7 Ayda Karın Kası Yapabilirmiyim
25 Cevap10990 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş
Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Ağustos 2010; 3:10:27 

Bir program hazırladım salonda 7 ay çalışacam inş.Şuanda bel 87 biraz göbek var ama sadece 3-4 kilo fazlam var 1.85 82 kilo

7 ay içinde eğer aksatmazsam programı ve düzenli beslenirsem çok net yada iyi bir karın kası yapabilirmiyim ?

69 Mesaj
31 Ağustos 2010; 10:20:06 

genetiğinle alakalı ,10 yıl çalışsan bile eğer çıkmayacaksa çıkmaz. göbeğinde kilonda fazla önce diyete girip zayıflamayı dene.

mesela yani...

Uzaklaştırılmış
31 Ağustos 2010; 22:11:02 

başka cvp yokmu bilgi verecek

168 Mesaj
1 Eylül 2010; 21:02:56 

bombacı mülayim gayet güzel cevap vermiş

M.Atrix

Uzaklaştırılmış
1 Eylül 2010; 23:29:47 

neresi güzel acaba ? bana hiçbir yardımı olmadı

kilon fazla diyo 3 gün uğraşsam 78 oluyorum sırf sıvı gıdadan kilo aldım ayrıca foto koymam ama koysam görürdünüz fit bir vücut var dışardan belli olmuyo ama biraz göbek var ve m giyiyorum.şuanda bütün karın kasları belli oluyor sıkınca

neyse ben başlıyorum zaten 7 ayda karın kasının babası olur sadece bilgi almak istemişdim.Çalışmaya ve istikrara bağlı inş halledicem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nonda-adnoN -- 1 Eylül 2010; 23:32:13 >

86 Mesaj
2 Eylül 2010; 18:42:55 

Ya sacmalama ne genetıgı :D yag oranını % 10 altına cekerse bal gıbıde cıkar l carnıtıne al cardıo yap 30 dk ,sonra agırlık bas fena yakar body yagları

1253 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:33:39 

Karın kasları eğer yağ oranı düşükse ve disiplinli çalışılırsa 3 ayda kendini belli etmeye başlar.6 ay içinde oldukça hoş bir görüntü elde edebilirsin.
Bende bu şeklide oldu.Sendede olacaktır.Ha gayret...

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2010; 19:58:39 

marta kadar 7 yada zorlarsam 8 ay programı bitirmek planım 3-4 gün sonra başlıyorum inş

martda foto koyarım inş

ayrıca elimde 1 tane l carnıtıne yağ yakıcı var 1 tane daha almayı düşünüyorum yukarda yazılmış çok iyi yağ yakıcı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nonda-adnoN -- 2 Eylül 2010; 19:59:37 >

1253 Mesaj
2 Eylül 2010; 20:52:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Nonda-adnoN

marta kadar 7 yada zorlarsam 8 ay programı bitirmek planım 3-4 gün sonra başlıyorum inş

martda foto koyarım inş

ayrıca elimde 1 tane l carnıtıne yağ yakıcı var 1 tane daha almayı düşünüyorum yukarda yazılmış çok iyi yağ yakıcı

L-carnitine maddesinin yağ yakımı işleminde kimi araştırmalara göre hiçbir rol oynamıyor.Bu oldukça derin ve karışık bir konu.
Kişisel deneyimime göre l-carnitine'nin asıl etkisi pisikolojiktir.Nekadar çok gaza gelirseniz okadar çok spor yaparsınız.

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2010; 21:02:20 

bizim eski hocada kullanıyor sıvısından ben hapını aldım pahalıda :S

ama 1 kutu aldım sadece eğer daha iyi bir önerin varsa 2.yi başka alırım yada yeni salonda sorarım artık.bide bi konu açıldı jelle bel eritme onda yalan olcağını sanmam 1 kerelik almayı düşünüyorum bakalım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nonda-adnoN -- 2 Eylül 2010; 21:03:38 >

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2010; 21:13:50 

ayrıca istediğim vücutda tam böyle

1253 Mesaj
2 Eylül 2010; 21:41:18 

Fotoğraftaki vücut tipi en ideal vücuttur zaten.Böyle bir yapıyı 1,5-2 sene de yapabilirsin.

Uzaklaştırılmış
2 Eylül 2010; 21:45:40 

martda bırakacam çünkü maçlarım olcak ancak yine belli bi aradan sonra spor yaparım + besyoya hazırlık bakalım hayırlısı

69 Mesaj
3 Eylül 2010; 12:15:31 

quote:

Orijinalden alıntı: Nonda-adnoN

neresi güzel acaba ? bana hiçbir yardımı olmadı

kilon fazla diyo 3 gün uğraşsam 78 oluyorum sırf sıvı gıdadan kilo aldım ayrıca foto koymam ama koysam görürdünüz fit bir vücut var dışardan belli olmuyo ama biraz göbek var ve m giyiyorum.şuanda bütün karın kasları belli oluyor sıkınca

neyse ben başlıyorum zaten 7 ayda karın kasının babası olur sadece bilgi almak istemişdim.Çalışmaya ve istikrara bağlı inş halledicem

quote:

Orijinalden alıntı: cinobili56

Ya sacmalama ne genetıgı :D yag oranını % 10 altına cekerse bal gıbıde cıkar l carnıtıne al cardıo yap 30 dk ,sonra agırlık bas fena yakar body yagları

Her şeyi illa örneklerle açıklamak lazım dimi.
her kas grubu gibi karın kaslarının da şeklini genetiğimiz belirler örnek:
misal ron coleman`ın düzensiz ve ayrık karın kasları.

Yanlış çalışltığı için mi bu kadar kötü duruyor ? hayır genetik yapısı öyle yada arnold az mı çalıştık ki berbat karın kasları var.
yada shawn ray çok iyi çalıştığı için mi 8 parça birden çıkardı ?

yada dorian ne hata yaptı ki 3,5 ta kaldı

hepsi dünyanın en iyi adamları ve ömürlerini verdiler ve benzer şekilde antrenman yaptılar beslendiler. Ama genetikleri neye müsade ediyorsa onu kabul etmek zorundalar.
tekrardan işin özüne gelirsem genetiğin neye müsade ediyorsa o kadar. zaten iyiyse diyetle göbeğin gidince görünür olur iyi değilse de ne yaparsan nafile.

başka bir örnek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bombacı Mülayim -- 3 Eylül 2010; 12:20:47 >

mesela yani...

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2010; 20:26:41 

Bombacı Mülayim saol şimdi gayet açıklayıcı oldu

Karnı kasınca 3 sol 3 sağda kare şeklinde gözüküyor benim

168 Mesaj
3 Eylül 2010; 20:40:28 

bombacı mülayimin doğru söylediğini kaç mesaj önce sana söylemiştim ama önemsemedin, bu da farklı bir hayat dersi olsun, baklavalardan daha önemli bir konu bence bu önce buna çalış, kolay gelsin

M.Atrix

Uzaklaştırılmış
3 Eylül 2010; 21:31:37 

quote:

Orijinalden alıntı: socialworker

bombacı mülayimin doğru söylediğini kaç mesaj önce sana söylemiştim ama önemsemedin, bu da farklı bir hayat dersi olsun, baklavalardan daha önemli bir konu bence bu önce buna çalış, kolay gelsin

yeniyim burda ama

1339 Mesaj
4 Eylül 2010; 14:01:53 

beyler ben 3 hafta düzenli calıstım ama ilk 2 sıradakiler cok aşırı belirginleşti ama alttaki 2si az bişi cıktı neden olabilir

DH KAFKAS ÇERKES KÖKENLİLER CEMİYETİ
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

7 Mesaj
4 Eylül 2010; 18:09:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Cherkez26

beyler ben 3 hafta düzenli calıstım ama ilk 2 sıradakiler cok aşırı belirginleşti ama alttaki 2si az bişi cıktı neden olabilir

aynı problem bende de var üstten 4 tanesi hafiften belli oldu ama alttan 2sinin üzerindeki yağı bir türlü eritemedim

Bir çığlık atsam duyulur mu? Canımı yakan yalnızlığa...

1253 Mesaj
4 Eylül 2010; 22:59:29 

quote:

Orijinalden alıntı: Cherkez26

Arkadaşım 3 haftada karın kası çok aşırı berilginleştiyse sen mutasyona falan uğrayabilme yeteneğine sahipsin.
Bu yeteneğinle 1 ayda rambo olursun.
Dalga geçmeyeyim diyorum ama cidden öyle saçma sapan şeyler yazıyorsunuzki dayanamıyorum.

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2010; 23:11:02 

pazartesi başlıyorum inş.koşu bandının dibine dibine vurcam çok hırslandım

acaba kollar kaç olur ki şuanda 35.bakalım marta kadar brad pitt olup çıkıyomuşuk bide

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nonda-adnoN -- 4 Eylül 2010; 23:11:49 >

Uzaklaştırılmış
4 Eylül 2010; 23:22:33 

ama tavuk yemiyorum protein alamıyorum.artık 3.aydan sonra başlarım toza kilo vereyim göbeği eriteyim

1253 Mesaj
7 Eylül 2010; 23:18:12 

Cherkez arkadaşım zeka yaşın ortada dostum yoruma gerek yok.Çalış seninde olur nedemek yahu.2 ay spor yaptın da sporcumu oldun.Ben 2 yıldan fazladır bu işin içindeyimde hala yeniyim diyorum.Madem sıfır yağın var dediğim gibi 1 ayda tüm kaslarını aşırı geliştirirsin sen yazdığın gibi.Süpersin valla 1 ayda rambo ohh ne güzel yaa.

1339 Mesaj
10 Eylül 2010; 22:19:08 

ya bırak amele gibi 2 kilo kaldırıyorsun günde ben sporcuyum diyorsun (: ama işte nedendir bilinmez böyle şeyler duydummu cıldırıyorsun.. ve sacma sapan akıl yasın orada falan diye buralarda ötüyorsun (:.

2 senedir yapıp tek bi karın kasını cıkartamayıp 3 hafta düzenli disiplinli 0 yağ oranında karın kası cıkarmıs birisini duyunca cıldırıyorsun demi xd

DH KAFKAS ÇERKES KÖKENLİLER CEMİYETİ
Şerefsizce yaşamaktansa şerefimle ölürüm

2242 Mesaj
11 Eylül 2010; 10:38:58 

Çığlak ayakla 1.83 boyunca 83 KG ağırlığındayım, Myıs ayında geldim askerden, kısa dönem olarak yaptım Aralık-Mayıs ayları arasında ve komando olarak yaptım.

Askere gitmeden önce göbekli, hatta vücuda yapışan t-shirt giydiğimde göğüslerim bile belli olan biriydim... 4 tane şınav çekebiliyordum, hiç barfix çekemiyordum ve 20 tane kadarda mekik çekebiliyordum.

Askerden geldiğimde evdekiler inanamadı, 35 tane şınav çekebiliyordum, el bileğimdeki geçirdiğim rahatsızlık dolayısı ile barfix çekmekle ilgilenemediğimden onu deneyemiyorum kaç tane çekerim diye, mekik çekerken de henüz sonunu görme fırsatım olmadı yorulmadığım için, ama 70-80 taneye kadar canım sıkılmadan çektiğim oluyor...

Kısa dönem askerliğin 5 ay 5 gün olduğunu ve 28 günün acemi birliğinde sıfır sportif etkinlikle geçtiğini düşünürsen ben bu hale 4 ay gibi bir sürede geldim. Ayrıca komando birliğinde de tüm gün spor ve eğitim yapmıyordum, kısa dönem olduğumuz için sık sık yazıhanede ve komutanların odasında işimiz olduğundan muaftık çoğu zaman.

Anlayacağın 7 ayda karın kaslarını hayli hayli yaparsın... Ama sıkı bir çalışma ve düzenli beslenme ile.

Şunu da belirteyim biz 10 km eşofmanlı, 5 km tesisatlı (G3 p.tüfeği, hücum yeleği, kışlık komando kamuflajı, içi su dolu 1 lt lik matara, ekmek torbasının içine konulan minik kum torbaları 1 kg civarı, askeri bot ve kompozit başlık ile) koşu yapıyorduk, bizi forma sokan ve dayanıklı yapan yegane şey buydu...

Ağirdir gibi direk komando eğitim tugaylarından gelen 15 aylık çocuklar ise eğitimleri boyunca 70 km lik yürüyüşler vs yapmış öyle gelmişler, onların sportif yeterliliklerinden bahsetmiyorum bile...

Hani diyor ya NEFES filminde, "Sürekli koştururuz onları ama onlar neden koştuklarını bilmezler, yürümek zor gelmesin diye koştururuz onları." aynen öyle, o kadar koşuyorduk ki yürüyünce ayaklarım isyan ediyordu daha hızlı daha hızlı diyerek...

Günde 9-10 km koşmanı öneriyorum sana bu çalışma süreci içerisinde, bunu yaparsan zaten dayanıklılığın çok artacağı için fitness çalışmalarında da daha uzun çalışmalar yaparak daha hızlı karın kası yaratabilirsin. Önümüzdeki yaza da sanırım kafanda oluşturduğun şekliyle girebilirsin sezona.

Ha birde şunu diyenler çıkacaktır: "Yahu fitness salonuna gittim oradaki hoca bile karın kaslarını görünür hale getirmek için 2-3 yıl sürekli çalışman lazım dedi, nasıl 7 ayda karın kası oluşsun ki!", o hocalara selamlarımı söyleyin arkadaşlar, bir ara bir komando taburu bulup ziyarete gitsinler, oradaki askerleri görünce anlarlar nasıl 5-6 ayda kas yapılabildiğini... Oradaki çocukları kaslı asker adaylarından seçmediklerine göre orada yapıyorlar o kasları...

Not: Bende karın kası yok, çünkü hiçbir zaman kas yapmaya dayalı bir eğitim içinde bulunmadım ve kısa dönem olduğum için de birçok eğitimden muaftım dediğim gibi, ama siz direk bunun için çalışacağınızdan ötürü kolaylıkla başarabilirsiniz bunu eminim. Kilo vermek için diyet yapmanıza da gerek yok, diyetten ziyade doğru beslenme şekli yaratmalısınız kendinize. Nasılsa o koşular sırasında inanılmaz bir hızla kilo veriyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brain Wave -- 11 Eylül 2010; 10:42:48 >

� Beşiktaş JK � ÇARŞI
Ey iman edenler Allah'ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, hududu da aşmayın. Doğrusu Allah, aşırı gidenleri sevmez. Allah'ın size verdiği rızıktan temiz ve helal olarak yiyin. İnandığınız Allah'dan sakının.Hazret-i Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)

6 Mesaj
14 Temmuz 2013; 16:26:15 

uzaklaştırılmasaymış da göreymişiz fotosunu :(

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Sağlıklı Yaşam » 7 Ayda Karın Kası Yapabilirmiyim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.172

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat