Şimdi Ara

Arçelik 18064 inverter klima

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
8.102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arçelik 18064 inverter klima aldım kapasitesi 18000 btu. inverter klima hakkında buradan biraz bilgi edindim. ( devir düşürme, yavaş çalışma, hiç durmama vs... ) bu edindiğim bilgiler ışığında aklıma takılan bir husus var. şu anda kullandığım inverter klimada oda set sıcaklığına yaklaşıldığında sadece dış ünitede mi devir düşüyor yoksa iç ünitede fan devri düşüyor mu ? oda sıcaklığını mesela 25 dereceye ayarlıyorum, oda sıcaklığı 23 dereceye düştüğü halde iç ünite hala soğuk havayı aynı hızda üflemeye devam ediyor. bu durmda rahatsızlık yaratıyor. fan seviyei en düşükte çalıştırıyorum. acaba klimam sorunlu mu ? bilen arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

• Bazi klimalarda nedense kumandadan girilen derece degerinin altinda sogutma yapma sorunu var. Yani bu demektirki siz klimanizi 27 derecede (oda sicakligi 25 dereceye tekabul eder) kullanacaksiniz. Devir dusmesi demek kompresor (dis unite) devri dusmesi demek, fan hizi icin klimanizin auto opsiyonu varmi bilmiyorum eger varsa zaten klimaniz ic unite fan hizini kendi ayarlar. Onun disinda manuel olarak ayarlarsaniz fan hiziniz ayarladiginiz gucte sabit calisir.
  • Bilgiler için teşekkür ederim. Auto konumu yok ama onun yerine "chaos swing" var sanrım aynı işlevi görüyor. Biraz da böyle çaıştırarak deneyeceğim tekrar teşekkürler :)
  • Bu klimanın ekonomi modu, gerçekten ekonomi yapıyor mu? Çalışma mantığı nasıl acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemyisgolvey -- 1 Eylül 2010; 20:47:26 >
  • 18.000 btu arcelık 1450 tl inverter 12.000 btu inverter mhi ve m.electric 1550 sizce hangisini almalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: murad0983

18.000 btu arcelık 1450 tl inverter 12.000 btu inverter mhi ve m.electric 1550 sizce hangisini almalı

yahu mersedesle murat 124 mukayese olurmu arkadaş ne saçma soru bu.
  • aradaki btu lar farklı kardesım allah allah neyse zaten uzaklaştırılmışsın :)
  • quote:

aradaki btu lar farklı kardesım allah allah neyse zaten uzaklaştırılmışsın :)

ne btu su kardeşim biri klima biri ne idügü belirsiz biri ürün, sen kagnı arabası ile volvoyu karıştırma önce , biri klimacı firma biri ne bulursam kakalarımcı firma, kendi ürettigi bir şey yok sadece al sat, bugün bu ülkede ne gider onu halka satarımmmm cı bu arçelik, önce ne nedir bilinde konuşun vara yoga konuşmak mı bilgi acaba.
  • quote:

18.000 btu arcelık 1450 tl inverter 12.000 btu inverter mhi ve m.electric 1550 sizce hangisini almalı

Mitsubishi klimalar (electric ve heavy industries) cok iyi klimalardir ancak klimalari araba markalariyla kiyaslayanlara kulak asmayin, arcelik son zamanlarda cok basarili ve ekonomik klimalar satiyor. Mesela forumda arceligin inverter serilerini kullanip memnun olan kullanici cok. Neyse burada onemli olan hangi markadan ziyade size kac bin btu gerektigidir. Kucuk btu klima kullanmak kadar gereginden buyuk btu klima kullanmakta verimsizdir. Klimayi takacaginiz yerin metrekaresini yazarsaniz ona gore btu hesaplamasi yapariz, sonra kullanma surenize ve sartlariniza gore klima onerelim size.
  • Klimaları araba markaları ile kıyaslayanlara kulak asmayın diyenleri ciddiye almayın her şeye nane olarak yazsalarda aslında bir çok şeyden haberleri yok amaçları forumda mesaj sayılarını çogaltarak hava peşinde koşmaları, arçelik gibi klimacı olmayan markalar arada iyi ürün getirir bazılarıda sazan gibi atlayarak herkesin başını yakarlar.

Memnun kulanıcı çokmuş , muşlrla iş olmaz herkesin menuniyet derecesi farklıdır biri onu sever kimi buymu arçelik markasını klima diye tavsiye eden adamın suratına bile bakmayın yakında bir yerde ise suratına kapıyı çarpın.
  • surname,yakında şutlanırsın sen haberin olsun heryerde zivriliyorsun abuk subuk yazıyorsun üzerine alma dedim diğer konuda ama sen al üzerine provakatör sözünü birol hoca haklı bu konuda görünen o
  • Çalışma mantığı nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yelken85

quote:

Mitsubishi klimalar (electric ve heavy industries) cok iyi klimalardir ancak klimalari araba markalariyla kiyaslayanlara kulak asmayin, arcelik son zamanlarda cok basarili ve ekonomik klimalar satiyor. Mesela forumda arceligin inverter serilerini kullanip memnun olan kullanici cok. Neyse burada onemli olan hangi markadan ziyade size kac bin btu gerektigidir. Kucuk btu klima kullanmak kadar gereginden buyuk btu klima kullanmakta verimsizdir. Klimayi takacaginiz yerin metrekaresini yazarsaniz ona gore btu hesaplamasi yapariz, sonra kullanma surenize ve sartlariniza gore klima onerelim size.

sonunda medeni bir insan mesajıma ilgili bi cevap yazdı teşekkür ederim yelken85 klimayı kullanacagım oda yaklasık 20 m2 yukseklık 3m çatı katında oturuyorum yanlarım kapalı ama üstüm kiremit catı ısı kaybına ugrayabilirim fakat sabah 9da evden cıkıyoruz aksam 8bucuk gibi eve geliyoruz yani gunde en fazla 5 - 6 saat çalışacak yinede inverter almayı düşünüyorum ve gercektende arcelık fena ürünler cıkarmıyor diğer evde 3 yıl lg beko kullandık 1 kez arıza yaptı ama soba gıbıde ısıtıyor hala yabancı hayranlıgım yok oyuzden arçeliğede şans verilirmi diye düşünüp sordum foruma bu soruyu çünki burası türkiyenin en iyi forumu tam bir buluşma noktası ama bazı insanlar sokak ağzıyla konuşmayı cok seviyor ama forum bilgili ve sosyo-kültürü yüksek kişilerin yönetiminde çok sükür... Neyse klimam uzun ömürlü olsun isterim önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler

• Şu anda Adana'da, kuzey cepheli odada, 30m2, kullanıyorum. 18 saat çalışıyor diyebilirim. ısıtmasından da sessizliğinden çok memnunum. elektrik tüketimiyle ilgili bilgi veremem çünkü evde elektriği çok kullanıyoruz, şofben, çaydanlık vs. ayrıca wat metreyle denemek gerek. bir tahminde de bulunamıyorum.
    özellikle arçelik almış değilim, bayi olan yakınımın ev aldığım için ödeme kolaylığı sağlayarak verdiği bir klima. bir odamda klimam yok, onu da mitsubishi ya da daikin düşünüyorum ama tamamen meraktan.
    daha önceden 24binlik arçelik klima kullanıyordum. memnun olmadığım tek şey elektrik tüketimi çok ama çok fazlaydı. çok düşük sıcaklıklarda da çalışıyordu.
    arçelik hayranı, ya da diğer klimaların düşmanı değilim.

Edit: Bence aslolan yalıtım. Yalıtımı olmayan yerde, havayı ne kadar ısıtırsanız ısıtın, ısınan hava uçup gidiyorsa orayı ısıtmak güç olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemyisgolvey -- 18 Aralık 2010; 15:55:47 >

• quote:

sonunda medeni bir insan mesajıma ilgili bi cevap yazdı teşekkür ederim yelken85 klimayı kullanacagım oda yaklasık 20 m2 yukseklık 3m çatı katında oturuyorum yanlarım kapalı ama üstüm kiremit catı ısı kaybına ugrayabilirim fakat sabah 9da evden cıkıyoruz aksam 8bucuk gibi eve geliyoruz yani gunde en fazla 5 - 6 saat çalışacak yinede inverter almayı düşünüyorum ve gercektende arcelık fena ürünler cıkarmıyor diğer evde 3 yıl lg beko kullandık 1 kez arıza yaptı ama soba gıbıde ısıtıyor hala yabancı hayranlıgım yok oyuzden arçeliğede şans verilirmi diye düşünüp sordum foruma bu soruyu çünki burası türkiyenin en iyi forumu tam bir buluşma noktası ama bazı insanlar sokak ağzıyla konuşmayı cok seviyor ama forum bilgili ve sosyo-kültürü yüksek kişilerin yönetiminde çok sükür... Neyse klimam uzun ömürlü olsun isterim önerilerinizi bekliyorum Teşekkürler

Bende cati katinda oturuyorum evim yazlari gunesi direk bati cephesinden aldigi icin cok sicak oluyor, kislarida catidan dolayi ust katlarda ciddi isi kaybi yasiyorum. O yuzden cati katina normalinden buyuk klima almanin faydali oldugunu dusunuyorum. Normalde 20 m2 alana yeterli gelecek olan buyukluk 12.000 btu klimadir ancak sizin evinizdede bu tip ekstrem problemler var ise daha buyuk klima almanizda fayda var. Aslinda size nominal 14.000-15000 btu klimalar tam gelir ancak bu klimalarida malesef pahali markalar satiyor.
    Kullanim saatiniz cok onemli olmamakla birlikte inverter klima almanizi tavsiye ederim, cunku inverter klima ekonomik oldugu kadar diger duz split klimalardan daha konforlu iklimlendirme yapmaktadir. Arcelik ve Beko bildigim kadariyla ayni tip klimalari satiyor yani bu iki markadan birini secebilirsiniz. Yanliz tekrarliyorum, size normalde 12.000 btu klima yeterli gelecektir ancak yazin ve kisin ekstrem durumlarda klimanizdan yeterli verim alamayabilirsiniz. 18.000 btu klimada size fazla buyuk gelebilir.

• bu klimanın muhtemelen rahatsız edici bir yönü: soğuk üfleme süresi normal klimaların üflemesinden uzun. Benim normal klimaların üflemesi dediğim şu: Klima ısıtma modundan çıkıyor ve petekler biraz ısısını kaybedene kadar üflüyor, soğuk üflüyormuş gibi hissediliyor, sonra da fan duruyor. Bu klimada soğuk üfleme daha uzun sürüyor. Klima en düşük btu'da bir süre daha çalışıyor galiba. Tabi sonra fan da duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cemyisgolvey -- 20 Aralık 2010; 12:58:52 >
  • bu makinada sinir olduğum bir şey de şu: hava akışını kontrol eden hava çıkış menfezindeki çubuğu siz kontrol edemiyorsunuz. Tam anlamadım ama sanırım 23 ya da 24 dereceye ayarladığınızda bu oluyor: havayı karşıya üfleyecek şekilde ayarlıyorsunuz, bir süre sonra, bakmışsınız aşağıya üflüyor. ya da aşağıya ayarlıyorsunuz , bir bakmışsınız karşıya üflüyor. (acaba yanlış yaptığım bir şey mi var??)

Bu makina iyi ısıtıyor gerçekten fakat bunlar beni irrite ediyor. Arçelik 18064'ten çok memnun olduğum yalan oluyor bu şekilde.

Acaba, diğer kullanıcılar da benzer bir şey yaşıyorlar mı???

9064'te de benzer bir şey var mı?
  • Kontrol zorluğu benimde canımı sıktı sanki klima kafasına göre çalışıyor. Ben oda küçük olduğundan, soğuk üflerken rahatsız etmemesi için yukarı üfleyecek çekilde ayarlıyorum bir süre sonra karşıya üflemeye başlıyor tam aşağıya üflesin bari diyorum yine olmuyor kronik bir sorun galiba
  • Klimalarimizin flaplarini kisin isitmak assagi ayarlariz, yazin sogutmak icinse yukari dogru yada karsiya dogru ayarlamamiz gerekir. Eger klimaniz tersini ayarladiginiz halde yazin assagi ufluyorsa ve kisin tavana dogru yada karsiya dogru ufluyorsa o klimalarda problem var demektir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.