- x
Yerel Disk D YOK.nasıl oluşturabilirim
17 Cevap62000 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

21 Mesaj
26 Ağustos 2010; 23:14:14 

format atarken yalnışlıkla D yi sildim.şuan yerel disk olarak sadece C var.Yerel Disk D YOK.nasıl oluşturabilirim

223 Mesaj
26 Ağustos 2010; 23:38:08 

BİLGİSAYARIM SAĞ TUŞ YÖNET DEPOLAMA DİSK YÖNETİMİ BURADA D Yİ GÖRECEKSİZ ÜZERİNDE SAĞ TUŞ BİÇİMLENDİR OK.

1680 Mesaj
26 Ağustos 2010; 23:39:11 

Merhaba,
Bilgisayarımı sağ tıklayıp menüye girin. Orada Yöneti seçin. Depolama>Disk yönetimine girin. O bölümde silinmiş olan D bölümünü görebilir ve tekrar oluşturabilirsiniz.
Dikkat: sildiğiniz D bölümünde kurtarılacak veri varsa önce kurtarma işlemini yapın.

272 Mesaj
27 Ağustos 2010; 9:18:20 

Dosya Kurtarma Programları var kasmayın bu kadar, araştırıp bulabilirsiniz.

919 Mesaj
27 Ağustos 2010; 10:09:01 

Hocam şimdi d deki veriyi kurtarmak istiyor musun?? Eğer istemiyorsan üstte nasıl yapılacağı açıklamış ama verileri kurtarmak istiyorum dersen recovery my files adında bir prgyi cye kurup d yi kurtarabilirsin, ama orjinal olmalı beta da kurtaramazsın

Electric and Electronic Engineer

21 Mesaj
27 Ağustos 2010; 23:48:44 

CD-ROM (D:) Ortam yok yazıyor.söylediğiniz yerde.nasıl oluşturabilirim

103 Mesaj
28 Ağustos 2010; 6:01:52 

Ya arkadaşlar adam D sürücüsündeki bilgileri kurtarmak istiyorum demiyorki.Sadece Kayıp olan D sürücüsünü yeniden oluşturmak istiyor.

1- Format çekerken C sürücüsüyle D sürücüsünü birleştirmiş olabilirsin. O zaman Başka işlemler yapman gerekir.
2- Eğer Yukarıdaki gibi bir durum söz konusu değilse,şöyle söyliyim bilgisayarıma sağtıklayıp Yöneti seçtikten sonra Depolama>Disk yönetimine bölümüne gidiceksiniz. Orada
Yereldisk (C:) ve CD-ROM (D:) dışında bir bölüm daha olmalı o bölüm üzerinde yapıcaksınız . O bölümün üzerine sağ tıkladığınızda windows sizi yönlendirecek.
kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wuratakdag -- 28 Ağustos 2010; 6:02:31 >

ܔܛܔܔܔܔܛܔܔܔܔܛܔܔܔ

1754 Mesaj
28 Ağustos 2010; 9:18:08 

harici programlar ile de yapabileceğiniz gibi tekrar format atarak yerel disk d ve c diye bölümler ayırabilirsiniz.

2464 Mesaj
28 Ağustos 2010; 11:40:39 

Silmişmişsen o bölüm ayrılmamış bölümdür.Format cd sini tak.Disk yönetimine gel (biçimlemdirme ,bölüm olusturma ,silme bölümü) oraya geldikten sonra ayrılmamış bölümü "D" yap bu kadar.

4131 Mesaj
28 Ağustos 2010; 12:58:40 

istediğiniz veri kurtarmak ise şu konuya göz atın, http://forum.donanimhaber.com/m_21829277/tm.htm

D sürücüsünü tamamen boş biçimde oluşturmak istiyorsanız aşağıdaki gibi yapın. Burada sizin bölüm harfsiz olarak gözükecektir. Önce birim oluşturun, sürücü harfi seçip biçimlendirin. Bu arada DVD sürücü yada başka bir aygıt D ismini aldıysa oraya D yi atayamazsınız. Önce onların ismini değiştirmeniz gerekli
( Not: Ekran görüntüsünü google dan rastgele buldum )

0

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

I can feel the flame

45 Mesaj
30 Haziran 2012; 19:40:30 

ramazan yalcın sana birşey sormak istiyorum lütfen bunu cevaplarmısın? lütfen sen yorumunda kurtarmak işlemi yapmalısın yazmışsın kurtarma işlemi nasıl yapılıyor... Lütfen CEVAPLAYINN...

brkysyl

45 Mesaj
30 Haziran 2012; 19:41:44 

ramazan yalcın sana bir ley sorucam. Kurtarma İşlemi yapmalısın demişsin nasıl kurtarma yapılıyor lütfen cevaplarmısın? Lütfen

brkysyl

11157 Mesaj
30 Haziran 2012; 19:46:54 

quote:

Orijinalden alıntı: brkysyl

ramazan yalcın sana bir ley sorucam. Kurtarma İşlemi yapmalısın demişsin nasıl kurtarma yapılıyor lütfen cevaplarmısın? Lütfen

O kişinin forumda olduğunu sanmıyorum sorun neydi

813 Mesaj
30 Haziran 2012; 20:26:20 

quote:

Orijinalden alıntı: brkysyl

ramazan yalcın sana birşey sormak istiyorum lütfen bunu cevaplarmısın? lütfen sen yorumunda kurtarmak işlemi yapmalısın yazmışsın kurtarma işlemi nasıl yapılıyor... Lütfen CEVAPLAYINN...

yanlışlıkla sildiğin bölümü tekrar oluşturduktan sonra o bölüme herhangi bir dosya kopyalamdıysan, çeşitli veri kurtarma programları ile silinen dosyalarını kurtarabilirsin. Mesela easy data recovery, r-studio data recovery, vs...

zoru başarırım; imkansız biraz zaman alır..

1 Mesaj
25 Mayıs 2013; 15:38:25 

Arkadaşlar yapmanız gereken tek şey bilgisayarıma sağ tıklayıp yöneti seçin. Depolama/disk yönetimine gelin (not:hiçbir şey gözükmüyorsa 10 dakika bekleyin gelicektiir.)
C sürücüsüne sağ tıklayın birimi küçült deyin istediğiniz gibi ayarları yapın. C sürücüsününaltta bazı verileri vardır sağlam etkin ntfs ve sağlam birincil bölüm gibi bunlar 3tanedir ama birimi küçült deyip işlemi yapınca 4.gelicektir o yeni birbölümdür. Ona tıklayıp yeni basit birim deyin ayarları yapın sonra d gelicektir son işlemimizde biçimlendirmek yeni çıkan D ye sağ tıklayıp biçimlendir deyin. Biçimlendirirken dosyalar silinecektir yazar D daha yeni olduğu için ve içinde dosya olmadığı içinbişey olmaz.
Biçimlendirdikten sonra D gelicektir rep

4 Mesaj
13 Ekim 2013; 16:45:59 

Windows bu diskteki sistem bölümünü biçimlendiremez
diyor ne yapcam şimdi ?

237 Mesaj
16 Aralık 2013; 23:32:40 

quote:

Orijinalden alıntı: çılgın1044

Arkadaşlar yapmanız gereken tek şey bilgisayarıma sağ tıklayıp yöneti seçin. Depolama/disk yönetimine gelin (not:hiçbir şey gözükmüyorsa 10 dakika bekleyin gelicektiir.)
C sürücüsüne sağ tıklayın birimi küçült deyin istediğiniz gibi ayarları yapın. C sürücüsününaltta bazı verileri vardır sağlam etkin ntfs ve sağlam birincil bölüm gibi bunlar 3tanedir ama birimi küçült deyip işlemi yapınca 4.gelicektir o yeni birbölümdür. Ona tıklayıp yeni basit birim deyin ayarları yapın sonra d gelicektir son işlemimizde biçimlendirmek yeni çıkan D ye sağ tıklayıp biçimlendir deyin. Biçimlendirirken dosyalar silinecektir yazar D daha yeni olduğu için ve içinde dosya olmadığı içinbişey olmaz.
Biçimlendirdikten sonra D gelicektir rep

sağolasın dostum windows 8 de böyle yaptım oldu

Salcano Astro 30 - 2013

1 Mesaj
18 Şubat 2014; 12:26:54 

yeni bir birim oluşturdum ama d olmuyo çünkü dwd sürücüm de d yazıyo ve değiştiremiyorum nasıl değiştirilir acaba

Bu mesajda bahsedilenler: clarion

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Donanım / Hardware] » Teknik Yardım » Yerel Disk D YOK.nasıl oluşturabilirim
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.391