Şimdi Ara

Yerel Disk D YOK.nasıl oluşturabilirim

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
159.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • format atarken yalnışlıkla D yi sildim.şuan yerel disk olarak sadece C var.Yerel Disk D YOK.nasıl oluşturabilirim

• BİLGİSAYARIM SAĞ TUŞ YÖNET DEPOLAMA DİSK YÖNETİMİ BURADA D Yİ GÖRECEKSİZ ÜZERİNDE SAĞ TUŞ BİÇİMLENDİR OK.
  • Merhaba,
    Bilgisayarımı sağ tıklayıp menüye girin. Orada Yöneti seçin. Depolama>Disk yönetimine girin. O bölümde silinmiş olan D bölümünü görebilir ve tekrar oluşturabilirsiniz.
    Dikkat: sildiğiniz D bölümünde kurtarılacak veri varsa önce kurtarma işlemini yapın.
  • Dosya Kurtarma Programları var kasmayın bu kadar, araştırıp bulabilirsiniz.
  • Hocam şimdi d deki veriyi kurtarmak istiyor musun?? Eğer istemiyorsan üstte nasıl yapılacağı açıklamış ama verileri kurtarmak istiyorum dersen recovery my files adında bir prgyi cye kurup d yi kurtarabilirsin, ama orjinal olmalı beta da kurtaramazsın
  • CD-ROM (D:) Ortam yok yazıyor.söylediğiniz yerde.nasıl oluşturabilirim
  • Ya arkadaşlar adam D sürücüsündeki bilgileri kurtarmak istiyorum demiyorki.Sadece Kayıp olan D sürücüsünü yeniden oluşturmak istiyor.

1- Format çekerken C sürücüsüyle D sürücüsünü birleştirmiş olabilirsin. O zaman Başka işlemler yapman gerekir.
    2- Eğer Yukarıdaki gibi bir durum söz konusu değilse,şöyle söyliyim bilgisayarıma sağtıklayıp Yöneti seçtikten sonra Depolama>Disk yönetimine bölümüne gidiceksiniz. Orada
    Yereldisk (C:) ve CD-ROM (D:) dışında bir bölüm daha olmalı o bölüm üzerinde yapıcaksınız . O bölümün üzerine sağ tıkladığınızda windows sizi yönlendirecek.
    kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wuratakdag -- 28 Ağustos 2010; 6:02:31 >
  • harici programlar ile de yapabileceğiniz gibi tekrar format atarak yerel disk d ve c diye bölümler ayırabilirsiniz.
  • Silmişmişsen o bölüm ayrılmamış bölümdür.Format cd sini tak.Disk yönetimine gel (biçimlemdirme ,bölüm olusturma ,silme bölümü) oraya geldikten sonra ayrılmamış bölümü "D" yap bu kadar.
  • istediğiniz veri kurtarmak ise şu konuya göz atın,http://forum.donanimhaber.com/m_21829277/tm.htm

D sürücüsünü tamamen boş biçimde oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki gibi yapın. Burada sizin bölüm harfsiz olarak gözükecektir. Önce birim oluşturun, sürücü harfi seçip biçimlendirin. Bu arada DVD sürücü yada başka bir aygıt D ismini aldıysa oraya D yi atayamazsınız. Önce onların ismini değiştirmeniz gerekli
    ( Not: Ekran görüntüsünü google dan rastgele buldum )

Yerel Disk D YOK.nasıl oluşturabilirim
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ramazan yalcın sana birşey sormak istiyorum lütfen bunu cevaplarmısın? lütfen sen yorumunda kurtarmak işlemi yapmalısın yazmışsın kurtarma işlemi nasıl yapılıyor... Lütfen CEVAPLAYINN...
  • ramazan yalcın sana bir ley sorucam. Kurtarma İşlemi yapmalısın demişsin nasıl kurtarma yapılıyor lütfen cevaplarmısın? Lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkysyl

ramazan yalcın sana bir ley sorucam. Kurtarma İşlemi yapmalısın demişsin nasıl kurtarma yapılıyor lütfen cevaplarmısın? Lütfen

O kişinin forumda olduğunu sanmıyorum sorun neydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkysyl

ramazan yalcın sana birşey sormak istiyorum lütfen bunu cevaplarmısın? lütfen sen yorumunda kurtarmak işlemi yapmalısın yazmışsın kurtarma işlemi nasıl yapılıyor... Lütfen CEVAPLAYINN...

yanlışlıkla sildiğin bölümü tekrar oluşturduktan sonra o bölüme herhangi bir dosya kopyalamdıysan, çeşitli veri kurtarma programları ile silinen dosyalarını kurtarabilirsin. Mesela easy data recovery, r-studio data recovery, vs...
  • Arkadaşlar yapmanız gereken tek şey bilgisayarıma sağ tıklayıp yöneti seçin. Depolama/disk yönetimine gelin (not:hiçbir şey gözükmüyorsa 10 dakika bekleyin gelicektiir.)
    C sürücüsüne sağ tıklayın birimi küçült deyin istediğiniz gibi ayarları yapın. C sürücüsününaltta bazı verileri vardır sağlam etkin ntfs ve sağlam birincil bölüm gibi bunlar 3tanedir ama birimi küçült deyip işlemi yapınca 4.gelicektir o yeni birbölümdür. Ona tıklayıp yeni basit birim deyin ayarları yapın sonra d gelicektir son işlemimizde biçimlendirmek yeni çıkan D ye sağ tıklayıp biçimlendir deyin. Biçimlendirirken dosyalar silinecektir yazar D daha yeni olduğu için ve içinde dosya olmadığı içinbişey olmaz.
    Biçimlendirdikten sonra D gelicektir rep

• Windows bu diskteki sistem bölümünü biçimlendiremez
    diyor ne yapcam şimdi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: çılgın1044

Arkadaşlar yapmanız gereken tek şey bilgisayarıma sağ tıklayıp yöneti seçin. Depolama/disk yönetimine gelin (not:hiçbir şey gözükmüyorsa 10 dakika bekleyin gelicektiir.)
    C sürücüsüne sağ tıklayın birimi küçült deyin istediğiniz gibi ayarları yapın. C sürücüsününaltta bazı verileri vardır sağlam etkin ntfs ve sağlam birincil bölüm gibi bunlar 3tanedir ama birimi küçült deyip işlemi yapınca 4.gelicektir o yeni birbölümdür. Ona tıklayıp yeni basit birim deyin ayarları yapın sonra d gelicektir son işlemimizde biçimlendirmek yeni çıkan D ye sağ tıklayıp biçimlendir deyin. Biçimlendirirken dosyalar silinecektir yazar D daha yeni olduğu için ve içinde dosya olmadığı içinbişey olmaz.
    Biçimlendirdikten sonra D gelicektir rep

sağolasın dostum windows 8 de böyle yaptım oldu

• clarion kullanıcısına yanıt
    yeni bir birim oluşturdum ama d olmuyo çünkü dwd sürücüm de d yazıyo ve değiştiremiyorum nasıl değiştirilir acaba
  • Aynı sıkıntı bendede vardı saolun yardımcınız için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.