Şimdi Ara

NASIL DAHA HIZLI YÜZÜLÜR?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
16.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kafan suyun içinde 2 kol 1 nefes yap, 4 kol 1 nefes yaparsan akciğerlerin daha çabuk yorulur hızın azalır bu yüzden düzenli olarak 2 kol 1 nefes yap şampiyonaları izle hep böyle yapar yüzücüler.
  • Daha hızlı yüzmek için püf noktaları nelerdir? Nelere dikkat etmeliyim.Bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar yardım ederse sevinirim
    (not:SERBEST STİL İÇİN)

• Kafan dışarda olmasın 4 kulaçta bir nefes al.Assında yüzme yarışlarını izle ordan kaparsın.
  • kafan suyun içinde 3 kol 1 nefes yaparak tekniği kavra. arada 5 kol bir nefes de olabilir. nefes alırken ayakları bırakma.
    yarışırken tabiki 7-10 kol bir nefes yapacaksın
  • gözler tam havuzun dibine mi baksın yoksa baş hafif kalkık mı olsun??
  • paletle
  • mesajım bulunsun.
  • yüzmede yaptığınız en büyük yanlışı düzeltmeniz dahi yeterli olur.buda vücudunuzu suya paralel tutmadan yüzüyor olmanız
  • Güzel bı şort giy. Piyasadaki quiksilver-billabonglarin imam şortu olmayanları var onlardan al. Bende var diz kapağinin cok az üstünde boyu ince de bisey quiksilver yuzerken gercekten farkediyodu
  • Kafan dışarda veya öne doğru bakmasın, daima aşağı doğru yere baksın.
    Yüzme kursunda öğretilen ideal 3 kulaçta bir kafanı nefes alacak kadar dışarı çıkar ve sok.
    Kollarını suya sokarken dirseğini kırabildiğin kadar kır ve elini açarak son gücünle suyu çek.
    Bundan sonrası yüzme kursuna giderek olur.
  • Kafan suyun içinde karşıya baksın kollarını sudan çıkarırken hafif kır ama sura dümdüz sok ve bacagıma kadar suyu çek unutma bacagına kadar suyu çekmezsen kollarınla hızlı yüzemezsin.
  • kollar normal stil kulaç atsın bacaklar

kurba stili
  • alnınla saçlarının birleştiği yer suyun yüzeyinde olsun yani saçların havayla alnın suyla temas edicek
  • denicem bunları
  • hım
  • Stil felan bilemem fakat , 2-3 hafta sürekli yüzünce uçuş moduna geçiyorum
  • En önemlisi ayaklarınla kendini itmendir.
    Ben hep ordan kazanırım.Ayaklarımı sürekli ve seri çırparım etkisi çok fazla .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.