf çok şey değiştiriyor(belli oluyor,belli olmuyor).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat57 -- 2 Eylül 2010; 17:49:06 >

759 Mesaj
2 Eylül 2010; 17:49:30 

quote:

Orijinalden alıntı: yumuklu sucurta

desteğiniz için teşekkür ederim (:
artık daha rahatım.

rica ederiz dostum sonuçta önemli olan senin sağlığın...

No Pain No Gain!

83 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:10:49 

Çürük varsa hemen git zaten hemen dolgu yapmıyorlar önce temizleyip ondan sonra kanala inip inmediğine bakıyorlar.Eğer kanala inmişse hemen kanala başlıyorlar.Ancak kanal hiç acıtmıyor asıl acıtan çürükleri temizlerken...Bana 3 defa narkoz vurmuşlardı;ama hala acı çeke çeke temizlemişlerdi

16 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:14:21 

ankaradaysan ilaç veriyim ankarada degilsen ilaç markasını veriyim 2 güne iniyor agrı kesiyor

4650 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:35:29 

Sinirleri Çekerken Acıyor Sadece..

Apple iPhone 5 16 GB Black
ASUS N56VZ-4257H & Sony KDL-46HX850
Xbox 360 Elite 120 GB & Sony PlayStation 3 SS 500 GB
Waiting For Grand Theft Auto V || WATCH_DOGS || Gran Turismo 6

39 Mesaj
29 Eylül 2010; 19:42:14 

sprey sık

srkayp <3

582 Mesaj
29 Eylül 2010; 23:06:26 

Ohoo geçen hafta dişim çekildi bile, geçti gitti. Yarın bi dişim daha çekilecek ama hiç korku yok
Sonra bi dolgu var, sonra temizleme işlemi var. oh mis.

3520 Mesaj
29 Eylül 2010; 23:11:25 

diş iltihap yapmış bu adam dolgudan bahsediyor
alooooo dişin çekilicek ayakta uyuyorsun
o dişi iğnelerle uyuşturucak sonra çekicek oluk oluk kan akıcak ağzındaki pamuk kan içinde kalıcak
eve gelip pamuğu çıkarıp aynaya bakınca dişinin orası çukur şeklinde vede çene kemiğinide görüceksin
bir bardak dolusu kan tükürceksin,şimdiye kadar gitseydin dolguyla kurtarıcaksın

3520 Mesaj
29 Eylül 2010; 23:13:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Dj.0kaN-dt.MR3

ankaradaysan ilaç veriyim ankarada degilsen ilaç markasını veriyim 2 güne iniyor agrı kesiyor

söylediğiniz şeyler geçici çözüm
asıl yapılıcak şey ağrı sırasında dolgu yapılır vede diş kurtarılır ama diş iltihap yaparsa o zaman sürekli iltihap yapıcağı için dişi antibiyotikle iltihabı kurutucak sonrada çekip çıkarıcak
siz daha dişçiliğin kuralını bilmiyorsunuz ama yaşınız küçük tabi tecrübe yokki

3520 Mesaj
29 Eylül 2010; 23:15:57 

iyi dişçiye gitmen lazım mesela dişçi,dişi çekerken eğer içinde diş kökü bırakırsa iyi çekemezse o zaman ameliyatla diş etini keserek diş kökünü alması gerekicek
yada diş kökünü yanlış şekilde sağa sola oynatmadan direk çekerse o zaman çene kemiğini kırabiliyor o zamanda ağzın her zaman yamuk kalabilir sonra ameliyatla kemiği tamir ederler ama ağzın sakat kalır

120 Mesaj
29 Eylül 2010; 23:17:15 

Ben 4 hafta kullandım hala geçmedi şuan iğne oluyorum sonra cektireceğim

3212 Mesaj
30 Eylül 2010; 0:52:59 

quote:

Orijinalden alıntı: baris195

iyi dişçiye gitmen lazım mesela dişçi,dişi çekerken eğer içinde diş kökü bırakırsa iyi çekemezse o zaman ameliyatla diş etini keserek diş kökünü alması gerekicek
yada diş kökünü yanlış şekilde sağa sola oynatmadan direk çekerse o zaman çene kemiğini kırabiliyor o zamanda ağzın her zaman yamuk kalabilir sonra ameliyatla kemiği tamir ederler ama ağzın sakat kalır

Hocam adamın gideceği varsa da gitmez artık dişçiye, naptın sen Bu yazdıkların çok uç örnekler.

3520 Mesaj
30 Eylül 2010; 0:56:51 

quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Hocam adamın gideceği varsa da gitmez artık dişçiye, naptın sen Bu yazdıkların çok uç örnekler.

birisi diş eti ameliyetı ile kırılmış kalan diş kökü aldırdı,diş eti acayip yarılmış vede şişmişti ağzının yarısı açık şekilde evde geziyordu yemekte yiyemedi,ağzının yarısı açık şekilde sadece patates püresi yiyordu ağlıyordu çocuk

3 Mesaj
30 Eylül 2010; 9:26:21 

abse yaptıysa artık o dişten hayır gelmez

14 Mesaj
30 Eylül 2010; 9:37:14 

benimde 20lik diş var az birşey çıktı onun ordaki diş eti şişti ağzımı kapatınca üstdeki diş batıyor birde ağzımı tam açamıyorum ağrı kesici içiyorum günde 3 kere geçmiyecek sanırım 3 gün oldu mecbur bi tedavi falan olacak evdende uzaktayım offf

582 Mesaj
30 Eylül 2010; 14:14:17 

@baris195, az sakin ol.

apse yaptı dediğim dişim çoktan çekildi, benim bahsettiğim diş farklıydı. bugün bir çürük dişim daha çekilecek ve haftaya ayrı bir dişe dolgu yapılacak. dişim geçen hafta çekilirken en ufak bir acı hissetmedim. vesselam.

0 Mesaj
17 Temmuz 2012; 8:51:05 

selam arkadaşlar benim daha dün dişim ağrıyordu çok kötüydü ve vermidon yutttum bir etkisi olmadı.şimdi ise yanağım şişti konuşmakta biraz zorlanıyorum ne yapabilirim.lütfen yardım edin.bundan kurtulmam lazım

582 Mesaj
17 Temmuz 2012; 11:38:43 

Cidden hiçbir acı olmuyor. Artık eskisi gibi değil. En ufak bir şey olsa giderim dişçiye.

279 Mesaj
10 Temmuz 2014; 9:50:12 

yardım nolur

582 Mesaj
10 Temmuz 2014; 14:17:37 

Çekelim dişi

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » Acil! Yanağım şişti , Apse?! Tecrübeli olanlar yardım lütfen!
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.414