Şimdi Ara

En İyi Fiyat / Performans Notebooklar (598. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.457
Cevap
249
Favori
1.047.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alynty: mcgoktug

Y?lemciler U serisi olduklary için aralarynda uçurum yok. Bahsetti?iniz ?ekilde bir kullanym için i5 yeterli olacaktyr.
    Dün gece pcdepo.com'da 3 saatlik indirim vardy. Oldukça makul fiyatlara alynabiliyordu. Ak?amlary arada kontrol edin, belki denk gelirsiniz.

x555 için kasasy ve tasarymy biraz daha iyi diye bahsediliyor ama kullanycy incelemesi henüz görmedim. X550 sizi fazlasyyla tatmin edecektir.

Alternatif olarak geçen hafta piyasaya sürülen X550JK var. ?uan 1 modeli saty?ta;

http://www.sadecenotebo...tu-bilgisayar-pmu357101

Çok yakynda i7 i?lemci ve 8GB ram modelleri de gelcektir diye dü?ünüyorum. Seçti?iniz modellerden tek farky ekran karty bir üst model GTX850M olmasy.

cevap için te?ekkür ederim..
    Peki ?öyle bir sorum daha olacakty.. benim kullanym tarzymda i5 4200m gibi i?lemcileri olan mesela toshiba modellerine gerek var my ? çünkü asusta i5 ve m i?lemcili makine görmedim..
    bir de x550jk da bulunan ekran kartyna benim gibi ancak football manager oynayan biri gerek duyar my ? bo? yere para vermek istemem açykçasy :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matttias -- 3 Eylül 2014; 16:33:59 >

• matttias M kullanıcısına yanıt
    Sizin ihtiyacınız olan cihaz X550LN yada X555LN Intel-Core-i5-4200U işlemcili bir bilgisayar. Nvidia 840M ekran kartı da fazlasıyla yetecektir. Tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Hocam bunun içi ne diyosun , photoshop,HD film,internet,office, çok nadir oyun ??

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-x550ln-xo069d-notebook-126529106
  • 2500-3000 arası Y50 gibi duruyor şu anda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Sizin ihtiyacınız olan cihaz X550LN yada X555LN Intel-Core-i5-4200U işlemcili bir bilgisayar. Nvidia 840M ekran kartı da fazlasıyla yetecektir. Tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

o zaman size göre aşağıdaki makinelerin fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz ? aralarında ram ve harddisk ebatları olarak farklar mecut sadece.. size göre makul mu ? ederleri bu fiyatlar mı yoksa pahalılar mı ?

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-x550ln-xo062d-core-i5-4200u-8gb-1tb-2gb-vga-gt840m-156-free-dos.aspx
    http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-x550ln-xo069d-core-i5-4200u-4gb-500gb-2gb-vga-gt840m-156-free-dos.aspx
    http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=103188

bunları sordum çünkü bunlar Teknosa, Gold, vb marketlerdeki fiyatlara göre çok daha düşük fiyatlı olanlar..

• pannekamp P kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz bu kadar ise çok uygun. 4GB ram bugünler için yeterli ancak alabiliyorsanız 8 GB ram olan modeli alın kafanız rahat olsun. Sonradan 4 Gb ram alır takarım, garanti dışı kalması önemli değil diyorsanız böyle de alabilirsiniz.
  • matttias M kullanıcısına yanıt
    Büyük mağazalarda FreeDOS olan notebooklara rastlamanız pek mümkün değil. İşin içine windows girdiği zaman fiyat 250-300 TL kadar artıyor. Internetten yada online satış yapan ve mağazası olan yerlerden daha ucuza alabiliyorsunuz.

PCdepo.com, ebrar bilgisayar, eksen bilgisayar, sadecenotebook.com gibi.

Geçen gün Pcdepo'da 21.00-24.00 saatleri arasında süper bir indirim vardı. Örneğin şu aralar 2900 TL civarında satılan Lenovo y50 2615 TL'ye satıldı. Dolar kuru yüksek olduğu de için fiyatlar sürekli değişiyor. GB ram bugünler için yeterli ancak alabiliyorsanız 8 GB ram olan modeli alın kafanız rahat olsun. Sonradan 4 Gb ram alır takarım, garanti dışı kalması önemli değil diyorsanız böyle de alabilirsiniz.
  • quote:

Büyük mağazalarda FreeDOS olan notebooklara rastlamanız pek mümkün değil. İşin içine windows girdiği zaman fiyat 250-300 TL kadar artıyor. Internetten yada online satış yapan ve mağazası olan yerlerden daha ucuza alabiliyorsunuz.

Geçen gün Pcdepo'da 21.00-24.00 saatleri arasında süper bir indirim vardı. Örneğin şu aralar 2900 TL civarında satılan Lenovo y50 2615 TL'ye satıldı. Dolar kuru yüksek olduğu de için fiyatlar sürekli değişiyor. GB ram bugünler için yeterli ancak alabiliyorsanız 8 GB ram olan modeli alın kafanız rahat olsun. Sonradan 4 Gb ram alır takarım, garanti dışı kalması önemli değil diyorsanız böyle de alabilirsiniz.

ASUS X550JK-XO012D modeli için aşağıdaki fiyat nasıldır ? iyi midir fazla mıdır ?
    Yoksa ASUS X550LN-XO062D (http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-x550ln-xo062d-core-i5-4200u-8gb-1tb-2gb-vga-gt840m-156-free-dos.aspx ) modeli mi tercih edilmelidir ?

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-x550jk-xo012d-core-i5-4200h-4gb-500gb-2gb-vga-gtx850m-156-free-dos.aspx

yani asıl soru

4 GB 500 GB GTX850 mi ?
    8 GB 1 TB GT840m mi ?

• quote:

Sıcak fırsat diyebilir miyiz ?

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-x550ln-core-i5-4500u-18ghz-8gb-ram-1tb-hdd-2gb-156w8-notebook.html#genel-bakis

• quote:

Size ihtiyacınız olan donanımları yazmıştım. Fiyat araştırmasını kendiniz yapacaksınız. Bütçeniz için hangisi uygunsa takip edip satın almasını gerçekleştirin. Lütfen konuyu fiyat sormak için mesaj atarak doldurmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: matttias

quote:

ASUS X550JK-XO012D modeli için aşağıdaki fiyat nasıldır ? iyi midir fazla mıdır ?
    Yoksa ASUS X550LN-XO062D (http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-x550ln-xo062d-core-i5-4200u-8gb-1tb-2gb-vga-gt840m-156-free-dos.aspx ) modeli mi tercih edilmelidir ?

http://www.eksenbilgisayar.com/urun/asus-x550jk-xo012d-core-i5-4200h-4gb-500gb-2gb-vga-gtx850m-156-free-dos.aspx

yani asıl soru

4 GB 500 GB GTX850 mi ?
    8 GB 1 TB GT840m mi ?

depolama ihtiyacın varsa ram önemli ise alttaki model ama ben uzun süre oyun oynamak istiyorum ve ram yetmediği zaman depolama yetmediği zaman güncellerim diyosan ise üstteki model iyi ben olsam üsttekini alırım 4 gb ram bir de ssd takıp devam ederim.

• mfatih1907 kullanıcısına yanıt
    Alınabiliyorsa grafik kartı ve işlemcisi daha iyi olan model seçilmelidir.

Ancak arkadaşımızın 2 defa;
    "x550jk da bulunan ekran kartına benim gibi ancak football manager oynayan biri gerek duyar mı? Boş yere para vermek istemem açıkçası"
    "Bu arada benim gibi çok fazla oyun oynamayı tercih etmeyen biri için ve bilgisayarı daha çok ev kullanımında film/internet/multimedya vs gibi kullanacak birine i7 fazla mı olur i5 yeterli olur mu ?" yazması dikkate alınmalı.

Belli ki çok kararsız. İhtiyacını belirledik ancak hala karar veremiyor. Yapması gereken düşünüp karar vermek
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    8 gb model sanırım u işlemci gtx850de ısrarcıyım
  • Merhaba,
    Oyun oynamak için laptop arıyorum, hangisi tercih edilebilir.

Bütçe 2750-3000TL

MONSTER® ABRA A5 V1.1 15.6"
    http://www.monsternotebook.com.tr/urun_detay.aspx?urn=463523&kat=6454&lang=tr-TR#.VAgcP_l_v-s

Lenovo Ideapad Y50 59 425035 Notebook
    http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y50-59-425035-notebook

Isınma, performans ve teknik destek üzerinden değerlendirirseniz sevinirim.
    Önerebileceğiniz farklı marka varsa belirtirseniz teşekkür ederim.

• Her ikinizede yorumlarınız için teşekkür ederim..
    İki makine arasında bir tercih sormamın sebebi her ikisinin fiyatlarının yaklaşık aynı olmasıydı.. Benim ihtiyaçlarım dışında siz tecih etseniz hangisini tercih ederdiniz şeklinde..
    ayrıca fiyat sormamdaki amaç ise burada bazı arkadaşlar o makineler o fiyatlara alınmaz, o kadar etmez şeklinde yorumlar yapıp boş yere 200-300 fazla verirsin diyorlar..
    ben bu nedenle fiyat hakkında yorum almak istemiştim.. sonuçta sorduğum fiyat freedos değil W8 li model idi..

tekrar teşekkür ederim.. yardımlarınız için..
  • ganil17 kullanıcısına yanıt
    Monster fiyat olarak uygun gözüyor olsa da 1-2 ay içinde fps düşüşler, takılma, donma sorunları gibi değişik sıkıntılar çıkarabiliyor. Kullanıcıların forumda açtıkları konuları görebilirsiniz. Çözüme ulaşabilen de var, ulaşayamadan da. Bu yüzden kişisel tavsiyem; monster'a pek bulaşmayın.

Y50 piyasaya yeni çıkan bir ürün. f/p kategorisinde en iyi ürün diyebilirim. Satın alan kullanıcılar hep olumlu yorumlarda bulunuyorlar. Isınma sdf tuşlarında çok azda olsa hissediliyormuş. Onun dışında sıcaklık değerleri oldukça iyi düzeyde. Mevcut donanımları da uzun süre idare edecektir. Eksileri, msata ssd takmak için port bulunmuyor olması, optik sürücü harici olarak verildiğinden kasada 2. diski takmak isterseniz herhangi bir disk yuvası yok. LCD panel konusunda iyi yorumlar da var kötü yorumlarda.

Fiyat aralığınıza göre Y50 sizi tatmin edecektir. 3 gün önce peşin 2615 TL'ye kadar satılan bir kampanya oldu. 1-2 hafta içinde biraz daha düşebilir diye tahmin ediyorum. Belki FreeDos modeli gelirse 2500 TL'ye bulunabilir.

Alternatif marka bu fiyat aralığında bu donanımlarda biraz zor. Örneğin ben Gigabyte p35G v2 yada P35W v2 modellerini bekliyorum ama kolay kolay gelmiyorlar. Fiyatlarıda 4000-5000TL arasında seyrediyor.

• quote:

Monster fiyat olarak uygun gözüyor olsa da 1-2 ay içinde fps düşüşler, takılma, donma sorunları gibi değişik sıkıntılar çıkarabiliyor. Kullanıcıların forumda açtıkları konuları görebilirsiniz. Çözüme ulaşabilen de var, ulaşayamadan da. Bu yüzden kişisel tavsiyem; monster'a pek bulaşmayın.

Y50 piyasaya yeni çıkan bir ürün. f/p kategorisinde en iyi ürün diyebilirim. Satın alan kullanıcılar hep olumlu yorumlarda bulunuyorlar. Isınma sdf tuşlarında çok azda olsa hissediliyormuş. Onun dışında sıcaklık değerleri oldukça iyi düzeyde. Mevcut donanımları da uzun süre idare edecektir. Eksileri, msata ssd takmak için port bulunmuyor olması, optik sürücü harici olarak verildiğinden kasada 2. diski takmak isterseniz herhangi bir disk yuvası yok. LCD panel konusunda iyi yorumlar da var kötü yorumlarda.

Fiyat aralığınıza göre Y50 sizi tatmin edecektir. 3 gün önce peşin 2615 TL'ye kadar satılan bir kampanya oldu. 1-2 hafta içinde biraz daha düşebilir diye tahmin ediyorum. Belki FreeDos modeli gelirse 2500 TL'ye bulunabilir.

Alternatif marka bu fiyat aralığında bu donanımlarda biraz zor. Örneğin ben Gigabyte p35G v2 yada P35W v2 modellerini bekliyorum ama kolay kolay gelmiyorlar. Fiyatlarıda 4000-5000TL arasında seyrediyor.

yorumların için teşekkür ederim.

Çok araştırdım aslında forumlarda o kadar kötüleyen var iyi yorumlarda çok var. Aklımda monster vardı açıkcası hatta alacaktım karar vermiştim ancak stok durumundan dolayı bir süredir alamıyorum. Monster sebebim ise teknik destek çok iyi olması ve sadece oyun için bilgisayar yapmaya odaklanmalarıydı.

Aslında bu iki bilgisayarın aşağı yukarı özellikleri aynı gibi ancak aklıma şu takılıyor monsterin oyun için odaklanması özellikler aynı olsada ısı, performans gibi değerlerde lenovo dan önde gibi geliyor.Tabi monsterin teknik desteğinide gözardı etmemek lazım adamlar onunla ün kazandılar.

Ortalama 1 hafta daha monster stoklara gelmezse lenovo alcam gibi..

• ganil17 kullanıcısına yanıt
    Bir servis neden sürekli göz önünde oluyor olabilir sorusunu kendinize sorun. Parçalar daha çabuk arızalandığı yada yeterli performansı göstermediği için olabilir mi? Forumda diğer markalar için bu kadar çok, hatta sık sık "ekran kartımda arıza varmış yenisi ile değiştirdiler" gibi mesajlar gördünüz mü? Muhtemelen ya görmediniz yada 1-2 tane denk geldiniz. Garanti kapsamında yapmaları gereken şeyleri yapıyorlar, bunda anormal bir durum yok ancak neden yeni alınan bir bilgisayar ilk 3 ay içinde başınıza dert açsın ve servis yolu gözüksün ki?

Ben tavsiye etmiyorum ama son karar sizin. Şimdiden hayırlı olsun.
  • mcyz kullanıcısına yanıt
    Dolar kuruna bağlı olarak fiyatlar günlük değişebiliyor. Kampanya yada indirim olmadığı müddetçe fiyatlar hep yüksek. Sürekli takip etmek gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 596597598599600
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.