- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Dahili uydu alıcılı LED TV tavsiyeleri..
53 Cevap72566 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

56 Mesaj
22 Ağustos 2010; 20:40:49 

Alan ,kullanan veya konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

20 Mesaj
22 Ağustos 2010; 21:56:30 

samsung c6820-c6730 serisi

dvb-t, dvb-c,dvb-s ve dvb-s2(hd yayınlar için ) hepsi var. ikiside cok süper led tv ler

ben 32c6730 modelini kullanıyorum cok memnunum.

-BENQ X2200W-LOGİTECH Z5500-samsung 32c6730 led tv-SAMSUNG 8500 WAVE-PS3 250GB PAL

56 Mesaj
24 Ağustos 2010; 21:01:12 

anladığım kadarıyla dahili uydu alıcılı bir led tviçin dvb-s ve dvb-s2 özelliklerinin olması gerekiyor.Araştırdım pek te göremedim bu tür tvleri.Bir arkadaşımız şu tv lerde olduğunu belirtmiş.
1-Sony Nx700-800 serieri
2-Sony EX707
3-Sony HX705 vs...
http://forum.donanimhaber.com/m_41825199/tm.htm
sağolsun.
şimdibu samsung'un UE-46C6730 SAMSUNG LED TV sini inceledim.Yaw fiyat çok yüksek geldi.İ.b. olmasına rağmen.http://www.istanbulbilisim.com.tr/SAMSUNG_UE-46C6730-LED-TV,17067.html
42'' olsa bekette biraz daha uygun olurdu.40 ya da 46'seçeneği var.
Çok ta önemli bir özellik değil diyebilirsiniz ama mevcut tv mi çocuk odasına kurup yeni receiver almadan led tvmi salonuma kurmak istiyorum arkadaş yaw:)
Yav bu çektiğim ne !!! telefon al gece gündüz int.araştır.Bilgisayar al aynı.Şimdi de tv çıktı.Tekno markete gidiyorsun adam senin sorduğun şeyleri değilde elindeki ürünü satmaya çalışıyor.Kaldı ki Karadeniz'in neresinde tekno market varsa.Bi teknosa bayileri var işte.
"fare delikten geçemeyince kuyruğuna kabak bağlarmış.
Bizmki ona döndü hadi hayırlısı..

569 Mesaj
31 Mayıs 2011; 20:33:57 

http://www.istanbulbili...,14487.html?refid=cimri

bu cihaz nasıldır*

Bu cihaz maalesef Türkiye de yokmuş....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bortecinenumu -- 1 Haziran 2011; 17:27:20 >

Ford FOCUS 11 1.6 HB

16147 Mesaj
31 Mayıs 2011; 21:00:15 

sli cihazlar uydu alıcılı

s2 olanlar hd uydu alıcılı

açıkçası hd olmadıktan sonra çok b iespirisi yok artık receiver olmuş olmamış

2007 Hyundai Getz 1.4 DOHC 4AB AC ABS SR OTM.

GIGABYTE EP45-DS3L // INTEL E8500 // KINGSTON HYPERX 4*2GB 800Mhz DDR2 // HIS ICEQ4 HD4850
SANDISK EXTREEM SSD 120GB // WD 3.5" 2TB CAVIAR GREEN SATA 3.0 // CM RC690 600W // SAMSUNG SH-S223 SATA DVD-RW
HP 2207H LCD // SUPERONLINE 20MBIT FIBER INTERNET // POWERCOM 625AP UPS

2228 Mesaj
31 Mayıs 2011; 22:47:33 

yakın zamanda, tüm tv lerde olması kaçınılmaz olan teknoloji. bugün, TV sinde olmayanların dudak büktüğü, olanların büyük keyif aldığı, ikinci kumanda, kablo, kıl, tüy ile uğraşmadığı durum. samsung c8790 serilerinde hd olarak var. e ama bu seri paralel ithalat diyenler olacaktır. paralel ithalat, merdiven altı üretim değil. aynı üretim bandından çıkan TV

190 Mesaj
1 Haziran 2011; 20:15:54 

Sharp 40LE814

http://www.flickr.com/photos/cengizdehmen/

105 Mesaj
2 Haziran 2011; 4:12:45 

Samsung 40C6200... Benim tv'im.. Hd uydu alıcılı ve görüntü Sd yayınlarda bile cam gibi.

569 Mesaj
2 Haziran 2011; 16:07:50 

quote:

Orijinalden alıntı: bortecinenumu

http://www.istanbulbili...,14487.html?refid=cimri

bu cihaz nasıldır*

Bu cihaz maalesef Türkiye de yokmuş....

Peki Sony de bu özellikte başka model var mı?

Ford FOCUS 11 1.6 HB

569 Mesaj
2 Haziran 2011; 16:12:27 

quote:

Orijinalden alıntı: katle

Samsung 40C6200... Benim tv'im.. Hd uydu alıcılı ve görüntü Sd yayınlarda bile cam gibi.

http://www.istanbulbili...jlari-servis,24034.html
fiyatı 2.600 eder mi hocam?

Ford FOCUS 11 1.6 HB

569 Mesaj
2 Haziran 2011; 17:05:16 

http://lcddunyasi.net/?...-HD-Led-Televizyon.html

İsteyen burdan alsın valla en uygun burası stokta var.

daha önceki mesajımda modeli yanlış aramışım :)

Ford FOCUS 11 1.6 HB

3586 Mesaj
2 Haziran 2011; 17:14:37 

Gazı yemeyin. 20-30 dolarlık tuner takıp da bir sürü fark istiyorlar.

2228 Mesaj
2 Haziran 2011; 19:21:44 

tam tersi. örneğin ben, c8000 teknosada 8000 TL iken,DVB-S2 tuner li 8790'ı 6500 e aldım. paralel ithalat, zaten resmi ithalatı yok bu serinin
aslında bu tamamen tercih meselesi. örneğin, kimi telefon alır, her türlü özelliği olsun ister, gps, iyi bir kamera vs. kimi de uyduruk tel alıp diğer cihazlarda daha profesyonel cihazlara yönelir.
bana artık zor geliyor bir sürü kumandayla uğraşmak, biss, emu, key vs işleri. bu tv lerde olmuyor malum. 6500 tl ye tv alınca, 200-300 e de kart alıp olayı çözüyoruz. artık emu vs için ne vakit var, ne de heves. zahmetli işler. o yüzden, benim gibi orta yaştakiler için bu tür cihazlar ideal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi agtr -- 2 Haziran 2011; 21:06:05 >

669 Mesaj
3 Temmuz 2011; 16:24:22 

bu c8790 serisine digiturk veta d-smart kartı takılabiliyormu acaba ?

sinanozenbjk

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

2228 Mesaj
3 Temmuz 2011; 17:16:25 

evet, d-smart modül ile kullanıyorum

52 Mesaj
20 Temmuz 2011; 11:58:30 

HD uydu alıcılı LG Led TV varmı piyasada şuan?

3985 Mesaj
21 Temmuz 2011; 23:44:23 

LG 42LV375S var,kullanıyorum.

Direksiyonda eşşek varsa, kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur.

7156 Mesaj
5 Ağustos 2011; 0:49:17 

görüntü kalitesi harici uydu alıcılara göre nasıl acaba sd ve hd yayın olarak

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

3985 Mesaj
5 Ağustos 2011; 20:27:50 

dahili uydu alıcılı modellerde fazla fonksiyon yok,tek artısı dağınıklılığın,kablo karmaşasının olmaması,tek kumandanın yetmesi.Görüntü olarak uydu yayınları kanaldan kanala değişiyor,alınan sinyalin kalitesi ya da çekim tekniği etkiliyordur diye düşünüyorum,şimdiye kadar harici uydu alıcı kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum,tv'ye genel olarak alıştım ama canlı renkleri çok cırtlak ( tabiri caizse ) gösteriyor,kırmızı,sarı,pembe gibi.

Direksiyonda eşşek varsa, kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur.

117 Mesaj
16 Ağustos 2011; 2:49:38 

samsung'un hangi modellerinde var acaba?

Alışveriş Yaptıklarım: Iwan -- cepciniz83 -- E.C.K -- hammurabi_2000 -- YEY -- Kabatay -- wenigma

7156 Mesaj
16 Ağustos 2011; 4:18:38 

6200 serisi ile başlıyor 6500 - 7000 - 8000

Acı su da tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma. Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan HAL ehli olandır! (Hz.Mevlana)

8 Mesaj
17 Ağustos 2011; 6:01:15 

Samsung d6000 serilerinde dahili uydu alıcısı olduğunu biliyorum. Mutlaka başka modellerde de vardır fakat ben iki hafta önce istanbul bilişimden şu modeli aldım. http://www.istanbulbili...jlari-servis,22641.html iyi ki samsung almışım, iyi ki bu modeli almışım. Neden derseniz en çok hoşuma giden özelliklerinin başında 3b olması, pip olması, entegre wifi olması, nerdeyse oynatmadığı film müzik fotoğraf dosyası olmaması, hd uydu alıcısının dahili olması, smart tv olması ve bomba geliyor en önemlisi de web browser olmasıdır. yani bu tv neredeyse bir pc nin yaptıklarını hemen hemen yapabilmektedir. wireless ile web browser aracılığıyla bir film sitesine girdim, bir film açayım dedim. yok artık, oha demek zorunda hissettim kendimi çünkü web browser film moduna geçtiğinde mouse işareti çıktı ve imleç ile play tuşuna bastıktan bir iki saniye sonra film oynamaya başladı. sonra tam ekran yaparak oturdum netten film seyretme keyfini yaşadım. Üstelik bir saniye bile takılma olmadan izledim filmi. internet paketim 8mbps e kadar sınırsız paket. Bilgisayarım modeme kablo ile bağlı olmasına rağmen youtube videolarında yada film sitelerinde defalarca takıldığını biliyorum ama bu tv hiç kasmadan çok rahat gösterdi filmi. Çevremdeki herkese 6500 serisini tavsiye ediyorum gönül rahatlığıyla. ha birde samsung apps ile oyun veya çeşitli programları indirip kurulabilmesi için samsung 1gb dahili hafıza koymuş canavara. :) birde klavye ve mouse bağlanabildiğini söylediler taktım fakat çalıştıramadım. kablosuz klavye mouse set var a4 tech 9300. driver mı yüklemem lazım tv ye tam çözemedim maalesef. bir de ist. bil. tvleri yurtdışından getirdiği için kullanma kılavuzunda afrikanın en ücra dilleri varken maalesef türkçe yok. bende samsungun almanya sitesinden indirmeyi düşünüyorum. ha bir de tv nin radyo kanallarını yada mp3leri dinlerken ekranı kapatma modu da var. tasarruf açısından çok önemli bence.

7156 Mesaj
17 Ağustos 2011; 13:49:49 

dahili hd alıcının performansı nasıl acaba ,sd ve hd olarak biraz açarmısınız

34 Mesaj
13 Eylül 2011; 14:53:22 

hocam şu dahili uydudan bahsedermisiniz mesela ntv spora maç saatlerinde şifre giriyormu

42LW570S+WD LIVE

987 Mesaj
13 Eylül 2011; 18:13:35 

Samsung un 46" modellerinin hangilerinde dahili uydu alıcısı var acaba.

59 Mesaj
13 Eylül 2011; 21:48:34 

LG'nin LV570S modeli de var. özellik bakımından 375s'den daha fazla özelliği var. HD uydu alıcısı, kablo tv girişi mevcut fakat fiyat olarak biraz fazla. incelemeni öneririm.

EN TARO ADUN

1 Mesaj
8 Nisan 2012; 21:31:05 

Arkadaşlar
Dahili uydu alıcılı Led tv almayı düşünüyorum. Biraz araştırma yaptım fakat NTVspor TRT gibi kanallarda maç veya formula 1 vs yayınlarında izlenememe gibi sorunlar olduğu söyleniyor. Bu tarz sorunlar yaşayan var mıdır? Çok fazla bütçem yok En fazla 2000 TL verebilirim 32" yada 42" işimi görecek. Kullananlar varsa marka model tavsiyelerinizi bekliyorum.

4 Mesaj
8 Nisan 2012; 22:00:00 

Arkadaşlar l3d led tv alma aşamasındayım 15 gündür araştırıyorum bakmadığım marka kalmadı .Karar verme yerine kafam daha da karıştı tam UE-40D6500 Samsung Led Tv ye karar vermiştim onunda gözlüklerinin pilli ve rahat olmadığı söylendi lg nin gözlükleri hem basit hemde ucuz fakat aynı özellikte tv sini bulamadım bilen arkadaş varsa yardım lütfen . bir de lg nin s ile biten serilerinde uydu alıcıları var fakat tv 1080 olmasına rağmen uydu alıcı cihazı DVB-S enim bildiğim ful hd uydu alıcısı DVB-S2 şimdi bu durumda tv full hd ama uydu alıcısı hd yani 720 bu durumda görüntü yinede full hd olur mu ? bunun cevabını gerçekten merak ediyorum çünkü buradaki servisler hatta teknosada ki görevliler bile bu incelikleri bilmiyorlar ilgilenen arkadaşlarar şimdiden teşekkürler

724 Mesaj
11 Nisan 2012; 0:13:51 

vestel dahili hd uydu alıcılı smart tv kullanıyorum ki forumda da incelemem var..
kesinlikle tavsiye debilirim
artıları
1)kablo karmaşası yok
2)kablo bağlantı sorunu yok direk bağlı:)
3)dandik uydu kumadası yerine kaliteli tv kumandası kullanıyorsun
4)görüntü kalitesi gerçekten iyi hd lerde ise mükemmel sd lerde ise vestel her zman iyidir
5)kayıt özelliği ve time shidting özelliği var
6)bis key var ntv spor ve trt gibi kanllara biss girebiliyorsun
7)sadco dx var
8)görüntü ayarlarına hem uydudan hem tv den yapmıyorsun sadece tv den yapıyorsub
9)modül girişi var d-smart ve ya digitürk takabiliyorsun
10)ekran bilgi barı çoğu uydu alıcısı gibi dandik değil kaliteli bir görseli var
11)almasaydım yaklaşık 300 tl ye hd uydu alıcı alacaktım 300 tl kardayım çünkü fiyat farkıda yoktu
eksileri
1)kanal geçiş hızı normal uydu alıcıya göre yavaş ama d-smart ve digitürk kutuya göre hızlıdır
2)bozulursa servise tv de gider şeytan kulağına kurşun bir sıkıntı yaşamadım
3)timeshifting özelliği var yani yayını durdurup ileri geri yapabiliyorsun ama sistem manuel çalışıyor yani görüntüyü igeri alman için önce pause yapman lazım eski uydum ise sürekli kayıt altındaydı(bence en kötü özelliği bu)

özetle dahili uydu alıcısını ben tavsiye ediyorum hatta sana yaklaşık 1800 tl ye 42" dahili hd uydulu,kablosuz inteernet ve dlna özelliği olan internete girebilen vestel smart tv yi öneriyorum.. umarım faydalı olmuştur..

iphone5 + toshiba a320 + olympus sp610uz + vestel 42"smart tv +tivibu ev + Acer Aspire 9504....

2918 Mesaj
12 Nisan 2012; 16:32:09 

Ben de dvb-s2 (hd uydu alıcılı) televizyon araştırıyorum baya model var ama öğrenemediğim konu bu tv ler ntv spor v.s gibi biss gereken kanalları açabiliyor mu ya da hangi modeller de açar ve güncelleme konusunda sıkıntı yaşamayız?

724 Mesaj
12 Nisan 2012; 23:17:23 

quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Ben de dvb-s2 (hd uydu alıcılı) televizyon araştırıyorum baya model var ama öğrenemediğim konu bu tv ler ntv spor v.s gibi biss gereken kanalları açabiliyor mu ya da hangi modeller de açar ve güncelleme konusunda sıkıntı yaşamayız?

hocam bir önceki mesajı okusan öğrenmeye çalıştığın biss keyi açıp açmamayı öğrenirdin

iphone5 + toshiba a320 + olympus sp610uz + vestel 42"smart tv +tivibu ev + Acer Aspire 9504....

2918 Mesaj
12 Nisan 2012; 23:33:24 

quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

hocam bir önceki mesajı okusan öğrenmeye çalıştığın biss keyi açıp açmamayı öğrenirdin

Hocam okudum ama Vestel markası hariç bir marka model arıyorum

724 Mesaj
13 Nisan 2012; 0:36:15 

quote:

Orijinalden alıntı: baysafran

Hocam okudum ama Vestel markası hariç bir marka model arıyorum

tamam o zman bidaha olmasın :) ben yanlış anlamışım demekki bu tvler biss açabiliyor mu deyince daha üst mesajda açtığımı yazmıştım yalnız soruna böyle cevap bulman zor ben açıyor dedim yarın başkası benim modl açmaz der piyasada 30 tane model var sen en iyisi gözüne ksetirdiğin model üzerinden direk sor sorunu..

2918 Mesaj
13 Nisan 2012; 8:55:30 

quote:

Orijinalden alıntı: a.r 156

tamam o zman bidaha olmasın :) ben yanlış anlamışım demekki bu tvler biss açabiliyor mu deyince daha üst mesajda açtığımı yazmıştım yalnız soruna böyle cevap bulman zor ben açıyor dedim yarın başkası benim modl açmaz der piyasada 30 tane model var sen en iyisi gözüne ksetirdiğin model üzerinden direk sor sorunu..

Peki
Ben yanlış anlatmış olabilirim
Belki yanlış düşünüyorum ya da daha önce Vestel den dolayı yaşadığım sıkıntılar böyle düşünmeme sebep oldu
Aslında aradığım tam sizin bahsettiğiniz şeyler bu özelliklerde Samsung LG Philips v.s bir modeli var mı pekte olduğunu sanmıyorum aslında

724 Mesaj
13 Nisan 2012; 12:41:00 

belki lg de olabilir ama diğerlerinde pek sanmıyorum doğrusu ayrıca vestel içinde çok önyargılı olma sonuçta zamanla herşey değişiyor benim ikinci ürünüm gayet memnunum özellikle servisinden memnunum en azından karşımda diğerleri gibi kıvırmayan muhatap oluyor ama tabi dişğer markalarında ürüne göre bariz üstünlükleri varsa tabiki onlarıo seçeceksin..

9 Mesaj
16 Nisan 2012; 0:28:48 

samsungun 6500 modeli gerçekten güzel. aradığın s2 özelliği yani hd uydu alıcısıda var. webbrowser özelliği ayrı güzel. ben baya bi araştırdım 46 sını. çoğu sitede stok yok. fiyat analiz sitelerinden baktım bedavacim.com da hem ürün var(bizzat aradım), hemde uygun.

37 Mesaj
16 Nisan 2012; 14:50:31 

SONY 40HX725 aslında bu gibi elektronik cihazlara yatkınlığım var ama dahili uydu alıcısı çok kullanışlı değil. Örneğin tarama yapıldıktan sonra aynı anda bir kaç kanalı birlikte silemiyorsunuz herbir silmek istediğiniz kanal için aynı işlemi teker teker yapmak zorundasınız. Ayrıca kanalı sildikten sonra örneğin sildiğiniz kanal 10.sırada ise kanal silindikten sonra yerine SERVİS AĞI YOK diye bir ibare geçiyor ayrıca bunu altlara taşımak zorundasınız yoksa normal menüde 8-9 - 11-12 şeklinde devam ediyor buda çok can sıkcı birşey.

NOrmal uydu alıcılarında böyle bir şey yok aynı anda neredeyse istediğiniz kadar kanalı silebiliyorsunuz yer değiştirebiliyorsunuz. Bilmiyorum belki yazılım güncellemesiyle çözülebilir yalnız zaten tvnin arkasında üretim yılı olarak 01/2012 yazıyor zaten daha 4 aylık yazılım güncellemesinin olduğunu sanmıyorum olsa bile bunun halledildiğinide düşünmüyorum.

Eğer sizde benim gibi kanalların tvdeki sıralaması konusunda örneğin 2.NTV 3.TRT 8.FOX şeklinde bir sıralama takıntınız varsa ben çoook çoook kurcaladım ama yukarıda anlattığım zahmetli işlemleri yapmak zorunda kalırsınız. Daha denemedim korkudan aman sıralamalar değişir diye hele bir de tekrar kanal araması yapmak isterseniz sıralama bozulursa vay halinize diyorum başkada birşey demiyorum.

Açıkçası bunu sonye hiç mi hiç yakıştıramadım. Böyle dandik bir uydu alıcısı ayarlama metodunu hiç görmemiştim en kötü uydu alıcılarında bile.

Benim şimdiye kadar gördüğüm en kötü kusuru bu. Onun dışında görüntü kalitesi ve ses konusunda bir problem yaşayacağınızı hiç düşünmüyorum..

Edit: Bu hx725 ve üzeri modellerde galiba dahili uydu alıcısı var. HX720 nx720'de yok.

Daha önce benim yaşadığım bu problemi hiçbir forumda hiçbir arkadaş söylememişti. Acaba üst modellerde örneğin hx820 ve üzerinde böyle bir sorunmu yok bilmiyorum.

Valla böyle olursa dahili uyduyu anladığım kadarıyla borçlarım bittikten sonra kullanmıcam harici bir uydu alıcısı alacam gibi çünkü kanalları ayarlamak gerçekten çook çoook can sıkıcı...Resmen sinir küpüüüü oldum yani...

54 Mesaj
14 Haziran 2012; 17:20:31 

Bende aynı şekilde dahili uydu alıcılı tv almayı düşünüyorum.
Philips 46'' Full Hd Led Smart Televizyon 46PFL5007K
http://www.hepsiburada....5007k&categoryId=163192
nasıl sizce.

http://www.oyuncubey.com/

875 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:02:44 

quote:

Orijinalden alıntı: taniker

nasıl sizce.

fiyat iyiymiş

1 Mesaj
15 Haziran 2012; 12:49:42 

quote:

Orijinalden alıntı: taniker

nasıl sizce.

ben cok arastirdim. bugun bu tv yi aliyorum. hem fiyati hem ozellikleri harika.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
15 Eylül 2012; 19:32:42 

http://ebeyazcom.blogsp...du-alcl-ve-entegre.html
Liste olarak yardımcı olabilir burası

5 Mesaj
3 Aralık 2012; 16:13:22 

Arkadaşlart merhaba
Ben LGLM611s aldım satın aldım teknik servis bugun kurdu.Teknik servisin söyledigine göre bu uydu alıcısına giren kablo akım koruyuculu olması gerekiyormuş yoksa akımı kaldıramayıp TV yi bile yakabilirmiş.Siz nasıl kablo kullanıyorsunuz?

226 Mesaj
26 Temmuz 2013; 13:13:28 

arkadaşlar bu ürünü pc monitörü olarak kullanabilir miyiz? Performansı oyunlarda nasıl olur?

Vestel 24PF5030 24" UsbMovie (HD Uydu Alıcılı) FULL HD LED TV ( Askı Aparatı Hediyeli ) 60 GÜN D-Smart HEDİYELİ = 580tl

http://www.hepsiburada....0%26categoryid%3d163192

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi o_delibas -- 26 Temmuz 2013; 13:14:08 >

338 Mesaj
1 Ağustos 2013; 7:07:32 

quote:

Orijinalden alıntı: o_delibas

arkadaşlar bu ürünü pc monitörü olarak kullanabilir miyiz? Performansı oyunlarda nasıl olur?

Vestel 24PF5030 24" UsbMovie (HD Uydu Alıcılı) FULL HD LED TV ( Askı Aparatı Hediyeli ) 60 GÜN D-Smart HEDİYELİ = 580tl

http://www.hepsiburada....0%26categoryid%3d163192

ben bugün sipariş vericem,izlenimlerimi aktarırım.
vestel-beko-arçelik markalarını hiç sevmem.almam,evime sokmam fakat 22"-24" dvb-s'li başka marka seçeneği olmadığı için mecbur alıyorum.

226 Mesaj
1 Ağustos 2013; 23:40:29 

quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

ben bugün sipariş vericem,izlenimlerimi aktarırım.
vestel-beko-arçelik markalarını hiç sevmem.almam,evime sokmam fakat 22"-24" dvb-s'li başka marka seçeneği olmadığı için mecbur alıyorum.

Beklemedeyim gerçekten merak ediyorum. ekran çözünürlüğü iyi geldi bana. Şimdiden hayırlı olsun kardeş ;)

338 Mesaj
2 Ağustos 2013; 7:36:28 

quote:

Orijinalden alıntı: o_delibas

Beklemedeyim gerçekten merak ediyorum. ekran çözünürlüğü iyi geldi bana. Şimdiden hayırlı olsun kardeş ;)

bugün elime ulaşır kargo iğşallah.valla marka vestel olunca çok bir beklenti içinde değilim açıkcası ama dediğim gibi entegre uydu alıcılı istediğim için başka seçenek yoktu.
pc monitörü olarak tabiki kullanabilirsin.hdmı ve dvı girişi var.oyunlarda performans olarak sorarsan; vestelin sitesinde ve kullanma kılavuzunda gecikme değerleri,panel bilgileri ve görüntü işleme işlemcisi hakkında bir bilgi bulamadım.haliyle kendim test etmeden birşey diyemem ama kötü bir paneli olduğunuda tahmin etmiyorum açıkcası.

338 Mesaj
3 Ağustos 2013; 7:03:32 

ewet tv geldi.hdmı ve vga girişi var tv'de.vga'dan bağlarsan görüntü iyi olmaz,bu yüzden hdmı girişten pc'ye bağlayabilirsin.ekran kartında hdmı çıkışı olmasada bir dönüştürücüyle dvı-hdmı bağlantı yaparsın.
ben hdmı dan bağladım pc'ye.şimdi öncelikle şunu belirteyim;ben pc'de LG marka IPS panelli 22" monitör kullanıyorum.haliyle monitörüm çok iyi.bu monitöre göre kıyaslama yaparsak yanlış olur çünkü
hiçbir tv-lcd bu mönitör kadar performans vermez.izlenimlerim doğrultusunda pc kullanımında bir sıkıntı yok.görüntü kalitesi iyi,bir kaç oyun denedim,biraz ghosting (hızlı sahnelerde bulurlaşma) var.ama
tv-lcd için kabul edilebilir düzeyde.yani pc monitörü olarak kullanıcaksan ne çok iyi,ne çok kötü,orta diyebiliriz.
tv yayınları-uydu kısmına gelirsek;görüntü kalitesi iyi.led bir tv olduğunu düşünürsek contrast'ı renk derinliği felan başarılı.uydu kanal geçiş hızı iyi.menüleri felan orta.yanlız dikkatimi çeken bir iki kusuru oldu
1:) usb'den filim oynatırken altyazı gömülü olan filimlerde altyazıyı oynatmıyor.illaki dosya içinde altyazı harici olucak.
2:) usb hdd takılı iken menülerde arka arkaya işlem yaparsan 1-2 saniyelik takılma-gecikme oluyor.

çok fazla inceleyemedim,dün yoğundum biraz.dahada iyi bir izlenim istersen pazartesi daha net bilgiler verebilirim.

bu arada unutmadan,içinden çıkan hediye d-smart zarfından şifre çıkmadı hepsiburadaya durumu bildirdim ama geri dönüş yapmadılar.beklemedeyim.

27 Mesaj
22 Eylül 2013; 1:18:09 

quote:

ewet tv geldi.hdmı ve vga girişi var tv'de.vga'dan bağlarsan görüntü iyi olmaz,bu yüzden hdmı girişten pc'ye bağlayabilirsin.ekran kartında hdmı çıkışı olmasada bir dönüştürücüyle dvı-hdmı bağlantı yaparsın.
ben hdmı dan bağladım pc'ye.şimdi öncelikle şunu belirteyim;ben pc'de LG marka IPS panelli 22" monitör kullanıyorum.haliyle monitörüm çok iyi.bu monitöre göre kıyaslama yaparsak yanlış olur çünkü
hiçbir tv-lcd bu mönitör kadar performans vermez.izlenimlerim doğrultusunda pc kullanımında bir sıkıntı yok.görüntü kalitesi iyi,bir kaç oyun denedim,biraz ghosting (hızlı sahnelerde bulurlaşma) var.ama
tv-lcd için kabul edilebilir düzeyde.yani pc monitörü olarak kullanıcaksan ne çok iyi,ne çok kötü,orta diyebiliriz.
tv yayınları-uydu kısmına gelirsek;görüntü kalitesi iyi.led bir tv olduğunu düşünürsek contrast'ı renk derinliği felan başarılı.uydu kanal geçiş hızı iyi.menüleri felan orta.yanlız dikkatimi çeken bir iki kusuru oldu
1:) usb'den filim oynatırken altyazı gömülü olan filimlerde altyazıyı oynatmıyor.illaki dosya içinde altyazı harici olucak.
2:) usb hdd takılı iken menülerde arka arkaya işlem yaparsan 1-2 saniyelik takılma-gecikme oluyor.

çok fazla inceleyemedim,dün yoğundum biraz.dahada iyi bir izlenim istersen pazartesi daha net bilgiler verebilirim.

bu arada unutmadan,içinden çıkan hediye d-smart zarfından şifre çıkmadı hepsiburadaya durumu bildirdim ama geri dönüş yapmadılar.beklemedeyim.

Derinliği ne kadar acaba?

1243 Mesaj
22 Eylül 2013; 19:37:52 

quote:

VESTEL 24PF5030 TV yi satın aldınız ve kullanıyorsunuz ,size sormak istediğim bu modelin panel tipi ips mi tn mi bilginiz varmı acaba ? Yada görüş açısına bağlı olarak değişiklik olup olmadığını söylemenizde yeter ,durum TN panellerdeki gibimi?

Pm den sormuştum buradanda sorayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azmo -- 22 Eylül 2013; 19:38:10 >

338 Mesaj
22 Eylül 2013; 22:09:29 

quote:

Orijinalden alıntı: azmo

VESTEL 24PF5030 TV yi satın aldınız ve kullanıyorsunuz ,size sormak istediğim bu modelin panel tipi ips mi tn mi bilginiz varmı acaba ? Yada görüş açısına bağlı olarak değişiklik olup olmadığını söylemenizde yeter ,durum TN panellerdeki gibimi?

Pm den sormuştum buradanda sorayım

yok canım Vestel ve ıps daha o kadar gelişmedi Vestel.
şaka bir yanada ıps panel olma olasılığı çok çok düşük çünkü görüntü kalitesine,renk canlılığına,izleme açısı'na göre değerlendirirsek kesinlikle tn panel.ama şunuda diyebilirimki eski tn paneller gibi değil,yani birazdaha gelişmiş bir tn panel gibi geldi bana.

en kesin bilgi tabiki genede vestelden alınır ama onlara sorarsan "tabiki ıps panel,hatta bizimki ıps plus" derler

338 Mesaj
22 Eylül 2013; 22:11:01 

quote:

Orijinalden alıntı: çitak

Derinliği ne kadar acaba?

ince.samsung paneller gibi.

529 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
RealRihanna
6 Kasım 2013; 22:00:35 

Samsung 46F6270 HD UYDU ALICILI MI ACABA BİLEN VARMI ?

Iphone 6 Plus Silver 64 GB
Ipad Retina White 16 GB

3398 Mesaj
7 Kasım 2013; 4:42:42 

Bu mesajda bahsedilenler: AsitsizKola

lex est quod facimus

Sony Xperia SP

51 Mesaj
3 Temmuz 2014; 2:00:37 

arkadaşlar 106 ekran arçelik kendinden receiverli televizyonum var. tv özellikleri bana yetiyor ama kanal geçişleri çok yavaş. aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar var mı. uyuz ediyor beni geçişler. hızlandırma şansımız yok mu acaba

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Televizyonlar » Dahili uydu alıcılı LED TV tavsiyeleri..
Sayfa: [1]