Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
679.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Psikotrex

Yatay geçiş için ne zaman başvuracağız arkadaşlar ? Üniversiteleremi başvuracağız yoksa ÖSYM ye mi ?

Üniversiteler yaz'ın kendi sitelerinde yayınlıyorlar kaç kişi ve hangi koşullar altında olduğunu benim bildiğim.
    tarihleriyle fln.
  • ege üniversitesi mütercim tercümanlık için başvuracam kontenjan hakkında yada taban ortalama hakkında bilgisi olan var mı ?
  • arkadaşlar ben mersin tıpta 1. sınıf öğrencisiyim ortalamam finallere bağlı olarak 83-85 arası geliyor ege üniversitesine yada osman gazi üniversitesine geçme şansım nedir
  • arkadaşlar yurtdışındaki yok tarafından tanınmış bi universitede psikoloji okuyorum.bu bolumden yataygeçiş alan universiteler hangileridir bileniniz varmı ??
  • Arkadaşlar Hazırlık okuduğum ve başarıyla geçtiğimi belirten ayrı bir sayfa mı olamsı gerekiyor, yoksa

Aldığım transkriptte yazmasıda işimi görür mü.

Çünkü okuldan aldığım transkriptte;

Disiplin cezası almamıştır
    Hazırlık yılı:..... Başarı puanı:......

şeklinde yazıyor bu bilgiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FJKL

Arkadaşlar Hazırlık okuduğum ve başarıyla geçtiğimi belirten ayrı bir sayfa mı olamsı gerekiyor, yoksa

Daha sınavlar okunmadı nasıl aldın yaw ? Birde sınavlar açıklanır açıklanmaz alabilirmiyiz transkripti ? Birde kendimiz almak için üniversiteye kadar gidecekmiyiz ? Ben memleketime döndüm 2 hafta önce hala sınavlar okunmadı...
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Hazırlık okuduğum ve başarıyla geçtiğimi belirten ayrı bir sayfa mı olamsı gerekiyor, yoksa

Daha sınavlar okunmadı nasıl aldın yaw ? Birde sınavlar açıklanır açıklanmaz alabilirmiyiz transkripti ? Birde kendimiz almak için üniversiteye kadar gidecekmiyiz ? Ben memleketime döndüm 2 hafta önce hala sınavlar okunmadı...

ohoo bizim okul 14 mayısta bitti
    25indede finaller bitti
    30undada finallerin hepsi açıklandı, (çukurova üniv.)

evet transkirip almak için tüm sınavların açıklanması yeter ben 5 tane aldım, bi tanesini çerçevelettirecem

ama transkiripi şahsen alma zorunluluğu olduğunu sanmıyorum, yinede ara bir sor fakültenin öğrenci işlerine
    oradan arkadaşına aldırtabilirsin

sonuçta sadece öğrenci numaran gerekiyor.

• quote:

quote:

quote:

ohoo bizim okul 14 mayısta bitti
    25indede finaller bitti
    30undada finallerin hepsi açıklandı, (çukurova üniv.)

evet transkirip almak için tüm sınavların açıklanması yeter ben 5 tane aldım, bi tanesini çerçevelettirecem

ama transkiripi şahsen alma zorunluluğu olduğunu sanmıyorum, yinede ara bir sor fakültenin öğrenci işlerine
    oradan arkadaşına aldırtabilirsin

sonuçta sadece öğrenci numaran gerekiyor.

hiç arkadaş kaldığını sanmıyorum orada

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• beyler hala üniversitelerin sitelerinde 2012-2013 yatay geçiş hakkında bi haber yok
  • Arkadaşlar bugün son sınavlarda açıklandı. Süpriz oldu iki dersde AA geldi. Böylece ikinci dönem ortalamam 3.82 oldu. Genel ortalamamda 3.71. Şimdi 2. ortalamayamı bakılacak yoksa genel ortalamaya mı ?
  • quote:

Arkadaşlar bugün son sınavlarda açıklandı. Süpriz oldu iki dersde AA geldi. Böylece ikinci dönem ortalamam 3.82 oldu. Genel ortalamamda 3.71. Şimdi 2. ortalamayamı bakılacak yoksa genel ortalamaya mı ?

Bölüm ne ? GNO 3.71 çok iyi. GNO'ya bakılıyor tabiki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BraveHeart

quote:

Arkadaşlar bugün son sınavlarda açıklandı. Süpriz oldu iki dersde AA geldi. Böylece ikinci dönem ortalamam 3.82 oldu. Genel ortalamamda 3.71. Şimdi 2. ortalamayamı bakılacak yoksa genel ortalamaya mı ?

Bölüm ne ? GNO 3.71 çok iyi. GNO'ya bakılıyor tabiki.

Arkeoloji, Bölüm 1. yim sanırım. İlk dönemde birinci olmuştum, az harç parası ödemiştim
  • bizim sınavlar daha yeni bitti açıklanmalarını bekliyorum açıklandıktan sonra transkrip alıcam, başvuruda başka neler gerekiyor birde istediğimiz okula gidip mi başvuru yapıyoruz yoksa internetten mi başvuru yapıyoruz?
    bu istenen belgeler geçiş kabul edildikten sonra mı isteniyor? yoksa başvuru sırasında mı?
  • arkadaşlar size bir sorum olacak
    ben şimdi önlisans programında bilgisayar prog. lığı okuyorum GNO=3,79
    istanbul üniv. geçiş yapmak istiyorum
    şöyle bişey duydum doğru mu geçiş yaptığın taktirde önceki üni.den aldığın transkript notun sıfırlanıp o üni.den alttan aldığın derslerin sınav sonuçlarına göre ilk senenin transkript notu sayılacak
    birde bu alttan verecek dersleri okuduğun üni.nin uyuşmayan derslerine göre mi verecekler eğer böyle olursa 9 tane alttan dersim olacak sizce ne yapmalıyım
    gerçekten de böyle bir şey var mı bilgisi olan lütfen cevap versin teşekkürler
  • Arkadaşlar ortalamam 2.95 geldi. 1. Sınıf bitti, kütahya'da bilgisayar mühendisliği okuyorum. Kocaeli veya sakarya'ya geçme şansım var mıdır ? Yorumlarınızı bekliyorum.
  • İTÜ yatay geçiş için ingilizce muafiyet sınav tarihi açıklandı mı arkadaşlar sitede baktım ama bulamadım...
  • Kurum içi yatay geçişler ne zaman oluyor genelde üniversitelerde bilgisi olan var mı?
  • Arkadaşlar önemli bir şey soracağım.

Ben yatay geçiş yaptım ve yatay geçişle geldiğim yerde ortalamamı yüksek tuttum sınıfta en yüksek ortalaması olan kişi benim ancak yatay geçişle geldiğim için benim bölüm 1.si olamayacağımı söylediler ve ortalaması benden çok daha düşük birini bölüm 1.si olacak seçecekler. Bu konuda bilgisi olan var mı, bölüm 1.si seçilemiyor muyuz ortalamamız yüksek olsa bile?
  • Arkadaşlar ben niğde üniversitesinde elektrik - elektronik müh. (%30 ingilizce) 1.sınıf okuyorum. Genel ortalamam 3.93. YTÜ yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ama ingilizcem iyi değil. Bir sene daha hazırlık okumayamam. YTÜ hazırlık muafiyet sınavı nasıldır. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.
  • arkadaşlar kıbrısta okuyorum trye geçiş yapmak istiyorum hangi okullar kabul ediyor bilmiyorum ayrıca transkripti bizzat gidip mi alıyorum bu kafama takılan en büyük sorun lütfen gilgilendirir misiniz??? :(
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.