Şimdi Ara

Seagate'den plaka başına 100 Gb yoğunluk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Harddisk hız kapasite yoğunluğunda Seagate şu anda birinciliği kapmış durumda zira Plaka başına 100 Gb ve 7200 rpm'i birleştiren başka bir firma yok. Bundan önceki rekor plaka başına 80 Gb idi. Böylece Seagate rakiplerine göre %25 daha fazla yüzey yoğunluğu ile en düşük okuma ve yazma hızı dahil tüm hızlarını rakiplerinin bir üstüne taşımış durumda. Zira yüksek yoğounluklu aynı devirde dönen diskler daha az yüzey yoğunluklu olana göre aynı zaman içersinde daha çok verinin üzerinden geçmiş olmakta.

İşin ilginç tarafı Seagate bu modeli eski 7200.7 serisi olarak adlandırmayı uygun gördü. Bunun yerine 7200.8 gibi adlandırmada kullanabilirdi fakat bunun yerine aynı modeli seçti.Yeni model ile eski modeli ise büyük ihtimalle kapasitelerinden ayıracağız. Zira 100 Gb/plaka demek en fazla 3 model olacağı anlamına geliyor (100 Gb, 200 Gb, 300 Gb) ve bu kapasitelerde diskler 7200.7'de yok.

Kısaca eğer 100 Gb Seagate SATA 7200.7 önümüzdeki en iyi performans/ses/kapasite oranını yakalamış harddisk ve bulunduğu yerde alınması tavsiye edilir. Bu arada aklına gelenler için bu kapasitelerin ara modelleride olabilir mesela yarısı çalışan bir plakada üreticiler arasında modadır. Bu yüzden 150 Gb, 250 Gb gibi modellerde görebiliriz fakat 80 Gb/plaka yoğunluğundaki diskler ile kapasiteleri çok yakın olduğundan kısa vadede üretim kapasitesi çok artmadan bu modelleri beklememek gerek. Şu an için 160 Gb ve 240 Gb modelleri mevcut.

Sayfanın Linki : http://www.seagate.com/cda/newsinfo/newsroom/releases/article/0,1121,1822,00.html

• İşte bunlar hep harddiski arayışının sonuçları harddiski önerisinden buraya nası geldim anlayamıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.