Şimdi Ara

Sony DAV-DZ330 5+1 Ev Sinema Sistemi Ses Sistemi Hakkındaki Düşünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
3
Favori
22.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sony DAV-DZ330 5+1 Ev Sinema Sistemi bu ses sistemi düşünüyorum z5500 arasında kaldım bu ses sistemini kullanan arkadaşlarımız varsa bilgi istiyorum.

http://www.hepsiburada.com/Liste/sony-dav-dz330-51-ev-sinema-sistemi/ProductDetails.aspx?productId=evsonydavdz330&categoryId=152492

• seastar

ben sonynin z5500den daha güzel ve kaliteli olduğunu düşünüyorum
  • sagol dostum tavsiye için
  • quote:

Orijinalden alıntı: wolfallen

seastar

z5500

Sonny

• z-5500 bence daha bantıklı yaw kanka z-5500 al sen
  • Kağıt üzerinde Sony daha avantajlı görünüyor.
  • Merhaba,
    Sony'de ses için harici hiç bir giriş yok (coaksial, optik). Cihazı sadece dahili dvd playerı ile kullanabilirsiniz.
    Ama, Bence Z5500' de özellikle müzik konusunda pek tercih edilecek bir cihaz değil.Araştırmaya ve bütçeyi
    biraz daha büyütmeye devam etmenizde fayda olabilir.Belkide 2. el cihazlarda düşünülebilir.Kolay gelsin.
  • Bence biraz daha bütçe ayırıp daha iyi modellere yönel. Bende öyle yapacaktım aslında ama forumda garuda sony dav-sc8 635w sistemi satıyordu kıyasladım sıfıra 800-900 vereceğime bunu alırım deyip yaptım alışverişi. Gerçekten çok menunum sistemden. baslar derin sub çok iyi, iki moda sahip film ve müzik için. tek eksik hdmi yok onuda dert etmiyorum çünkü görüntüyü notebooktan tv ye aktarıyorum sesi de notebooktan dav-sc8 e.

Az daha sabret biraz daha biriktir kulakların bayram etsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckaptan -- 7 Eylül 2010; 17:44:54 >
  • z-5500 alacaktımda biraz önce bu sony takıldı kafama. ? sub rms olarak aynı z5500 ile. hoparlörleri çok güçlü sony nin yani 2 katı logitech e göre. kullanan arkadaşlardan. bass konusunda karşılaştırma bekliyorum benim ve alacaklar için iyi olur çükü z5500 ile fiyatları aynı sayılır.
  • arkadaşlar media markt dz-330 u 399 TL ye aldım. Dvd playerının biraz büyük olması dışında güzel ürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizbal

arkadaşlar media markt dz-330 u 399 TL ye aldım. Dvd playerının biraz büyük olması dışında güzel ürün

hayırlı olsun arkadaşım bende almayı düşünüyorum bu ürün umarım z5500 den iyidir
  • Arkadaşlar ürünü biraz deneme fırsatı buldum. İlk izlenimlerimi sizinle paylaşmak isterim. ps3 ile optik kablo ile bağlı

Öncelikle ürünü ps3 ile kullanıyorum. ps3 te mkv filmi olayını çözdükten sonra izlediğim filmlerin hepsinde dts keyfini yaşadım. ayrıca usb den film izlerkende türkçe altyazı desteği olmasıda keyif verici.

kolonların ses ayarlarını kendi yapması da ayrıca güzellik diye düşünüyorum. Şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım almaya düşünenler için faydası olur.

Bu arada ilgimi çeken diğer bir konu da aleti televizyon scart ile bağlamıştım. televizyonun sesini de kolonlardan alabildim. ancak sadece iki kolondan alabildim diğer kolonlardan almayı başaramadım. ama bu da tv nin kolonlarından iyidir.
  • denizbal kardeş tv tüplümü yoksa hdtv mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: apoykalips

denizbal kardeş tv tüplümü yoksa hdtv mi?

Televizyon hdtv
  • ps3 hdmi ile tv ye bağlı iken optik kabloyu tv den ses sisteminin optik girişine taktığın zaman hem ps3 hemde normal tv izlerken sesi bütün hoparlörlerden alırsın sanıyorum.
  • quote:

ps3 hdmi ile tv ye bağlı iken optik kabloyu tv den ses sisteminin optik girişine taktığın zaman hem ps3 hemde normal tv izlerken sesi bütün hoparlörlerden alırsın sanıyorum.

bende öyle sanıyordum ilk bağlantımı tv nin optik çıkışından ses sistemine şeklinde yaptım. ancak sadece iki kolondan ses alabildim. belki bi yerde yanlış yaptım ama başaramadım açıkçası bende direkt ps3 e bağladım optik kabloyu.

Belki tv ile alakalıdır diye düşündüm ama konuyla ilgili açıklayıcı bir bilgi de bulamadım. televizyonum lg plazma
  • acaba senın alette lg ses sistemlerınde olduğu gibi sanal olarak ses 5+1 yapma olayı yok mu?lg de kumandadan (vsm) matrix moduna basınca sanal olarak gerçek 5+1 olmasa da sesi kolonlara dağıtıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brave34 -- 8 Aralık 2010; 17:11:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizbal

quote:

ps3 hdmi ile tv ye bağlı iken optik kabloyu tv den ses sisteminin optik girişine taktığın zaman hem ps3 hemde normal tv izlerken sesi bütün hoparlörlerden alırsın sanıyorum.

bende öyle sanıyordum ilk bağlantımı tv nin optik çıkışından ses sistemine şeklinde yaptım. ancak sadece iki kolondan ses alabildim. belki bi yerde yanlış yaptım ama başaramadım açıkçası bende direkt ps3 e bağladım optik kabloyu.

Belki tv ile alakalıdır diye düşündüm ama konuyla ilgili açıklayıcı bir bilgi de bulamadım. televizyonum lg plazma

optiği tvden sisteme bağla sistemden dolby prologic II yi seç bütün hop lardan alman lazım bende bundan almayı düşünüyorum eğer olmuyorsa başka bişey bakıcam...

• up
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.