Şimdi Ara

İPHONE 4 gprs wap ayar sorunsalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
42.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

iphone 4 ümü geçen hafta aldım simi kestim jailbreak falan yaptım.Fakat bir şeyi beceremedim.

bu telefon ile gprs üzerinden bağlantı yapılamıyor mu? Gprs yada wap bağlantı ayarlarını aramama rağmen

bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

• iphone larda wap yok diye biliyorum
  • edge ve 3g teknolojisi varken wap veya gprs e neden ihtiyaç duydun çok merak ettim??
  • gprs yada wap olarak bahsettim amacım wi-fi dışında yolda yürürken mesela internete bağlanabilmek. Yanlış anlatım için kusura bakmayın. 3G ayarının yüklenmesi için aveaya msg falan attım sitesini kurcaladım fakat iphone 4 diye bir model yok.
  • evae için ayarlar > genel > ağ > hücresel veri ağı > apn kısmına internet yaz geri kalan yerler boş olsun. wap siteleri için wapzilla programını kullanabilirsin
  • anladım 3g ve edge ayarlarından bahsediyosun

bunun için settings> general>network> Cellular Data Network bölümüden apn: internet olarak yazarsan her trlü internete girebilrsin bi de tavsiyem bi internet paketi al aveadan onu kullan boşa para ödeme ..
  • sorunda burada işte arkadaşlar genel>ağ menüsü içerisnde 3gyi etkinleştir , hücresel veri açık - kapalı , uluslar arası dolaşım açık- kapalı, internet paylaşımını ayarla, vpn ve wi-fi menusu dışında herhangi bir şey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: erybar

anladım 3g ve edge ayarlarından bahsediyosun

bunun için settings> general>network> Cellular Data Network bölümüden apn: internet olarak yazarsan her trlü internete girebilrsin bi de tavsiyem bi internet paketi al aveadan onu kullan boşa para ödeme ..

merhaba,
    benim cihaza bu bahstiğiniz ayarlar gelmiyor.
    Hücresel Veri aktif hale gtirebiliyorsnuz ancak bir sonraki adım yok.
    aPN ayarları tanımlama yapılack herhangi bir yer yok yani.
    Cihazı sadece arama yapmak için kullanabiliyoum şu anda.
    nedeni hakkında fikriniz olabilir mi?
    bununla ilgili başlık açmk zorunda kaldm

http://forum.donanimhaber.com/m_42409538/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcsdirt

sorunda burada işte arkadaşlar genel>ağ menüsü içerisnde 3gyi etkinleştir , hücresel veri açık - kapalı , uluslar arası dolaşım açık- kapalı, internet paylaşımını ayarla, vpn ve wi-fi menusu dışında herhangi bir şey yok

aynen arkadaşım bende aynı durumdayım
    att'den alınma jailbreak ve unlocklu cihaz, konuşma görüşme yapabiliyorum ancak bendede ar ekrannda gerekli seçenekler olmadığı için innete giremiyorum mesaj aamıyorum vs.
  • cydia da apn editing diye bir dosya buldum fakat kuramadım dene belki sende olur
  • telefonu aldıgım arkadas dun cozdu sorunumu.
    telefon calısır halde ve telefon ayarları menusu aktifken sim kartı cıkartıp takınca, hucresel network ayarları menusu ve turkcell ayarları kendiliginden tanımlı geldi ancak hala internete baglanamıyorum turkcell uzerinden.
    hattımda 3g aboneligi var ve dun sabaha kadar nokia n97 ile internete girebilirken, iphone ile mumkun olamıyor bir turlu.
  • bende hala o menuler aktif değil bir yerde okumuştum simkartı çıkarıp takmayı fakat inandırıcı gelmemişti unlockit.co.nz diye bir site var onu da deneyeceğim
  • Arkadaşlar iphone 4 ayarları farklı şöyle yapıcaksınız ilk önce iphone 4 ün şebekesini kapatacaksınız sonra wi-fi ile internete bağlanacaksınız safari açıp bu internet adresini yazacaksınız unlockit.co.nz sonra karşınıza APN Changer diye bır yer çıkıyor aşağıda continue seçiyorsunuz sonraki pencerede custom APN yi seçiyorsunuz bir pencere daha açılıyor APN kısmına küçük harflerle internet yazıyorsunuz carrier kısmından kullandığınız şebeke sağlıyıcığınızı buluyorsunuz örnek türkcell, avea seçtikten sonra aşağıda create profile seçiyorsunuz sonra bir sayfa daha açılıyor sağ tarafata yükle yazıyor onu yükleyip kullanıyorsunuz Ramiz özbay
  • unlockit.co.nz ye uzun zamandan beri girilemiyor. Sorunun tek çözüm yolu wintersnow u yükleyip apn menusunu aktif hale getirmek. Fakat iphone la yapılmaması gereken en önemli şey 3G ile internette gezinmek bir örnek verecek olursam Apn ayarlarını yaptıktan sonra 3g yi denemek için safariyi açtım we hürriyetin anasayfasına girdim 2 yada 3 saniye sayfa açık kaldı sonra kapattım. bu süre içerisinde 1 mb internet harcamışım ve kontörlü hattımdan 4 tl gitti . Hemen wintersnowu kaldırdım . Dolayısıyla 3g ayarlarıda gitti ve bu telefon bende iken 3g ile birkez bile internete girilmeyecek. yani ayar yapmak isteyen arkadaşlar olur ise yapmaya heveslenmesinler hele ki faturalı hat kullanıcıları hücresel veri tab ını açık unutup bırakırlarsa bir iphone parasını faturalarında görürler çünki internette dolaşmasanız bile hücresel veri tab ınızın açık olması durumunda internet sömürmeye devam ediyor telefon. 3G paketi alayım diyordum 100 mb a 8 tl diyorlar . bu 100 mb.yarım saatte harcanır sanıyorum
  • unlockit.co.nz ye giriyr telefon ancak carrier sayfasında türkiyeden sadece turkcell'in adı var.ne avea ne de vodafone var. alternatif bir yol var mı? wintersnow yazmış mcsdirt ama öyle bir şey bulamadım.appstore da mı arayacağım?
  • Nasıl yani! Vodafone cepnet kullanamayacakmıyım ben bu ayfon 4'ü alırsam..
  • iPhone 4 ile wifi uzerinden internete baglan ve iPad Nedir ? e gir ordan operatorunun ayarlarini yukleye bilirsin ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.