Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.849
Cevap
147
Favori
679.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kocaeli üniversitesi Gazetecilik 1.sınıf (İÖ) den Ege Üniversitesi gazetecilik (İÖ) e 2.75 gibi bi ortalama ile geçme şansı nedir.? şimdiden teşekkür ederim
  • merhaba ben dokuz eylül üniversitesinde ing öğr deym marmaraya gecıs yapmak istiyorum ama ortalmam cok yuksek degıl sızce 3.00 ıle gecme sansım nedir? tesekkur ederim..
  • Anadolu üniversitesi gazetecilik bölümünden Anadolu üniversitesi sanat tarihi bölümüne geçebilir miyim? Derslerin neredeyse tamamı farklı; eğer geçersem -ben şu an 3.dönemi okuyorum- sanat tarihi bölümüne 1. dönemden mi başlamam gerekir 4'ten mi devam ederim?
  • @mrakgun, @pureneshee tamamen arz talep meselesi ve bölümün zorluğuna bağlı. not ort. ne kadar yüksek olursa şansınızda o kadar yüksek olur. 3 ve üzeri idaeldir.

@kacarfaruk derslerin yüzde 80'i aynı olmadığı sürece geçiş yapamazsın. ancak öss ile tekrar kazanıp yök derslerini saydırabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alessio Nikky

quote:

Orijinalden alıntı: mthnn

Geçen senelerde Ege üniversitesi işletme ikinci öğretimin kaç civarı ortalamayla aldığını bilen var mı? Muafiyet sınavı yapan bir üniversite yatay geçişlerde..

valla işletmeyi bilmem ama iktisat 2. sınıfa yatay geçiş yaptım ben bu sene. ortalama 2.80. 1. asil olarak girdim. tabi bunda yeterlikten kalanların payı büyük

ege üniversitesine geçmek istiyorum ama bizim üniversitenin hazırlığı yok bildiğim kadarıyla muafiyet sınavını geçmen gerekiyormuş eğer muafiyet sınavını geçersem 2 sınıfdan mı devam ediyorum şöyle bi söylenti var orda dersler ingilizce anlatılıyormuş bizim ünv ise türkçe geçişde buna bakarlar mı şimdiden tşkler geçiş yapan arkadaşım bende iktisat okuyorum yardımcı olursan sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: kokliyet

quote:

Orijinalden alıntı: Alessio Nikky

quote:

Orijinalden alıntı: mthnn

Geçen senelerde Ege üniversitesi işletme ikinci öğretimin kaç civarı ortalamayla aldığını bilen var mı? Muafiyet sınavı yapan bir üniversite yatay geçişlerde..

valla işletmeyi bilmem ama iktisat 2. sınıfa yatay geçiş yaptım ben bu sene. ortalama 2.80. 1. asil olarak girdim. tabi bunda yeterlikten kalanların payı büyük

ege üniversitesine geçmek istiyorum ama bizim üniversitenin hazırlığı yok bildiğim kadarıyla muafiyet sınavını geçmen gerekiyormuş eğer muafiyet sınavını geçersem 2 sınıfdan mı devam ediyorum şöyle bi söylenti var orda dersler ingilizce anlatılıyormuş bizim ünv ise türkçe geçişde buna bakarlar mı şimdiden tşkler geçiş yapan arkadaşım bende iktisat okuyorum yardımcı olursan sevinirim

Eğer senin okulun Türkçe ise burada muafiyet sınavını vermen gerekir. Derslerine de bakarlar. Büyük ihtimal 1. sınıftaki mikroya giriş, işletmeye giriş gibi dersleri tekrar verirler ingilizce olduğu için.

• slm arkadaşlar ben anadolu üniversitesine yatay geçiş yapmak istiyorum ama bu dönemde anadolu ünv 2 farklı ders var biz işlemiyoruz %80 aynı olacak diyorlar sıkıntı yaratır mı, birde anadolu ünv iktisat bölümüne kaç ortalamayla geçerim geçiş yapmış ve bilgi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler
  • ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kokliyet -- 23 Mart 2012; 0:19:40 >
  • quote:

slm arkadaşlar ben anadolu üniversitesine yatay geçiş yapmak istiyorum ama bu dönemde anadolu ünv 2 farklı ders var biz işlemiyoruz %80 aynı olacak diyorlar sıkıntı yaratır mı, birde anadolu ünv iktisat bölümüne kaç ortalamayla geçerim geçiş yapmış ve bilgi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler

2 dersi alttan alırsın. 3 ve üzeri ortalamada şansın artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galois_

quote:

Orijinalden alıntı:

slm arkadaşlar ben anadolu üniversitesine yatay geçiş yapmak istiyorum ama bu dönemde anadolu ünv 2 farklı ders var biz işlemiyoruz %80 aynı olacak diyorlar sıkıntı yaratır mı, birde anadolu ünv iktisat bölümüne kaç ortalamayla geçerim geçiş yapmış ve bilgi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşkler

eşdeğer diploma programları :İsimleri aynı olan veya ilgili yönetim kurulları tarafından içeriklerinin en az %80’i aynı olduğu tespit edilen diploma programları. Burda anlatılmak istenen ders sayılarının %80 mi yoksa ders içeriklerin mi sitede böyle bir madde var.Ortalamam 3,23 geçiş şansım yüksek midir ??

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı:

eşdeğer diploma programları :İsimleri aynı olan veya ilgili yönetim kurulları tarafından içeriklerinin en az %80’i aynı olduğu tespit edilen diploma programları. Burda anlatılmak istenen ders sayılarının %80 mi yoksa ders içeriklerin mi sitede böyle bir madde var.Ortalamam 3,23 geçiş şansım yüksek midir ??

iktisattan iktisada geçeceksen eğer ders içeriklerine bakmana gerek yok. ayrıca fakülte isimleri de aynıysa yine derslere bakmana gerek yok. örnek vermek gerekirse çukurova iibf işletme bölümünden anadolu iibf çeko bölümüne geçmek gibi.

%80'den kasıt ders içerikleridir. ders sayıları önemli değil.

yatay geçiş tamamen arz talep meselesidir. başvuranların not ortalamaları yüksekse eğer 3.50 ortalama yapsan bile geçemeyebilirsin. tersine başvuranların not ortalamaları düşükse eğer 3.05 ort. ile de geçebilirsin. ancak 3 ve üzeri ortalamayla her zaman şansın olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oki91 -- 23 Mart 2012; 2:22:06 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı:

iktisattan iktisada geçeceksen eğer ders içeriklerine bakmana gerek yok. ayrıca fakülte isimleri de aynıysa yine derslere bakmana gerek yok. örnek vermek gerekirse çukurova iibf işletme bölümünden anadolu iibf çeko bölümüne geçmek gibi.

%80'den kasıt ders içerikleridir. ders sayıları önemli değil.

yatay geçiş tamamen arz talep meselesidir. başvuranların not ortalamaları yüksekse eğer 3.50 ortalama yapsan bile geçemeyebilirsin. tersine başvuranların not ortalamaları düşükse eğer 3.05 ort. ile de geçebilirsin. ancak 3 ve üzeri ortalamayla her zaman şansın olur.

çok tşk ederim

• Arkadaşlar, İngilizce eğitim veren bir üniversitenin; bugüne kadar Türkçe olarak aldığım dersleri saymama gibi bir durumu yok, değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vipmail123

Arkadaşlar, İngilizce eğitim veren bir üniversitenin; bugüne kadar Türkçe olarak aldığım dersleri saymama gibi bir durumu yok, değil mi?

dersleri saydirabilmek icin iceriklerinin ayni olmasi gerekir.

@Kokliyet rica ederim.
  • Arkadaşlar ilginize ve bilginize ihtiyacım var. Bu sene Gazi Üni İnşaat Müh giriş yaptım YTÜ İnşaat 2.öğr 5-6 puan ile kaçırdım zaten işi özü Gazi Ytü'den daha kaliteli inşaat için konuşuyorum. Neyse konu bu değil evim İst'de ve Ankaraya alışamadım bir an önce eve dönmek istiyorum.İlk dönem ortalamam 3.2 bu dönem de bir nebze artırmayi düşünüyorum. YTÜ İnşaat Müh. yatay geçiş yapmak istiyorum sizce şansım nedir ve neler gerekli lütfen yardımınıza ihtiyacım var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackhawkmilan31

Arkadaşlar ilginize ve bilginize ihtiyacım var. Bu sene Gazi Üni İnşaat Müh giriş yaptım YTÜ İnşaat 2.öğr 5-6 puan ile kaçırdım zaten işi özü Gazi Ytü'den daha kaliteli inşaat için konuşuyorum. Neyse konu bu değil evim İst'de ve Ankaraya alışamadım bir an önce eve dönmek istiyorum.İlk dönem ortalamam 3.2 bu dönem de bir nebze artırmayi düşünüyorum. YTÜ İnşaat Müh. yatay geçiş yapmak istiyorum sizce şansım nedir ve neler gerekli lütfen yardımınıza ihtiyacım var..

Hocam oncelikle bu sene ytu nun insaata alacagi ogrencilerden taban puanla gireninkine bakacaksin ve de senin aldigin puanla ayni veya puanin yuksekse muracaat edebilirsin.Ancak ondan sonra not ortalamana kredine vs. Bakilir.Yani oncelik lys sonuclarinii bekle...:)

• selam ben ingilizce eğitim veren bir okulda halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyorum. Ege üniversitesi halkla ilişkiler ve tanıtım (iö)ye geçmek istiyorum ancak akademik ingilizce adında bir dersimiz var bu ders ilk dönem f geldi. ikinci dönem tekrar alıyorum ancak bu ingilizce dersi iki aşamalı olduğundan bir sıkıntı yaratır mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemirGZ

selam ben ingilizce eğitim veren bir okulda halkla ilişkiler ve reklamcılık okuyorum. Ege üniversitesi halkla ilişkiler ve tanıtım (iö)ye geçmek istiyorum ancak akademik ingilizce adında bir dersimiz var bu ders ilk dönem f geldi. ikinci dönem tekrar alıyorum ancak bu ingilizce dersi iki aşamalı olduğundan bir sıkıntı yaratır mı?

yatay geçiş yapmak için tüm derslerden başarılı olma şartı aranır. ilk dönem kaldığın dersi varsa yaz okulunda veya üçüncü dönemde verdikten sonra yatay geçiş yapabilirsin.
  • Arkadaşlar merak ettiğim bir mevzuu var, izninizle danışmak istiyorum.

1.yarıyıldan 1 tane şartlı başarılı dersim var. Notu da C-

Şartlı dersleri başarmış sayılmak için 2.00 üzerinde ortalama gerekiyor bildiğiniz gibi. Bazı Üniversitelerde 1.8 de olabilir, bizimkinde 2.0.

Benim ilk dönem ortalamam 2.50 idi. F olan bir dersim yok. 1 tane bahsettiğim bu şartlı dersim var.

YÖK şartlarını incelediğimde, şartlı başarılının yatay geçişlerde engel yarattığına dair bir hükme rastlayamadım. Çeşitli Üniversitelerin şartlarını incelediğimde de engeldir, gelemezsiniz tarzında bir yazıya da rastlamadım.

Bu konu ile ilgili bilgisi olan var mı acaba? Kesin ve net bir şekilde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MLoveR -- 7 Nisan 2012; 2:49:09 >
  • Başvurular başladımı =?
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.