- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Serpme ile balık avlayanlar ?
31 Cevap5836 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

265 Mesaj
23 Ağustos 2010; 15:06:48 

Merhaba arkadaşlar. Aranızda serpme atmayı bilen var mı birbirimize yardımcı olalım buradan.. Ben 5 yaşımdan beri babamla balığa çıkarım yaklaşık 3 seneden beride serpme kullanırım...

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zayef- -- 1 Eylül 2010; 18:38:17 >

Ete kemiğe büründüm,zayef diye göründüm.
BalıkesirSpor

66 Mesaj
25 Ağustos 2010; 20:45:34 

serpmey, nerede kullanıyorsun durgun su mu akarsumu kaç göz atabiliyorsun birde duyduğum kadarıyla ağıza almadan atabilen azmış sen azınla tutmadan atabiliyormusun

ekinler dize kadar ; haydi gel bize kadar.......

26 Mesaj
30 Ağustos 2010; 22:53:59 

sadece denizde kullanabilirsiniz tatlı suda yasak .. kullanılmasıda çık basik bi tane ipi var onu bi elinizle tutuyosunuz bi elinizlede ağyı atıyosunuz ve ipi çekiiyosunuz...

Sen beni benim seni sevdigim kadar sev ki ,ben senin beni benim seni sevdigim kadar sevdigini bileyim......

10066 Mesaj
1 Eylül 2010; 0:47:52 

Serpme atmak gerçekten bilmeyen için zordur.
Bedenin neredeyse tamamını çalıştırır.

Ağzıyla tutarak, dişleri yardımıyla atmak çok daha kolay olacaktır.

Bu arada Serpme Avcılığı ile ilgili kısmen bilgi vereyim ve arkadaşlarımızın yararlanabileceği mükemmel bir kaynak paylaşayım;

Serpme ağları kullanma kolaylığı ve kullanma yerlerinin farklılığı nedeniyle genellikle küçük balıkçılar tarafından kullanılmakla birlikte sportif balıkçılıkta da kullanılan el aletleridir. Maliyetlerinin fazla olmaması, taşıma kolaylığı, kullanılması için herhangi bir araç gerektirmemesi avantajlarıdır. Serpme ağları balık yakalamada atılarak, yarı atılarak veya bırakılarak kullanılmaktadır.

Kaynak:
http://cygm.meb.gov.tr/...ler/serpme_avciligi.pdf

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve âşık olmasını bilen gencin lüzumu yoktur.
Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lâzımdır.
Bize bir gençlik lâzımdır. Temelinde cehalet, duvarlarında riya, tavanlarında dalkavukluk bulunmasın.
H. Nihal ATSIZ, Atsız Mecmua, 15 Nisan 1932, Sayı: 12

O sebeple Ata'na saygıda kusur etme sakın!
Atatürk'e göre Atatürk - Rahatsız olma!

|| Forum Anlaşması || Genel Forum Kullanımı || İmza Kuralları || Şikâyet Sistemi || Kullanıcı Adı Değişimi || SMS Onay Sistemi || Önerileriniz, Sorunlarınız ||

768 Mesaj
1 Eylül 2010; 2:24:07 

zor iş serpme

Ey gönül, gidenden ümidini kes!
Kaçan bir hayale benziyor herkes,
Sanki kulağıma gaipten bir ses
Buluşmalar kaldı mahşere diyor.

265 Mesaj
1 Eylül 2010; 18:34:34 

quote:

Orijinalden alıntı: trials_musti

sadece denizde kullanabilirsiniz tatlı suda yasak .. kullanılmasıda çık basik bi tane ipi var onu bi elinizle tutuyosunuz bi elinizlede ağyı atıyosunuz ve ipi çekiiyosunuz...

denizde serpme ile balık tutulmaz serpme ile dere ve çayda daha kolay balık tutulur

BalıkesirSpor

265 Mesaj
1 Eylül 2010; 18:36:36 

quote:

Orijinalden alıntı: yasin__sari

serpmey, nerede kullanıyorsun durgun su mu akarsumu kaç göz atabiliyorsun birde duyduğum kadarıyla ağıza almadan atabilen azmış sen azınla tutmadan atabiliyormusun

ben ağzıma almadan atıyorum. Gerçekten zor ama zamanla alışıyor insan

BalıkesirSpor

26 Mesaj
2 Eylül 2010; 19:59:42 

quote:

Orijinalden alıntı: zayef-

denizde serpme ile balık tutulmaz serpme ile dere ve çayda daha kolay balık tutulur

dere ve çaylarda yasaktır....

Sen beni benim seni sevdigim kadar sev ki ,ben senin beni benim seni sevdigim kadar sevdigini bileyim......

51 Mesaj
3 Eylül 2010; 0:59:34 

Serpme ile dere ve çayda avlanır.Denizde adama gülerler

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPATIN !

163 Mesaj
3 Eylül 2010; 4:51:21 

Ben de biliyorum. Takıldığın yer varsa yardımcı olurum

"Never trust a government that doesn't trust its own citizens with guns. "

265 Mesaj
5 Eylül 2010; 4:11:32 

quote:

Orijinalden alıntı: trials_musti

dere ve çaylarda yasaktır....

yasak olduğunu senden duyuyorum bilmiyordum gerçekten

BalıkesirSpor

26 Mesaj
6 Eylül 2010; 13:33:35 

durun link atıyımda okuyun tebliğleri..
http://www.kkgm.gov.tr/teblig/2008-49.html
buyrun burda herşey var..

163 Mesaj
7 Eylül 2010; 21:18:29 

Ben de "yassah" olduğunu yeni öğrendim. Memlekette ne serbest ki o serbest olsun

265 Mesaj
8 Eylül 2010; 17:53:24 

yasak olmasının sebebini bilen var mı ?

BalıkesirSpor

26 Mesaj
9 Eylül 2010; 17:34:51 

yani sonuç ta ağ.. sen balığı görüyorsun ve alıyorsun

265 Mesaj
13 Eylül 2010; 14:28:37 

o zaman serpmenin hiç bir anlamı kalmadı

BalıkesirSpor

51 Mesaj
13 Eylül 2010; 15:48:28 

Lan tut nolcak sanki ben serpme ile dünya balık kaldırıyom amaa hipo ile tutmayın

ŞAMPİYONLUK YAKIN,IŞIKLARI KAPATIN !

265 Mesaj
13 Eylül 2010; 19:07:10 

yok tutuyorum zaten ama. Yasak çok saçma geldi bana

BalıkesirSpor

26 Mesaj
15 Eylül 2010; 20:22:58 

quote:

Orijinalden alıntı: M1rage

Lan tut nolcak sanki ben serpme ile dünya balık kaldırıyom amaa hipo ile tutmayın

dünya balık alıyosunuz sonra derede balık kalmıyo...

413 Mesaj
18 Eylül 2010; 23:16:54 

bende bir kaç defa denedim ama denememle birlikte az daha gölete düşüyordum. yanımda bir abi var onunla birlikte gitmiştik onunla her attığımızda 2-3 tane balık rahat geliyordu. balık dediğimse kızıl kanat adlı balık. genelde kıyı yerlerde serpme kullanabilirsiniz. denizde hiç kullanmadığım için bilmiyorum. bu arada Ordu 'lu olanlar iyi bilir serpmeyi

163 Mesaj
19 Eylül 2010; 7:35:40 

quote:

Orijinalden alıntı: Endimiyon

bende bir kaç defa denedim ama denememle birlikte az daha gölete düşüyordum. yanımda bir abi var onunla birlikte gitmiştik onunla her attığımızda 2-3 tane balık rahat geliyordu. balık dediğimse kızıl kanat adlı balık. genelde kıyı yerlerde serpme kullanabilirsiniz. denizde hiç kullanmadığım için bilmiyorum. bu arada Ordu 'lu olanlar iyi bilir serpmeyi

bknz. Ben Lakin serpmeyle ava gitmeyeli 10 yıl belki daha fazla olmuştur.

265 Mesaj
27 Eylül 2010; 23:33:43 

quote:

Orijinalden alıntı: Endimiyon

denizde zor

BalıkesirSpor

27 Mesaj
14 Ekim 2010; 10:09:23 

quote:

Orijinalden alıntı: M1rage

Neden yasak? çünkü o serpme bi dibe takılıyor mısıneyı kesıyorsun ama o orda kalıyor ve ona dokunan her balık ona takılıyor ve yavru balıklar da ölmeye başlıyor bır golde dıpte 100 tane serpme takılsa o golden belkı balık alamazsın daha

Hayat Kötü Ama Grafikler Güzel

2026 Mesaj
6 Nisan 2011; 23:10:03 

quote:

Orijinalden alıntı: karaüzümhabbesi

Neden yasak? çünkü o serpme bi dibe takılıyor mısıneyı kesıyorsun ama o orda kalıyor ve ona dokunan her balık ona takılıyor ve yavru balıklar da ölmeye başlıyor bır golde dıpte 100 tane serpme takılsa o golden belkı balık alamazsın daha

doğru cevap bu.özellikle acemiler ve kıyısı ağaçlık,sazlık olan yerlerde atanlar, mutlaka bir kaç serpmeyi taktırırlar ve o serpme su içinde kalır.birde takıldığı yer sağlamsa o ağ orada kimbilir ne kadar kalacak.
konu eski ama genede yazayım dedim.

857 Mesaj
8 Nisan 2011; 23:32:17 

bende bu serpmeyle nasıl balık yakalanır anlamıyom hiç

8011 Mesaj
24 Nisan 2011; 11:01:02 

ben de de var serpme kendim örmüştüm zamanında çok ta kullandım ama çok yorucu ve adam gibi balık yakalanmıyor hep ufak vs artık bıraktım öylece duruyor iğneli olta ile avlanıyorum balıkta gürültü çıkaran ekipman daima başarısız olur olta ile daha büyük balıklar avlamaya başlayınca serpme out oldu

birinci sayfa, ilk mesaj günceldir :)http://forum.donanimhaber.com/m_46528250/tm.htm email:ferhatde@hotmail.com

550 Mesaj
27 Haziran 2011; 23:34:36 

Olabildiğince 0 atmalısınız:) büyük taşları çevreleyecek biçimde atabilirsiniz.Dha sonra elinizde toru kaldırmadan taşın altını kontrol edin.
Pek önermem zevk için tutulmayan bir yöntemdir.Amaç sadece balık yemek ise boş dönülmeyen bir avlanma yöntemidir.

5130 Mesaj
30 Haziran 2011; 14:10:04 

neden ağ ile balık tutuyorsun. aileni balıkçılık ile mi geçindiriyorsun
balıkçılık sporu olta ile yapılır.ağ atmak doğru değildir

265 Mesaj
16 Nisan 2012; 18:27:17 

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

neden ağ ile balık tutuyorsun. aileni balıkçılık ile mi geçindiriyorsun
balıkçılık sporu olta ile yapılır.ağ atmak doğru değildir

neden ki?

BalıkesirSpor

5130 Mesaj
16 Nisan 2012; 18:41:20 

quote:

Orijinalden alıntı: zayef-

neden ki?

neden mi?
Sen ağ atınca küçük, büyük, yavru, yetişkin,yumurta ayırt etmeden bütün balıkları öldürüyorsun.
Ülke insanımızda hiç bir şeyin kültürü olmadığı gibi balıkçılığında kültürü yok. Yabancılar balığı tutar geri salar,eve götürmek istiyorsa balığın parasını verir ve alır.
Böylece balık bitmez. Bizde devlet göle balık atar, 3-5kişi ağ ile bütün balığı tutsr,sonra balık kalmaz. Adam gidiyor 70-80 tane balığı yakalıyor, o balıkların hepsini yiyemeyeceği için ziyan ediyor. Balığın canı yok sanki. Kuş avlamaya ağır makineli tüfekle gitmek gibi bir şeydir, ağ atmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2 Mesaj
23 Mayıs 2012; 21:51:50 

35 yaşındayım 12-13 yaşından beri olta balıkçılığı yapmaktayım.bende sizin gibi düşünürdüm. ama serpme atmanın sporun kralı olduğunu bugün arkadaşımla dereye gittikten sonra anladım. olta balıkçılığında bütün oltaları at ağacın gölgesinde bira çerez yapa yapa göbek yaptık oysa serpme öylemi. kurusu 5 kg ıslanınca 7-8 kilo olur. kasık çizmelerini giyip derenin içinde yüremek için sarfedilen eforda cabası bide serpme atarken harcadığın enerji tuttuğun balığın her gramına hak ediyorsun. haa yiyebileceğinden fazlasını almaya bende karşıyım. oltayla tuttuğunda nasıl salıyorsan serpmeyle tuttuğunda da salarsın. hem olta balıkçılığında iğnenin hayvanın midesine kadar gittiğine çok şahit oldum. serpmede böyle bi sorunda yok.

265 Mesaj
28 Kasım 2012; 14:14:10 

yaz gelse de balığa gitsek şimdiden özledim :)

BalıkesirSpor
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Avcılık » Serpme ile balık avlayanlar ?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.422