- x
Ben Tourette Sendromu hastasıyım...
69 Cevap4436 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

130 Mesaj
23 Ağustos 2010; 0:35:20 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Doğuştan beri tiklerle mücadele içindeyim

Ayrıca bu tikler konuşmamı engelliyor
Ayrıca Manik depresif ve Obsesif var

Hayatım boyunca hep ezildim Konuşmamı engelleyen tiklerle bana minubusler zehir,arkadaş ortamı zıkkım
Aile ortamı zehir,Müzik konusundaki hayallerim zıkkım oldu

Kız arkadaşmı o ne arar bende

Belki içimi dökebildiğim tek yer klavye başıdır

Konuşmamı bozan tiklerim Hayatımın her devresini bana zehir etmiştir

İlk okul
Orta okul
Lise

Ömrüm hastane kapılarında 1-2 ayım bakırköy ruh ve sinirde geçmiştir

Ve gelecek yıllarda büyük ihtimalle kabır azabı olacaktır

Neyse ilaç kullanıyorum Risperdal ve Elynza
Kullanmaya devam edersem 1-2 seneye toparlayacaz heralde

Doktorum Ayhan Kalyoncu

Yaş 18 20 li yaşlarda tikler kendiliğinden azalabilirmiş
Birde ömür billah içeceğim ilaçla bunu kontrol altına alabilirmişiz işallah

Her gün Soğuk ter atıp Rabbime isyan etmekten bıktım

Beterin beteride vardır bunuda bilirim

Senmi konuyu okuyan kişi

Saçma sapan şeyleri dert edinmeyi bırak inan daha büyük dertler var

Agresif Sorunlu Takıntılı ve Depresif Kişilik!!!

80 Mesaj
23 Ağustos 2010; 0:39:07 

sende ışık var.

Bırak; Etkenlere karşı, karşı tepki oluşturup kararlarını değiştirmeyi.∫
Yap; Kararlarını sabitleyip, Etkenlere hükmetmeyi.
Ouroboros Sabiti /--/ 2012

130 Mesaj
23 Ağustos 2010; 0:40:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Alphanumeric

sende ışık var.

Uydurmuyorum

Sağlıkla şaka olmaz

Sana cevabı konu dışı özel ahalisi versin

80 Mesaj
23 Ağustos 2010; 0:44:52 

quote:

Orijinalden alıntı: ZBlade

Uydurmuyorum

Sağlıkla şaka olmaz

Sana cevabı konu dışı özel ahalisi versin

yanlış anladın ama neyse.

Bırak; Etkenlere karşı, karşı tepki oluşturup kararlarını değiştirmeyi.∫
Yap; Kararlarını sabitleyip, Etkenlere hükmetmeyi.
Ouroboros Sabiti /--/ 2012

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
23 Ağustos 2010; 0:45:49 

umarım iyileşirsin kardeşim..

128 Mesaj
23 Ağustos 2010; 0:50:01 

quote:

Doğuştan beri tiklerle mücadele içindeyim

Ayrıca bu tikler konuşmamı engelliyor
Ayrıca Manik depresif ve Obsesif var

Hayatım boyunca hep ezildim Konuşmamı engelleyen tiklerle bana minubusler zehir,arkadaş ortamı zıkkım
Aile ortamı zehir,Müzik konusundaki hayallerim zıkkım oldu

Kız arkadaşmı o ne arar bende

Belki içimi dökebildiğim tek yer klavye başıdır

Konuşmamı bozan tiklerim Hayatımın her devresini bana zehir etmiştir

İlk okul
Orta okul
Lise

Ömrüm hastane kapılarında 1-2 ayım bakırköy ruh ve sinirde geçmiştir

Ve gelecek yıllarda büyük ihtimalle kabır azabı olacaktır

Neyse ilaç kullanıyorum Risperdal ve Elynza
Kullanmaya devam edersem 1-2 seneye toparlayacaz heralde

Doktorum Ayhan Kalyoncu

Yaş 18 20 li yaşlarda tikler kendiliğinden azalabilirmiş
Birde ömür billah içeceğim ilaçla bunu kontrol altına alabilirmişiz işallah

Her gün Soğuk ter atıp Rabbime isyan etmekten bıktım

Beterin beteride vardır bunuda bilirim

Senmi konuyu okuyan kişi

Saçma sapan şeyleri dert edinmeyi bırak inan daha büyük dertler var

kardeşim allah kolaylık versin öncelikle.benim de obsesif birtakım bozukluklarım vardı geçti çok şükür.seni çok az da olsa anlayabiliyorum.bu dünya imtihan yeri.allah kimi kulunu parayla kimini hastalıkla kimini malla imtihan eder.önemli olan sabır edip imtihanı geçip ödülümüze kavuşmaktır.benim tavsiyem dinine sıkı sıkıya yapış namazını kıl mesela kılmıyorsan.hem bedenen ve zihnen rahatlarsın hem de bütün bu zorluklara karşı dayanma gücü bulursun inşallah.tedavilerini aksatma allah şifalar versin son cümlene sonuna kadar katılıyorum.o kadar büyük ve ağır hastalılarla boğuşan insanlar var ki biz bir yerimiz incinse kanasa dünyayı yıkıyoruz maalesef

416 Mesaj
23 Ağustos 2010; 0:55:22 

Benim de obsesif kompulsif bozukluklarım ve olur olmaz paranoylarım var ama önemli derecede değil.Allah şifa versin.

Remember, remember, the fifth of november. The gunpowder treason and plot. I know no reason why the gunpowder treason should ever be forgot.

130 Mesaj
23 Ağustos 2010; 0:58:36 

quote:

Orijinalden alıntı: UR

Benim de obsesif kompulsif bozukluklarım ve olur olmaz paranoylarım var ama önemli derecede değil.Allah şifa versin.

Serotonin hormonunun eksikliğinden olur
Obsesif zamanımızda çoğu insanda var
İnan büyük bir sorun değil

Tourette sendromunu araştır

1351 Mesaj
23 Ağustos 2010; 1:45:45 

Geçmiş olsun,bu hastalıkların hepsinin sende olması çok üzücü.

Manik depresif,hastalığı bende de var.Kişiliğin değişiyor hergün.Birgün çok mutlu huzurlu olursun,bazen haftalarca eve kapanır,kendine acır,kendinden nefret eder,intihar etmek istersin.Bu hastalık tek başına yetiyor,ve geçmiyor bu hastalık.Ömür boyu düzenli olarak ilaç kullanmak zorundasın.

"357.Dönem (Kasım 2014) Kısa Dönem - Yedek Subay Adayları"
357. Dönem Liste Kayıt - 357. Dönem Liste Görüntüle
_

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 3:37:17 

Bende bipolar bozukluk hastasıyım aslında dertlerimizi dökmemiz lazım bende risperdal kullanıyorum lamictalde kullanıcam
Ben son zamanlarda halisünasyon görüyorum 1-2 gündür yok ama eskiden ses duyardım ama hastalık galiba tam anlamıyla oturuyor birde bunun yanında dışlanma var bakalım nereye kadar gidicek bu dışlanma

@Hacıkafir
Ergenlik bitmeden önce ilaç tedavisi yapılırsa bipolar bozukluktan kurtulma şansınız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 3:38:06 >

130 Mesaj
23 Ağustos 2010; 3:42:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Black Sabbath

Bende bipolar bozukluk hastasıyım aslında dertlerimizi dökmemiz lazım bende risperdal kullanıyorum lamictalde kullanıcam
Ben son zamanlarda halisünasyon görüyorum 1-2 gündür yok ama eskiden ses duyardım ama hastalık galiba tam anlamıyla oturuyor birde bunun yanında dışlanma var bakalım nereye kadar gidicek bu dışlanma

@Hacıkafir
Ergenlik bitmeden önce ilaç tedavisi yapılırsa bipolar bozukluktan kurtulma şansınız var

Halisünasyon görüyorsan seninki daha ileri saffada bipolar bozukluk
LSD kullanmış gibiye yakınsın

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 3:44:35 

quote:

Halisünasyon görüyorsan seninki daha ileri saffada bipolar bozukluk
LSD kullanmış gibiye yakınsın

El ayak görüyordum insan silüeti gördüm falan filan işte 1-2 gündür yok rahatım biraz paranoyaklık var ama eylülde doktora gidicem o zamana kadar sabredicem

Müzik konusunda ne gibi hayallerin var benimde hayallerim var grup kurma ama tarzı oturturamıyorum kafamda industrial rock/metal olsun istiyorum bu aralar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 3:49:42 >

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 3:50:08 

2 tane antipsikotik kullanıyormuşsun ağır gelmiyor mu sana

130 Mesaj
23 Ağustos 2010; 3:51:42 

quote:

2 tane antipsikotik kullanıyormuşsun ağır gelmiyor mu sana

Yok ben ne ilaçlar kullandım

Zamanla bünye alışıyor
Sabahlıyıcak kadar halim vaktim yerinde

Halsizlik vb yok

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 3:57:34 

quote:

Yok ben ne ilaçlar kullandım

Zamanla bünye alışıyor
Sabahlıyıcak kadar halim vaktim yerinde

Halsizlik vb yok

Elnyza mı neyse adı olanzapin içeriyor aynı etken maddeli ilacı kullanmıştım zyprexa başta kullanırken ölüyordum sonra alıştım Elnyza iştahını açabilir uyku getirebilir ağız kuruluğu falan yapar ama işe yarar risperdalın fazla yan etkisi yok bence

herneyse ben yine dejavu oldum saymadım ama çok dejavu oluyorum ben sendede varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 3:59:07 >

130 Mesaj
23 Ağustos 2010; 4:01:26 

quote:

Elnyza mı neyse adı olanzapin içeriyor aynı etken maddeli ilacı kullanmıştım zyprexa başta kullanırken ölüyordum sonra alıştım Elnyza iştahını açabilir uyku getirebilir ağız kuruluğu falan yapar ama işe yarar

1:86 boyum var 60 kiloydum 66 kilo oldum sana öyle diyim zayıftım o konudada yaradı işime
Uyku getirmiyor gayet dinç im alıştım

Söz konusu tikleri durdurmaksa zehir ver içerim
İşallah 1-2 seneye kadar iyi olacam

İnancım bitmedi

İntiharı bile düşündüğüm oldu
Şimdi inancım bitmedi derim
Yarın yine kafaya takarım

Biliyorum inancımda çalkantılı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZBlade -- 23 Ağustos 2010; 4:04:10 >

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 4:03:27 

quote:

1:86 boyum var 60 kiloydum 66 kilo oldum sana öyle diyim zayıftım o konudada yaradı işime
Uyku getirmiyor gayet dinç im alıştım

Söz konusu tikleri durdurmaksa zehir ver içerim
İşallah 1-2 seneye kadar iyi olacam

İnancım bitmedi

Düzelirsin dert etme sende dejavu denen şey var mı yoksa sadece bende mi var günde çok fazla dejavu oluyorum da
Valla diyecek birşeyim yok çünkü benim gibisin benim düşüncelerim duygularım saatler içinde değişir seninkide öyle bize doktorlar yardım edebilir sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 4:05:20 >

130 Mesaj
23 Ağustos 2010; 4:05:05 

quote:

Düzelirsin dert etme sende dejavu denen şey var mı yoksa sadece bende mi var günde çok fazla dejavu oluyorum da
Valla diyecek birşeyim yok çünkü benim gibisin benim düşüncelerim duygularım saatler içinde değişir seninkide öyle bize doktorlar yardım edebilir sadece

Monoton yaşamda dejavu mümkündür bunu psikiyatriye sokamayız
Valla duygularımda ilaçla değişecekse ben kimim ??

Kendine bu soruyu sordunmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZBlade -- 23 Ağustos 2010; 4:06:53 >

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 4:10:05 

quote:

Monoton yaşamda dejavu mümkündür bunu psikiyatriye sokamayız
Valla duygularımda ilaçla değişecekse ben kimim ??

Kendine bu soruyu sordunmu

Elimden birşey gelmediğini söylemeliyim duyguları değiştirmede öyle birşey olsaydı bendeki ilk hastalık belirtilerinden bu yana kadar değişirdi
Elnyza başta kilo aldırır sonra durur kilo alman.Ben 65 kiloydum sonra bir baktım 70 i geçmişim

Buradan olmaz bu konuşma pmden msn adresini yolla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 4:11:09 >

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 5:18:48 

quote:

bende de bipolar bozukluk vardı allahtan doktorum iyiydi iki senedir ilaç kullanmıyorum hatta kendim bıraktım artık içmicem dedim doktora bi daha gittim bizmkilerin huylanmasından.. hehe doktor bişey yok dedi hala ilaç içmiyorum halimden memnunum allaha şükür..

benim olayda şöyle başladı bu beyingücü parapsikoloji olaylarına daldım ileri safhalarda elektronik aletler küçük küçük çarptı odanın lambası falan patladı ya hiçbişey yapmadan mutfaktaki eşyalar yere düştü.. ama işi becerdim ;) ha sonra noldu kafa uçtu öğle araları haüsünasyon görüyordum hatta call of duty deki adam oldum bomba falan atıyodum.. ya böyle şeyler işte.. daha sonra doktora gittim prozac ve rexapin verdi deli gibi uyutuyordu ilaçlar yani mal gibi oldum.. 65 kiloyken 3 ayda 80 kilo oldum ama tatilde öküz gibi yemiştim o açıkbüfeler falan offf şimdi olsa yine yerim :D tabi arkadaşlar dışladı en iyi arkadaşım bile benden yararlanmak istedi.. herşey sahte bu yüzden.. ortam değiştirmek lazım bi de u yaşanılanları kimsye anlatmamak lazım.. eğer imkanın varsa uni yi başka şehirde oku gerçekten ilerleme olur.. ben olduğum yerde okuduğum halde tamamen değişti yani.. tabi bu hastalık yüzünden hayatım da değişti belki başka bi uniyi ya da bölümü kazanabilirdim evet o konuda kendime güveniyordum ama olmadı, bölümümde güzel.. şu aralar baya güzel gidiyor
zaten doktorla görüşeli 4 ay falan oldu bane şey demişti eğüer kendinde bi değişiklik hissedersen ilaca başla. ama allaha şükür hiç almadım..

dışlanma olayı gerçekten çok kötü bi durum şu an liseden kimse ile konuşmuyorum tabi üstüne bide yay burcu olup ağzına geleni söylemek olunca
sesleri ben de duyuyordum aman aman hiç duymamak en iyisi çünkü çok korkunçtu..

yeni okul ve arkadaş ortamı gerçeten önemli.. demek istediğim doktoruna güven ve onun verdikleri ilacları kullan bak sen de kendin bırakacak duruma gelirsin..

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 5:31:06 

quote:

Orijinalden alıntı: urqun

bende de bipolar bozukluk vardı allahtan doktorum iyiydi iki senedir ilaç kullanmıyorum hatta kendim bıraktım artık içmicem dedim doktora bi daha gittim bizmkilerin huylanmasından.. hehe doktor bişey yok dedi hala ilaç içmiyorum halimden memnunum allaha şükür..

benim olayda şöyle başladı bu beyingücü parapsikoloji olaylarına daldım ileri safhalarda elektronik aletler küçük küçük çarptı odanın lambası falan patladı ya hiçbişey yapmadan mutfaktaki eşyalar yere düştü.. ama işi becerdim ;) ha sonra noldu kafa uçtu öğle araları haüsünasyon görüyordum hatta call of duty deki adam oldum bomba falan atıyodum.. ya böyle şeyler işte.. daha sonra doktora gittim prozac ve rexapin verdi deli gibi uyutuyordu ilaçlar yani mal gibi oldum.. 65 kiloyken 3 ayda 80 kilo oldum ama tatilde öküz gibi yemiştim o açıkbüfeler falan offf şimdi olsa yine yerim :D tabi arkadaşlar dışladı en iyi arkadaşım bile benden yararlanmak istedi.. herşey sahte bu yüzden.. ortam değiştirmek lazım bi de u yaşanılanları kimsye anlatmamak lazım.. eğer imkanın varsa uni yi başka şehirde oku gerçekten ilerleme olur.. ben olduğum yerde okuduğum halde tamamen değişti yani.. tabi bu hastalık yüzünden hayatım da değişti belki başka bi uniyi ya da bölümü kazanabilirdim evet o konuda kendime güveniyordum ama olmadı, bölümümde güzel.. şu aralar baya güzel gidiyor
zaten doktorla görüşeli 4 ay falan oldu bane şey demişti eğüer kendinde bi değişiklik hissedersen ilaca başla. ama allaha şükür hiç almadım..

dışlanma olayı gerçekten çok kötü bi durum şu an liseden kimse ile konuşmuyorum tabi üstüne bide yay burcu olup ağzına geleni söylemek olunca

yeni okul ve arkadaş ortamı gerçeten önemli.. demek istediğim doktoruna güven ve onun verdikleri ilacları kullan bak sen de kendin bırakacak duruma gelirsin..

İlgilerimiz benziyor biraz benim ilgimi Okültizm çeker ama hiçbir çalışma yapamadım bu konuda
Bu sene sınava giricem umarım İstanbulda psikoloji bölümünü okuyabilirim dediğin gibi yaşadığım yerden bende bıktım kaçmak istiyorum insanlarını sevmiyorum hepsi çıkarcı geliyor lise hayatım mahvoldu bunlar yüzünden özet olarak bu şehirden kurtulmak istiyorum ve başarıcağım (hastalığıma göre umutlu yazdım düzeliyorum galiba )

Doktoruma güveniyorum o yandan bir sıkıntım yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 5:40:03 >

230 Mesaj
23 Ağustos 2010; 5:38:35 

quote:

İlgilerimiz benziyor biraz benim ilgimi Okültizm çeker ama hiçbir çalışma yapamadım bu konuda
Bu sene sınava giricem umarım İstanbulda psikoloji bölümünü okuyabilirim dediğin gibi yaşadığım yerden bende bıktım kaçmak istiyorum insanlarını sevmiyorum hepsi çıkarcı geliyor lise hayatım mahvoldu bunlar yüzünden özet olarak bu şehirden kurtulmak istiyorum ve başarıcağım

Doktoruma güveniyorum o yandan bir sıkıntım yok

her insan çıkarcı değildir hocam bu konuya çok takılmamalısınız.

Red Dead Redemption LittleBigPlanet2 LittleBigPlanet BadCompany2 GodOfWar3 GuitarHero6
Psn: Monsiau

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 5:51:14 

@blacksabbath

başaracağına inanıyorsan yaparsın ama çalışman lazım normal bi insan x çalışıyorsa sen 7x combo çalışman lazım.. eğer ilaçları kullandığın sene uniye hazırlanıyorsan..

gerçekten doğru bir tepittir kendimden bilirim.. kazandığında seni küçümseyen insanların halini görmekte başka bişey tabi..

okültizm bana göre değil ya ne biliim bi sürü terimler falan.. zaten okulda fazlasıyla latince kelime görücem bu sene..

ama iyileşmek istiyorsan kesinlikle bırakacaksın okültizmi cartı curtu.. noırmal takıl işte

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 5:59:33 

quote:

Orijinalden alıntı: berkan04

her insan çıkarcı değildir hocam bu konuya çok takılmamalısınız.

benim karşıma çok az adamakıllı kişiler çıktı onlarlada bir nedenden dolayı ayrıldık(okul, dershane falan filan)öğrencilik hayatım pompok milletin ego tatmin oyuncağı olmuşuz herneyse kullanmaya çalışanla bir güzel kavga ediyorum sonunda dışlanıyorum ama olsun bu sene böyle birşey yapmazlar galiba hepimiz ygs lys ye giriceğiz biraz adam akıllı davranırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 6:03:43 >

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 6:02:16 

quote:

@blacksabbath

başaracağına inanıyorsan yaparsın ama çalışman lazım normal bi insan x çalışıyorsa sen 7x combo çalışman lazım.. eğer ilaçları kullandığın sene uniye hazırlanıyorsan..

gerçekten doğru bir tepittir kendimden bilirim.. kazandığında seni küçümseyen insanların halini görmekte başka bişey tabi..

okültizm bana göre değil ya ne biliim bi sürü terimler falan.. zaten okulda fazlasıyla latince kelime görücem bu sene..

ama iyileşmek istiyorsan kesinlikle bırakacaksın okültizmi cartı curtu.. noırmal takıl işte

Evet dikkat dağınıklığı gibi bir etkisi var bipolar bozukluluğunun zaten duygudurumunda kötü off çok iğrenç geçicek bu sene ama katlanmalıyım

Lisede matematikten bir sorun çektin mi ilaçlar biraz düzelme yaptı matematik konusunda ama yan etkisi olan unutkanlık beni bitirdi

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 6:14:38 

yok benim matemetiğim iyiydi hatta lise sonda en iyi olmuştu tahtaya kalkmaya müdavimdim :D kimya kötüydü 55 in üzeine çıkamadım :D ama uni de geçtim hehe..

bek dediğimi yap eğer durumun kötüyse sakın bi daha bulaşma okültizme falan hakkaten iyileşme surecini yavaşlatır ya zevk almasını bilirsen katlanmaya gerek yok ama zor iş..

bi de uni dekilerde hiç umut bağlama orası daha beter her tip insan var ve alayı yavşak 1-2 tane falan arkadaşın olur öyle çevresi olanlar falan genelde yğ çekiyolar bi de artiz oluyolar

sen yine elinden geleni yapmaya bak..

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 6:19:02 

Ne gibi bi türü var acaba Tourette'in merak ettim? Mesela bazıları istemediği belli bir hareketi yapar.Bazısı küfür eder.Bazısı düşündüğünü hemen söyler.

515 Mesaj
23 Ağustos 2010; 6:19:27 

quote:

yok benim matemetiğim iyiydi hatta lise sonda en iyi olmuştu tahtaya kalkmaya müdavimdim :D kimya kötüydü 55 in üzeine çıkamadım :D ama uni de geçtim hehe..

bek dediğimi yap eğer durumun kötüyse sakın bi daha bulaşma okültizme falan hakkaten iyileşme surecini yavaşlatır ya zevk almasını bilirsen katlanmaya gerek yok ama zor iş..

bi de uni dekilerde hiç umut bağlama orası daha beter her tip insan var ve alayı yavşak 1-2 tane falan arkadaşın olur öyle çevresi olanlar falan genelde yğ çekiyolar bi de artiz oluyolar

sen yine elinden geleni yapmaya bak..

Tamam okültizme uzun zamandan beri bakmıyordum zaten Üniversite konusunda bir sıkıntım olmaz umarım üniversitede kültür falan ön planda diyorlar oturup bir konu hakkında tartışabileceğin insanlar olur diyorlar umarım doğru çıkar zaten hepsinin iyi olmasını beklemiyorum ama doğruda demişsin fazla umut bağlarsan bir şeye çok fazla hayal kırıklığı yaşarsın

Hangi bölümdesiniz üniversitede lisede bölümünüz sayısaldı galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 23 Ağustos 2010; 6:38:21 >

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 6:35:07 

ya tabi var öyle kültür ön planda ama ortam seviyeli ancak öyle dershanelerde rehberlik hocalarının abarttığı gibi bişey değil.. hayatına kattığı şey kadar götürdükleri de vardır.. ama seviyesiz insanlar da var..

ben mi :D ben jeoloji mühendisliğindeyim bölüm güzel keyifli hocalarımız da halden anlıyolar baya kafalar yani adam derse nescafe ile geliyo süper biri

memnunum yani :D

267 Mesaj
23 Ağustos 2010; 9:45:58 

Benimde çok azda olsa birtakım takıntılarım vardı. Askere gittiğimde hepsi kendiliğinden kayboldu çok şükür.

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

Dünyanın en büyük silah satıcıları ABD, İngiltere, Rusya, Fransa ve Çin'dir.
Bu devletler ayrıca Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesidir.

4612 Mesaj
23 Ağustos 2010; 10:26:11 

bende sadece bipolar(zamanında obsesiftimde simdi yok gibi) var,bahsettigin sendromu duymuştum Allah kolaylık versin kotu bir durum,kullılan ilaçları yazmayı dogru bulmuyorum yanlış yonlerdirme olur diye,ama soylediginiz butun ilaçlar yanında 5-6 çeşit daha ilaç kullandım suanlık tum ilaçları kestim(2 haftadır)bakalım ne olacak

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 10:44:29 

quote:

lambaları nası patlattın ya bizede anlatsana yöntemi

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 10:53:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Filippa

ya o öyle uğraşılacak bişey değil telekinezi falan şu kaşıkları büküyorlar ya ondan işte ama ben pek bi çaba harcamamıştım odaya girince kendiliğinden oldu yani enerji fazlalığı gibi bişey.. hem boşver uğraşma

4612 Mesaj
23 Ağustos 2010; 10:57:53 

quote:

Orijinalden alıntı: Filippa

ilginçmiş gerçekten bence bipolar degilde şizofren olabilirsin bir başka doktora gorunmeni öneririm demek lambalar falan patlıyordu he...senin arkadaşlarda arkadaş degilmiş,dışlamalar falan ,gerçi durumda bipolar bozukluktan bir hayli ileri gibi gözüktü halüsilasyonlar falan eminmisin bipolar olduguna

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

1076 Mesaj
23 Ağustos 2010; 11:46:11 

1. şizofrenim

2. hiç arkadaşım yok

3. çocukluğumdan beri çevrem tarafından aşşağılandım ... salak salak şakalara mağruz kaldım... . Sürekli piskolojik baskı gördüm.

4. en son ukraynaya gittim çok salak bir eğitim aldım. Bil müh oldum.

5. Türkiye ye döndüm hiç bir iş bulamadım.

7. 30 yaşındayım hala evlenemedim.

6. Şimdi de mecburen yarım yamalak bilgimle ailem benim bilgisayar dükkanı açmamı istiyor. Yapacak bir şeyim olmadığı için rezil olamayı göze ala ala kabul ettim.

Arkadaşim hayat kolay deyil. Bana soracak olursan inançlı ol. Bu hayat başka türlü çekilmez.

ELBET BENDE BULURUM BİR İMZA

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 12:47:41 

quote:

Orijinalden alıntı: magicool

ilginçmiş gerçekten bence bipolar degilde şizofren olabilirsin bir başka doktora gorunmeni öneririm demek lambalar falan patlıyordu he...senin arkadaşlarda arkadaş degilmiş,dışlamalar falan ,gerçi durumda bipolar bozukluktan bir hayli ileri gibi gözüktü halüsilasyonlar falan eminmisin bipolar olduguna

adamım doktor buranın en iyisi emekli albay ve hastanede başhekimdi sonra emekli oldu.. zaten kendimi kötü hissetsem giderdim doktora ancak öyle bi durum yok şükür.. şizofren değilim yukarıda yazdığım ilaclardan rexapin in üzerinde bipolar falan yazıyordu istersen netten bakabilirsin..

4612 Mesaj
23 Ağustos 2010; 15:33:22 

quote:

adamım doktor buranın en iyisi emekli albay ve hastanede başhekimdi sonra emekli oldu.. zaten kendimi kötü hissetsem giderdim doktora ancak öyle bi durum yok şükür.. şizofren değilim yukarıda yazdığım ilaclardan rexapin in üzerinde bipolar falan yazıyordu istersen netten bakabilirsin..

biliyorum zamanında kullandıgım ilaçlardan biridir,ama sendeki hiçte bipolar degil bunu ben bile anlıyorum başka bir doktora gorun bence,internetten bipoların ne oldugunu araştırabilirsin sendeki bipolara degil şizopfreniye uyan belirtiler

1857 Mesaj
23 Ağustos 2010; 15:44:05 

Allah acil şifalar versin kardeşim

Denemelerim, Şiirlerim ..

3447 Mesaj
23 Ağustos 2010; 16:08:30 

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşlar. İnsanın konuşmanızda sorun olabilir, sakatlığı olabilir, fiziksel olarak engeli olabilir, utangaç olabilir, sesi kötü olabilir, kel olabilir, kısa olabilir...... . Eğer sizi bu tür manevi konular yüzünden dışlıyorlarsa asıl sorun onlardadır ve utanması gerekende onlardır. Bu tarz insanlardan zaten arkadaş olmaz. Bu yüzden kendinizi üzmenize gerek yok.

1069 Mesaj
23 Ağustos 2010; 16:33:07 

south parkda geçmişti bu konu.Konuşmanda negibi bozukluklar var?

Uzaklaştırılmış
23 Ağustos 2010; 23:48:06 

quote:

biliyorum zamanında kullandıgım ilaçlardan biridir,ama sendeki hiçte bipolar degil bunu ben bile anlıyorum başka bir doktora gorun bence,internetten bipoların ne oldugunu araştırabilirsin sendeki bipolara degil şizopfreniye uyan belirtiler

ya valla allaha şükür bişey yok zaten araştırmıştım manik depresifmişim doktor da söylemişti.. gerek görmüyorum yine ilaç kullanmayı..
kötü bi durum yok yani doktorum da en iyisi güvenilir biri..

905 Mesaj
24 Ağustos 2010; 0:04:18 

Okültizm ne alaka yalnız onu anlamadım?

Uzaklaştırılmış
24 Ağustos 2010; 0:23:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Tambourine Man

Okültizm ne alaka yalnız onu anlamadım?

hani ben dedim ya parapsikolojiyle uğrasşmıştım bi aralar diye bu arkadaş da okültizmle uğraşmış öyle diyor yani

4031 Mesaj
24 Ağustos 2010; 4:33:03 

quote:

bipolarda da şizofreni ilaçları kullanılıyor zaten

Uzaklaştırılmış
24 Ağustos 2010; 5:33:19 

yani manik depresifler şizofran mi oluyor aynı ilaçları kullandıklarına göre ? acaba psikiyatri okuyan arkadaşlar varsa cevaplasara iyi olur ama onlar da forumlarda falan takılmazlar işte..

515 Mesaj
24 Ağustos 2010; 5:37:26 

quote:

yani manik depresifler şizofran mi oluyor aynı ilaçları kullandıklarına göre ? acaba psikiyatri okuyan arkadaşlar varsa cevaplasara iyi olur ama onlar da forumlarda falan takılmazlar işte..

Ben şöyle biliyorum.
Bipolar bozuklukta psikoz(psikoz sınıfında olabilir hastalık) vardır bunun için antipsikotik ilaçlar veriyorlar.Bu ilaçların şizofrenide kullanılmasının sebebi ise Şizofreninin psikoz sınıfında yer almasındandır.Kısacası Bipolar bozukluk Şizofreni ile aynı hastalık grubundadır yani benzeyen bazı belirtiler olur Farklı hastalıklar olduğunuda ekleyeyim yukarıda yazdığım gibi bazı benzeyen yanları var sadece

Psikoz nedir
http://tr.wikipedia.org/wiki/Psikoz

Antipsikotik ilaçlar ne işe yarar
Mantıklı düşünmenizi sağlar ve psikoz belirtilerini ortadan kaldırır.

Farkını şu adreste açıklamışlar
http://www.bipolaryasam.org/sss#S6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Sabbath -- 24 Ağustos 2010; 5:43:19 >

4031 Mesaj
24 Ağustos 2010; 5:39:24 

quote:

hayır bipolar ayrı şizofren ayrı hastalık ama tedavisinde aynı ilaçlar kullanılıyor

Uzaklaştırılmış
24 Ağustos 2010; 6:24:08 

ya öyle olsa doktor derdi zaten önceden de araştırmıştım ben mani ye daha yatkınım şizofreniye şimdi de baktım

Hastalık öncesi kişilik ve uyum [değiştir]

Şizofrenik hastalar hastalık öncesi sessiz, arkadaşı az, yalnızlığı seven, tuhaf, güvensiz kişilerdir. Bu özellikler ayırıcı tanıda yardımcı olmaktadır. Aileler genelde çocuklarının hastalık başlamadan önce hep çalışan, sessiz, uyumlu, arkadaşsız olduklarını anlatırlar. Şayet hasta bu özelliklere uymuyorsa tanı için duygudurum bozuklukları gibi diğer hastalıklar düşünülmelidir. Şizofreni, daha önce de belirtildiği gibi, çoğunlukla 18-25 yaşlarında her çeşit psikolojik stresle başlayabilir. Kişinin benliğine darbeler, delikanlılık çağında dürtülerin aşırı şiddet kazanması, cinsel ya da saldırgan dürtülere karşı denetim zayıflığı gibi durumlara, psikozun başlamasından önce sık rastlanmaktadır[4].
Klinik belirti ve bulgular [değiştir] -------------- burada söylenenlerin tam tersiydim yani geniş bir arkadaş ortamım vardı herkesle uyumluydum hatta bi grup çalışmasında başka grubun ödevine yardım etmiştim 18 den de küçüktüm sapık falan da değildim yani

Şizofrenide bilinç ve yönelim genellikle yerindedir. Zekada belirgin bir gerileme olmasa da soyutlama yetisinde zayıflamanın ve belirgin yıkımın görüldüğü kimi süreğen hastalarda zekada eksilme, gerilik izlenimi edinilebilir. Hastanın ilgisi kolayca dağılabilir, sorulara yanıtları geç ya da yanlış olabilir[4]. Son yıllarda temelde var olan negatif belirtilerin baskın olduğu şizofreni türlerinde bir eksiklik sendromundan söz edilmekte ve bunlardaki beyin patolojisinin incelenmesine ağırlık verilmektedir. Eksiklik sendromu bilişsel yetilerdeki eksikliklerdir. Bu sendrom, kalıcı ve başka nedenlere bağlı olmayan özgü negatif belirtiler olarak tanımlanmaktadır.[3][4][18]-------- allahtan zekam geri değildi yani baya soru falan çözebiliyordum o zamanlar.. ama baya üzülürdüm arkadaşlarımın dertlerine falan bir de duygusaldım yani..

daha en başından şizofren değilmişim.. ama mevsimler değişirken benim kafa da bi gidip gelme oluyordu o aralar..

1834 Mesaj
24 Ağustos 2010; 7:33:16 

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Ben de çekiyorum bu hastalığı. Ama konuşmamı etkileyecek şekilde değil.

Zamanında Risperdal'de kullandım. Şu an yurtdışından bir ilaç getirttiriyoruz. Adı Catapres. Bundan önce Nörofren kullanıyordum. Norodol( hap ve damla, her ikisi de ). Hatırladıklarım bunlar. Ama 7 - 8 tane ilaç kullanmışımdır. Belki de daha fazla.

Birinci sınıftan beri var bende de. Zaten şu anda da yoldayım. Doktora gidiyorum Ankara'ya. Ankara Üniversitesi Hastanesi'nde bir doktora..

Ayrıca bu sendrom/hastalık hipnotizma veya akupunktur yötemiyle de geçirilebiliyor. Akupunkturun Türkiye'de henüz uygulanan kişi yok diye biliyorum. Bir Fizik-Tedavi Doktoru tanıdığımız, Çin'de yazılmış bir makalede okumuş. Belirli yerlerdeki sinirlere akupunktur iğneleri batırılarak çözüm bulunmuş. Bana da uygulandı. Ben farkında değildim ama doktor az da olsa azaldı tiklerin diyordu. Daha sonra bıraktık.

Manisa/Akhisar'a yakınsan veya ilgilenirsen Hipnotizma Tekniğini uygulayan bir doktor ismi ve numarasını verebilirim.

Ve sanırım doktorun söylemişltir. Kendini sosyal aktivitelere kaptırırsan, tiklerde gerçekten büyük bir azalma görülüyor. Mesela ben tenise başladım. Gitar kursuna başladım. Gerçi yaz tatili nedeniyle ikisini de yapamıyorum. Çünkü hep şehir dışındaydım. Bu sıralarda 2 3 günde bir üç kilometre yürüyorum. Ve bunların büyük bir etkisi var.

Tekrar geçmiş olsun diyorum.

İyi günler..

Düşünüyorum, öyleyse sanığım.
Real Sociedad Sempatizanı

4612 Mesaj
25 Ağustos 2010; 1:16:15 

quote:

bugun doktoruma sordum,ozur dilerim yanlış söylemişim,bipoların 12 alt türü varmış ve bazen cok agır durumlarda kafa karışıklıgı gerçekle hayali ayırt edemez duruma getirebilirmiş kısaca,bgazı durumlarda hayaller olasıymış,doktora benim hangi turde bipolar oldugumu sordum bir sınıfa koymadı

130 Mesaj
25 Ağustos 2010; 1:21:18 

yarın doktora gidecem hayırlısı Aylık doktor mevzusu

Manik depresifin Şizofrenle alakası yoktur aynı ilaçlarla farklı hastalıkların tedavisi olabilir Cahil cahil konuşmayın

4031 Mesaj
25 Ağustos 2010; 4:39:08 

quote:

yarın doktora gidecem hayırlısı Aylık doktor mevzusu

Manik depresifin Şizofrenle alakası yoktur aynı ilaçlarla farklı hastalıkların tedavisi olabilir Cahil cahil konuşmayın

adam haklı beyler, bipoların şizofreniyle alakası bile yok

605 Mesaj
25 Ağustos 2010; 5:28:52 

Arkadaşlar, konuyu bulmuşken ben de istifade edeyim dedim. Psikoz ve Bipolarlık ile ilgili yazıları okurken bende de olan bazı şeyler dikkatimi çekti.
Genelde bir işe odaklandığım zaman etrafımda olan bitenin farkına varamıyorum. Kardeşim birşeyler söylediği zaman aradan 3-4 saniye sonra kardeşimin abii baksana dediğini duyup ondan sonra kardeşime odaklanıp da dinleyebiliyorum(Genelde bir meşguliyet esnasında oluyor, bilgisayar oyunu gibi). Bazen de (genellikle nadiren ama geldiğinde zor duruyor) aşırı sinir ile birlikte karşıdakini kırıyorum, daha ileri giderse berserk moda kayabiliyorum, kendimi tutamıyorum kolay kolay.

Bu söylediklerimin psikolojik bir rahatsızlık olma ihtimali nedir? Bunların dışında insanlarla çok rahat bir şekilde konuşabilen, seviyesini bilen biriyim. Biraz hayal dünyam gelişmiş durumda sadece.

Uzaklaştırılmış
25 Ağustos 2010; 5:33:07 

Evde konuşma egzersizi yap.

4612 Mesaj
25 Ağustos 2010; 8:06:01 

quote:

Orijinalden alıntı: :DHoroHoro:D

Arkadaşlar, konuyu bulmuşken ben de istifade edeyim dedim. Psikoz ve Bipolarlık ile ilgili yazıları okurken bende de olan bazı şeyler dikkatimi çekti.
Genelde bir işe odaklandığım zaman etrafımda olan bitenin farkına varamıyorum. Kardeşim birşeyler söylediği zaman aradan 3-4 saniye sonra kardeşimin abii baksana dediğini duyup ondan sonra kardeşime odaklanıp da dinleyebiliyorum(Genelde bir meşguliyet esnasında oluyor, bilgisayar oyunu gibi). Bazen de (genellikle nadiren ama geldiğinde zor duruyor) aşırı sinir ile birlikte karşıdakini kırıyorum, daha ileri giderse berserk moda kayabiliyorum, kendimi tutamıyorum kolay kolay.

Bu söylediklerimin psikolojik bir rahatsızlık olma ihtimali nedir? Bunların dışında insanlarla çok rahat bir şekilde konuşabilen, seviyesini bilen biriyim. Biraz hayal dünyam gelişmiş durumda sadece.

mesela bir hafta mutlu olurken,diger hafta yokyere defresifleşebiliyormusun?insanlarla durumun nasıl uzakmısın yakın mı?kendini nasıl tanımlarsın?

147 Mesaj
25 Ağustos 2010; 9:40:20 

Arkadaşlar ben şu ana kadar hiç doktora gitmedim desem yeridir. Öle yatağa düştüğüm hastalık sayısıda 2 ya da 3 tür. Hatta su çiçeği kabakulak kızamık gibi hastalıkların hiçbirine yakalanmadım(Kardeşim bunların hepsini geçirdi) Ama sürekli sanki bende bir hastalık varmış gibi geliyor. Eğer moralim bozuksa çokçabuk yoruluyorum. Ayrıca şu son günlerde inanılmaz takıntılıyım. Herşeyin hemen olmasını istiyorum. İmkansız bir aşka tutulduktan sonra herşeyi sorgular oldum ve inancım dahi eskisi kadar sağlam değil bütün bu söylediklerim 8 ay içinde oldu. Şakayla karışık piskoloğa gitmem gerekli diyorum ama kimsede beni ciddiye almıyor. Sizce benim sorunum ne olabilir. Bu arada kızlara karşı bir utangaçlık bir çekingenlik var . Daha sonra bunu yeniyorum ama sorunum ya ben kızları beğenmiyorum ya da beğendiğim kızların beni beğenmediğini düşünüyorum. Sonuç olarak ortada mal gibi kalıyorum.Sürekli kendimi aşağılıyorum bu arada ilk okulda benimle sürekli maymun diye dalga geçerlerdi bunun bir etkisi olmuş olabilir mi?

dı vörld iz mayn

130 Mesaj
25 Ağustos 2010; 17:07:56