- x
LİSE MEZUNU OLARAK ASKERE GİDENİN
21 Cevap8378 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

2791 Mesaj
26 Ağustos 2010; 22:47:22 

Askerde başına neler gelebilir?

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
26 Ağustos 2010; 23:16:35 

Lise terkim seneye askere gidiyorum.
0

Korkunun ecele faydası yok.Kasma boşuna kendini.

51 Mesaj
27 Ağustos 2010; 19:30:24 

Çavuş olabilirsin yerine göre değişir.

Adnanını alda git Adnan...

"Allah'ın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır."
Hadisi nakleden Kazvini-el-Kaşgarlı Mahmud

11 Mesaj
27 Ağustos 2010; 19:55:36 

valla herşey gelebilir uzun dönemler çok ezilir askerde nede olsa çoğu yerde devrecilik var

2723 Mesaj
27 Ağustos 2010; 20:30:57 

ne gelecek yav yılda binlerce asker gidiyor başına ne geliyorsa senin de gelecek içini ferah tut

4221 Mesaj
27 Ağustos 2010; 22:31:35 

2,5 ay acemilik; 3 ayda usta birliğinde en alt devrelik toplam 5,5 ay başına pek güzel şeyler gelmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmert -- 27 Ağustos 2010; 22:32:12 >

887 Mesaj
27 Ağustos 2010; 22:33:54 

sakın gıtme dıcem mecburen gıdıcen ben kısa donemım suanda 335.donem uzunlar geldı yenı egıtımden gelır gelmez 8 saat nobetı caktılar adamlaraaa

3121 Mesaj
27 Ağustos 2010; 22:44:44 

Üniversite bitirmeden gidenin hali vahim diyor askerlik yapan tanıdıklarım

6881 Mesaj
27 Ağustos 2010; 23:22:13 

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Genelkurmay başkanı bunu ortadan kaldırıyor işte!

Üniversite bitirmişin yüksek lisans yapmışın yada ilkokuldan terk etmişin... Hiçbi farkı yok!

| Beşiktaş JK |
| Fifa 14 | iPhone 4S / 7.0.4 Jailbreak | 337. Kısa Dönem |
| Bilgi İşlem & IT Uzmanı |
| @ExpendabLes_BJK |

11580 Mesaj
28 Ağustos 2010; 2:37:31 

gerçekten zor bir askerlik olur, üniversite bitirmeye bakın bence.
quote:

541 Mesaj
28 Ağustos 2010; 3:25:27 

quote:

tanıdıkların güzel sıkmışlar..

PSN : nickfalanyok

822 Mesaj
29 Ağustos 2010; 6:39:52 

quote:

şans faktörünüde unutmamak lazım

11580 Mesaj
29 Ağustos 2010; 22:57:13 

kimse birşey yazmıyor sanırsam.

815 Mesaj
30 Ağustos 2010; 12:45:53 

üniversite bitirmeye bak.Bu arada yeni kanun gelse bile(tek tip askerlik) yine herseyin esit olacagını zannetmiyorum.En azından üni bitirenleri çavuş yaparlar gerisi er kalır yada bunun gibi birşey olacagını tahmin ediyorum.

Türkler öldürülebilir, lakin mağlup edilemezler. Napoléon Bonaparte

8168 Mesaj
30 Ağustos 2010; 18:17:28 

quote:

yok öyle birşey gittiğin yere göre değişir biraz okadar.

Uzun dönemlerin tek sorunu devrecilik olması.Buda işlerin yürümesi için mecbur aslında biraz sıkıyorsun altına 2 devre gelince rahatlıyorsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2791 Mesaj
7 Ekim 2010; 20:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: Rádèøή

Genelkurmay başkanı bunu ortadan kaldırıyor işte!

Üniversite bitirmişin yüksek lisans yapmışın yada ilkokuldan terk etmişin... Hiçbi farkı yok!

KULLANDIĞIM TELLER
NOKİA5110<NOKİA6230<NOKİAN82<SAMSUNG GALAXY POCKET<SAMSUNG NOTE 2
KULLANDIĞIM PROJEKSİYON
EPSON TW-550

2110 Mesaj
14 Ekim 2010; 13:34:11 

Resmiyette tabiki de böyle bişey yok fakat düzen bu, çark böyle dönüyo. Ha olay falan çıkarma, askerliğin bitmez düzene uy. Senin yaptığın herşeyi vaktiyle onlarda yapmış diye düşün

BLUEOVAL 2011 FIII TDCI TitaniumX

5269 Mesaj
14 Ekim 2010; 14:47:44 

batıyı bilmiyorum ama şuanda devrecilik doğunun hiçbir yerinde yok ama sıracılık var oda alt devren gelene kadar sürüyor...

bende şuanda şırnakta askerlik yapıyorum izne geldim bugüne kadar hiç bir zaman devrecilik görmedim zaten sınırcıysanız 16 kişilik acemilikten beri birbirini tanıyan tim olarak gidiyorsunuz doğal olarak kimse devrecilik yapamaz.. ama sıracılık var oda çok büyük bir problem değil

Psn : Ylonenn
GamerTag : LauriYlonen

''İran'lı bir şair derki ; Aşka açma kanatlarını yanar. Mevlana'da derki ; Aşka açılmayan kanat neye yarar''...

''Ey bir aileye bile hükmedemeyen ilerici üç kıtaya, yedi denize hükmeden ecdadın mı gerici'' ? NFK

"Konuşursam beni sadece ingilizce bilenler anlayacak ama sessiz bir filmi herkes anlayabilir ve dünya Amerika dan ibaret değildir". Charlie Chaplin

817 Mesaj
14 Ekim 2010; 16:24:50 

Ben Kıbrıs da yaptım askerliği kısa dönem gittim. Antalya da 35 gün acemilik sonrasında Kıbrıs toplam da 5.5 ay yaptım.

Şu an mevcut olan yasa için konuşuyorum size tavsiyem üniversite mezunu olarak gitmeniz.

Acemiliği bitirip Kıbrıs da başladığım ilk hafta bize çavuş rütbesi taktılar. Bu sayede 5,5 ay boyunca 1 kere bile nöbet tutmadım çünkü bulunduğum yerde çavuşlar silahla nöbet tutmuyorlardı. Sadece kolluk nöbetimiz vardı o da ay da en fazla 4 kere geliyordu haftada 1 yani, kolluk nöbetlerini genellikle uzman çavuş, onbaşılar tutuyordu.

Çavuş oldunuzmu yemek sırasıda beklemezsiniz telefon sırasıda her sıranın en önüne geçme hakkınız var tabi diğer yerleri bilmiyorum şimdi biri çıkıpta aksini de söyleyebilir ama dediğim gibi biz bu şekilde askerlik yaptık.

Koğuşlarımız ayrıydı, uzun dönemlerle beraber kalmıyorduk. Aynı koğuşta cumhuriyet savcısı, hakim, milletvekili çocuğu, öğretmen vs. kişilerle beraber kalıyorduk. Askerlikte herkes eşittir sözünede inanmayın bu saydığım mesleklerden birine sahipseniz diğerlerinden farklısınız.

Daha fazla açıklayıcı bir şey yazmak istemiyorum sadece şunu tekrar söylüyorum üniversite mezunu olarak giderseniz askerdeki sıkıntılarınız en aza iner

e-posta: fenerbahceli@superonline.com

1 Mesaj
15 Nisan 2012; 14:54:27 

iyi günler ben 1 ocak 1993 doğumluyum ayrıca lise mezunuyum fakat lise diplomamı kaybettim baya bi araştırdım lise diplomamın aslını vermiyorlar bende okulumdan okuldan mezun olduğuma dair bir belge aldım kısmetse bu yaz muayne olucaz onu versem olur dimi birde askerde rütbe alabilir miyim bölümümde bilgisayar teknikeriyim .. askerde uzman erbaş kalabilme imkanım var mı tsk ederim simdiden .!

118 Mesaj
16 Nisan 2012; 22:25:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Sezer9393

iyi günler ben 1 ocak 1993 doğumluyum ayrıca lise mezunuyum fakat lise diplomamı kaybettim baya bi araştırdım lise diplomamın aslını vermiyorlar bende okulumdan okuldan mezun olduğuma dair bir belge aldım kısmetse bu yaz muayne olucaz onu versem olur dimi birde askerde rütbe alabilir miyim bölümümde bilgisayar teknikeriyim .. askerde uzman erbaş kalabilme imkanım var mı tsk ederim simdiden .!

lise diplomanın aslı olmasına gerek yok birde uzman erbaş olup ne yapacaksın çok merak ettim?Millet kaçmaya çalışıyor sen kazık dikmeye. :)

12 Mesaj
17 Nisan 2012; 23:20:50 

bilgisayar tenkikeri olman bişey ifade etmez şöyle olabilir acemi birliğinde yazııcı olursun eğer orda düzgün tertipli olursan usta birliğinide aynı yerde tamamlarsın.
alayda bilgisayar uzmanları artık astsubaylar oluyor.(geri hizmetteki) .

artık günümüzde çavuşlar onbaşılar gennllikle üniversite mezunlarından seçilyor (2 veya 4 yıllık ) eğer sende çavuş olursan askerliğin bitimine 2-3 ay kala uzmanlık sınavlarına girersin başarılı olursan uzman çavuş olmaya hak kazanırsın :)

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.754