- x
Noter ücretleri ne kadardır?
11 Cevap5500 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2682 Mesaj
30 Ağustos 2010; 14:31:43 

Arkadaşlar merhaba, önümüzdeki günlerde yüksek lisans için kayıt yaptıracağım nasipse. Lisans diplomamı gideceğim üniversiteye vermem gerekiyor, bu yüzden noterden onaylı bir örneğini çıkartmak istiyorum. Bu iş için ne kadar ücret alınır bilen var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.

764 Mesaj
30 Ağustos 2010; 14:58:23 

20 tl

2682 Mesaj
30 Ağustos 2010; 15:01:55 

quote:

Orijinalden alıntı: bahadr35

20 tl

Teşekkürler. Bir arkadaş da o kadar ödemiş. Ne kadar fazla yahu...

2442 Mesaj
30 Ağustos 2010; 15:19:44 

Diplomayı aldığın okula fotokopisi ve orijinaliyle gidip aslı gibidir damgasını bastırabilir ve bir müdür yardımcısına ıslak imza attırabilirsin, noter şart değil

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2682 Mesaj
30 Ağustos 2010; 17:04:15 

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Diplomayı aldığın okula fotokopisi ve orijinaliyle gidip aslı gibidir damgasını bastırabilir ve bir müdür yardımcısına ıslak imza attırabilirsin, noter şart değil

Lise diploması değil ki bu müdür yardımcısı falan bulalım. Üniversitenin öğrenci işlerine sordum, noterde çoğalttırabilirsin sadece dediler.

2444 Mesaj
30 Ağustos 2010; 17:38:36 

Ben onaylattığımda 27 mi ne almışlardı en son.Bişey de yaptıkları yok sadece damgaya bu parayı veriyoruz..

There are,of course,those who do not want us to speak...
...while the truncheon may be used in lieu of conversation,words will always retain their power.
Words offer the means of meaning and,for those who will listen,the enunciation of truth.
And the truth is there is something terribly wrong with this country,isn't there?

2442 Mesaj
31 Ağustos 2010; 11:26:29 

quote:

Orijinalden alıntı: fernsehn

Lise diploması değil ki bu müdür yardımcısı falan bulalım. Üniversitenin öğrenci işlerine sordum, noterde çoğalttırabilirsin sadece dediler.

Evet onu atladım, ben lisede bu şekilde yaptırmıştım

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1430 Mesaj
31 Ağustos 2010; 11:43:40 

Bence 20 TL ye çok demeyin.Geçen ay bir kaç analiz onayı ve ihtarname için 870 TL ödemiştim.Rakam normal ve genel olarak 20-25 arasında dolaşır.

Şu da olabilir.Öğrenci işlerinden yetkili kişiler fotokopisine kaşe imza ile aslı gibidir mührünü basıp kullanabilirsin.

3859 Mesaj
31 Ağustos 2010; 12:44:07 

quote:

Orijinalden alıntı: fernsehn

valla biz anlara üniversitesinde çatır çatır aslı gibidir yaptırıyoruz(bedavaya)...

yapmıyorsa o sizin okulun ayıbı...

ekleme:

gerçi tek seferde en fazla 5 tane yapıyorlar ama olsun artık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Uzaktan Kumandan -- 31 Ağustos 2010; 12:45:16 >

Nemrut,Hz. İbrahim’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydanın ortasına odunlardan çok büyük bir yığın yapılmasını istemiş. Odunlar yanmaya başladıktan sonra alevler o kadar yükselmiş ki çocuklar adeta bulutların tutuşacağını sanmış. Hayvanlar korkup kaçmış. Kralın askerlerine verilen emir, Hz.İbrahim’in mancınıkla ateşin tam ortasına atmakmış. Bunu yapmalarının nedeni, herkesin bu olaydan ders alıp Nemrut’un ne kadar güçlü bir kral olduğunu anlamasıymış. Bir daha kimsenin, İbrahim (a.s) gibi, ona karşı gelmeye cesaret etmemesini sağlamakmış. -Bu sırada bir karınca da ağzında küçücük bir damla suyla koşa koşa ateşe doğru gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennem ateşine doğru. Başka bir karınca, onun bu telaşını görünce hemen yanına yaklaşıp dayanamayarak sormuş: “Hayrola, nereye böyle, ne bu acelen?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca, o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı?” demiş. “Nemrut, İbrahim (a.s)’i ateşte yakacakmış.”
Bu yüzden, ben de ateşin olduğu yere su taşıyorum. Bu sözleri duyan karınca, kendini tutamayarak kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe yüzünü dönüp hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, kendinden gayet emin bir şekilde “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safım belli olur”…

6162 Mesaj
18 Eylül 2012; 0:29:06 

Hort

Yuh ulan bir damgaya/sayfaya/sayfa başı 25 tl mi alıyorlar! Çüş! 4 kağıda damga bassa 100 TL cukkalayacak. Bir de bunlar 2-3 yıl önceki fiyatlar.

Ücretler her noterde aynı mı, standart mı yani?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 18 Eylül 2012; 0:39:57 >

1162 Mesaj
18 Eylül 2012; 2:12:07 

2 örneğine 36 lira almışlar

16 Mesaj
21 Kasım 2013; 12:07:20 

bu noter ücretleri tam anlamıyla bir soygun. hem sade vatandaş hem de iş çevreleri şikayetçi. düşürülmesi için bir imzalı dilekçe kampanyası açılmış, katılıp paylaşırsak belki birilerinin dikkatini çeker. konunun kamuoyunda daha fazla gündeme getirilmesi lazım.

https://www.change.org/...F%C3%BCr%C3%BCls%C3%BCn
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı Özel » Noter ücretleri ne kadardır?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375