Şimdi Ara

Autocad for Mac'in dönüşü Ekim ayında. Ayrıca iOS'li cihazlara da destek geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
3.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bilgisayar destekli tasarım denildiğinde akla gelen ilk çözümlerden Autocad'in Mac platformuna geri dönüşünün üzerindeki perde aralanmaya devam ediyor. Mayıs ayında internete düşen beta versiyonun ekran görüntülerinden sonra New York Times'ın haberinde yer alan son bilgilere göre Autocad'in 90'ların başında veda ettiği Mac platformuna dönüşü Ekim ayında gerçekleşecek ve fiyatı PC versiyonu gibi 3,995 dolar olacak.

Autodesk cephesinden gelen diğer önemli bir bilgiyse iOS'li cihazlarla ilgili. Autodesk, önümüzdeki zamanda Autocad ile Mac'lere destek vermesinin yanı sıra iOS platformuna da destek vermeye başlayacak. AppStore'dan ücretsiz olarak satışa sunulacak olan Autocad WS ile iPad, iPhone ve iPod Touch kullanıcıları desteklenen formatlardaki çizim dosyalarını görüntüleyebilecek ve üzerinde küçük değişiklikler yapabilecekler.

90'ların başında Apple'ın kişisel bilgisayar pazarındaki payının düşüşe geçmesiyle birlikte Autodesk, Autocad'in Mac versiyonunu devam ettirmeme kararı almıştı.

• sonunda
  • Çok güzel haber.

Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu yıllardır...
  • Bence de çok güzel bir haber. Sırf Autodesk Mac Os X'i desteklemiyor diye macbook pro almamıştım zamanında :D Bu gidişle uygun şartlar oluşursa alabilirim :D
  • Çok güzel bir haber, birçok kişi bu haberi bekliyordu.
  • arkadaşım bugun 4 milyarlık apple da gt330 var autocadın mac e uygun olarak üretilmesi güzel bişey ama o programı ne kadar stabil çalıştırcak bu sistem bugün profesyonel çizimler için quadro serisi kartlar ıs goruyorki harıcı olarak 2 milyar nerdeyse..bu kartı entegre etceklerını sanmıyorum kullansalar bıle fıyatını düşünemiyorum.. :D
  • Süper haber
  • İste bu iyi haber :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: usuph

Çok güzel haber.

Milyonlarca kişi bu haberi bekliyordu yıllardır...

milyonlarca(:
  • bu program sanırım sanırım profesyonel ekran kartlarına destek vermiyor.. yani o yüzden program için önemli olan işlemci gücü... yanlış da biliyor olabilirim.
  • Bence de bu program görsel ağırlıklı değil. Inventor ya da SW falan olsa neyse ama bence bu program için quadro gibi kartlara ihtiyaç yok.
  • Oha fiyatı gercekten 3,995 dolar mı?
    Bu ısı yapan adam verir mı Amerika için konuşursak zaten 1,500 dolar. AllK
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

Oha fiyatı gercekten 3,995 dolar mı?
    Bu ısı yapan adam verir mı Amerika için konuşursak zaten 1,500 dolar. AllK

o işi yapan adamlar için çerez parası....
  • Sabirsizlikla bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: LordLegolas1354

arkadaşım bugun 4 milyarlık apple da gt330 var autocadın mac e uygun olarak üretilmesi güzel bişey ama o programı ne kadar stabil çalıştırcak bu sistem bugün profesyonel çizimler için quadro serisi kartlar ıs goruyorki harıcı olarak 2 milyar nerdeyse..bu kartı entegre etceklerını sanmıyorum kullansalar bıle fıyatını düşünemiyorum.. :D

Programa 6-7 lira verdikten sonra 10-15 liraya da macpro alırsın bitane (yeni çıkan 12 core olanlardan ) kartı da takarsın içine olur biter, düşündüğün şeye bak. :) Neticede bu işi yapıyorsan 2 ayda çıkarırsın verdiğin parayı. Belki daha da kısa zamanda.
  • Bu autocad programını inşaat mühendisleri filanda mı kullanıyor?
    Bu yüzden seviyorum apple'i
    sebebi ; okul kullanicilarindan, yüksek performansta çalışanlara kadar ürün cesidi bol ve us sitesine baktigimda zaten yok yok
  • uzun zamandir bekledigim bir haberdi :)
  • Super bir haber!!

Acad, iki boyutlu ve 3 boyutli cizimlerde cok kullanilir ve ekran kartindan ziyade islemci gucu ve RAM ile dogru orantilidir hizi... genelde grafik gucu isteyen uygulamalar 3dsmax gibi RENDER isine daha yogunlasmis programlar oluyor... Sahsen ACAD kullanmak icin bir partition acip Win 7 kurdum... ACAD 2010 canavar gibi de calisiyor :) Mac de cikacak ACAD in daha performansli calisacagindan suphe yok. Stabilite zaten MAc Os X in gobek adi :)

guzel bir haber bu ACAD
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

90'ların başında Apple'ın kişisel bilgisayar pazarındaki payının düşüşe geçmesiyle birlikte Autodesk, Autocad'in Mac versiyonunu devam ettirmeme kararı almıştı.

çakallar ya bakalım umarım fiyatlar gece ucuk olmaz
  • Orijinalden alıntı: zenciboy

Orijinalden alıntı: Shady

ve bu yeni uyum kullanici sayisinin artmaya baslladigi anlamkina da gelebilirmi acaba? (:
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.