Şimdi Ara

digiturk hd kutuları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
14.913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Digiturk 2 adet secenek sunuyor birisi 8 lira faturaya ekleyerek normal bir hd kutu veriliyor . 2.si ise digiplus aylık 20 lira olan farkli bir kutuymuş .
    Benim sormak istediğim bu kutular hakkında bilgi sahibi arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşmaları . HD yayını gösteren birinci kutu yayın ve kalite anlamında yeterlimidir yoksa kayıt özelligi oldugu soylenen 2. kutunun görüntü kalitesine ekstrada bir etkisi olurmu?

• Hangi pakette ne kullanıyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

Hangi pakette ne kullanıyorsun.

???
  • eko spor- Spor süper vs vs
  • biraz geç cevaplıyorum ama kullandığım paketle sorunun alakasını anlayamadım bizim promosyonlu bir paketti aylık 30 lira civarı sadece ligtv ve standart digiturk kanalları dahil . izleyeceğimiz kanalda sadece ligtvhd olacak ama ana soru digiturkün vereceği hd kutu ile daha pahali kira bedeline sahip digi plus kutusunun (kutu dedigim uydu alici:) ) görüntüye fazla etkisi olup olmayacağı. Müşteri hizmetlerinde "kayıt özelliği vs. sahip olan hd kutumuz diğer ucuz olanından daha iyi görüntü verir onu düşünün derim" gibi birşey dedide , daha pahali birşey satalım diyemi yoksa doğruluk payı varmıdır onu öğrenmek istedim... şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithril12345 -- 26 Ağustos 2010; 16:38:17 >
  • Yani ben normalini kullanıyorum tvmde kaliteli oldukça başarılı yayın. Ama çok ağır bir cihaz ben sade lig tv hd ve 3-4 tane hd yayını izliyorum.
  • Bencede fazla bir fark olmaması lazım ama işte müşteri hizmetlerindeki biri plus kutumuz daha iyi görüntü verir diyince . insanın kafası azda olsa karışıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithril12345 -- 26 Ağustos 2010; 16:44:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mithril12345

Bencede fazla bir fark olmaması lazım ama işte müşteri hizmetlerindeki biri plus kutumuz daha iyi görüntü verir diyince . insanın kafası azda olsa karışıyor...

Plus i salla ihtiyacın yoktur sade lig tv için. Görüntü iyi yani rahat ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: invisible

quote:

Bencede fazla bir fark olmaması lazım ama işte müşteri hizmetlerindeki biri plus kutumuz daha iyi görüntü verir diyince . insanın kafası azda olsa karışıyor...

Plus i salla ihtiyacın yoktur sade lig tv için. Görüntü iyi yani rahat ol.

Bilgilendirme için teşekkürler...
  • Hatta çoğu yerde okuduğum yorum da Vestel HD kutunun , HD yayınlarda Plus a göre daha güzel görüntüğü verdiği.

Ben sadece Vestel kullandığım için kendim teyit edemedim tabi bunu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

Hatta çoğu yerde okuduğum yorum da Vestel HD kutunun , HD yayınlarda Plus a göre daha güzel görüntüğü verdiği.

Ben sadece Vestel kullandığım için kendim teyit edemedim tabi bunu..

ben ikisini de kullandım. hiç bir değişiklik yok
  • Hd kanallar için ayrı bir ücret ödememiz gereklimi??
  • vestel DCR 9001 ile kıyaslandığında kanal geçişleri biraz daha yavaş ancak SD performansı daha iyi diyebilirim, belki Scart yerine HDMI bağlantıdan kaynaklanıyordur. Bu arada bağlantı 9101-AVR-TV şeklinde, 9101-TV olarak değiştirsem belki daha iyi olabilir.

sadece TRT HD yi izleme şansım oldu, 1080i yayını 720p aktarıp denedim gayet tatmin ediciydi, normalde TV işlemcisinin çok daha iyi sonuç vereceğini sanıyorum.
  • Cihazın beğenmediğim yönleri ise, kapanıp açılması oldukça çok uzun sürüyor ve kumandası fazla ergonomik değil. Tuşlar kullanışlı olarak konumlandırılmamış ve bakmadan parmağınızla hangi tuş grubu üzerinde olduğunuzu anlamanız oldukça zor.
    Bir de normalde her kumanda da var olan ve ses kontrolünü sağlayan sağ-sol yön tuşlarının yerine ses için farklı bir grup kullanılmış ki neden buna ihtiyaç duymuşlar anlamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kentiaman -- 29 Ağustos 2010; 11:44:22 >
  • Vestel HD kutu aylık faturanıza 7.99 TL eklenerek alabilirsiniz
    sadece HD yayınları gösterme özelliği vardır

diğer seçenek ise Digitürk Plus cihazı
    HD yayınların yanı sıra kaydetme,canlı yayını durdurup geri alabilme, her ay digityürk tarafından yüklenen dvd leri dvd bankasından seçip izleyebilme vs.. gibi özellikleri bulunan cok gelişmiş bir cihazdır
    3 tuneri sayesinde aynı anda 2 kayıt yapıp 3. yayını izleyebilirsiniz
    bunda da aylık 19.99 TL eklenir faturanıza

bu cihazı direk nakit para ile satın almanızda mümkündür 899 TL ücreti vardir ama digitürk harici çalışmaz o yüzden satın almak fazla mantıklı değil.
  • Eski digiturk hd plus kullanıcısıyım şimdi ise digiturk vestel hd kullanıcısıyım. Plustan vestele geçince farkı bariz şekilde görebiliyorsunuz. Plus'ın sd ve hd kalitesi daha iyi ama kanal geçişleri biraz daha yavaş. Ben digiturk plus derim aylık 20 lira problem olmazsa. 20 tl çok gelirse vestele devam et normal sd den çok daha iyidir.
  • kutu geldi takıldı bugün DCR DT 9101 yayınlar şimdilik güzel görünüyor tabiki plus olmadigi icin karşılaştırma yapamıyorum gerçi altın uçlu hdmi kablo alirsanız daha iyi sonuç verir deniyor ama bakalım pcden tvye giden altın uçluydu değiştireyim bari kayıt işiyle uğraşmadığım için bunu seçtim ve şimdilik memnunum
  • quote:

kutu geldi takıldı bugün DCR DT 9101 yayınlar şimdilik güzel görünüyor tabiki plus olmadigi icin karşılaştırma yapamıyorum gerçi altın uçlu hdmi kablo alirsanız daha iyi sonuç verir deniyor ama bakalım pcden tvye giden altın uçluydu değiştireyim bari kayıt işiyle uğraşmadığım için bunu seçtim ve şimdilik memnunum

Hiç uğraşmayın. HDMI kabloların hepsi aynıdır. Yani bir değişiklik olmayacak. İsterse biri 5 tl lik diğeri 100 tl lik olsun..
  • hd yayın izlemek için vestel hd kutusuna aylık 8 mi vermek gerekiyor?aylık para ödemek dışında başka seçenek var mı?
    mesela ben sinema paketi almak istiyorum hd yayınları izlemek için toplam masrafı ne olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: charnel

quote:

kutu geldi takıldı bugün DCR DT 9101 yayınlar şimdilik güzel görünüyor tabiki plus olmadigi icin karşılaştırma yapamıyorum gerçi altın uçlu hdmi kablo alirsanız daha iyi sonuç verir deniyor ama bakalım pcden tvye giden altın uçluydu değiştireyim bari kayıt işiyle uğraşmadığım için bunu seçtim ve şimdilik memnunum

Hiç uğraşmayın. HDMI kabloların hepsi aynıdır. Yani bir değişiklik olmayacak. İsterse biri 5 tl lik diğeri 100 tl lik olsun..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.