Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.849
Cevap
147
Favori
679.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Puan sarti var hicam saglamiyorsun.Basvuru yapabilirsin ama geri cevrilir otomatikmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saçma10

Puan sarti var hicam saglamiyorsun.Basvuru yapabilirsin ama geri cevrilir otomatikmen.

açtıkları kontenjanda açık olursa yer olursa?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fark etmez hocam sen basvuru kriterini karsilamamis oluyorsun.Isterse sadece sen asvurmus ol yine de opmaz.

• Hemşirelik 1 deyim ortalamam 85 yatay geçiş yapmak istiyorum. Ams ünivetsiteler arasında derslerde uyumsuzluk var. 1. sınıfta almadığım dersler olacak yada muaf tutulacagım derslerim olacak . Sene kaybına neden olabilirmi bu alamadığım dersler

• Her üniversitenin kendi kuralları var. Kabul gördükten sonra sınıf tekrarı ya da devam olucağını söylerler. Ama eğer fazla alttan dersin olmazsa sene kaybetmeden devam edebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: elifednah

Her üniversitenin kendi kuralları var. Kabul gördükten sonra sınıf tekrarı ya da devam olucağını söylerler. Ama eğer fazla alttan dersin olmazsa sene kaybetmeden devam edebilirsin

5-6 üniversitenin ders programlarının inceledim. Ders programları arasında bayagı fark var her dönemde en az 3 ders farklı, hiç görmedigimiz dersler var. 2 dönemde 5-6 ders farklı ayrıca 2 tanede şeçmeli dersler işin içine giriyor, şeçmeli dersler fazlasıyla alakasız.

2 dönemde en az 6-7 ders farklı bu kadar ders ekstradan almak dönem veya sene kaybına neden olabilir .
    Onu geçtik kayıp olmadı ben hem 2 . sınıf derslerinin hemde her dönemde 3 dersi alttan nasıl alacagım ders programı sıkıntı derslerin sınavları ayrı stres.
    Şimdiden bu işden vazgeçtim gibi.

• Devlette çalışıcaksan hemşirelik için nerden mezun olacağın fark etmez. Üst dönemlerine sor illaki geçiş yapmış olanlar vardır. Sorarsın geçiş yapanlara yekrar yapan var mı diye. Özellere başvuru yapıcaksın özellerde genellikle sınıf tekrarı olmuyor genellikle. Seçmeli dersler sıkıntı yaratmaz onlar en rahatı. Birde aldığınız ders içerikleri aynı isimleri de farklı olabiliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Prototp

quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim11

quote:

Merhabalar sizlere iki sorum var,
    Ben Tobb Etu Elektrik elektronik öğrencisiyim yarı bursluyum sıralamam 13bindi. Şuanda birinci sınıfı bitirdim ve genel not ortalamam 3.72 oldu.(Bizim okulun bir yılı 3 dönem olduğu için şuanda 2. sınıf 1. döneme geçiyorum yaz döneminde) Bütün dersleri aldım hatta 2.sınıf dersi inkılap tarihi gibi ders de aldım diğer dönemler zorlanmayayım diye, şimdi 40 kredi bitirmiş oldum toplam. Yatay geçiş konusunda anladığım kadarıyla bir ortalama bir de o yıl ki sıralamana bağlı olarak iki farklı geçme yolu var. Benim sormak istediğim bu her üniversitede geçerlimidir, ben odtüye geçmek istiyorum ancak ortalama ile başvururken sıralamam dikkat edilecekmidir, yoksa sadece okulum ve not ortalamam ile başvuru yapılıp sonra mülakata felan mı çağırılacağım? Ayrıca sormak istediğim ikinci soru da ben kendi okulumda çift anadala başlıyorum, başvuru yaparken çift anadal yapıyor olacağım. Çift anadal yaptığım bölüme de yatay geçiş başvurusunda bulunma imkanım varmıdır, yoksa eğer çift anadal yapmam sadece mülakat gibi birşey olursa sadece bir artı olarak mı geçer.
    Teşekkürler

Odtü ye başvuracaksan sıralamana kesinlikle bakacaklardır. Genelde kendilerine ait bir formül kullanıp geçiş adaylarını ona göre sıralarlar. Mesela öss puanının yüzde 80 ni ortalamanın yüzde 20 si gibi. Mülakat falan olmuyor sadece eğer kabul edilirsen (kabul edilenler diye liste yayınlanıyor) kayıt için gerekli belgeleri hazırlaman gerekiyor. Hepsinden önce ing sınavı var tabiki. İkinci sorunu detaylı olarak bilmiyorum ama yatay geçiş için bölümünü en az 2 dönem okuman gerekiyor. Sanırım çift anadal yaptığın bölümde de en az 2 dönem okuduktan sonra başvuru yapılabiliyorsa başvuru yapabilirsin tahminimce. Kabul edilme olayı sadece ortalama ve puana bağlı mülakat yok bildiğim kadarıyla

Hocam merhaba cevabınız için teşekkür ederim, birkaç gün önce odtü öğrenci işlerine gittim başvuru için gerekli şeyler ne onları sordum. Odtünün kendi belirlediği bir 40puan sınırlaması varmış ve kendi internet sitelerinde de yazmıyorlarmış, eğer girdiğiniz yıl istediğiniz bölüm ile aranızda 40puandan fazla varsa ortalamanıza bakılmadan başvurunuzu eliyorlarmış. Ondan ben başvuru yapamıyorum ama burdan diğer arkadaşları bilgilendirmiş olalım en azından.

merhaba. bu 40 puan durumu elektrik-elektronik mühendisliği için mi geçerli yoksa her bölüm için mi geçerli? bunun hakkında bir bilgi aldınız mı?

• Merhaba arkadaşlar 😊 benim sorum, aynı üniversiteden iki kişi aynı okula yatay geçiş yapmaya çalıştığında ganoları arasında çok az bir fark varsa alımı yapacak üniversite daha düşük ganoluyu kafadan eliyor mu? (Daha düşük ganolu öğrenci o üniversiteye başvuru yapan en yüksek ikinci ganoya sahip olan kişi olsa bile mi?)
    Yoksa bu durum üniversiteden üniversiteye değişiyor mu?

• kurrabiye K kullanıcısına yanıt
    mesela okul 5 kişi yatay geçişle alıcaksa ganolar arasından en yüksek 5 kişiyi alıyor. Düşük olanın ganosu 6. Sırada kalırsa alınmıyor. Direk elenme diye bir şey. Belki o sene 2 kişi başvurur ikiside girer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sene sonu akademik ort. 3.90 olan biri Ankarada Hukuk fakültelerine 2.sınıf için yatay geçiş yapabilir mi? Merkezi yerleştirme olmadan ortalamaya göre geçişte?
    Ankara Hacettepe Gazi Ybu kazananların ortalamalarını açıklamıyor.. bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guhong01

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim11

quote:

Merhabalar sizlere iki sorum var,
    Ben Tobb Etu Elektrik elektronik öğrencisiyim yarı bursluyum sıralamam 13bindi. Şuanda birinci sınıfı bitirdim ve genel not ortalamam 3.72 oldu.(Bizim okulun bir yılı 3 dönem olduğu için şuanda 2. sınıf 1. döneme geçiyorum yaz döneminde) Bütün dersleri aldım hatta 2.sınıf dersi inkılap tarihi gibi ders de aldım diğer dönemler zorlanmayayım diye, şimdi 40 kredi bitirmiş oldum toplam. Yatay geçiş konusunda anladığım kadarıyla bir ortalama bir de o yıl ki sıralamana bağlı olarak iki farklı geçme yolu var. Benim sormak istediğim bu her üniversitede geçerlimidir, ben odtüye geçmek istiyorum ancak ortalama ile başvururken sıralamam dikkat edilecekmidir, yoksa sadece okulum ve not ortalamam ile başvuru yapılıp sonra mülakata felan mı çağırılacağım? Ayrıca sormak istediğim ikinci soru da ben kendi okulumda çift anadala başlıyorum, başvuru yaparken çift anadal yapıyor olacağım. Çift anadal yaptığım bölüme de yatay geçiş başvurusunda bulunma imkanım varmıdır, yoksa eğer çift anadal yapmam sadece mülakat gibi birşey olursa sadece bir artı olarak mı geçer.
    Teşekkürler

Odtü ye başvuracaksan sıralamana kesinlikle bakacaklardır. Genelde kendilerine ait bir formül kullanıp geçiş adaylarını ona göre sıralarlar. Mesela öss puanının yüzde 80 ni ortalamanın yüzde 20 si gibi. Mülakat falan olmuyor sadece eğer kabul edilirsen (kabul edilenler diye liste yayınlanıyor) kayıt için gerekli belgeleri hazırlaman gerekiyor. Hepsinden önce ing sınavı var tabiki. İkinci sorunu detaylı olarak bilmiyorum ama yatay geçiş için bölümünü en az 2 dönem okuman gerekiyor. Sanırım çift anadal yaptığın bölümde de en az 2 dönem okuduktan sonra başvuru yapılabiliyorsa başvuru yapabilirsin tahminimce. Kabul edilme olayı sadece ortalama ve puana bağlı mülakat yok bildiğim kadarıyla

Hocam merhaba cevabınız için teşekkür ederim, birkaç gün önce odtü öğrenci işlerine gittim başvuru için gerekli şeyler ne onları sordum. Odtünün kendi belirlediği bir 40puan sınırlaması varmış ve kendi internet sitelerinde de yazmıyorlarmış, eğer girdiğiniz yıl istediğiniz bölüm ile aranızda 40puandan fazla varsa ortalamanıza bakılmadan başvurunuzu eliyorlarmış. Ondan ben başvuru yapamıyorum ama burdan diğer arkadaşları bilgilendirmiş olalım en azından.

merhaba. bu 40 puan durumu elektrik-elektronik mühendisliği için mi geçerli yoksa her bölüm için mi geçerli? bunun hakkında bir bilgi aldınız mı?

Muhtemelen tüm bölümler için geçerli ancak sizin gidip bir sormanız daha iyi olur hocam

• Prototp P kullanıcısına yanıt
    Bizim okulda birinden duymuştum bunu önceden, kızın puan farkı 41 olduğu için başvurusu geçersiz sayılmış makina mühendisliği için, o yüzden muhtemelen her bölüm için geçerli ama yine de sormakta fayda var kendim için

• Merkezi yerleştirmeyle yataş geçiş yapmak istiyorum,puanım yeterli fakat alttan ders bırakabilirim , bu bir sorun teşkil eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yesil1903

Merkezi yerleştirmeyle yataş geçiş yapmak istiyorum,puanım yeterli fakat alttan ders bırakabilirim , bu bir sorun teşkil eder mi?

gidecegin okulun istedigi sartlara bakarak ögrenebilirsin ama kabul etseler bile üstt bir arkadasın dedigi gibi oraya gittiginde zaten farklı olan derslerin hepsini alttan alcagın icin sınıf tekrarı yapabilirsin bide kaldıgın ders yeni gitcegin unide yoksa nasıl verceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stoa -- 23 Mayıs 2016; 3:42:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: A2ad

quote:

Orijinalden alıntı: Yesil1903

Merkezi yerleştirmeyle yataş geçiş yapmak istiyorum,puanım yeterli fakat alttan ders bırakabilirim , bu bir sorun teşkil eder mi?

gidecegin okulun istedigi sartlara bakarak ögrenebilirsin ama kabul etseler bile üstt bir arkadasın dedigi gibi oraya gittiginde zaten farklı olan derslerin hepsini alttan alcagın icin sınıf tekrarı yapabilirsin bide kaldıgın ders yeni gitcegin unide yoksa nasıl verceksin

Tamam teşekkür ederim,eğitim fakültesinde okuyorum tüm dersler aynı her okulda

• Arkadaşlar merhaba, bulunduğum üniversiteden yatay geçiş ile Marmara Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlığa geçmek istiyorum, ilk dönem ortalamam 3.18 idi, bu dönem sonu en az 3.40'a yükseltirim gibi geliyor. 3.40 yükselttiğim zaman denemeye değer mi? Çünkü yatay geçiş denersem burada ki yurt hakkımı kaybedeceğim, eğer yeterli gelmez diyorsanız hiç denemeyeceğim. LYS puanım 438 idi. Teşekkürler.
  • arkadaş okuduğum lisans programının ingilizce hazırlık sınıfını 2 yıl içinde geçemedim ve okul beni bu yaz başka okula yollayacak.ben ise kurum içi yatay geçişle 2 yıllık ve türkçe bi bölüme geçebilir miyim? 2014 girişliyim ve girmek istediğim bölüm 2015te açıldı böyle de bi durum var ama puanım yetiyor her türlü. geçiş olur mu? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

edit: tm1 den girişliyim ve girmek istediğim yer ygs1 istiyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RagnaroK19 -- 24 Mayıs 2016; 15:53:23 >
  • arkadaşlaar geçiş yapmayı planlıyorum.Agno ortalamam 3.20 nini üzerinde ve kaldıgım ders yok.Sadece 1 ay uzaklaştırma var.Yatay geçiş engel olur mu yavv çok meraak ettim. yani artık yatay geçiş felan yapamazmıyım bilgi verirseniz sevinirim.
  • merkezi puanla yatay geçiş ve ortamayla yatay geçiş kontenjanları aynımı bilen varmi? yoksa ayri ayrmi degerlendirmeye aliniyor
  • 
Sayfa: önceki 119120121122123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.