307 lpg li araçta benzin göstergesi düşmesi
65 Cevap18662 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

283 Mesaj
31 Ağustos 2010; 23:53:19 

307 de lpg li araçlarda depoda benzin olduğu halde benzin göstergesi düştüğü bunun sebebinde tekerleklere bağlı olması bu sorun bir forumda okuduğum üzere gideriliyormuş deneyen veya başaran oldumu

şu şekilde bu yöntem olmuyorsa kesin çözüm psa mödül deniliyor onada gerek olup olmadığı tartışma konusu

Gösterge düştüktüğünde yapmanız gereken aracı stop edip kapıları kilitleyeceğiniz zaman, alarm varsa eğer alarmdan değil orginal anahtarın üzerinden biraz (10sn) basılı tutarak kapıları kilitlemeniz ve birkaç saat dokunmamanız yeterlidir. Açacağınız zaman tekrar anahtardan açın göreceksiniz ki gösterge olması gereken yere gelecektir deniyor.

KARŞILIKSIZ SEVDİK VATANIMIZI

153 Mesaj
1 Eylül 2010; 8:32:16 

quote:

Orijinalden alıntı: kaynaci

307 de lpg li araçlarda depoda benzin olduğu halde benzin göstergesi düştüğü bunun sebebinde tekerleklere bağlı olması bu sorun bir forumda okuduğum üzere gideriliyormuş deneyen veya başaran oldumu

şu şekilde bu yöntem olmuyorsa kesin çözüm psa mödül deniliyor onada gerek olup olmadığı tartışma konusu

Gösterge düştüktüğünde yapmanız gereken aracı stop edip kapıları kilitleyeceğiniz zaman, alarm varsa eğer alarmdan değil orginal anahtarın üzerinden biraz (10sn) basılı tutarak kapıları kilitlemeniz ve birkaç saat dokunmamanız yeterlidir. Açacağınız zaman tekrar anahtardan açın göreceksiniz ki gösterge olması gereken yere gelecektir deniyor.

orjinal kilitden söylediğiniz gibi tuşlara bastığım halde gösterge hala bitik gösteriyor. sanırım PSA modülü en temiz çözümü gibi ama ona 75 100 arası fiyat biçiyorlar.

Her zaman hep seninleyiz Fenerbahçe !!
Samiyen'de İnönü'de kral biziz bu alemde...

1554 Mesaj
1 Eylül 2010; 9:58:58 

Rampa aşağı parkedip kontak kapalı bekleyince depo çok boş değil ise kendiliğinden yükseliyor.

283 Mesaj
16 Eylül 2010; 11:45:23 

psa mdül ankarada takan yer öneri edilen bir yer varmı 2a 50 tl işcilik dahil deniyor fakat bende lavato var acaba takarlarmı

85 Mesaj
16 Eylül 2010; 16:37:54 

forumdan bir arkadaşın bana söylediklerini aynen uyguladım ve sonuç mükemmel.masraf ise 5 tl bile değil.nasıl yapıldığını açıklayayım: arkadaki yolcu koltuğunun altında benzin pompası var.pompaya bağlı sokette 4 kablo var.bunlardan kalın olan 2 kablo benzin pompasını çalıştırıyor.diğer ince olan iki kablo ise şamandıraya bağlı.bu ince olan kabloların dışını birazcık sıyırarak 47 ohm luk bir direnç ve bir anahtar bağlıyoruz.yani anahtara bastığımızda kısa devre oluyor.ama anahtar basılı kalmayan cinsten olmalı.arabayı çalıştırmadan önce bu anahtara basılı tutarak çalıştırıyoruz.kontağı açtığımızda benzin göstergesinin full göstermesi gerekiyor.daha sonra kontağı kapatıyoruz ve yarım dakika bekliyoruz.göstergelerin dibe vurup tekrar eski yerine geldiği hareketi gördükten sonra tekrar kontağı açıyoruz ve benzin göstergesi normal olması gereken yerde.yani ne kadar benzininiz varsa onu gösteriyor. tabi yine lpg de kullanınca düşüyor ama ara sıra bu hareketi yaparsanız kalan benzininizi görebilirsiniz.bu hareketi ard arda yapmak isterseniz yarım dakika beklemeniz gerekli.beklemezseniz ikinci seferde depo full göstermeyecektir. ben bağlantıyı şöyle yaptım:şöför kapısının altındaki eşikte bulunan plastiği çıkardım ve içerden geçen şamandıra kablolarını buldum.renklerinden ayırt edebilirsiniz.buradan anahtarı monte etmek daha kolay.iki kabloyuda azıcık soydum. anahtar ve direnç bağlı kabloları buraya lehimleyip bez bant ile yapıştırdım.anahtarı ise far ayar düğmesinin altında küçük bir cep var. o cebe monte ettim.gayet güzel oldu. hiç psa modüle 150 tl vermeye gerek yok.

PEUGEOT 307 XT BVA 110 HP TİPTRONİC, TELEFLEX GFI LPG

283 Mesaj
3 Ekim 2010; 16:23:21 

quote:

Orijinalden alıntı: lamblia

forumdan bir arkadaşın bana söylediklerini aynen uyguladım ve sonuç mükemmel.masraf ise 5 tl bile değil.nasıl yapıldığını açıklayayım: arkadaki yolcu koltuğunun altında benzin pompası var.pompaya bağlı sokette 4 kablo var.bunlardan kalın olan 2 kablo benzin pompasını çalıştırıyor.diğer ince olan iki kablo ise şamandıraya bağlı.bu ince olan kabloların dışını birazcık sıyırarak 47 ohm luk bir direnç ve bir anahtar bağlıyoruz.yani anahtara bastığımızda kısa devre oluyor.ama anahtar basılı kalmayan cinsten olmalı.arabayı çalıştırmadan önce bu anahtara basılı tutarak çalıştırıyoruz.kontağı açtığımızda benzin göstergesinin full göstermesi gerekiyor.daha sonra kontağı kapatıyoruz ve yarım dakika bekliyoruz.göstergelerin dibe vurup tekrar eski yerine geldiği hareketi gördükten sonra tekrar kontağı açıyoruz ve benzin göstergesi normal olması gereken yerde.yani ne kadar benzininiz varsa onu gösteriyor. tabi yine lpg de kullanınca düşüyor ama ara sıra bu hareketi yaparsanız kalan benzininizi görebilirsiniz.bu hareketi ard arda yapmak isterseniz yarım dakika beklemeniz gerekli.beklemezseniz ikinci seferde depo full göstermeyecektir. ben bağlantıyı şöyle yaptım:şöför kapısının altındaki eşikte bulunan plastiği çıkardım ve içerden geçen şamandıra kablolarını buldum.renklerinden ayırt edebilirsiniz.buradan anahtarı monte etmek daha kolay.iki kabloyuda azıcık soydum. anahtar ve direnç bağlı kabloları buraya lehimleyip bez bant ile yapıştırdım.anahtarı ise far ayar düğmesinin altında küçük bir cep var. o cebe monte ettim.gayet güzel oldu. hiç psa modüle 150 tl vermeye gerek yok.

eğer bahsettiğin sistem işe yarıyorsa çok güzel araca bir zararı olurmu peki nezmandır kullanıyorusn bu sistemi kapının altındaki eşik tam neresi resim ile gösterme mümkünmü birde sormak istediğim direnci hangi kaploya bağlıyoruz yoksa farkediyormu birde bu direnc neye göre belirlenmiş acaba

959 Mesaj
4 Ekim 2010; 11:55:40 

Güzel yöntem, o sarı ışık insanı deli ediyor zira... Uygun bir zamanda denemek lazım. Sanırım en ufak bir zararı olmaz bu yöntemin...

Fatih

85 Mesaj
5 Ekim 2010; 1:10:33 

temmuz gibi taktım.o zamandan beri sürekli kullanıyorum. bir zararını görmedim.resimleri ekliyorum.ayrıntılı şekilde çizdim

0

0

0

Ekteki dosya (3)

85 Mesaj
5 Ekim 2010; 1:16:00 

resimlerin devamı

0

0

0

Ekteki dosya (3)

283 Mesaj
5 Ekim 2010; 12:40:43 

bilgi paylaşımı için teşekkürler ellerina sağlık hiç bir forumda bu bilgiler yok göremedim ben paylaşım bu olsa gerek....

85 Mesaj
5 Ekim 2010; 14:15:11 

rica ederim.yardımcı olabildimse ne mutlu bana.montajı yaparken fotoğraflarını çekmiştim foruma koyarım diye.müsait olup koyamadım bir türlü.dün akşam uğraştım koydum.herkes baksın yapsın diye. bana bu yolu öğreten arkadaşıma da ben teşekkür ediyorum.fikir başkasının ama fotoğraflar benim çalışmamın ürünü.

156 Mesaj
10 Aralık 2010; 14:08:45 

peki bu uygulama şamandıra yada göstergede yada bunlarla ikişkilendirilmiş olan herhangi bir elektronik yerde arıza çıkarmaz mı? çalışma prensibinide anlatarak bizi daha iyi bilgilendirirmisiniz.

PEUGEOT 307 1.6 XT BVA (ŞEYTAN KIRMIZI) + ATİKER.

283 Mesaj
10 Aralık 2010; 14:35:42 

sistemi yapan ve kullanan arkadaş herhangi bir problemin olmadığını yazmış psa mödülde aynı prensiple çalışıyor sanırsam

85 Mesaj
12 Aralık 2010; 0:47:12 

ben sürekli kullanıyorum.hiçbir sorun yaşamadım. psa modül biraz farklı çalışıyor ustanın demesine göre.onda araç lpg de giderken yine ibre düşüyor ama aracı stop edip çalıştırdığınızda ibre düzeliyormuş.bizim yaptğımız sistemde aracı çalıştırmadan önce düğmeye basılı tutup kontağı çeviriyoruz.ışıkların hepsi yandığında benzin ibresi full gösteriyor.motoru çalıştırmaya gerek yok. sonra kontağı kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra düğmeye basmadan kontağı açtığımızda benzin ibresi olması gereken yerde oluyor.içiniz rahat olsun.sorun çıkmaz.

738 Mesaj
19 Aralık 2010; 18:40:09 

bendede 2003 model 307 xt triptonic var lpg düştükçe benzin ibresi azalıyor normalde yarım depo benzin var lpg yi fulleyince eski halini alıyor insan bir zaman sonra alışıyor

Aşk yalandır, bir gün biter Var olan tek gerçek NEFRETTİR.

1 Mesaj
28 Şubat 2011; 15:23:04 

Paylaşım için çok teşekkürler...
denedim süper çalışıyoo...

672 Mesaj
23 Mart 2011; 17:17:36 

bunu biraz önce 206 ya denedim olmadı hatta servisteki elektrikçi arkadaşla yaptık düğmeyi aradan çıkarıp kabloları birbirine şase yaptırdık olmadı acaba niye sonuçta 307de olsa 206da olsa çalışma prensibi aynı!!

Alp Beyazı 1.6Hdi Partner Allure
Şeytan Kırmızı 1.6Hdi 207 Dynamic

672 Mesaj
23 Mart 2011; 17:49:39 

şimdi yaptım oldu basılı tutarak çalıştırma olayını atlamışım süper oldu yaaa bidaha o alet için bi dünya para vermeye gerek kalmadı

1141 Mesaj
24 Mart 2011; 16:17:51 

brc taktırmıştım o modülü de sonradan taktılar ek ücret almadan, lpg taktırdığınız yerle konuşacaksınız baştan araştırdım netten böyle birşeyi varmış diyeceksiniz zaten lpgci de biliyoruz oda dahil yada değil gibi bişi söyler ona göre anlaşırsınız.

Hizmet ediyorum insanlara hayvanlara doğaya. Kağıtları camları dışarıda dahi sağa sola atmayıp elimden geldiğince ayrı poşetleyip toplu çöpün yanına koyuyorum ki başkalarına para kazandırıyorum. Biten pilleri atık pil kutusuna atıp doğaya zarar vermiyorum. Yediğim etin kemiğini kedi köpeğe yiyemeyeceğim bayat ekmeği kuşlara veriyorum. Tükettiğim meyvelerin çekirdeklerini doğaya dikemezsem uygun gördüğüm yerelere serpip hiç yoktansa o tohumlara bir şans tanıyorum. Hiç zor değil inan çok mutlu oluyorum. Beruby,nakitkazan sitelerinden uzak durun.

2 Mesaj
25 Mart 2011; 18:23:02 

arkadaşlar ben bu olayı biraz önce denedim ama benzin ibresi full göstereceğine tamamen boş gösterdi. acaba kablolarımı ters bağladık diye düşünerek kabloları değiştirip denedik fakat yine aynı şekilde boş gösterdi ve tekrar arabayı açtığımda benzin ibresi yine aynı yerdeydi. yardımcı olursanız sevinirim

672 Mesaj
25 Mart 2011; 23:55:24 

ben lpg yi taktırırken tam olarak hatırlamıyorum 100 tl mi 150 tl mi ne soylemişti oyle bi fiyata takıyoruz demişti bende taktırmamıştım ücretsiz olduğunu oyle bi şeyin haberim bile yoktu ben onu araştırırım mutlaka

keudge ;

bende ilk denediğimde olmamıştı ancak lamblia arkadaşın anlattığını tekrar okuyunca şarj etmişti bnm beyin düğmeye basılı halde çalıştıracaksın aracı oyle denedin mi ? kabloları tersi düzü yok oylede denedim çalışıyor

2 Mesaj
26 Mart 2011; 16:28:13 

aslında denedim ama o şekildede olmadı zaten en son direcin ayağı kırldı ve bende sinirlenince direk bağlayarak yaptım ve depoda olan benzini direk gösterdi tabi bu şekilde ne kadar sağlıklı olur bilmiyorum. dirençin görevi tahmin ettiğim kadarıyla kısa devre akımını düşürmek onun için tekrar direnç alarak deniyecem.

96 Mesaj
26 Mart 2011; 19:01:48 

quote:

Orijinalden alıntı: lamblia

ben sürekli kullanıyorum.hiçbir sorun yaşamadım. psa modül biraz farklı çalışıyor ustanın demesine göre.onda araç lpg de giderken yine ibre düşüyor ama aracı stop edip çalıştırdığınızda ibre düzeliyormuş.bizim yaptğımız sistemde aracı çalıştırmadan önce düğmeye basılı tutup kontağı çeviriyoruz.ışıkların hepsi yandığında benzin ibresi full gösteriyor.motoru çalıştırmaya gerek yok. sonra kontağı kapatıp 30 saniye kadar bekledikten sonra düğmeye basmadan kontağı açtığımızda benzin ibresi olması gereken yerde oluyor.içiniz rahat olsun.sorun çıkmaz.

paylaşım için çok teşekkür ederim lamblia kardeşim.

Bugün ben de 307 aracıma bu sistemi yaptırdım.

LPG kiti atiker marka ve 1 ay önce takıldı.

Malzeme (buton ve direnç) 1 lira tuttu. Özel peugeot servisindeki elektrikçi çocuğa da 10 lira verdim.

Sistem süper çalışıyor.

Bundan sonra o servis bu iş için en az 40-50 lira fiyat çeker herhalde. Nasılsa işi öğrendiler :)

Sizin hayallerinizin bittiği yerde bizim gerçeklerimiz başlar.

85 Mesaj
2 Nisan 2011; 16:42:08 

rica ederim kardeş.aslında bu psa modül işini araştırdıktan sonra lpg montajı yaptırmak gerekiyor.göstergenin düştüğünü lpg taktırdıktan sonra öğrendiğimde çok geçti.o yüzden psa modül diye birşeyin olduğundan bile haberim yoktu.usta bana montajı yaptıktan sonra göstergenin düşeceğini laf arasında söyledi(bu devirde kimseye güvenilmiyor).ben de önemli birşey olmadığını düşünmüştüm.gerek yok demiştim.ama sonra gösterge düşüp o sinir edici bip sesini sürekli duyunca sinir oldum.gösterge sürekli dipte olduğu için ne kadar benzin kaldığını da anlayamıyorsun.benzin miktarını öğrenmek için bir miktar benzin almak gerekiyor.bu da insanı sinir ediyor.madem zırt pırt benzin alacaktım ne diye lpg taktırdım diye düşünmeye başladım ve ustaya gittim. psa modül taktırmak istediğimi söyledim.usta psa modülü takmayı bilmediğini, bu iş için 2 hafta sonra ankaraya gidip tunalıda montajını öğreneceğini ve beklememi söyledi.(işte ozaman bu servise gittiğime pişman oldum).el mahkum tek servis olduğu için ben de beklemeye başladım.1 ay oldu yok, 2 ay oldu yok. adam bir türlü gidemediğini bahane edip durdu.beni 3 - 4 ay oyaladı. ben de şehir dışında başka bir teleflex servisini arayıp takıp takamayacaklarını sordum.takabileceklerini ama ilerde sorun çıkabileceğini söyleyince tereddütte kaldım.150 tl de çok gelmişti zaten. forumda bununla ilgili bir arkadaşla telefonda görüşüp bu işlemi nasıl yapacağımı öğrendim ve uyguladım.sonuç gayet güzel. başımdan geçenleri okuyanlara ibret olsun.karşılaşacağınız olaylar hakkında bir fikir verir umarım.

649 Mesaj
4 Şubat 2012; 18:59:21 

Valla birkaç gün önce C4 aracıma uyguladım bunu çünkü 307 ile aynı parçalara sahip hemen hemen aynı araçlar ama tip olarak değil tabi. Çok güzel oldu bu olay PSA modül 150 lira bir de başka yerde 3-k diye bir firmanın icadı var 40 lira onlarında online satışı yoktu zor bela irtibata geçtim de nerden alabiliriz diye onlar da 40 lira yollarsanız yollayalım demişlerdi ama bu konuyu görünce 50 kuruş a bir adet direnç ve küçük bir bas-bırak butonu aldım lehimi kablolara kendim yaptım şamandıradan gelen kabloları da kapı eşiğinin altından ben buldum ve biraz sıyırıp kabloların ucunu oraya düğümledim ve de elektrik bantıyla bantladım sağlamlaştırdım sonra da LG sisteminin aç kapa butonunu taktıkları yerin yanına tornavidayla bir delik açıp oraya jel japon yapıştırıcıyla yapıştırdım (jel olmasını özellikle tavsiye ediyorum çünkü diğer sıvı olanı yüzünden iki kere buton takmak zorunda kaldım ilk taktığım butonun içine sızdı ve tuşu basmaz etmişti yapıştırarak) şimdi sabahları kontağı takıyorum butona basılı tutup kontağı çeviriyorum ama tam çalıştırmıyorum sonra da kapatıp otuz saniye sonra aracı çalıştırıyorum gayet güzel çalışıyor. İlk buton basılı yarım kontak çevirdiğiniz zaman gösterge ibresi yükseliyor ve yol bilgisayarı 500 km gibi değerler gösteriyor sonra da 30 saniye sonra araç çalışırken normal depoda olanla kaç km yapabileceğinizi gösteren rakam geliyor. Allah razı olsun bu konuyu açandan yolda kalmaktan kurtuldum sayesinde 5 kere bu yol bilgisayarı yüzünden yolda kaldım şimdiye kadar depoda benzin var sanıyorum o ikaz ışığını iplemiyorum bazen ne zaman benzin koyduğumu unutuyordum şimdi artık sinir bozucu ışığı söndürebiliyorum depoda ne kadar yakıt olduğunu da görebiliyorum bu çok güzel oldu valla.

Adamın beyni yok fikri var !

20 Mesaj
9 Şubat 2012; 8:24:24 

ARKADAŞLAR HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMAYIN

Buton, modül vs. gerekmiyor. Aracın kabloları ilede oynamayın. tek yapmanız gereken araca en azında 100 tl lik benzin koymak. bu kadar basit. benzin koyduktan 1 gün sonra problemin çözüldüğünü göreceksiniz. tüm sorun araçta çok çok az benzin ile dolaşmak. bende aynı şekilde bu sorun ile uğraşırken, o sırada kredi kartı akaryakıt kampanyası vardı ve 100 tl lik yakıt almam gerekti. son gündü ve araçta gaz full olarak doluydu. mecburen benzin almak zorunda kaldım. birdenbire sorun düzeldi. yaklaşık 3 aydır araçta yarım depodan fazla benzin tutuyorum. gösterge 2 günde bir kendini otomatik olarak resetliyor. yani yarım depodan fazla benzin olduğu halde yarım depoya kadar düşüp sonra tekrar eski haline dönüyor. yani çok az bir oynama var. zaten arabalarımız sabahları azda olsa benzin harcıyor. o yüzden 100 tl lik benzin koymanızın size bir zararı olmaz. bu kadar basit.

By Lthec

204 Mesaj
11 Şubat 2012; 19:12:00 

quote:

Orijinalden alıntı: lthec

ARKADAŞLAR HİÇ BOŞUNA UĞRAŞMAYIN

Buton, modül vs. gerekmiyor. Aracın kabloları ilede oynamayın. tek yapmanız gereken araca en azında 100 tl lik benzin koymak. bu kadar basit. benzin koyduktan 1 gün sonra problemin çözüldüğünü göreceksiniz. tüm sorun araçta çok çok az benzin ile dolaşmak. bende aynı şekilde bu sorun ile uğraşırken, o sırada kredi kartı akaryakıt kampanyası vardı ve 100 tl lik yakıt almam gerekti. son gündü ve araçta gaz full olarak doluydu. mecburen benzin almak zorunda kaldım. birdenbire sorun düzeldi. yaklaşık 3 aydır araçta yarım depodan fazla benzin tutuyorum. gösterge 2 günde bir kendini otomatik olarak resetliyor. yani yarım depodan fazla benzin olduğu halde yarım depoya kadar düşüp sonra tekrar eski haline dönüyor. yani çok az bir oynama var. zaten arabalarımız sabahları azda olsa benzin harcıyor. o yüzden 100 tl lik benzin koymanızın size bir zararı olmaz. bu kadar basit.

evet benimde tespitim bu yönde oldu. bunu da uzun yolda benzin yarının altına düşünce çogunlukla resetlyor

4 Mesaj
9 Nisan 2012; 17:22:09 

kardeşim merhaba bende 206 + aldım yeni lpg taktırdım benzin ibresi düşüyor yazmış olduğunuz malzemeleri aldim elektronikci arkadaşim yaparım ama beyne zarar verirse karişmam diyor riski göze almalımıyım ban yardımcı olurmusunuz.

4 Mesaj
9 Nisan 2012; 18:15:28 

kardeşim merhaba bende 206 + aldım yeni lpg taktırdım benzin ibresi düşüyor yazmış olduğunuz malzemeleri aldim elektronikci arkadaşim yaparım ama beyne zarar verirse karişmam diyor riski göze almalımıyım ban yardımcı olurmusunuz.

649 Mesaj
9 Nisan 2012; 18:56:34 

quote:

Orijinalden alıntı: stepfly

Ben yaptım hiçbir sorun da yaşamıyorum çok da faydasını gördüm, en azından benzin göstergesinin sinir bozucu ışığını görmek zorunda değilim :)

4 Mesaj
11 Nisan 2012; 15:21:30 

Merhaba arkadaşlar biraz önce servisle görüşdüm durumu izah ettim adamların kafası basmadı anlamadılar birtürlü hayır olmaz böyle birşey araçınız garanti dışı olur benzin göstregesi bunlarda böyle 10 liralık 20 liralık koyacaksın diyor borç harç aldım arbayı zaten tekrar bir masraf açarsa çok madur olurum lütfen beni bu sıkıntı kosunuda iknaa edip açiklayıcı bir bilgi verirmisiniz hani sonuçda beyne bizim farklı bir komut vermemiz arabayın düzenini alt üst etmezmi ilginize ve bilgilerinize çok teşekkür ederim cvp ve yorumşlarınızı bekliyorum tşk.

649 Mesaj
11 Nisan 2012; 17:35:56 

quote:

Merhaba arkadaşlar biraz önce servisle görüşdüm durumu izah ettim adamların kafası basmadı anlamadılar birtürlü hayır olmaz böyle birşey araçınız garanti dışı olur benzin göstregesi bunlarda böyle 10 liralık 20 liralık koyacaksın diyor borç harç aldım arbayı zaten tekrar bir masraf açarsa çok madur olurum lütfen beni bu sıkıntı kosunuda iknaa edip açiklayıcı bir bilgi verirmisiniz hani sonuçda beyne bizim farklı bir komut vermemiz arabayın düzenini alt üst etmezmi ilginize ve bilgilerinize çok teşekkür ederim cvp ve yorumşlarınızı bekliyorum tşk.

Kardeş aracın nedir 307 mi bilmiyorum ama ben C4 te bir sorun yaşamadım. Milletin korktuğu arabanın beynini yakar gibi bir söz geçiyor ama bu olayda bir tane de Direnç var bu direnç bir şey yaptırmıyor direnç olmasa zaten yakar bir şeyleri orası belli o buton bir nevi kısa devre yaptırıyor sanırsam ama bir problem yaşamışlığım yok benim hemde kendim yaptığım halde bir oto elektirkçiye falan da gitmedim. 50 kuruş a halloldu. Ama çok korkuyorsan PSA modül taktır 150 lira verip ya da 3K diye bir site vardı oradan aracına uygun modülü al 50 liraya. Ayrıca aracın beynine değil şamandıraya bir sinyal gönderiyor ve şamadıra yeniden okuyor depodaki yakıtı. Bir arkadaş ta yarım depodan fazla yakıt koyarsanız kendi kendine okuyor demiş yani her zaman yarım en az depo yakıtın olmalı deponda.

4 Mesaj
12 Nisan 2012; 20:58:49 

selam kardeşim araçim 206+ ilgine bilgine alakana çok sağol malum elektronik beyinli filan olunca bu araçlar korkuyor insan ister istemez ama en kısa zamanda riski göze alip deneyeceğim bugüne kadarda acıkcasi bu işlemden yana sıkıntı yaşayanı hiç görmedim netde ama açıkcası konuyu senin bahsettiğin gibi benim gibi takıntılı adamlara daha tekniksel anlatılsa harika olur nede olsa herkezde bilgi var ama yanlış bilgide cabası yorumunu bekliyorum teşekkürler bu arada lcd,led ,plazma ve hifi sistemlerinde bilgi almak isteyenlere yardımcı olurum ok tşk.

2 Mesaj
29 Nisan 2012; 12:43:26 

Merhaba bende c4 vtr var 2005 model,

bu sistemi bulandan allah razı olsun, kaç kere yolda kaldım rezil oldum bu yüzden, parçaları 2 TL'ye aldım, arkadaşla beraber monte ettik. hiçbir problem yok. sapasağlam çalışıyor.

tekrar teşekkürler.

649 Mesaj
1 Mayıs 2012; 1:07:25 

quote:

selam kardeşim araçim 206+ ilgine bilgine alakana çok sağol malum elektronik beyinli filan olunca bu araçlar korkuyor insan ister istemez ama en kısa zamanda riski göze alip deneyeceğim bugüne kadarda acıkcasi bu işlemden yana sıkıntı yaşayanı hiç görmedim netde ama açıkcası konuyu senin bahsettiğin gibi benim gibi takıntılı adamlara daha tekniksel anlatılsa harika olur nede olsa herkeste bilgi var ama yanlış bilgide cabası yorumunu bekliyorum teşekkürler bu arada lcd,led ,plazma ve hifi sistemlerinde bilgi almak isteyenlere yardımcı olurum ok tşk.

Kardeş rica ederim.
Valla yorum bekliyorum yazmışsın gözümden kaçmış kaç gün de geçmiş aradan.
Kusura bakma. Ben bir sorun yaşamıyorum bazıları araç beynini yakacaksın falan diyordu ama hiç de öyle bir olay yok gayet tıkır tıkır çalışan bir sistem. Maksat şamandra yeniden depoyu okusun yeter. Bu da 50 kuruşluk bir düğme ve direnç sayesinde oluyormuş fazla para vermeye gerek yok. Sende denemek istersen zaten konu başında gayet güzel anlatılmış bende tekrar anlatmıştım C4 için ama konu zaten peugeot için açılmış (gerçi bizim arabalar sanki İstikbal ve Bellona gibi aynı fabrikanın malı mıdır nedir yedek parçaları bile aynen tutuyor) sistemleri de aynı zaten. Arka koltukların altında şamandıra kablolarını bulunca zaten ön sağ kapının marşbiyelinin altından geçtiği için oradaki plastik tırnaklı dirsek benzeri şeyi biraz zorlarsan çıkıyor onu sökünce kablolar ben buradayım diyor zaten. Seçemezsen kablolara işaret koy arka koltuğun oradan çek kımıldayan kablolar aradığın kablolardır zaten. Ondan sonrasını ben lehimsiz hallettim çakmakla ısıtıp kablo erimek üzereyken yana doğru çektim hemen açıldı sonra da ucunda direnç ve butonun lehimlendiği ve ucunu açtığım kabloları tek tek doladım elektrik bandıyla da sardım kapattım birbirine değmesin diyede ayrı ayrı yerlerden (iki üç parmak kadar mesafe bırakarak) soydum kabloları sonra da birbirine bantladım tekrar. Asıl mesele butonu koyacak iyi bir yer bulmakta benim araçta sol altta LPG montajı yapan ustalar güzel bir yer bulmuşlar tam far ayar düğmesinin altında boş bir göz vardı bende hemen yanına tornavidayla bir delik delmiştim oraya monte ettim butonu ancak önce butonu takıp sonra kabloları bağlamak gerekti benim buton için çünkü düğme kısaydı ve delikten dışarı çıkıntı oluşturmadığı için basmak imkansızdı plastiğe tam sıfır oluyordu. Neyse sonra da bastım Japon yapıştırıcıyı taş gibi oldu. Bu arada butonu monte ederken spreyli japon yapıştırıcı kullan ya da japon yapıştırıcıya karbonat kat ama hızlı yapıştırmak lazım yoksa karbonatı katınca kuruyor hemen ama yapışınca japon plastiğe dönüşüyor sökmek imkansızlaşıyor bu da sağlam yapıştırıcı yapmanın yolu. Neyse işte ondan sonra arabayı gösterge düştükçe stop ettikten bir dakika sonra butona basarak yarım çeviriyorsun kontağı çalıştırmıyorsun gösterge yüksek bir rakam okuyor (muhtemelen yarım depo kadar yakıt gösteriyor) sonra geri kapatıyorsun bir 30 saniye kadar bekliyorsun sonra da basıp çalıştırıyorsun bu ikinci kontak çevirmende depodaki yakıtı doğru okuyor ve düzgün değer veriyor.

Yaparsan kolay gelsin kardeş takıldığın bir şey olursa sorarsın.

649 Mesaj
2 Eylül 2012; 1:48:46 

Sık sık lazım oluyor.

61 Mesaj
12 Ekim 2012; 23:19:58 

peugeot 307 yi tüpte kullanırken içinde benzin olmasına rağmen yol bilgisayarından ötütü benzin ibresi dibe vurduğunda motor stop ediyor mu?? yoksa sadece fuel low hatası mı veriyor?

649 Mesaj
13 Ekim 2012; 0:20:03 

quote:

Orijinalden alıntı: vurucu05

peugeot 307 yi tüpte kullanırken içinde benzin olmasına rağmen yol bilgisayarından ötütü benzin ibresi dibe vurduğunda motor stop ediyor mu?? yoksa sadece fuel low hatası mı veriyor?

stop etmez sadece benzin göstergesi yanar o kadar.

192 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:17:27 

bende 206 için yaptım sistem falan değil denemek için soketi çıkartıp soketin şamandıra uçlarına direnci soktum kontağı açtım benzin ibrtesi fırlayın verdi. sonra direnci söküp soketi yerine taktım. yarım depo benzin çıktı. ama soketi adam gibi takmamısız birde tırnağına oturmuyor. kasislerde çıkmış heralde araba çalışmadı. benzin pompasına elektirik gitmediği için. Allahtan LPG de çalıştırdım sonra bir açtım fiş soket oynamış :)

Bursalee Peugeot 206 SW X-Line

http://kadinsak.com

61 Mesaj
15 Ekim 2012; 19:33:44 

quote:

Orijinalden alıntı: redstone78

stop etmez sadece benzin göstergesi yanar o kadar.

Tesekkurler cevabiniz icin.bir kac sorum daha olacak.peki motor ariza lambasi yaniyor mu?yaniyorsa bir zarari olur mu? Nasil sondurulur? Tesekkurler simdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

649 Mesaj
16 Ekim 2012; 14:54:06 

quote:

Orijinalden alıntı: vurucu05

Tesekkurler cevabiniz icin.bir kac sorum daha olacak.peki motor ariza lambasi yaniyor mu?yaniyorsa bir zarari olur mu? Nasil sondurulur? Tesekkurler simdiden.

Motor arıza lambası da yanmaz.
Yanarsa da bu sebepten yanmaz. Servise ya da bilgisayarlı otomobil tamircilerine gidersseniz söndürürler. Servise gitmek daha iyi orada kendi araca göre bilgisayar ve yazılım kullanıldığı için tamirciler sadece arıza silerken servis arızaların hepsini görür saniyesine kadar söyler. Arıza varsa tespit konusunda daha güvenilir olur.

1056 Mesaj
17 Ekim 2012; 11:05:11 

Şoför kapısının altında ki eşikten geçen ince kabloları kesiptemi bağlantı yapıyoruz? yoksa kesmeden mi lehimliyoruz 4.5 resimler pek net değil arkadaşlar detaylı bir şekilde yapan arkadaş anlatabilirse çok sevinirim. Bu arada psa modül güncel fiyat 150 tl

Peugeot 206+ Urban Move 1.4 75 Hp Prins Keihin 2012

649 Mesaj
17 Ekim 2012; 16:45:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Offchu!

Şoför kapısının altında ki eşikten geçen ince kabloları kesiptemi bağlantı yapıyoruz? yoksa kesmeden mi lehimliyoruz 4.5 resimler pek net değil arkadaşlar detaylı bir şekilde yapan arkadaş anlatabilirse çok sevinirim. Bu arada psa modül güncel fiyat 150 tl

Kardeş ben şahsen ne lehim kullandım ne kestim. Oradan geçen kablolara çakmak tuttum ve plastik eriyince soydum sonra da kabloyu oraya sarıp bağladım ve de elektrik bantıyla bantladım lehimi nereden bulayım kabloyu niye keseyim dedim. Böylesi daha kolay oldu.

7 Mesaj
17 Ekim 2012; 21:17:48 

hocam teş. ederim bu gün kendim yaptım 10 numara çalışıyor :)))

1056 Mesaj
18 Ekim 2012; 17:13:42 

quote:

Kardeş ben şahsen ne lehim kullandım ne kestim. Oradan geçen kablolara çakmak tuttum ve plastik eriyince soydum sonra da kabloyu oraya sarıp bağladım ve de elektrik bantıyla bantladım lehimi nereden bulayım kabloyu niye keseyim dedim. Böylesi daha kolay oldu.

Teşekkürler hocam cevap için deneyeceğim en kısa zamanda umarım 206+ lara da olur

710 Mesaj
27 Ekim 2012; 21:30:14 

Önümüzde ki hafta 307 lpg taktıracağım.İstanbul Bostancı'da ki RotaMh. Atiker marka taktırmayı düşünüyorum.Atiker marka kullananlar memnunlar mı acaba ? Lpg taktırırken tavisyeleriniz varmı ? Ben bugün taktırsam şöyle yapardım diye

649 Mesaj
27 Ekim 2012; 22:39:26 

quote:

Orijinalden alıntı: riprap

Önümüzde ki hafta 307 lpg taktıracağım.İstanbul Bostancı'da ki RotaMh. Atiker marka taktırmayı düşünüyorum.Atiker marka kullananlar memnunlar mı acaba ? Lpg taktırırken tavisyeleriniz varmı ? Ben bugün taktırsam şöyle yapardım diye

Kardeş iyi montaj çok önemli önce montajcıyı iyisinden bulman lazım. Ayrıca kitlerin hemen hepsi %30-40 arası tasarruf ettirir mutlaka ama iyi bir kalibrasyonla mümkün bu durum. Oldu ki kalibrasyon ve montaj olayını hallettin. Araçta olası sorunlar söz konusu arıza lambası yanması ve rölantide titreme gaz yememe boğulma yokuşta bayılma gibi dertleri var bu işin hepsinin çözümünü ilk baştan seçtiğin kit ve montajı yapacak ustada bulacaksın. Mesela manifolt delinecek bu durumda ya ters matkap kullanılmalı ki içeri çapak kaçmasın ya da manifolt sökülüp öyle delinecek ki bunu da pahalı kit montajı yapanlar yapar. Ama sen ısrar edersen ve anlıyormuş gibi görünürsen bu işten mecburen yapmak zorundadırlar. Gelelim Atiker e ucuz malzeme ucuz montaj ve ucuz kit olarak geliyor insanın aklına. Bazı araçlarda Atikerden fazlasını taktırmaya değmez bu aracınıza verdiğiniz değere bağlı tabi. Atikerin özelliği Türkiye deki LPG kit pazarının resmi tedarikçisi olması ve bu pazarın %80 ini elinde bulundurmasıdır yoksa kendinin bir esprisi yok yani. İyi bir montajla sorunsuz kullanırsınız ama taktırıp sonra pişman olup söktürüp atan bir kaç tanıdığım var bunlardan biri de dayım olur ama o söktürmedi tabi bir türlü ayar tutturamadılar arabasında sonrada lanet olsun dedi öyle kullanıyor ne yapsın. Ben C4 ümde BRC taktırmıştım 2 yıl rölanti problemini çözemediler 1 yılda fazla yakıyordu onun önüne geçemediler ki Peugeot ve Citroen sabıkalıdır LPG konusunda düzen tutmama gibi bir durum mevcut. Onların dilinden anlayan bir ustan olması şart yani montajcı olarak.
Ben şiddetle Romano öneriyorum şimdiki aracım Subaru İmpreza da var ne arıza lambası ne rölanti hiçbir problem yaşamadım ve de 500.000 km enjektör problemi çıkmayacağına dair garanti veriyorlar. BRC de iyi bir kit ama ilk olarak enjeksiyon arızası veriyor mesela.
Ona göre kararınızı verin. 307 çok da iyi bir araç değil Prins vialle KitMTM gibi pahalı şeyler önerecek değilim. Landirenzo da kullanabilirsiniz mesela ama orijinal olmalı LANDİ diye de bir marka var Landirenzo diye kakalıyorlar dikkat edin.
Kolay gelsin kardeş.

1056 Mesaj
27 Ekim 2012; 23:18:31 

Hocam ben 206+ a prins taktirdim rolantide titreme Problemi var 1000 km sonrası gideceğim şimdilik sorunları bulmaya çabalıyorum prinsi tercih etmenin sebebi de gaz konusunda biraz tedirgin olmam ve yaptırmışken en iyisini yaptırmak istemem brc ve atiker çok kullanılan sistemler prins ise belli
Başlı araçlarda kullanılıyor genellikle, brc ve atiker
Den memnun olan da var çevremde her gün lanet okuyan da ... Bu arada gaz suan için çok yakıyor 1000 km bakımına kadar böyle gidecek sanırım pistonların kurum bağlaması gerekiyor LPG den tam olarak randiman alabilmek için sabırla bekliyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Offchu! -- 27 Ekim 2012; 23:19:08 >

710 Mesaj
27 Ekim 2012; 23:41:01 

Cevap yazan arkadaslar cok tesekkur ederim.Kafam marka ve cikan sorunlarla ilgili baya karisik.Istanbul anadolu yakasinda onerebileceginiz yerler varsa cok sevinirim.Donanimhaberden bir arkadas araciligiyla A3 une atiker marka Lpg taktirmis bostancida bir firmaya orayla gorusecegim tavsiyesi olan var mi acaba usta konusunda ?

649 Mesaj
28 Ekim 2012; 1:02:15 

quote:

Hocam ben 206+ a prins taktirdim rolantide titreme Problemi var 1000 km sonrası gideceğim şimdilik sorunları bulmaya çabalıyorum prinsi tercih etmenin sebebi de gaz konusunda biraz tedirgin olmam ve yaptırmışken en iyisini yaptırmak istemem brc ve atiker çok kullanılan sistemler prins ise belli
Başlı araçlarda kullanılıyor genellikle, brc ve atiker
Den memnun olan da var çevremde her gün lanet okuyan da ... Bu arada gaz suan için çok yakıyor 1000 km bakımına kadar böyle gidecek sanırım pistonların kurum bağlaması gerekiyor LPG den tam olarak randiman alabilmek için sabırla bekliyorum .

Kardeş Prins gibi pahalı kitler 2,0 motorlu araçlar için daha ziyade önerilen kitler ya da küçük motorluysa bile pahalı performanslı araçlar için öneriliyor. Sonuçta bu kitlerin özelliği enjektörlerinin hızıyla alakalı yakıtı ne kadar hızlı püskürtür ne kadar tez yakarsa aracın benzindeki performansına eşit değerleri yakalar. Onun için 206+ araca taktırmışken iyisi olsun demişsiniz 2000-3000 lira gibi bir para vermişsiniz (tabi bu ara Prins'te bir ucuzluk oldu 1800 lira gibi paraya da takılır oldu ama onlarda beyin Prins beyniyken enjeksiyonlar da Prins marka oysa eski enjektörleri Khein markaydı ki bu marka orijinal japon araçlarının enjektörlerini üreten kaliteli bir markaydı şimdiki Prins marka enjektörler Prins in tamamen pazara yönelik hem kaliteli (!) hemde ucuz gibi bir giriş yapma isteğiyle alakalı bir durum kalite dedim ama beyin kaliteli olabilir ama enjektörler tartışılır) ama titreme sorunu da yaşıyorsunuz bu halledilemediyse ve aracınız en azından 400 km yi devirdiyse Montaj yaptırdığınız yere gidin (1000 km tahmini bir rakamdır bir kit en fazla 200-250 kmde adaptasyonunu tamamlamaktadır ama firmalar çok sorun olmasın iş garanti olsun diye 1000 km diye size bir dünya yakıt yaktırırlar) ama tabi gitmeden önce sanayiye ya da servise gidip aracınızın boğaz kelebeğini temizletin ve hava filtresine ve bujilerine de baktırın ve de boğaz kelebeği temizliğinden sonra mutlaka bilgisayarlı boğaz kelebeği adaptasyonu yaptırın öyle gidin ve LPG basıncını kontrol ettirin mutlaka ilk taktıkları ayardadır o basınç ya düşüktür ya da çok yüksektir o yüzden titreme vardır, basıncı ayarlatıp kalibrasyon yapmaları konusunda ısrar edin 1000 km dolunca da geleceğim deyin ve 1000 km de de gidin zaten eski ayarla oynamayacaklardır bile. Halen titreme devam ediyorsa ki etmez ama yine de oldu ki etti krank devir sensöründe arıza vardır diyeceğim ama LPG den sonra titreme başladıysa sorun yoktur merak etme.

649 Mesaj
31 Ekim 2012; 21:32:41 

Pardon kardeş bende mesajı okumaya başlayınca araç ilk aracımız olduğu için kısmını ARAÇ İLK ALDIĞIMIZ GİBİ OLDU diye anladım :)

1000 km ye gerek yok 250 yi geçince git yaptır ayarı 1000 olunca da kontrol ettirirsin.

1056 Mesaj
16 Kasım 2012; 8:56:31 

quote:

Pardon kardeş bende mesajı okumaya başlayınca araç ilk aracımız olduğu için kısmını ARAÇ İLK ALDIĞIMIZ GİBİ OLDU diye anladım :)

1000 km ye gerek yok 250 yi geçince git yaptır ayarı 1000 olunca da kontrol ettirirsin.

Hocam selamlar , Rolantide titreme problemi Allah'a şükür giderildi boğaz kelebeği ayarı yapıldı bilgisayar ile ayrıca diagbox ile aracın beynine en güncel yazılım atıldı gaz basınç ayarı ve prins yazılımı ile de yol ayarı yapıldı suan için sorun yok çok şükür ama tüm bu işlemlerden sonra yakıt su gibi bitti servise gitmeden 1 gün önce shell den 50 tl lik gaz aldım serviste arac sürekli rolantide çalıştı zaten sadece yazılım atarken kontak kapalıydı aldığım yakıt ile 150 km daha gidemedim kırmızı yandı inşallah düşer yakıtım , umarım rolantide titreme gaz yememe problemi yaşayanlara biraz olsun yardımcı olur bu çözüm yolları.

649 Mesaj
16 Kasım 2012; 10:26:35 

quote:

Hocam selamlar , Rolantide titreme problemi Allah'a şükür giderildi boğaz kelebeği ayarı yapıldı bilgisayar ile ayrıca diagbox ile aracın beynine en güncel yazılım atıldı gaz basınç ayarı ve prins yazılımı ile de yol ayarı yapıldı suan için sorun yok çok şükür ama tüm bu işlemlerden sonra yakıt su gibi bitti servise gitmeden 1 gün önce shell den 50 tl lik gaz aldım serviste arac sürekli rolantide çalıştı zaten sadece yazılım atarken kontak kapalıydı aldığım yakıt ile 150 km daha gidemedim kırmızı yandı inşallah düşer yakıtım , umarım rolantide titreme gaz yememe problemi yaşayanlara biraz olsun yardımcı olur bu çözüm yolları.

Aracın yakıtı su gibi içmesi normal çünkü araçlar en çok yakıtı; birincisi ilk çalıştırmalarda motor ısınıncaya kadar tüketir ikincisi de rölantideyken tüketir. Motor ısınana kadar ki miktar 100km/40 litre kadardır (Allahtan çok uzun sürmüyorda motorun ısınması 40 litre yakmıyoruz :)

Bundan sonraki rakamlar önemlidir zaten bakalım ne olacak.

Ayrıca gaz basıncında problem varmış değil mi dediğim gibi çünkü onu çoğu usta kontrol etmez sonra da niye rölantide titriyor diye değişik kalibrasyonlar denerler (bilmeyen ustalar tabi bunu yapan) sonra ayarı o mevcut basınçla hangi kalibrasyon uygun oluyorsa ona ayarlarlar ya araba çok yakar ya da az yaksa bile çekmez yokuşlarda falan sürekli boğulur düz yolda gaz yemez vs...

Bundan sonraki yapman gereken şey aracı bakıma soktuğunda hava filtresi değişince kalibrasyon ayarının bozulacağını bilerek yeniden kalibrasyon yaptırman uygun olacaktır. Hava filtresiyle ne alakası var dersen hava ve yakıt karışımının dengeli ayarlanmasıdır zaten kalibrasyon filtre değişince denge de değişecektir doğal olarak. Benimde en son öğrendiğim şey o oldu LPG ustasından. Muhtemelen çok az bir oynama olacaktır ama yine de kalibrasyonun düzeltilmesi en uygun iş olur tabi.

764 Mesaj
9 Aralık 2012; 10:51:42 

Evet arkadaşlar bendede 2005 307sw var ve ayn ısorun bendede vardı ama yukarda bi arkadaş söylemiş yarım depo benzin oluncaa kendini resetliyor diye doğru söylüyor benimde aracıda yarım depo benzin var ve nerdeyse herseferinde resetliyor hiç resetlemese bile 1-2 gün içinde tekrar resetliyor ;).....

Asus N550JV-DB71 U.S Version 15.6" / i7-4700HQ Haswell / Nvidia GT 750M 2gb / Crucial Ballistix Sport 16 GB 1600mhz CL9 - 1.35V / Samsung 840 Pro 256gb SSD / Intel AC 7260 WiFi - WiDi - BT 4.0 / Gelid GC-Extreme Thermal Paste / Seagate Backup Pro 1TB / Logitech Anywhere Mouse MX New Model / ADATA Elite 2*16gb - 1*32gb USB3.0 / Nexus S 16gb Siyah => Nexus 5 32gb Siyah /

87 Mesaj
12 Aralık 2012; 10:52:51 

Yukarıda anlatıldığı üzere yarım depo üzerinde benzin bulundurulursa kontak kapatılıp açıldığında yerine gelir. Ayrıca yine yukarıda resimler ile anlatılan ufak tuş ve direnc konulması şekliyle de çözüm üretilmesi mümkündür. Denenmiştir test edilmiştir...

Peugeot 306 XT 1.8 16V Sedan

163 Mesaj
11 Şubat 2013; 15:38:10