Şimdi Ara

Serpme ile balık avlayanlar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
12.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Aranızda serpme atmayı bilen var mı birbirimize yardımcı olalım buradan.. Ben 5 yaşımdan beri babamla balığa çıkarım yaklaşık 3 seneden beride serpme kullanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zayef- -- 1 Eylül 2010; 18:38:17 >

• serpmey, nerede kullanıyorsun durgun su mu akarsumu kaç göz atabiliyorsun birde duyduğum kadarıyla ağıza almadan atabilen azmış sen azınla tutmadan atabiliyormusun
  • sadece denizde kullanabilirsiniz tatlı suda yasak .. kullanılmasıda çık basik bi tane ipi var onu bi elinizle tutuyosunuz bi elinizlede ağyı atıyosunuz ve ipi çekiiyosunuz...
  • Serpme atmak gerçekten bilmeyen için zordur.
    Bedenin neredeyse tamamını çalıştırır.

Ağzıyla tutarak, dişleri yardımıyla atmak çok daha kolay olacaktır.

Bu arada Serpme Avcılığı ile ilgili kısmen bilgi vereyim ve arkadaşlarımızın yararlanabileceği mükemmel bir kaynak paylaşayım;

Serpme ağları kullanma kolaylığı ve kullanma yerlerinin farklılığı nedeniyle genellikle küçük balıkçılar tarafından kullanılmakla birlikte sportif balıkçılıkta da kullanılan el aletleridir. Maliyetlerinin fazla olmaması, taşıma kolaylığı, kullanılması için herhangi bir araç gerektirmemesi avantajlarıdır. Serpme ağları balık yakalamada atılarak, yarı atılarak veya bırakılarak kullanılmaktadır.

Kaynak:
    http://cygm.meb.gov.tr/modulerprogramlar/kursprogramlari/denizcilik/moduller/serpme_avciligi.pdf

• zor iş serpme
  • quote:

Orijinalden alıntı: trials_musti

sadece denizde kullanabilirsiniz tatlı suda yasak .. kullanılmasıda çık basik bi tane ipi var onu bi elinizle tutuyosunuz bi elinizlede ağyı atıyosunuz ve ipi çekiiyosunuz...

denizde serpme ile balık tutulmaz serpme ile dere ve çayda daha kolay balık tutulur
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin__sari

serpmey, nerede kullanıyorsun durgun su mu akarsumu kaç göz atabiliyorsun birde duyduğum kadarıyla ağıza almadan atabilen azmış sen azınla tutmadan atabiliyormusun

ben ağzıma almadan atıyorum. Gerçekten zor ama zamanla alışıyor insan
  • quote:

Orijinalden alıntı: zayef-

quote:

sadece denizde kullanabilirsiniz tatlı suda yasak .. kullanılmasıda çık basik bi tane ipi var onu bi elinizle tutuyosunuz bi elinizlede ağyı atıyosunuz ve ipi çekiiyosunuz...

denizde serpme ile balık tutulmaz serpme ile dere ve çayda daha kolay balık tutulur

dere ve çaylarda yasaktır....
  • Serpme ile dere ve çayda avlanır.Denizde adama gülerler
  • Ben de biliyorum. Takıldığın yer varsa yardımcı olurum
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zayef-

quote:

dere ve çaylarda yasaktır....

yasak olduğunu senden duyuyorum bilmiyordum gerçekten

• durun link atıyımda okuyun tebliğleri..
    http://www.kkgm.gov.tr/teblig/2008-49.html
    buyrun burda herşey var..
  • Ben de "yassah" olduğunu yeni öğrendim. Memlekette ne serbest ki o serbest olsun
  • yasak olmasının sebebini bilen var mı ?
  • yani sonuç ta ağ.. sen balığı görüyorsun ve alıyorsun
  • o zaman serpmenin hiç bir anlamı kalmadı
  • Lan tut nolcak sanki ben serpme ile dünya balık kaldırıyom amaa hipo ile tutmayın
  • yok tutuyorum zaten ama. Yasak çok saçma geldi bana
  • quote:

Orijinalden alıntı: M1rage

Lan tut nolcak sanki ben serpme ile dünya balık kaldırıyom amaa hipo ile tutmayın

dünya balık alıyosunuz sonra derede balık kalmıyo...
  • bende bir kaç defa denedim ama denememle birlikte az daha gölete düşüyordum. yanımda bir abi var onunla birlikte gitmiştik onunla her attığımızda 2-3 tane balık rahat geliyordu. balık dediğimse kızıl kanat adlı balık. genelde kıyı yerlerde serpme kullanabilirsiniz. denizde hiç kullanmadığım için bilmiyorum. bu arada Ordu 'lu olanlar iyi bilir serpmeyi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.