Şimdi Ara

Samsung i5700 (Galaxy Spica|Lite|Portal) Genel İnceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
377
Cevap
0
Favori
41.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bazı arkadaşlardan 2.1 yükseltme konusunun sadece yükseltme olarak kalmasını ve benden i5700 için genel bir inceleme konusu açmam istenen özel mesajlar aldım. Bunun üzerine burada i5700 ile ilgili genel bir inceleme konusu açıp, modifikasyon konusundada size destek vereceğim ve kafanızdaki soruları yanıtlayacağım.

Evet değerli donanım haber - samsung takipcileri. Öncelikle i5700 için kafaları karıştıran bir soruya değinmek istiyorum. "Galaxy Spica, Lite ve Portal" Acaba bunlar aynı telefon mu yoksa arada küçükde olsa donanımsal farklar varmı?

Bunu biraz araştırdım ama tam net bir bilgi elde edemedim. Ama bunların hepsinin aynı cihazlar olduğunu düşünüyorum. Resmi ismi Spica. Yabancı samsung sitelerinide dolaştım fakat hiçbir sitede aynı anda Portal / Lite / Spica olarak üç telefon görmedim. Sadece spica var.. Bundan kaanat getirerek bunların hepsinin tek bir telefon olduğu kararına vardım. Fakat sonradan şöyle birşey gördüm. T-Mobile tarafından verilen i5700 lere Galaxy Portal adı verilmiş. Yani bu değişikliğe sebep olan gsm firmalarıymış :) Ama donanımsal yada yazılımsal olarak bir farklarının olup olmadığı konusunda bir fikrim yok.

Evet arkadaşlar, telefonun temel özelliklerine gelecek olursak;

Samsung SC36410 800Mhz işlemci, 256 MB ROM, 256 MB RAM, microSD slotu, Kapasitif dokunmatiğe sahip TFT, 3.2 “, HVGA (320×480 pixels), 3,2mp otofokuslu flaşsız kamera, Bluetooth 2.0 + EDR, Wi-Fi 802.11 b / g, GPS, microUSB, 3.5mm kulaklık girişi, accelerometer, GSM / GPRS / EDGE 850/900/1800/1900 MHz, WCDMA / HSPA 900/2100 MHz bağlantı türleri ve Li-Ion, 1500 mAh batarya ve Android 1.5 işletim sistemi bulunmakta.

Cihazın ayrıntılı bilgilerine ise buradan ulaşabilirsiniz:http://www.gsmarena.com/samsung_i5700_galaxy_spica-2965.php

Ayrıca arkadaşlar, RAM konusunda biraz sıkıntı var. Kimi sitede 128MB yazıyor kimi sitede 256MB yazıyor. Bakınız:http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=2033&c=samsung_gt-i5700_galaxy_spica
    Hatta ROM'un 512MB olduğu fakat sadece 256MB sinin kullanıma ayrıldığı bile yazıyor. Ama hardware info programıyla kendi cihazıma baktığımda RAM miktarının 161MB olduğunu gördüm. 161MB'lik ram olmaz diye düşündüğüm için RAM'ın 256MB olduğunu ve bir kısmının sistem ve önbellek için ayrıldığı görüşündeyim.

Şimdi cihazımızın paketini açalım

Cihazın kutusu sade ve şık bir tasarıma sahip. Kutu üzerinde Samsung Galaxy Spica yazısı ve i5700'ün siyah bir resmi bulunmakta. Hatta "Performans seninde hakkın" gibi bir sloganı bile var.

İlk kapağı kaldırdığınızda ise karşınıza böyle bir resim daha çıkıyor, yine bir i5700 resmi ve bir slogan.

Cihazın kutu içeriğine gelecek olursak; 1 adet Samsung Galaxy Spica GT-I5700 telefon, 1 adet 1500 mAh Li-Ion batarya, 1 adet şarj aleti, 1 adet usb data kablosu, 1 adet 3.5mm kulakiçi kulaklık, 1 adet Samsung New PC Studio cdsi ve telefonla ilgili garanti belgesi, kitapcıklar bulunuyor.

Cihazın ön yüzünde 3,2 inçlik bir ekran ve 8 adet tuş bizi karşılıyor. Aslında bu tuşların içerisindeki navigatör(yön) tuşları gereksiz olmuş. Ve tuşların ışıklandırması bulunmamakta. Fakat bu olay pekte rahatsızlık vermiyor.

Cihazın üst kısmında bir adet micro usb girişi ve 3.5mm kulaklık girişi bulunmakta. Kulaklık girişinin diğer samsung modellerinin yatay girişlerin yerine 3.5mm kullanılması, bu telefona bağlayabileceğiniz ses çıkış araçlarının sayısını ve kalitesinide arttırıyor.

Cihazın arka yüzünde ise 3,2mp bir entegre kamera ve dış hoparlör bizi karşılamakta. Bunun dışında ek bir özellik yada flash gibi bir donanım konulmamış.

Arka kapağı çıkardığımızda ise 1500mAhlık bataryayı görüyoruz. Tabiki arka kapağı ilk açtığınızda siz bu bataryayı göremeyeceksiniz. Sanırım hala poşetinde bekliyor olur :)

Telefonun hemen sol tarafında bir simkart girişi bulunmakta. Buda demek oluyor ki bataryayı çıkarmadan simkarta ulaşabiliyorsunuz. Fakat simkartı çıkarıp taktığınızda telefon uyarı vererek simkartı tanıması için kendini yeniden başlatıyor.

Hemen sağ tarafta ise microsd girişi bizi karşılıyor. Yine bataryayı çıkarmadan sd kartınıza ulaşabiliyorsunuz

Müzik severler için kulaklığa biraz daha yakından göz atalım

Eskiden bir SE Walkmancısı olaraktan kulaklığı gayet başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Şimdi telefonu güncelleme işine gelecek olursak, @zonemaster arkadaşımızın açtığı bir konu bulunmakta, talimatlar ve detaylı anlatım burada var:http://forum.donanimhaber.com/m_41535018/mpage_1/f_/key_//tm.htm
    Fakat hangi yazılımın yüklenmesi gerektiği konusunda sorular var. Arkadaşlar bu tamamen size kalmış. Şunu yükleyin daha iyi diyemiyorum. Ama tabiki mantık olarak en son çıkan sürüm yüklenmeli. Sürüm çıktıysa illaki bişiler değiştirilmiş, açıklar kapatılmış yada yeni özellikler eklenmiştir. Ama illaki bir değişiklik vardır. Kaldırıp aynı romu güncel diye tekrar sunamazlar. Ama illaki 2.1 e yükseltmelisiniz. 1,5 sürüm kullanarak telefondan birşey beklemeyin.

Not: Windows 7 64 Bit kullanan arkadaşlar Usb driver kurulumu için orjinal cd yi kullansınlar. Fakat direk kurulum yapmaya çalışırlarsa;

Unable to launch the 1 Driver Setup File Code:1
    Unable to launch the 3 Driver Setup File Code:1
    Unable to launch the 5 Driver Setup File Code:1
    Unable to launch the 7 Driver Setup File Code:1
    Unable to launch the 9 Driver Setup File Code:1

Gibi hatalar alırlar. Bunun için önce CD yi bilgisayarınıza yerleştirin ve içerisine girin. Önce "PC Studio" klasörüne girin ve "New PC Studio 1.3.0.IJ1.exe" dosyasına sağ tıklayarak "Yönetici olarak çalıştır" ın. Ve kurulumu tamamlayın. (Bu işlemi yaparken telefon bilgisayara bağlı olmasın.)

Daha sonra CD içindeki "USB Driver" klasörüne girin ve "Samsung_USB_Driver_Installer.exe" dosyasına sağ tıklayarak "Özellikler" menüsüne girin. "Uyumluluk" sekmesinden "Bu programın çalışacağı uyumluluk modu" seçeneğini "Windows Vista (Service Pack 2)" olarak ayarlayın. "Ayrıcalık düzeyi"nden "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneğini işaretleyin. Hem altında bulunan "Tüm kullanıcıların ayarlarını değiştir" butonuna basın ve karşınıza gelen pencereden aynı işlemleri yaparak "Tamam" ve "Uygula" butonlarına basarak pencereleri kapatın. "Samsung_USB_Driver_Installer.exe" dosyasını çalıştırarak kurulumu yapın.

Modifikasyon konusuna gelince, burada android için bir ekran paylaşım alanı oluşturduk:http://forum.donanimhaber.com/m_42268930/mpage_1/f_/key_//tm.htm
    Modifiye konusuna ise yavaş yavaş bu mesajı editleyerek deniyeceğim.

Bence bu fiyat aralığındaki en iyi telefon diye bilirim. Ben cihazı ereyon üzerinden satın almıştım. Hala bulunmakta;
    http://www.ereyon.com.tr/store/ProductDetails.aspx?ProductID=313792
    http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-i5700-galaxy-lite/productDetails.aspx?categoryid=371946&productid=telcepsami5700

Son olarak telefonun artı ve eksilerine gelicek olursak;

Artılar:
    Android işletim sisteminin zarifliği, hassasiyetiyle kapasitif dokunmatik ekranı ve güçlü donanım ve zengin bağlantı içerikleriyle bir arada kullanıcılara sunulmuş bir cihaz.

Eksiler:
    Flashsız ve vasat durumda bir kamera bulunmakta. Gündüz iç mekan için gayet hoş sonuçlar veriyor, fakat güneş altına çıktığınızda yada gece çekimine geçtiğinizde iyi bir sonuç beklemeyin.

Sonuç:
    Güçlü donanım ve zarifliğiyle Samsung i5700, telefondan performans bekleyen herkezin ihtiyacını karşılayabilir.

Şimdiye kadar i5700'ün hep dışıyla haşır neşir olduk. Belki cihazın iç aksamını merak eden arkadaşlarda vardır;

Güzel bir müzik keyfi isteyenlere şiddetle bu aleti tavsiye ediyorum. Tam olarak fiyatı ne kadardır bilmiyorum. Ben direk toptancıdan aldım 16$

Çok harika bir ses kalitesi var. Ayrıca seside çok yüksek. Bağımlısı oldum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 29 Kasım 2010; 13:00:46 >

• Öncelikle size launcher(home, anaekran, ne derseniz artık) programlarından bahsedeyim. ADW Launcher, LauncherPro, Helix Launcher gibi programlar bulunmakta. Bunları telefonunuzu modifiye etmek için kullanabilirsiniz.

Şimdi size telefonu ilk aldığınızda android bilginiz hiç yok olduğunu düşünerekten, modifiye işini kabaca anlatacağım. Ama sd kartınızdan yükleceğiniz apk dosyaları için önce marketten "Andexplorer" uygulamasını indirmelisiniz. Bir dosya yöneticisidir. SD kartınıza atacağınız uygulama ve oyunları bu programın içinden yükleyeceksiniz.

1- ADW Launcher

Öncelikle ADW Launcher nedir?

Adw Launcher programı ile bekleme ekranı sayısını artırabilir, masaüstü araçlarını (widget) istediğiniz boyutta kullanabilir, iphone tarzı yatay menü kullanabilir, uyarı çubuğunu (status bar) gizleyebilirsiniz.

Öncelikle wireless yada apn üzerinden internet erişimi kurup markete girin. Arama kısmına "ADW Launcher" yazarak çıkan program listesinden programı tespit edip yükleyin.

Yada marketten "Barcode Scanner" programını yükleyip, bu barkodu okutturursanız listeden launcher aramak zorunda kalmazsınız. Barkod:

Yükleme bitiminden sonra "Home" tuşuna bir kez basın. Karşınıza iki seçenek gelecek. Biris ADW Launcher diğeri ise telefonun orjinal bekleme ekranı. Deaufult olarak ADW Launcheri seçin. (Checkbox kutusunu işaretleyin)

Şimdi size en basitinden tema değiştirmeyi anlatacağım.

Öncelikle ADW Launcher üzerinde iken telefon üzerindeki "Menü" tuşuna basın. (Yazı tiplerine aldırış etmeyin, kendim değiştirmiştim bazı yerlerde karakter problemi çıkarıyor) "ADW Settings" isimli sekmeye girin.

Bu sayfadan ADW Launcherin ekran sayısını, menü ve dock özellikleri, efekt süreleri, backup alma, restore etme vs. gibi ayarları yapabilirsiniz. Biz tema değiştirmek için bu menüden "Themes Preferences" sekmesine giriyoruz.

Karşımıza gelen sayfanın en altına inerek "Get Themes" butonuna basıyoruz.

Ve marketten bir sayfa açılacak. Buradan ADW için yayınlanmış temalara bakıp indirebilirsiniz

Temamızı indirdikten sonra, "Select your Theme" sekmesine giriyoruz.

Açılan sekmeden indirmiş olduğumuz temayı yada temalardan birini seçiyoruz.

Ve bir önceki sayfadan "Apply Theme!" butonuna basıyoruz. Bu kadar. Birkac saniye sonra temanız aktif olacaktır :)

2- Extended Controls
    Androidin kendi içindeki Güç seçenekleri widgetleri gibi, kendiniz ekleme - çıkarma yapabileceğiniz bir widget.

Markette bulamıyabilirsiniz. Buyrun download:http://www.mediafire.com/?43gjrt5nxoeuxdj

3- Beautiful Widgets
    İçerisinde saat, hava durumu, güç kontrolleri gibi birçok widgetin, 100den fazla tema seceneği bulunduran bir pakettir.

Samsung i5700 (Galaxy Spica|Lite|Portal) Genel İnceleme  Samsung i5700 (Galaxy Spica|Lite|Portal) Genel İnceleme

Markette bulmakta yine zorluk çekebilirsiniz. Buradan indirin:http://www.mediafire.com/?rsrrdc6vj68v0sx

4- Weather Widgets
    Sizde HTC'lerin arayüzüne hayransanız bu widgets tam size göre. Saat ve havadurumundan oluşan bir Widgets.

İndirmek için:http://www.mediafire.com/?ytahmjmmzw2

5- Deskclock

Telefonunuzda bulunan saat uygulamasını modifiye edeceğiniz bir program.

İndirmek için:http://www.mediafire.com/?n3zmjmltxc1

6- Lockbot

Kilit ekranını İphone, Hero, Eclair vs. şekillerde değiştirmenize olanak sağlayan bir uygulama.

Markette satın almanız gerekebilir http://www.megaupload.com/?d=0MHEKMP6

7- Rotate Screen

Lockbot uygulamasına alternatif olarak kiliti açmak için daire çizmek isteyenlere :)

İndirmek için:http://www.mediafire.com/?jmokjh0f2ma

8- GOTO Lockscreen

Yine farklı bir ekran kilidi uygulaması. Ek olarak, Cevapsız çağrıları, Gmail durumunu filan gösteriyordu sanırım :)

Samsung i5700 (Galaxy Spica|Lite|Portal) Genel İnceleme  Samsung i5700 (Galaxy Spica|Lite|Portal) Genel İnceleme

İndirmek için(aradaki tireyi kaldırın):http://www.mega-upload.com/?d=TJ8BHIAR

9- SwitchPro Widget

Extended Controls widgetine benzer bir uygulama.

destekledikleri: Wi-Fi
    Bluetooth (not 1.6)
    APN
    GPS
    Auto-sync (not 1.6)
    Auto-Rotate Screen
    Brightness
    Screen Always On
    Silent Mode
    Airplane Mode
    Reload SD Card
    Vibration Mode
    3G-2G
    Battery Indicator

İndirmek için:http://www.mediafire.com/?wzrmehm3nmw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 31 Ağustos 2010; 19:27:02 >

• herkese merhaba,

bu aletten almayı düşünüyorum. özellik olarak gayet iyi görünüyor. anladığım kadarıyla program güncellemesi de yapılabiliyor ve bu açıdan da kullanışlı bir telefon. merak ettiğim şeylerin birincisi kalite durumu. özellik iyi ama kalite nasıl? bu özellikleri bu kalitede kullanacağıma kullanmasaydım dedirtmiyordur umarım. ikincisi de: şarjı ne kadar gidiyor? bir gün bile gitmediğini okudum hepsiburada'daki bir yorumda. öyle midir? yoksa bu tür telefonların şarjı hep mi az gider?
  • quote:

Orijinalden alıntı: duvar sürüngeni

herkese merhaba,

bu aletten almayı düşünüyorum. özellik olarak gayet iyi görünüyor. anladığım kadarıyla program güncellemesi de yapılabiliyor ve bu açıdan da kullanışlı bir telefon. merak ettiğim şeylerin birincisi kalite durumu. özellik iyi ama kalite nasıl? bu özellikleri bu kalitede kullanacağıma kullanmasaydım dedirtmiyordur umarım. ikincisi de: şarjı ne kadar gidiyor? bir gün bile gitmediğini okudum hepsiburada'daki bir yorumda. öyle midir? yoksa bu tür telefonların şarjı hep mi az gider?

Merhabalar. Evet cihaz gayet iyi. Kalite konusundada, kaliteyi ne olarak gördüğünüze bağlı. Yani kalite olarak asıl merak ettiğiniz şey nedir. Mesela cihazın kasası gayet sağlam. Cihazı alalı 2 hafta oldu ama 2 defa yere düşürdüm. Her seferindede ayaktaydim. Telefon elimdeydi. Yani mesafe yaklaşık 1,5 metre kadardı. Hepsinde fayans zemine düştü. Sağ üst köşede kalem ucu kadar ince bir zedelenme dışında hiç birşey yok. Oda ikinci düşürdüğümde oldu. Sağ üst köşesinin üzerine düşmüştü. İlk düşürdüğümdede Direk ekranı üzerine kapandı. Yine herhangi bir sorun yok.

Şarj konusuna gelince, oda sizin kullanımınıza bağlı. Alan arkadasların yorumları hep ilk kullanımlarda yapılan yorumlar. Adam alıyor cihazı acıyor, beklediğini bulamayınca hemen yorum yazıyor. Batarya zaten Li-ion, asıl performansını 4-5 kullanımdan sonra gösterir. İlk aldığımda 1 gün gidiyordu. Ama şuanda, 3G sürekli açık, Wifi 8-7 saat açık 2-2,5 gün gidiyor. Şu birkaç gündür pek kurcalamadım. Test ediyorum bakalım. 3G sürekli kapalı, Wifide 2 saat kadar açık kaldı. Ekran parlaklığı %50 (Herzaman kullandığım değer. %100 kullanmanız imkansız, çok parlak oluyor), Sadece günlük konusma ve mesajlasmalar var. (Yaklaşık 15-20 dk konusma, 20-30 da mesaj olmustur toplam) Şuanda 3. gün ve %55 şarj var.

Zaten böyle koca bir ekran, bu kadar zengin bir donanıma sahip telefonlarda, marka ne olursa olsun bu cihazın şarjı 5 gün gidiyor diyemezsiniz. Batarya 1500mAh gayet yeterli.

• teşekkürler cevaplar için.

bir de, radyosu yok galiba değil mi? bu büyük bir eksiklik bence. peki ya multimedya özellikleri nasıl? divx oynatma vs. gibi?
  • Bu arada bu cihaz ile i7500 çok karıştırılıyor. bazı arkadaşlar i7500 e ait şarj süresini okuyup yanlış bilgi ediniyolar. bu cihazın şarjı ortalama bir kullanımda 3 gün kadar gidiyor.

quote:

bir de, radyosu yok galiba değil mi? bu büyük bir eksiklik bence. peki ya multimedya özellikleri nasıl? divx oynatma vs. gibi?

evet radyosu yok. divx oynatıyor. müzik kalitesi olarakta iyiymiş, DNSe adlı samsungun ses teknolojisi de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tabip -- 27 Ağustos 2010; 15:43:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tabip

Bu arada bu cihaz ile i7500 çok karıştırılıyor. bazı arkadaşlar i7500 e ait şarj süresini okuyup yanlış bilgi ediniyolar. bu cihazın şarjı ortalama bir kullanımda 3 gün kadar gidiyor.

quote:

evet radyosu yok. divx oynatıyor. müzik kalitesi olarakta iyiymiş, DNSe adlı samsungun ses teknolojisi de var.

Evet @Tabip arkadaşımızında söylediği gibi cihazda radyo aksamı bulunmamakta. Fakat net üzerinden dinlenebilen radyo uygulamaları markette mevcut. Multimedya özelliklerinde ise ses kalitesi ve yüksekliği yeterli. Fakat orjinal müzik playerda arada pıtırtılar geliyor seste. Fakat zaten herkez müzik player için farklı uygulamalar yüklediği için sorun ortadan kalkıyor. Görüntü kalitesi ise hiç fena değil. mVideoPlayer kullanıyorum. divx, avi, mpeg vs. sorunsuz oynatıyor.

• internette bakarken bir de incelemeye denk geldim:http://www.ceplab.com/inceleme/samsung-i5700-galaxy-lite-android/5/

burada yazanlara ne diyorsunuz? ayrıca: şu anda android market var mı, bu telefonlarda kullanılabiliyor mu?
  • quote:

internette bakarken bir de incelemeye denk geldim:http://www.ceplab.com/inceleme/samsung-i5700-galaxy-lite-android/5/

burada yazanlara ne diyorsunuz? ayrıca: şu anda android market var mı, bu telefonlarda kullanılabiliyor mu?

Hocam o incelemeyi önceki konunun ilk yazısında bile var, bu konuya aldanmayın diye. Öncelikle inceleme, telefon 750 tl iken ve 2.1 güncellemesi bilinmiyorken yapılmış.

• quote:

internette bakarken bir de incelemeye denk geldim:http://www.ceplab.com/inceleme/samsung-i5700-galaxy-lite-android/5/

Söyledim ya hocam. Bunların hepsi bir kullanımlık. Adı üstüne inceleme. Orada ne kadar saçma bir inceleme olmuş baksanıza. Adam 5800 a bu telefondan iyi demiş..

Ne kadar saçma sapan bir inceleme. Kalkıpta Ha....tr ordan diye yorum yazasım geldi şimdi.

Bak bak incelemeye bak:

quote:

Sol üstteki tüş ise, uygulamalarda ya da telefonun herhangi bir yerinde ekstra bir ayar varsa bunu çıkarıyor. Bu tuşun işlevini bulana kadar biraz zaman kaybettiğimi söylemek istiyorum çünkü neden bu kadar saçma bir tuşa gerek duymuşlar anlamak mümkün değil. Hele ki bu tuşun işlevini bilmeden tarayıcıyı açarsanız, anasayfada tıkılıp kalırsınız keza tüm kontroller bu tuşa basıldıktan sonra gelen panelde bulunuyor. Bu Android telefonların genel bir özelliği olmamalı çünkü diğer Android tabanlıların bazılarında sadece 1 adet tuş bulunuyor. Bu da Samsung'un kendine göre programladığı anlamına geliyor ki umarız bir daha yapmaz. Bunu altında da internet tuşu yer alıyor ama bu da çok gereksiz bir tuş.

Burada menü tuşundan bahsediyor. Böyle bir mantık olabilir mi? Android bilgisi sıfır olan bir adama inceleme yaptırıyorlar. Eee sen girip tarayıcıya yarım saat çözemediysen o senin geri zekalılığın. Neymiş menü tuşunu Samsung kendi programlamış. Tüm android telefonlarda menü tuşu extra menüyü açar. Hangi android telefonda sadece bir tane tuş var bir göstersinler allah aşkına. Arkadaş baya bi cahil. Sanırım tek tuşlu diyerekten İphoneyi kastediyor. Onuda android sanıyor heralde..

Okadar işlemci var cihazda. Yazdıkları yazıda şu şöyle olsaymış, kamera şöyle olsaymış, önde kamera olsaymış, telefon ince olsaymış, ekran daha büyük olsaymış. E olacak ozamanda fiyat 1000 lira olacak. O incelemeyi yapan arkadaşı özelden bana zevk edin. Memnuniyetle küfür edebilirim :)

Edit: Bu incelemede tek katıldığım nokta Android 1,5 in yetersiz olması. Oda yine samsungun suçu değildir tabi. 1.5 ile kullanıcam güncelleme yapamam diyorsanız hiç almayın. Nasıl desem, yine yakışık kalmayacak ama Ha samsung e250 yazılımı ha android 1,5 yazılımı. İllaki rom kurmadan bişi yapamazsınız yani.. Ayrıca 2,1 güncelleme ile telefonda market mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 27 Ağustos 2010; 19:36:29 >

• quote:

yukarıda arkadaş tema konusunda marketten bahsetmiş,okumadınız sanırım.
  • Bir takım yeni widgetler, uygulamalar eklenmiştir. Bilginize..
  • msn uygulaması kullanışlımı..
    ebuddy denmi bağlanıyo kendine ait program varmı yüklü geliyomu..
  • bu telefonu almayı düşünüyorum. ancak. bir de i7500 var. bu i7500 ün işlemcisi kaç mhz. ve ekranı daha büyük ve gösterişli olmasına rağmen fiyatı biraz daha düşük. bir de dikkatimi çeken bu i5700 samsungun sitesinde yok. neden sitede yok acaba bir bilgisi olan var mı bu konuda.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbbilici -- 27 Ağustos 2010; 21:20:49 >
  • arkadaşlar bende almayı düşünüyorum ama bişey danışmak istedim. 128 mb ram yetiyor mu cihaza sanki ram biraz az geldi gibi birde oyun konusunda nasıl oyun çalıştıra bilen bir cihaz mı ... oyunların böyle puper 3d olması şart değil vakit öldürmek için sacma ama güzel oyunlar vardır yaa.. onun gibi oyunlarda performans vere biliyor mu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intifada54
    msn uygulaması kullanışlımı..
    ebuddy denmi bağlanıyo kendine ait program varmı yüklü geliyomu..

Dostum sıradan bir telefon değil. PDA bu. Cep bilgisayarı. İcerisindeki yazılımda linux. Windowsu kurunca Windows Live Messenger içinde geliyor mu? :D Markette Ebuddy gibi bircok program bulunmakta. Ben MsnTalk kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbbilici
    bu telefonu almayı düşünüyorum. ancak. bir de i7500 var. bu i7500 ün işlemcisi kaç mhz. ve ekranı daha büyük ve gösterişli olmasına rağmen fiyatı biraz daha düşük. bir de dikkatimi çeken bu i5700 samsungun sitesinde yok. neden sitede yok acaba bir bilgisi olan var mı bu konuda.?

i7500'ün işlemci hızı 500 kusur. Ayrıca i7500'ün ekran boyutunun daha büyük olduğunu nereden cıkardınız anlamadım. İki cihazda 3,2" ekrana sahipler. Cihazların kasa boyutlarıda hemen hemen aynı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilonemsi
    arkadaşlar bende almayı düşünüyorum ama bişey danışmak istedim. 128 mb ram yetiyor mu cihaza sanki ram biraz az geldi gibi birde oyun konusunda nasıl oyun çalıştıra bilen bir cihaz mı ... oyunların böyle puper 3d olması şart değil vakit öldürmek için sacma ama güzel oyunlar vardır yaa.. onun gibi oyunlarda performans vere biliyor mu.

Bu arada küçük bir yanlışlık olmuş. RAM 128 değil 256MB :) Oyun konusunda sıkıntı olmaz. 3D oyunlar için ise şuanda bir 3D driver çalışması var. Yakında bitmesi bekleniyor. Youtubeye girip 3d driver ile nasıl oyunlar oynandığını görebilirsiniz. Sanırım yakın zamanda bizede sunulacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CNDMN -- 28 Ağustos 2010; 12:09:48 >
  • emeği geçen herkese teşekürler.
    daha önce i7500 almıştım fakat bugün siparişi iade ettim. Forumlardan takip ettiğim kadarıyla i5700 daha yeni bir model ve en büyük özelliği güncelleme ve geliştirme olan android'te güncellemelere daha uygun işlemci hızından dolayı. 3 gündür tüm forumları okudum telefon hakkında, cihazı henüz teslim almadım fakat tahmin ettiğim kadarıyla bu telefon iphone'a eşdeğer bir telefon. fiyat performans olarak düşünüldüğünde ise eşsiz bir cihaz
  • Konu için teşekkürler çok gerekliydi gerçekten Bende yarın spicama kavuşacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OverD@Se -- 28 Ağustos 2010; 1:12:28 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.