- x
Sony DAV-DZ330 5+1 Ev Sinema Sistemi Ses Sistemi Hakkındaki Düşünceleriniz
178 Cevap17043 Görüntüleme3 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

30 Mesaj
9 Mayıs 2011; 14:21:22 

merhaba, öncelikle tunc61 arkadaşa cevabından dolayı teşekkürler...
bende samsung 40c6000 led var, Sony DAV-DZ330, Samsung HT-C550 arasında kaldım fakat karar veremiyorum! şimdi ben bu çihazların sanırım 2 cihazda aynı ozellikler var samsung kipada 499 tl sony bizim buralarda 580 tl civarlarında,optik den dirak tv bağlıyacağım dvd ile işim yok. sizce Samsung HT-C550 işimi görürümü?

511 Mesaj
16 Mayıs 2011; 8:58:14 

ben usbyi taktımda folder dedi müziği gördü flmi görmedi 720 p avi diyemi acep film görse hangi formatı atmalılıyz ve film okuyomuydu .ntfs okumadı fat32 okudu doğrumudur.

emre781

38 Mesaj
24 Mayıs 2011; 17:08:44 

arkadaşlar yaklaşık 10 aydır bu seti kullanıyorum güzel parasını hakeden bir ürün.sorularınız varsa her türlü yardımcı olabilirim ve pmden değil burdan konuşalım başka arkadaşlarımızda yararlanmış olur bu sayede.ürün mkv oynatmaz zaten klavuzdada 720*576 gibi bir çözünürlük oranı yazmışlar.benim tek kullanma amacım bilgisayarda hd film izlerken sesi sonuna kadar açmak dts nin keyfine varmak

511 Mesaj
24 Mayıs 2011; 19:03:44 

sanki lep i bağlayınca surround alamıyom gibi heryere eşit gidiyo gibi ama usb takınca harbiden 5.1 farkediyo

emre781

118 Mesaj
3 Haziran 2011; 16:44:29 

http://www.vatanbilgisa.../search.aspx?text=DZ330

Vatan da kampanya var.

6 taksit 469 TL. Almak isteyenler kaçırmasın.

901 Mesaj
8 Haziran 2011; 12:47:33 

arkadaşlar ürünü aldım ama bu ürün divx destekliyor değil mi(kargoda daha)

formatlarda divx var divx yazan yerde hayır yazıyor bu çelişki?

Ford Focus 1.6 tdci

197 Mesaj
14 Haziran 2011; 19:28:10 

arkadaşlar bende bu sistemden yeni aldım herşey çok güzel ama ben digiturk ü optik ile bağladım stereo yayında prologic II modunu açınca öndeki 2 tane ve center den ses geliyor arkadaki 2 taneden sadece garip sesler geliyor bu sistemde sanal 5.1 ses alabilen varmı?

Şûhedâ gövdesi, bir baksana, dağlar, taşlar...
O, rükû olmasa, dünyâda eğilmez başlar...
Vurulmuş tertemiz alnından, uzanmış yatıyor,
Bir hilâl uğruna, yâ Rab, ne güneşler batıyor!

15 Mesaj
15 Haziran 2011; 16:32:37 

arkdaşlar vatanda 350 Lira şu anda bu ürünü hemen sipariş vericem ama kafama takılan noktalar var şimdi ben samsung 40c7000 3d led tv kullanıyorum Media playerim yok çünki tv nin dts-MKV-1080P usb özelliği felan hepsi var ŞİMDİ BNDE birde 1 tb lık hdd var tek sorum Ben herhangi bir media player'e ihtiyaç duymadan cihazı TV'nin optik girişine başlayıp 1080p filmlerimi dts-Dolby® Digital, Dolby® Prologic II kalitesini alırmıyım playstation kullanmıyorum tek istediğim Bu ürünü optik girişle tv ye bağlayıp hdd'yide tv ye bağlayıp tam ses almak?? lütfen cevaplayın arkdaşlar ona göre alıcam..

3099 Mesaj
15 Haziran 2011; 19:09:13 

Alırsınız gibime geliyor.Bende media player var.Ayrıca tvde de teledünya var.Panasonic plazmamı optikle dav-dz330 a bağladım.Media playeri de hdmi ile tv ye bağladım.Teledünya'da Nat geo hd,nat geo wild hd,bbc hd ve trt hd de dolby sesleri alıyorum.Ancak media playerden tv üzerinden dolby sesleri alamadım.Media playeri direkt optik ile ses sistemine bağladığımda da sonuç iyi.
Ancak şunu belirteyim en iyi efekti dav-dz330'a taktığım usb bellek ile seyrettiğim filmlerden elde ettim.
Eğer televizyonunuz dolby efektleri optikten verebiliyorsa sorun olmaz.
quote:

Orijinalden alıntı: forrest_guuump

arkdaşlar vatanda 350 Lira şu anda bu ürünü hemen sipariş vericem ama kafama takılan noktalar var şimdi ben samsung 40c7000 3d led tv kullanıyorum Media playerim yok çünki tv nin dts-MKV-1080P usb özelliği felan hepsi var ŞİMDİ BNDE birde 1 tb lık hdd var tek sorum Ben herhangi bir media player'e ihtiyaç duymadan cihazı TV'nin optik girişine başlayıp 1080p filmlerimi dts-Dolby® Digital, Dolby® Prologic II kalitesini alırmıyım playstation kullanmıyorum tek istediğim Bu ürünü optik girişle tv ye bağlayıp hdd'yide tv ye bağlayıp tam ses almak?? lütfen cevaplayın arkdaşlar ona göre alıcam..

15 Mesaj
15 Haziran 2011; 20:41:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Blof

Alırsınız gibime geliyor.Bende media player var.Ayrıca tvde de teledünya var.Panasonic plazmamı optikle dav-dz330 a bağladım.Media playeri de hdmi ile tv ye bağladım.Teledünya'da Nat geo hd,nat geo wild hd,bbc hd ve trt hd de dolby sesleri alıyorum.Ancak media playerden tv üzerinden dolby sesleri alamadım.Media playeri direkt optik ile ses sistemine bağladığımda da sonuç iyi.
Ancak şunu belirteyim en iyi efekti dav-dz330'a taktığım usb bellek ile seyrettiğim filmlerden elde ettim.
Eğer televizyonunuz dolby efektleri optikten verebiliyorsa sorun olmaz.
quote:

Orijinalden alıntı:
AYNEN TV NİN Tools seçeneğini tıkladığında Dts ve Dolby diye 2 seçenek var büyük ihtimal optiktende veriyor teşşkürler yardım ürünü sipariş veriyorum..

14 Mesaj
26 Haziran 2011; 16:06:33 

Arkadaşlar sonunda bende dz330 sahibi oldum vatandan 350 tl indirimde iken aldım, daha önce z5500 almış ve 1 hafta içinde iade şansım olduğu için geri göndermiştim. Şimdi 2 ürünüde denemiş biri olarak iyiki sony tercih etmişim diyorum, gerçi daha önceki yazımdada belirtmiştim z5500 ü denediğimde onborb bir ses kartı ve philips bir dvd blayerla denemiştim ama olsun yine sonyde usb den mp3 çalmama rağmen müzikte karşılaştırılmıyacak bir kalite var filmlerdede oldukça tatmin edici bazı arkadaşlar basları vasat demiş alakası yok z5500 de bas biraz yayılıyor ve uzayınca uğultu şeklinde rahatsız ediyordu gerçi zevk meselesi fakat bu ürünü aldığım için daha mutluyum. Ajantajları nerdeyse z5500 ün yarısı fiyatına artı olarak çok kaliteli bir playeri var ve z5500 alsanız birde playere ekstra para yatırmak demektir.Arada 300 tl farkı hak edecek hiçbirşey görmüyorum.

9 Mesaj
27 Haziran 2011; 11:09:39 

Merhaba,
Konu ile ilgili bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum diyerek sorularımı soruyorum:
Televizyonun sony 40 ex500 conax modül ile teledünya kullanıyorum. Televizyonun optik çıkışından dz330 un optik girişine bağladım Hd kanallarda sorun yok ancak normal kanallarda ses sadece ön hoparlörlerden geliyor bunun bir çözümü var mıdır?
ikinci sorum ise ses sisteminin USB girişinden harici bir hard-disk bağladığımda ( fat32 olmasına rağmen ) sistem bunu tanımıyor. Aynı hard diski televizyona direk bağladığımda ise tanıyor.
Birde bu sistemde MKV oynatabiliyor muyum?
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

4798 Mesaj
27 Haziran 2011; 17:55:42 

quote:

Orijinalden alıntı: Necrobutcher

Merhaba,
Konu ile ilgili bilgili arkadaşların yardımını bekliyorum diyerek sorularımı soruyorum:
Televizyonun sony 40 ex500 conax modül ile teledünya kullanıyorum. Televizyonun optik çıkışından dz330 un optik girişine bağladım Hd kanallarda sorun yok ancak normal kanallarda ses sadece ön hoparlörlerden geliyor bunun bir çözümü var mıdır?
ikinci sorum ise ses sisteminin USB girişinden harici bir hard-disk bağladığımda ( fat32 olmasına rağmen ) sistem bunu tanımıyor. Aynı hard diski televizyona direk bağladığımda ise tanıyor.
Birde bu sistemde MKV oynatabiliyor muyum?
Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

hayırlı olsun, güle güle kullanın. güzel bir sistem aldınız.

bütün hoparlörlerden ses almanız için kanalın dolby sesi desteklemesi gerekiyo. sd kanallar sadece stereo destekeldiği için sadece ön hoparlörlerden ses alıyosunuz. ses efektlerinden dolpy prologicII yi seçerseniz tüm kanallardan ses alırsınız ama bu stereo sesi yaymaktan başka bir işe yaramaz.

hdd yi tanımaması olayı ilginç, isterseniz bir de usb bellke ile deneyin, yine tanımıyosa bir sorun olabilir. bu konu hakkında daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olabilir.

sistem mkv oynatmıyo malesef.

Şampiyon olmak mümkün, FENERBAHÇE olmak imkansız ...

AMD FX 6300@4ghz | Zalman CNPS10X Optima | Gigabyte 970A-UD3P | 2x4 GB GSkill Sniper DDR3-1866 | Sapphire 1 GB 7770 GHz Edition | 128GB Kingston V300 SSD | 1TB WD Caviar Blue HDD | Corsair 200r + VS550 | Dell UltraSharp U2312HM | Logitech k360 + M705 | Gigaworks T20

14 Mesaj
28 Haziran 2011; 10:43:49 

Turulli arkadışım sorularını cevaplamış, HDD olayına gelince bende henüz sistemi yeni aldığım için HDD takıp deneme şansım olmadı genelde flaşh ile kullanıyorum, fakat senin probleminin HDD kapasitesi ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Taktığın HDD kapasitesi nedir bilmiyorum, tam net olmamakla beraber bu sistem sanırım Max 120GB HDD destekliyor. Deneyerek problemini umarım çözersin.

511 Mesaj
28 Haziran 2011; 11:05:50 

bende prolig 2 yi seçtim lepte hepsi gidiyo dediğin gibi eşit gidiyo. usb ise 5.1li filmde sorround ve gerçek ses alıyom yüksek sesli ama lepte öle deil acaba lepte nası surround ve gerçek ses alırım bi türlü çözemedim.bide hddyi bende denemedim fat32 yapmak lazım uzun iş en iisi lep bağlamak bide hddde hangi formatları destekliyo bilen varsa sölesin.ben satürnden 450 tlye aldım fakat dün dartyde 399 a düşmüş ama kurmuyolar alan arkadaş sölesin vatandan almışın sana kurdularmı şimdi ben kazıklandımmı.

emre781

9 Mesaj
28 Haziran 2011; 13:20:47 

trulli ve baycep23 cevaplarınız için çok teşekkür ederim,

Ses efektlerinden prologic II yi seçtiğimde arka hoparlörlere bir ses gidiyor ancak bu ses sanki divx filmlerin codeğinde bozulma olduğunda çıkan garip dijital bir ses olur ya , onunla normal bir sesin karışımı gibi ve çok düşük , diğer ses efeklerinin de tamamını denememe rağmen en fazla alabildiğim ses anlattığım gibi bozuk ses( bozulma sadece arka hoparlörlerde) Sistemde mi bir bozukluk var yoksa bende bir hata mı ? ( acaba tv nin kendi içindeki ayarlardan kaynaklı bir durumda olabilir mi?)
Hard disk konusunda ise evet taktığım hardisk 500gb idi ondan tanımıyor olması muhtemel ama televizyon bu büyüklükte bir hdd i tanırken oynatıcının tanımaması garip, 120 lik bir hdd bulup tekrar deneyeceğim , akabinde buraya yazarım.

Teşekkür ederim.

9 Mesaj
28 Haziran 2011; 13:23:20 

alimaruf, Evet ben vatan dan aldım ancak kurulum yapıyorlar mı bilmiyorum ben kendim kurmayı tercih ettim fiyat olarak 349 idi. Ama aldığınız fiyatı kazıklanmak olarak düşünmemeniz lazım sonuçta almışsın geçmiş yarın belki 300 e düşecek.

736 Mesaj
4 Temmuz 2011; 11:42:20 

Sistemi alan arkadaşlara hayırlı olsun.Bende Z-5500 muammasından sonra bu sistemi alamya karar verdim.Vatandaki kampanyayı kacırdık ama olsun.Ben özellikle pc bağlayıp kullanmak istiyorum ses kartı olarak CREATIVE X-FI TITANIUM HD SES KARTI düşünüyorum pcde optik bağlantılı kullanan varsa yorum yazabilirlermi.Önceliğim Film ve oyunlar.Teşşekürler.

M60-Enhanced

511 Mesaj
5 Temmuz 2011; 16:51:18 

oyunda performans ii ama lepteki film ve müzler için diyemicem dolby plus 2 yaptım surround bile vermedi

emre781

9 Mesaj
7 Temmuz 2011; 10:22:29 

quote:

Ses efektlerinden prologic II yi seçtiğimde arka hoparlörlere bir ses gidiyor ancak bu ses sanki divx filmlerin codeğinde bozulma olduğunda çıkan garip dijital bir ses olur ya , onunla normal bir sesin karışımı gibi ve çok düşük , diğer ses efeklerinin de tamamını denememe rağmen en fazla alabildiğim ses anlattığım gibi bozuk ses( bozulma sadece arka hoparlörlerde) Sistemde mi bir bozukluk var yoksa bende bir hata mı ? ( acaba tv nin kendi içindeki ayarlardan kaynaklı bir durumda olabilir mi?)

Teşekkür ederim.

Bu konuda bir çözüm alabilmiş değilim fikri olan paylaşabilirse sevinirim.

4798 Mesaj
7 Temmuz 2011; 10:56:05 

quote:

hocam yukarıda da dediğimiz gibi zaten stereo seslerin prologic II kulanılarak dağıltılması çok da sağlıklı bir ses performansı vermiyor vermez de. ses hem kısıkolur hem de çok net çıkmaz. sonuçta doğal olmayan cihazın kendi ayarlayıp yaptığı bir özellik. bu da kaynağın ses kalitesine göre değişiklik gösterebilir. sorununuzun sadece arka hoparlörlerde olması da bu dediğimizi destekliyor aslında.

normal dvd lerde her türlü efekti alıyosanız, her hoparlör olması gerektiği gibi çalışıyosa bence kafanıza fazla takmayın.

yine de başka bir cihaza bağlama imkanın varsa bir de orda deneyip durumu kontrol edebilirsin.

AMD FX 6300@4ghz | Zalman CNPS10X Optima | Gigabyte 970A-UD3P | 2x4 GB GSkill Sniper DDR3-1866 | Sapphire 1 GB 7770 GHz Edition | 128GB Kingston V300 SSD | 1TB WD Caviar Blue HDD | Corsair 200r + VS550 | Dell UltraSharp U2312HM | Logitech k360 + M705 | Gigaworks T20

51 Mesaj
10 Temmuz 2011; 15:50:01 

Arkadaslar laptop'u Hdmi ile bağlayıp dolb dijital veya DTS ses alabilen varsa nasil yaptığını izah edebilirlermi?

USB bellekten film izlemek istesek filmleri hangi formata ve hangi çözünürlüğe konvert (çevirmemiz) gerekiyor?

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mierdogan -- 11 Temmuz 2011; 14:36:05 >

511 Mesaj
11 Temmuz 2011; 16:09:15 

plogic 2 de gerçek surround olmuyo hdmı takıp bağlıcan.avi formatlarını destekler usb

emre781

1135 Mesaj
13 Temmuz 2011; 14:34:53 

sony nin sitesinde optik çıkış var diyor

0

bu da benim kullandığım ses kartı
yani bu sistemi bilgisayar' a optik kablo kullanarak bağlayabilirim
merak ettiğim nasıl bir ses kalitesi alacağım daha önce kullanmış olan arkadaşlar varsa yorumda bulunabilirlerse çok memnun olacağım

0

http://www.speedtest.net/result/3159294154.png

4810 Mesaj
14 Temmuz 2011; 20:54:42 

[font="Trebuchet MS"]burada yazanlar çok işime yaradı [/font]

PSN:EmR_07

51 Mesaj
16 Temmuz 2011; 10:49:50 

Ben 10 gündür kullanıyorum apartman dairesinde oturuyorum kurduğum oda 12 metrekare indirdiğim mkv filmleri dvd ye çevirip 5+1 izliyorum veya orjinal dvd ile izliyorum... bilgisayarımı HDMI ile bağlıyorum ama henüz dolby dijital ses alamadım yani sistemin ayarlarında dolb dijitali açıyordun ama yapay bir ses oluyor sistem kendisi tespit ettiği zaman daha güzel oluyor...

Benimde bilgisayarımda optik çıkış olsa bağlarım ama laptoplarda malesef öyle bir zımbırtı yok :D

ben memnunum...

1135 Mesaj
16 Temmuz 2011; 15:41:18 

alıcam almasına kampanya bitmeden ama nasıl bir netlikte ses alacağımı bilmediğim için pek cesaret edip para ayırmayı istemiyorum şu aralar

4798 Mesaj
17 Temmuz 2011; 1:52:13 

quote:

Orijinalden alıntı: dreamblue35

alıcam almasına kampanya bitmeden ama nasıl bir netlikte ses alacağımı bilmediğim için pek cesaret edip para ayırmayı istemiyorum şu aralar

hocam hiç pişman olmazsın, ben 30 metrekarelik salonda kullanıyorum gerek dts olsun gerek dd olsun gayet net ve kaliteli ses alabiliyosun. yanlız kurulumdan sonra birkaç ayar yapmak gerekiyor, yoksa kısık ses yada yüksek bass gibi durumlarla karşılaşılabiliyor.

ben dvd, mkv ve bluraylerde istediğim kaliteyi aldım. zaten kaynağın ses kalitesi iyi olunca sistem kendini gösteriyor.

ama şunu da söyliyim, ben vatan ın kampanyasından 399 tl ye almıştım, cihazında ederi iç aşağı beş yukarı bu zaten. sakın gidipte 500-550 tl falan vermeyin.

1135 Mesaj
17 Temmuz 2011; 14:39:52 

quote:

Orijinalden alıntı: trulli

hocam hiç pişman olmazsın, ben 30 metrekarelik salonda kullanıyorum gerek dts olsun gerek dd olsun gayet net ve kaliteli ses alabiliyosun. yanlız kurulumdan sonra birkaç ayar yapmak gerekiyor, yoksa kısık ses yada yüksek bass gibi durumlarla karşılaşılabiliyor.

ben dvd, mkv ve bluraylerde istediğim kaliteyi aldım. zaten kaynağın ses kalitesi iyi olunca sistem kendini gösteriyor.

ama şunu da söyliyim, ben vatan ın kampanyasından 399 tl ye almıştım, cihazında ederi iç aşağı beş yukarı bu zaten. sakın gidipte 500-550 tl falan vermeyin.

teşekürler hocam o zaman ne alırsan %25 kapanyasını beklicez o zaman
yorumda bulunduğun için teşekür ederim

1135 Mesaj
25 Temmuz 2011; 18:22:41 

peki fiber optik kablo kullanırken iki adet kablo kullanılmıyor değil mi 1 tane yetiyor; arkadaşlar kardeşimin ev sinema sistemini alcam yakın zamanda o yüzden nasıl bağlantı kurulacağı hakkında fikrim yok yardımlarınızı eğer zaman bulursanız fotoğraflı bir şekilde bekliyorum

901 Mesaj
3 Ağustos 2011; 14:52:35 

Arkadaşlar flash bellek alacağımda sistem kaç gb kadar destek veriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ford Focus 1.6 tdci

21 Mesaj
3 Ağustos 2011; 18:44:48 

Yeni başlık açmıştım ama hiç ilgilenen olmadı.

Bu sistem ile ilgili birkaç sorum olacak:

*Evimdeki Teledünya HD box hdmi ile Samsung led tv ye bağlı. Tv sesi optical kablo ile Sony'ye bağlı. A.F.D Mutli'yi seçtiğim zaman ses sadece ön sag ve sol kolonlardan geliyor. Radyo dinlerken yada cd dinlerken A.F.D Multi seçildiğinde ses hem ön sağ sol ve hemde arka sağ sol kolonlardan geliyor. Bağlantıda bir sorun olabilir düşüncesiyle teledünya kutusunun optik ses çıkışını direk Sony'ye bağladım ama sonuç gene aynı. Kısaca bu sistemin optical girişi A.F.D multi yi desteklemiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Aynı sistemden olan arkadaşlar bir test edebilirler mi?

* Arkadaşında sorduğu gibi, USB bağlantısı en fazla ne büyüklükte hafızayı okuyabiliyor (usb ve hard disk)

Teşekkürler.

511 Mesaj
4 Ağustos 2011; 4:45:00 

afd multi seçmek gereklim ben prolig 2 yapttım hepsindengeldi ses

emre781

294 Mesaj
5 Ağustos 2011; 10:23:35 

meraba ben bu ürünü almayı düsünüyorum. elimde blue ray player var. Kendi dvd playerini cıkarıp blue ray playerimi bağlasam aynı işi görür mü. evimde birde xbox var ayrıca onada bağlıycam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmon boby -- 5 Ağustos 2011; 15:32:21 >

Live: BeYinACiCi
PSN: Beyinacici

4798 Mesaj
5 Ağustos 2011; 11:32:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Cmon boby

meraba ben bu ürünü almayı düsünüyorum. elimde blue ray player. Kendi dvd playerini cıkarıp blue ray playerimi bağlasam aynı işi görür mü. evimde birde xbox var ayrıca onada bağlıycam.

olma ihtimli var tabi ama sony nin hoparlör bağlantıları soket tipinde yani ne jack lı ne de direk kablo uçlarının girdiği bir tür. bağlayacağınız bluray player ın arka hoporlör girişleri soket tipinde değilse problem yaratabilir. ya her bir hoparlör için kablo alacaksınız ya da uçları uygun hale getireceksiniz.

bunun dışında teknik olarak başka bir sorun gözükmüyo.

901 Mesaj
5 Ağustos 2011; 14:07:26 

quote:

Orijinalden alıntı: trulli

olma ihtimli var tabi ama sony nin hoparlör bağlantıları soket tipinde yani ne jack lı ne de direk kablo uçlarının girdiği bir tür. bağlayacağınız bluray player ın arka hoporlör girişleri soket tipinde değilse problem yaratabilir. ya her bir hoparlör için kablo alacaksınız ya da uçları uygun hale getireceksiniz.

bunun dışında teknik olarak başka bir sorun gözükmüyo.

Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi

Ford Focus 1.6 tdci

294 Mesaj
5 Ağustos 2011; 15:28:55 

xboxim var birde.
''Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi'' burda tam olarak ne demek istedin anlamadım dostum.
blue ray 300 wattan fazlasını desteklemiyor mu ?

4798 Mesaj
5 Ağustos 2011; 16:05:48 

quote:

Orijinalden alıntı: poison of darkness

Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi

bluray in desteklediği watt kadar çıkış gücü alacak, sonuçta bu kullanmasına engel olacak bir durum değil. ses miktarındaki azalmaya dert etmezse kullanabilir diye düşünüyorum. tercih kendisinin tabi.

294 Mesaj
5 Ağustos 2011; 16:19:38 

hoparlorlerin bağlantılarının resmini koyabilcek biri var mı ona göre karar vericem.

319 Mesaj
5 Ağustos 2011; 16:31:55 

arka hoparlörlerin kablolarının boyları ne kadar net bilen var mı? salonda ortalıkta kablo gözükmesin diye biraz mesafe kat edecekler... içinden çıkan kablo mesafesi kurtarır mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi massacrer -- 5 Ağustos 2011; 16:45:09 >

901 Mesaj
5 Ağustos 2011; 16:51:23 

quote:

Orijinalden alıntı: Cmon boby

xboxim var birde.
''Iyide sistemin dvd si amfisi değil mi blue ray 300 w destek verdikten sonra ne yapacaksın bu sistemi'' burda tam olarak ne demek istedin anlamadım dostum.
blue ray 300 wattan fazlasını desteklemiyor mu ?

Hayır o değişir makinaya göre ben sadece hoparlörler güçlü eğer sen küçük bir blueray a bağlarsan yeterli performası alamazsın onu demeye çalışıyorum
makina kaç watt destek veriyorsa ona göre sistem al boş yere 1000 w lık bir sisteme para verme

Ford Focus 1.6 tdci

294 Mesaj
5 Ağustos 2011; 21:08:28 

samsung bd c5500 var bende bunun ne kadar desteklediğini bulamadım bilen biri var mı. dvd yi devreden cıkarıp onun yerine blue rayimi takıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmon boby -- 6 Ağustos 2011; 10:01:05 >

294 Mesaj
6 Ağustos 2011; 9:58:40 

bu ses sistemlerini ucuza nerden alabilirim istanbul bilişimde ucuz fiyata koymuslar ama yorumlara bakılırsa pek tavsiye edilmeyen bir yer.
(istanbul içi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cmon boby -- 6 Ağustos 2011; 10:00:14 >

901 Mesaj
9 Ağustos 2011; 14:06:41 

Arkadaşlar siz bu ayarlardaki +db leri kaç kaç yapıyorsunuz

Ford Focus 1.6 tdci

867 Mesaj
1 Ekim 2011; 18:08:56 

Arkadaşlar bu ürünün yeni çıkan DZ340 modelini almaya karar verdim.

Ürünü optik girişten PS3'e bağlayacağım. Blue Ray film ve oyunlarda kullanacağım. Ancak kafama takılan bazı sorunlar var:

PS3 oyunların çoğu Dolby Digital destekliyor, yeni çıkanlar ise DTS, şu an için sorun yok. Ancak Blue Ray filmler artık ucuzladı ve çoğu DTS-HD Master veya Dolby True HD ses formatlarını kullanıyor? Yukarıdaki bağlantıyla bu sesleri alınabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acsev2003 -- 3 Ekim 2011; 0:13:08 >

3465 Mesaj
3 Ekim 2011; 0:54:36 

quote:

Orijinalden alıntı: acsev2003

Arkadaşlar bu ürünün yeni çıkan DZ340 modelini almaya karar verdim.

Ürünü optik girişten PS3'e bağlayacağım. Blue Ray film ve oyunlarda kullanacağım. Ancak kafama takılan bazı sorunlar var:

PS3 oyunların çoğu Dolby Digital destekliyor, yeni çıkanlar ise DTS, şu an için sorun yok. Ancak Blue Ray filmler artık ucuzladı ve çoğu DTS-HD Master veya Dolby True HD ses formatlarını kullanıyor? Yukarıdaki bağlantıyla bu sesleri alınabilir mi?

dts sesleri alırsın ama hd sesleri alamazsın çünkü optik kablo hd sesleri taşıyamıyor. hd sesleri taşımak için muhakkak 1.4 hdmi kablo kullanmak lazım.

''vazifeyi ihmale götüren merhamet vatana ihanettir.'' M. Kemal ATATÜRK

3465 Mesaj
3 Ekim 2011; 1:01:31 

quote:

bu normal bir durum ve herkeste var, boşuna çözüm aramayın.

''vazifeyi ihmale götüren merhamet vatana ihanettir.'' M. Kemal ATATÜRK

657 Mesaj
3 Ekim 2011; 2:35:17 

Arkadaşlar bende yaklaşık olarak 2 hafta önce Sony DAV-DZ940K aldım ama bu ürün ile her hangi bir bilgiye ulaşamadım ve ayrıca sony sitesindede ürünün kendisi yok acaba ben çokmu eski bir model aldım ve ayrıca benim bu DAV-DZ940K,nin otomatik ses kalibrasyonu varmı ? cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

867 Mesaj
3 Ekim 2011; 9:23:39 

quote:

Orijinalden alıntı: cssbaycelebi

dts sesleri alırsın ama hd sesleri alamazsın çünkü optik kablo hd sesleri taşıyamıyor. hd sesleri taşımak için muhakkak 1.4 hdmi kablo kullanmak lazım.

cssbaycelebi, bilgin için sağol...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acsev2003 -- 11 Ekim 2011; 0:08:35 >

867 Mesaj
11 Ekim 2011; 0:20:21 

Arkadaşlar DZ 340 aldım. Bağlantıları şöyle yaptım. Yorumunuz nedir?

-PS3 HDMI ile TV'ye bağlı. Uydunet (Pozitek) de HDMI ile TV'ye bağlı.

-DZ340'ı optik ile PS3'e bağladım. Bu durumda DVD player açıkta kalıyor. PS3'ün TV'ye bağlı olan hdmi kablosunu dönüşümlü kullanırım herhalde.

-Scart ile de sistemi uydunete bağladım. Fikriniz nedir?

22 Mesaj
5 Kasım 2011; 22:37:28 

merhabalar. Dav-dz330 modelini bilgisayara bağlamak mümkün mü?

22 Mesaj
10 Kasım 2011; 13:30:51 

Merhaba arkadaşlar... DZ 330 modelinde karar kıldım. Bİr kaç sorum olacak...

1- TV yayınlarında da (atv,show, kanal d gibi) 5+1 ses alabiliyormuyuz?

2- DZ 330'a HDD veya usb flash gibi çevre birimi bağlayabiliyor muyuz?

4 Mesaj
12 Kasım 2011; 12:42:06 

Arkadaslar bende dzv 330 cıhaz var usb den fılm ızlemeye calıstıgımda 20-25 sn ye sonra usb donuyor fılm formatları avi ve divx formatında olmasına ragmen, aynı olayı dvd taktıgımda da yapıyor. usb donması konusunda cozumunuz nedır. tesekkur eder gecmıs kurban bayramınızı kutlarım saygılar..

30 Mesaj
26 Aralık 2011; 19:38:24 

quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Bende de dz 730 var. Bu cihazın aynısı. Şimdi bu ayarlar sesin hangi yönünü iyileştiriyor? yani bass ları artırıyor, tizlerimi, yoksa genel sesi mi?

Bu gerçekten güzel oldu teşekkürler.

Bir şeyin güzel olması için sıradışı olması gerekmez, bazen sıradan şeyler de güzel olabilir.

195 Mesaj
21 Şubat 2012; 13:26:03 

Arkadaşlar ben bu cihazı egreat r6b de kullanıyordum optikten bağlı olarak sesinden memnun değildim pc de denedim çok fark etti daha yüksek ses alıyorum ama anakartın optik çıkışına bağladım ayarlardan dts on yapıyorum ama dts yazısı çıkmıyor cihazda ve r6b nin çıkışımı yetersiz neden az ses alıyorum başa bir media player a bağlasam daha yüksek ses alırmıyım..yardımlarınız bekliyorum...şimdiden teşekkürler...

1 Mesaj
14 Nisan 2012; 12:10:49 

HERKESE İYİ GÜNLER... bir konuda yardım istiyorum arkadaşlar... Sony DAV-DZ330 almak istiyorum... yalnız bazı şüphelerim var. hdmı girişine taktığım zaman ses alamama bi korkum var...bazı yorumlara baktım genelde bu tarz şeyler söleniyor.DTs çözmüyor diolar bende onların yalancısıyım:) harci hardiskten film izlediğim zaman ses alabilirmiyim... lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

51 Mesaj
15 Ağustos 2012; 11:24:05