Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (109. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
679.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Back to Black

quote:

Orijinalden alıntı: eragon1214

ARKADAŞLAR ÖSYM BU SENE BAHAR DÖNEMİ YATAY GEÇİŞE İZİN VERDİ ARA SINIFLAR VS GEÇİŞ YAPAİLİYOR SIKINTI YOK :D

4 yıllıklar için ve yurt dışı kontenjanları için de geçerli mi bu?

4 Yıllıklar için geçerli ancak yurtdışı kontenjanları bilmiyorum.

• eragon1214 E kullanıcısına yanıt
    bende bunu yeni öğrendim. tıp fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim . bende yapabilir miyim.
    nerelere basvurmalıyım. geç kaldım mı
    bilgileri nerden öğrenmeliyim
    yardımcı olabilir misiniz acaba lütfenn ??
  • quote:

ARKADAŞLAR ÖSYM BU SENE BAHAR DÖNEMİ YATAY GEÇİŞE İZİN VERDİ ARA SINIFLAR VS GEÇİŞ YAPAİLİYOR SIKINTI YOK :D

bende bunu yeni öğrendim. tıp fakültesi birinci sınıf öğrencisiyim . bende yapabilir miyim.
    bilgileri nerden öğrenmeliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler Adapazarı MYO ya yatay geçiş yapmak istiyorum.1. dönem bitti ve 3 dersten başarısız oldum , yatay geçiş yapabilir miyim?
  • quote:

quote:

quote:

4 yıllıklar için ve yurt dışı kontenjanları için de geçerli mi bu?

4 Yıllıklar için geçerli ancak yurtdışı kontenjanları bilmiyorum.

İyi de neredeyse hiçbir üniversite lisans için kontenjan açmamış. Neredeyse bütün kontenjanlar önlisans için.
    İyi de neredeyse hiçbir üniversite lisans için kontenjan açmamış. Neredeyse bütün kontenjanlar önlisans için.

• o değil de diyelim seneye geçiş yaptım ama geçiş yaptığım üniversite ile şuan okuduğum üniversite arasındaki dersler farklı (ilk yılınkiler) yani ben bunları alttan alacağım için dönemmi uzuyor yoksa 2. sınıfın dersleri ile farklı olan dersleri aynı anda mı alıyorum ?
  • Merhaba, hukuk fakültesi 2.sınıftan 3.sınıfa yatay geçiş yaparken 1.yılın not ortalamasına bakılıyor mu yani 1 ve 2. Yarıyılın not ortalaması etkili oluyor mu?? Yardımcı olursanız sevinirim :))

• quote:

her üniversite kurulunu toplayıp karar veriyor.yök üniversitelerin isteğine bırakmış.kurulda alınan karara göre kontenjan açılıyor yada açılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: subardagi

bende bunu yeni öĞ?rendim. tıp fakültesi birinci sınıf öĞ?rencisiyim . bende yapabilir miyim.
    bilgileri nerden öĞ?renmeliyim

öncelikle geçmek istedğin üniversiteleriin kontenjan açmış mı onu öğren.
    ona göre hareket edersin.
    zaten nereye başvuracağın ve neler hazırlayacağın üniversite tarafından belirtilmiştir
    geç kalma durumuna gelince evet biraz geç kalmışsın ama üniversiteye bağlı kontenjanı belki şimdi açmıştır araştırman lazım
  • merhaba ,yıldız teknik üniversitesi endüstri müh. 1 .sınıf öğrencisiyim . bu yılın sonunda itü gemi makine ve inşa bölümüne geçmek istiyorum. öss puanım tutuyor ancak veremediğim dersler var . geçiş yapabilir miyim ? şimdiden teşekkürler
  • Benim üniversitemde olan, geçmek istediğimde olmayan ya da orda olan benim üniversitemde olmayan dersler var. Mesela geçmek istediğimde almanca fransızca falan var, bizde daha başka dersler var 2-3 tane. Hangisinin hangisine karşılık geldiğini nereden öğrenebilirim?

• Arkadaşlar ben yurtdışı kontejyanından hukuk fakültesi için 10 tane falan devlet üniversitesine yatay geçiş yapmayı düşünüyorum . İlk yarıyılı okudum diploma notum 3.73 ikinci yarıyılda öyle bir şey gelir ortalama 3.75 olur sizce oluru var mı ? Denemelimiyim yoksa zaman kaybı mı olur ?

Birde yurtdışı kontejyanından geçiş için istenilen belgeleri toplayan arkadaşlar varsa o belgeleri toplamak zahmetli bir iş mi ankaraya falan gitmemiz gerekiyor mu ayrıca başvuru yapıcağımız üniversiteye elden götürmemiz gerekli mi belgeleri posta yoluyla almıyorlar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontaka123 -- 19 Şubat 2015; 2:20:19 >
  • Arkadaşlar öncelikle merhabalar ben konya da şehir ve Bölge Planlama okuyorum bu sene 1 sınıfım. Bölümüm %30 ingilizce olarak geçiyor ve hazırlık sınıfını 77 ortalamayla geçtim. İlk dönemden 2 ders kaldı yatay geçiş düşünüyorum sitelerin de alttan dersle ilgili bi şey göremedim ve o bölüm %100 ingilizce benim hazırlık notum orda sayılır mı bi de sizce geçiş ihtimalim var mı sizce Bölüm ingilizce olunca başvuran sayısı değişir mi yaz dönemi için bahar döneminde kontenjan yoktu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgword -- 23 Şubat 2015; 19:52:14 >
  • Merhabalar elazigda yazilim muh. Hazirlik sinifi öğrencisiyim sormak istedigim, konya bilgisayar muh. gecme sansim var mi ? Yonetmenlikde hazirlik siniflar gecis yapamaz yaziyor , acaba ne yapmam gerek konya bilg muh. geçmem icin.

• Beykent üniversitesinde hukuk okuyorum 1. Sınıf 2. Yarıyılı okuyorum.9 eylül üniversitesi hukuk fakültesine geçiş yapmak istiyorum.Şuanda 1. Yarıyıldan 1 dersim yaz okuluna kaldı.Ancak ortalamam 2.53 4 üzerinden.Ösys puanım da 9 eylülün taban puanından 3 puan yüksek.Sizce kabul edilir miyim?

• Beykent üniversitesinde hukuk okuyorum 1. Sınıf 2. Yarıyılı okuyorum.9 eylül üniversitesi hukuk fakültesine geçiş yapmak istiyorum.Şuanda 1. Yarıyıldan 1 dersim yaz okuluna kaldı.Ancak ortalamam 2.53 4 üzerinden.Ösys puanım da 9 eylülün taban puanından 3 puan yüksek.Sizce kabul edilir miyim?

• İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR
    YANLIŞ YERE YAZIYORSAM ÖZÜR DİLERİM

4 YILLIK İŞLETME MEZUNUYUM İŞ KURMA AŞAMASINDA MEVZUATTA BİR MADDEDE TAKILI KALDIM
    SORUN:
    'sigortacılık bölümüne eşdeğer/denk görülen bölümler'
    İŞLETME BÖLÜMÜ SİGORTACILIK BÖLÜMÜNE EŞDEĞER DENK BÖLÜM MÜDÜR?
    EŞDEĞER DENK BÖLÜM LİSTESİNE NEREDEN ULAŞABİLİRİM
  • Merhaba arkadaşlar.

Adnan Menderes Üniversitesinde iktisat okuyorum ve şuan erasmus kapsamında polonyadayım. not ortalamam dönünce 3.49 olacak diye hesapladım.(burada bizleri kasmadan maksimum notları veriyorlar)

İngilizcem haliyle yerinde 3.49 ortalamam var. üniversite giriş puanım 242 küsür. bir tane dc dersim var ve yüzdelik dilimdeydim her dönem.

sizce aydın nazilliden kurtulup nerelere geçebilirim? amacım ege. eskiden egede okuyordum(bölüm değişikliği yaptım 1 sene okuyup).
  • Arkadaşlar Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ne yatay geçiş yapan var mı ? Yapan varsa bilgilendirebilir mi ?

• Hacettepe Üniversitesi yatay geçiş için(kurumlararası) ''Ayrılacağı Yüksek Öğrenim kurumundan öğrenim gördükleri bölümün programın eğitim dilini gösterir onaylı belge'' istiyor. Hiç daha önce duymadım, var mı böyle bir belge? Bütün okullarda veriyorlar mıdır? Ve resmi onaylı derken neyi kastediyor??
  • 
Sayfa: önceki 107108109110111
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.