Şimdi Ara

Okul puanımı nasıl öğrenebilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
46.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ham puanın üstüne eklenecek puanı soruyorum(okul puanı oluyor galiba).Nerden bakıyoruz?

DİPLOMA NOTU/PUANI:075,48
    ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANI:276,318
    AOBP-SAY:386,490

yazıyor.

• AOBPX0,15=eklenen puan

386,490X0,15 yaklaşık olarak 58 puana denk geliyor
  • peki bu 58 puan nasıldır.Geçen seneki 80 lik sistemde kaç puana denk geliyor?
  • Ben mezunum peki benim öğrenebileceğim bi yer var mı ? Benim zamanımda 80 üzerinden okul puanı veriliyordu yani öğrenebileceğim resmi bir yer var mı acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArkandayIM

Ben mezunum peki benim öğrenebileceğim bi yer var mı ? Benim zamanımda 80 üzerinden okul puanı veriliyordu yani öğrenebileceğim resmi bir yer var mı acaba

bu sene ygs-lys girdiyseniz lys sonuçları bölümünde üsten ikinci tabloda bu bilgi mevcuttur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ermanerdogan

quote:

Ben mezunum peki benim öğrenebileceğim bi yer var mı ? Benim zamanımda 80 üzerinden okul puanı veriliyordu yani öğrenebileceğim resmi bir yer var mı acaba

bu sene ygs-lys girdiyseniz lys sonuçları bölümünde üsten ikinci tabloda bu bilgi mevcuttur.

Maalesef girmedim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ermanerdogan

quote:

Maalesef girmedim.

seneye gireceksin galiba.o zaman şuanda öğrenmen imkansız.bildiğime göre hangi lisede okuyorsan o lisenin bir önceki öss başarısı genel liseler arasındaki başarısı ve senin okul içindeki başarın önemli. şimdi senn ortalaman mesela 12.sınıf sonunda 70 olacak ama iyi bir anadolu lisesindesin sana gelen puan mesela 65 , aynı sene mezun olan senle birisi ortalaması 78 ama lisesi düz veya daha farklı o nun alacağı puan senin alacağın puandan düşük olabilir.en önemli etken okul içi; 150 kişi varsa 12'lerde senin o kişiler arasında kaçıncı olduğunda önemli...anca tahminen kendi durumun ve okulun durumunu göze alırsan 3 eksik fazla bulabilirsin.o da kesin olmamakla beraber.

• hem geçen sene hem bu sene giren arkadaşlar okul puanınızı yazarsanız eski sisteme göre yeni puanları karşılaştırabilirz.
    Bu arada 58 puan eskinin 70 puanı civarında eder mi?
  • hayır 62 puan falan ediyor
  • bu sene ki puan 58, eskiye gore 69 puan yapiyor.
  • 76,6 diploma notuyla 61.7 puan eklemişti bana bu yıl.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozi01ozi01

bu sene ki puan 58, eskiye gore 69 puan yapiyor.

duymak istediğim buydu sağ ol.
    @se[R]pentine
    abi bunalıma soktun beni.sen başka mesaj atma konuya.
  • oran orantı denen şeyden haberiniz yok galiba

75 puanda 58 ise

80 puanda 62 dir.

69 bulanın alnından öpmek istiyorum nasıl bulduysa bana da anlatsın
  • Mesela okulda ortalamam 75. (4 senenin ortalaması )

Okul puanı kaç gelir? Okulum 5 sene önce falan anadolu lisesi olmuş çok iyi bi lise değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-815DA1408 -- 21 Ağustos 2010; 18:35:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burock3699

Mesela okulda ortalamam 75. (4 senenin ortalaması )

Okul puanı kaç gelir? Okulum 5 sene önce falan anadolu lisesi olmuş çok iyi bi lise değil.

okul başarısına göre değişir ama 60 puan falan gelir tahmini olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sound of Freedom

quote:

Orijinalden alıntı: burock3699

Mesela okulda ortalamam 75. (4 senenin ortalaması )

okul başarısına göre değişir ama 60 puan falan gelir tahmini olarak.

65 gelir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: se[R]pentine

oran orantı denen şeyden haberiniz yok galiba

75 puanda 58 ise

80 puanda 62 dir.

direkt orantı kurularak yapılamaz ki sonuçta puan aralığı da değişti.eskiden 55-80 di şimdi 15-75 oldu.Bir de okul puanının etkisi %21 den %13 e filan düştü diyorlardı.bi sürü ayrıntısı var orantıyla yapılamaz bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: se[R]pentine

oran orantı denen şeyden haberiniz yok galiba

75 puanda 58 ise

80 puanda 62 dir.

bişey bilmiyosan konuşmucaksın arkadaşım

Bana burda matematigi anlatmaya kalkma sana burda kitabını yazarım bu 1
    2. oran orantı diye bişey söz konusu deil eskiden 40-80 arasıydı şimdi 15-75 arası yani puan aralıgı arttı, eger birazcıkta olsa matematigin varsa anlarsın.
    eger puan aralıgı artmasaydı yani 35-75 arası puan olsaydı senin dedgin olacaktı, bu yüzden basit oran orantı diye bişe söz konusu deil.
    Nasıl yaptıgımı da söyleyeyim, yeni AOBP puanını eski AOBP puanına dönüştürdüm, bunu nasıl yaptıysan dersen basit oran orantı deil bunu da bil, sonra eski AOBP puanını 0.8 ile çarptım.

Umarım anlamışsındır,anlamadıysan bana matematigi öğretmeye kalkma

• quote:

size birşey soracağım rica etsem msn adresimi ekler misiniz umutali07@hotmail.com
  • siz çatlak mısınız arkadaşım

size sistemi şöyle anlatayım Önceden AOBP 100 üzerindendi. Ve bu da 0.8 ile çarpılınca en yüksek puan 80 oluyordu.

şimdi ise AOBP 500 üzerinden oluyo. Yani 100 ün 5 katı öyle değil mi? şöyle yapalım 500 lük sistemdeki AOBP yi 5 e bölüp 100 lük sistemde bulalım. adamın AOBPsi 386. 5 e bölünce 77,2 oluyo 100 üzerinden

77,2 yi 0.8 ile çarpın bakayım kaç buluyorsunuz.

hala 69-70 de ısrar ediyorsanız Allah size akıl fikir versin kendinize kurduğunuz hayal dünyasında yaşayıp avutun kendinizi.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.