Şimdi Ara

.::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.417
Cevap
72
Favori
314.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Geçen gün sipariş ettiğim direksiyon elime ulaştı driverini yükledim ancak direksiyonun dönmesi bilgisayar görmüyor pedallar ve direksiyon üstündeki tuşlar çalışıyor fakat direksiyonu döndürürken driver görmüyor.

Edit:Adabtörü direksiyona bağlamamışım

En az 3 saat uğraştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindfallen -- 5 Mayıs 2015; 21:08:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

quote:

Orijinalden alıntı: 2Shane

Arkadaşlar başka bir sitede görüp uyguladığım stand çalışması. Gerektiği zaman katlanabiliyor.

güzelmiş, ne kadara mal oldu? nasıl yapıldığına dair yapım planı varsa özelden yollar mısın?

direksiyon ağır kalıp aşağı eğiyor mu aleti öne doğru?

pedal bölümü kaymıyor mu biraz sıkışık gibi geldi o kısım?

@kapkara kartal

ps4 e güncelleme ile gelecek denildi bekliyoruz

Yapım planı yok sadece bitmiş bir modele bakarak kendim yaptım. Toplamda tahta plakalar 22 Tl vidalar ve benzerleri 20 Tl civarında tuttu. Yani en yüksek 45 liraya geldi diyelim.

direksiyon ağır kalıp aşağı eğiyor mu aleti öne doğru?

- Hayır, eğilmiyor çünkü alttaki tahtalar birbirine çapraz şekilde monte edilmiş vaziyette ve içinden geçen vida sayesinde birbirini taşıyorlar. Küçük bir çocuğu bile taşıyabilir, sağlam.

pedal bölümü kaymıyor mu biraz sıkışık gibi geldi o kısım?

- Pedal bölümünü bilerek dar yaptım tam olarak sığmıyor oraya. Daha gerçekçi olmasını istediğim için biraz daha dik dursunlar diye pedalları arkadaki çıtanın üstüne koyuyorum. Pedal altında bulunan sürtünme engelleyen tırtıklar sayesinde pedal ileri kaymıyor. Geri kayması zaten imkansız önü kapalı.

Çeşitli fotoğraflar fikir vermesi açısından

.::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::. .::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::.

Açılıp kapanmayı sağlayan ve ağırlığı taşıyan kelebek vida

Kapanmış hali

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Patron bu dediğin nere oluyor.fiyat çok uygun değilmi...dediğinizi googla yazdım bir sonuç çıkmadı ondan soruyorum

Forumdan Apdeleyt isimli arkadaştan 2.el aldım :) bir mağaza falan değil elden gidip aldım 2. el :)
  • Gerçekten güzel ürün bende ets2 oynarken takıyorum ama bir süreden sonra sıkılıp kaldırıyorum 10 gün kutuda yatıyor sonra bi an bi heves geliyor tekrar takıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_lover

Merhaba arkadaşlar ürünü alalı 5 yıl kadar oluyor.Direksiyonu sağdan sola yada soldan sağa çevirirken arada 1 mm kadar bi boşluk oluştu.
    Oynanışa etki etmiyor fakat çok ses çıkmasına sebep oluyor.Ve boşluk zaman geçtikçe artar diye de korkuyorum var mı bir tavsiyesi olan? Acaba dişlilerin arası falan mı aşındı?

5 yılda kendi kendine eriyip yok olmadığına şükret
  • Kutluk Şad K kullanıcısına yanıt
    Forumda ekran goruntusunu attigimda goruntulenemedi. Ama kisaca aciklayayim:

Logitech yazilimindan sadece direksiyonu 900e getirdim.

Etsde direksiyon yitresimini ortanin altina aldim( rolantide abarti titremesi gercekcilikten uzak geldi ama belki de titriyordur gercekte de,bilemiyorum)

Diger ayarlari en sona cektim. Dogrusalsizlik kapali ve hassasiyet en sonda. Aslinda boyle direksiyonda hic bosluk olmuyor,gercekte olur siz keyfinize gore hassasiyeti dusurebilirsiniz.

Bu ayarlar kisiden kisiye degisir tabi. Kimisi de direksiyonun yolda olup biteni bu kadar sert hissetmek istemez.
  • aytacdada kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık bir sene önce ikinci el satın aldığım alet (260 TL - 3 ay garanti) aynı şekilde serbest bırakınca dengeye geldiğinde elle durdurana kadar titreşiyordu. Direksiyon hiç kullanılmamış gibi temizdi, o yüzden fazla önemsemedim, iade etmedim. Sonraları sinir bozmaya başladı ama. Garantisinin bitmesine iki hafta kala Gold Bilgisayar' a (İlk sahibi kendi şehrindeki şubeden almış) götürdüm, ufak bir sorun herhalde tamir ederler diye düşünerek. Teknik servise gönderdiler, ürün değişimi yapıldı. Demek ki Logitech teknik servisi bile sorunun çözümünü bilmiyor.
    İkinci elde garantinin ne kadar önemli olduğunu da yaşayarak öğrenmiş oldum.
  • https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Logitech_Racing_Wheels_compatible_games
    Logitech direksiyonlarıyla uyumlu oyunların resmi veya tam olmayan ama güncellenen listesi. Yalnız oyunlar model ayrımı yapılmadan listelenmiş, sayfanın üstünde belirtilen her model işaretli her oyunda çalışıyor mu bilmiyorum. Ayrıca rakamlı açıklamalara dikkat.
  • Merhaba isteyen olur ise vites değiştirme kulakçıkları yapmaktayım forge gt için benimle whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

05327476874

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrsln -- 13 Nisan 2019; 13:22:36 >

•  .::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::.Moditekyoutube
    WARNING UPDATE: @Starmest3r WARNED ME. PUTTİNG ENCODER BEHIND THE MOTOR IS COUSES TO REDUCING "DEGREES OF ROTATION" 900 TO 450. IT IS NOT A BİG ISSUE FOR ME BUT IF YOU NEED 900 WHEEL YOU MUST USE 30PPR ENCODER DISC INSTEAD 60PPR. IF YOUR ENCODER DISC IS 30PPR YOU SHOULD WAIT FOR ME TO SOLVE THİS. EITHER WAY YOU CAN PLAY WITH IT. BUT IF YOU ARE PLAYING GAMES LIKE "EURO TRUCK SIMULATOR" IT CAN BE DIFFICULT. GENERALY I PLAY F1 GAMES AND I DON'T NEED 900 DEGREES OF ROTATION. 360 DEGRE IS ENOUGH FOR ME. Hello guys, It has been so long. I am very sory for delay. Maybe, this is the world first ever belt conversion mod for Logitech Driving Force Gt in its own case with its original mainboard. Arkadaşlar burada Bayrakları asabilirsiniz. :) 00:00 Claims 00:45 Noise Comparision 01:20 Game Tests After Mod 05:55 3D Printed Part 07:26 What needs to Buy 13:18 Original Parts 20:19 Mounting I tried many many things to make this mod almost perfect. I have done a lot of tests to be sure it is reliable to publish. Finally, it is finished. I spent a lot of time to achive that. I hope you like it. Please, don't spare your support. There is many project in my head. Thank you for watching. And sory for Bad English. You can download 3d files from here : https://www.cgtrader.com/products/logitech-driving-force-gt-belt-drive-mod For disassembley https://youtu.be/-96k84Ba8Ok
    https://www.youtube.com/watch?v=PtaFZBYK-tI&feature=youtu.be

Bitti arkadaşlar. Fakat size haber vermeyi unuttum.

Logitech G serisi sahibi olan arkadaşlar diğer videolarıma bakmasında fayda var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celalll -- 31 Mart 2022; 10:42:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanXXXXx

arkadaşlar Çok acil yardımınıza ihtiyacım var ben dün DFGT aldım dün çok güzel oynuyodum bu gün direksyona bişey oldu anlamadım
    SS:
    Direksiyon sağa dönükken
    http://img199.imageshack.us/i/adszjxl.png/
    Direksyon düz dururken
    http://img20.imageshack.us/i/ads23z.png/
    Direksyon sola dönükken
    http://img818.imageshack.us/i/adsz2ye.png/
    Yardımlarınızı bekliyorum

Eğer denemediyseniz yazacaklarımı deneyin.

Direksiyon setinin adaptörünü ve bilgisayara bağlı olan USB kablosunu çıkartıp bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayar açıldıktan sonra direksiyon tam ortada 0 derece açı yapacak şekilde dururken önce USB kablosunu ve ardından adaptörü takın. Adaptörü takınca direksiyonun sağa ve sola dönmesi gerekiyor, bu şekilde direksiyon tam ortadayken bilgisayarla bağlantı kurulduğunda sorun olmaması gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sarppy -- 17 Eylül 2010; 13:30:17 >

• DAha bugün yeni aldım. Oyunda şöyle bir sorun var nasıl halledebilirim.
    Frene basmıyorum ama sanki sonuana kada frene basıyormusum gibi algılıyor .(aşşağıya resmini ekliyorum)
    Fişini çıkarp taktım usb yi çıkarıp taktım ama yine aynı.
    Acaba alet mi bozuk yoksa oyundan mı?????
    Anlayan varsa yardım etsin lütfen....
    http://img137.imageshack.us/img137/5647/adszvp.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paradoks_82 -- 25 Eylül 2010; 16:41:42 >
  • 2010 yilina isinlanabilsem kendime altin + dfgt al derdim
  • Arkadaşlar merhaba DFGT için stand ihtiyacım olunca buradaki çözümlerden ve internetten
    bulduklarımı bir araya getirerek arkadaşıma şöyle bir stand yaptırdım , ihtiyacı olanlara fikir verebilir

.::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::. .::LOGITECH DRIVING FORCE GT KULLANANLAR KULÜBÜ ::.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inboxstore -- 24 Kasım 2014; 21:34:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Selamlar gençler.

Ürünü aldığımdan beri keyifle kullanıyorum, tavsiye edenlere teşekkürler. Bence alınabilecek en makul ürün. 300 liraya almıştım altın gibi mübarek uçmuş fiyatı

Dün adaptörü sandalyeme takılmıştı hıyarlığıma geldi çekiştirdim ve güç kablosunun bir noktasında zayıflama oldu. Sonra takınca başta güç gelmedi sonra sorunsuz oynadım. Bir temassızlık sorunu var sanırım. Baktım aynı değerlerde sıradan bir adaptör işimi görür gibi. Risk almayı düşünmüyorum değiştireceğim. Var mıdır adaptörü değiştiren, sorun yaşayan?

bana ilk aldığımda orijinaliyle değil farklı bir adaptörle geldi. vatan sağolsun dedim kullandım 1 senedir problem yok

• bu direksiyon ilk çıktığında 120 tl iken şu an fiyatı 500 tl arasında bi fark varmı yoksa aynı üretim aynı seri mi onu anlamadım 2. el almayı düşünüyorum fakat garantisi bitmiş olanlar zamanında 150 tl almış olan gruba giriyor eee şimdi satıyor 200 250 tl valla bilseydim alır köşeye koyardım şimdi vatanda 500 tl satılar 2012 de üretilenle arasında bi fark varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dandiq -- 26 Mart 2015; 21:47:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

Driving force gtde 2 versiyon varmış. 21 ile biten eski versiyon, 101 ile biten yeni versiyonmuş. Bu başlıktaki arkadaşlar, versiyonlar arsında sadece kutu farkı olduğunu söylemişler, donanımsal farklılık yokmuş.

21 ile 101 arasındaki fark sadece kutu mu?

Hızlıaldan yeni üyelik ile eski versiyon 395e geliyor. Ama sanalmarketimden 450 aetı kargo oluyor. Sanal marketim aras ile gönderiyor. Aras kargodan nefret ederim, o yüzden hem ucuz hem de eve yakın kargo firmasıyla gönderecek olan hızlıaldan almayı düşünüyorum. Ama oradaki de eski versiyon işte.

Ne tavsiye edersiniz, eski versiyonu sipariş geçeyim mi?

Aslında 3 farklı kutu var ve ilk seri kutuların üstünde PC desteği yazmadığı için kutu içerisinde sürücünün yer aldığı CD mevcut değildi. Daha sonra PC desteğinin yazdığı yeni kutular geldi ve bunların içerisinde sürücüsü CD'si yer alıyordu. Son çıkan kutular ise Logitech'in komple yenilenen siyah arkaplanlı ve daha küçük boyutlu olanlarıydı. Kendim ilk çıkan CD'siz versiyonu 2010 yılından beri kullanıyorum ve halen tıkır tıkır çalışıyor, umarım böyle de devam eder.

• quote:

Cevabınız için teşekkürler. O zaman en kısa zamanda 21 versiyonuna ait siparişi geçeceğim.

Akşamları spotifyı açıp, ets2de sürüşe geçtiğimde günün stresini atıyorum yav

Ki atack3 joystick ile oynuyorum, bununla çok daha iyi bir deneyim olacaktır.

Ekleme: zaten driverı siteden indiriyoruz değil mi, cdye ihtiyaç yok . Neden kutu değiştirmiş ki

ETS2'yi ben de o şekilde oynuyorum.

Direksiyon setine alıştıktan sonra ben bunu neden daha önce almamışım diyeceğinize emin olabilirsiniz.

En son çıkan kutu daha küçük ebatlarda olduğu için hem kendileri için nakliye esnasında işlerine gelmekte hem de evde daha az yer tutmakta.

Sürücüyü dediğiniz gibi direkt olarak Logitech'in sitesinden indirip kurabiliyorsunuz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Cevabiniz icin tesekkurler. Son olarak sunu sorayim:
    Windows 10da sorun cikardi mi dfgt?

İyi forumlar....

Rica ederim.

Windows 10'da DFGT ile ETS2'yi saatlerce oynadım, herhangi bir sorun yaşamadım.
  • Tam olarak bilmiyorum. Çoğu kimse,sadece kutunun değiştiğini, donanımsal olarak hiçbir değişikliğin olmadığını söylüyor. Eskisinde pc ibaresi yokmuş, yenisinde pc ibaresi varmış. Ama tüm versiyonlar windows altında çalışıyormuş.

Logitech foruma sormuşlar, cevap şu olmuş:
    Biz bu modeli uzun süreden beri aynı şekilde üretiyoruz. Hiç yenilemedik. Büyük ihtimal kutu içeriğinin ufak değişimleri (kitapçıklar,garanti belgeleri gibi) yeni versiyon diye yazılmıştır.

Acaba hiç fazladan 70 lira vermesem mi diye düşünmeye başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0173FC748 -- 14 Ağustos 2015; 16:37:26 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.