Şimdi Ara

YATAY GEÇİŞ REHBERİ [SSS] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.850
Cevap
147
Favori
678.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Galois_

@smg05 hazırlık bitince geçemezsin, 1. sınıflara yatay geçiş yok ancak 1. sınıfın bahar yarıyılı için bazı üniversiteler yatay geçiş kontenjanı açıyorlar.

bu arada dersler %70 aynıysa geçebilirsin.

yani bu sene hazırlıktayım geçemiyorum seneye 1. dönem gidiyorum, 2. dönem istediğim üniv. kontenjan açarsa gidebiliyorum....
  • arkadaşlar neden hala kontenjanlar yayınlanmadı?önlisansn yayınlanmış ama lisanslar yok? buyıl geçiş yokmu 2. dönem bilgisi olan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

@smg05 hazırlık bitince geçemezsin, 1. sınıflara yatay geçiş yok ancak 1. sınıfın bahar yarıyılı için bazı üniversiteler yatay geçiş kontenjanı açıyorlar.

yani bu sene hazırlıktayım geçemiyorum seneye 1. dönem gidiyorum, 2. dönem istediğim üniv. kontenjan açarsa gidebiliyorum....

aynen öyle.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: smg05

quote:

aynen öyle.

Çok teşekkür ederim yardımların için.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: o.ö.ö

arkadaşlar neden hala kontenjanlar yayınlanmadı?önlisansn yayınlanmış ama lisanslar yok? buyıl geçiş yokmu 2. dönem bilgisi olan?

Arkadaşım zaten her üniversite almıyor arayıl.Almıyorsa yapıcak birşey yoktur.Sen hangi üniversiteden bahsediyorsun kaçıncı sınıfsın bunlar soru işareti
  • Son seneye yatay geçiş yapılamaması ile ilgili bir durum vardı ne oldu? Üniversiteden üniversiteye değişiyor sanırım doğru mu?
  • Hiçbir üniversitenin son senesine yatay geçiş yapılamaz bu genel kuraldır
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy51

Hiçbir üniversitenin son senesine yatay geçiş yapılamaz bu genel kuraldır

İstanbul Üniversitesi' nin yönetmeliğinde yazıyor ama Marmara' nınkinde yazmıyor bu. Sadece ilk döneme ve ilk yıla geçiş yapılamaz yazıyor. Böyle olduğuna emin misin?
  • 4 yıllık lisans programlarının son senesine yatay geçiş yapılmaz ve kontenjanda açılmaz hiçbir zaman.Taki 1.sınıfın 2.yarıyılı öğrenci alınmaması her üniversiteye göre değişir ama 4.sınıfa yatay geçiş yoktur istersen üniversiteyi arayıp sorabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Investigator -- 19 Ocak 2011; 21:20:39 >
  • Benim birkaç sorum daha olacak ,

Yeniden sınava girmeyi düşünüyorum ,

herhangi bi bilgisayar mühendisligini kazandım diyelim , örnegin konya olsun

Ben şuan Yazılım müh okuyorum ve Yazılım müh 1. sınıf derslerim bilgisayar müh ile %80 uyuşuyor.Ben bu durumda sınavla geçiş yapmiş olacak mıyım ? Yani konyada 2. seneden başlayabilirmiyim ? Kesin ve net bi yargı lazım arkadaşlar, sınavla geçiş üniden üniye degişiyormu yoksa kesin bi yargımıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: andy51

quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Arkadaşlar birde yatay geçiş'te ÖSS puan'ına bakılıyor mu? örneğin İstanbul üniversitesi için durum nedir?

İstanbul üniversitesi öss puanına bakmıyor çoktur.Geçen sene de bakmadılar ama koşullar her sene değişir ama bu sene de bakıcaklarını sanmıyorum.Mesela marmara bakıyor öss puanına.Ama notun etkisi çok daha fazla oluyor.Sana tavsiyem notunu çok yüksek tutmaya bak.Genelde sıralamayı ortalama etkiliyor.minimum 3.50 falan olucak ama bölüme göre değişir mesela psikoloji 3.80 falan oluyor.

istanbul pdr için araştırmıştım kaçla almış diye..3.50-.3.70 arası genelde..ama 2 yıla ulaşabildim..sizce kaç olmalı ortalama iü pdr için ? 3.75 gibi bi ortalama yeterli olabilir mi ?
  • Bunu bilmek zordur.Her bölümün zorluğuna ve kolaylığına göre değişir.Kontenjanda önemlidir burda.Talepte tabiki.Geçen sene 2 kişi almışlar ve 3.68 le kapatmış.Psikoloji,PDR ve bunun gibi bölümlerinde açıkçası 3.70 den aşağı zor gibi görünüyor.Eğer 3.75 yapabilirsen alırlar büyük ihtimal koşullar değişmediği sürece.Yine de şans işi tabi ki
  • quote:

Orijinalden alıntı: Déathklaat

Benim birkaç sorum daha olacak ,

Ben şuan Yazılım müh okuyorum ve Yazılım müh 1. sınıf derslerim bilgisayar müh ile %80 uyuşuyor.Ben bu durumda sınavla geçiş yapmiş olacak mıyım ? Yani konyada 2. seneden başlayabilirmiyim ? Kesin ve net bi yargı lazım arkadaşlar, sınavla geçiş üniden üniye degişiyormu yoksa kesin bi yargımıdır

Yatay geçiş yapmış sonradan vazgeçmiş biri olarak cevap vereyim.Öncelikle trankript ve ayrıntılı ders içeriklerini okuduğun okuldan alıyorsun sonra başvurduğun okuldaki ders programıyla senin gördüğün dersler karşılaştırılıyor.Alman gereken fark dersleri varsa alıyorsun.Dönem uzatma olabilir her okulun ders programı farklı.
    Bana yalovada 20 ders verdiler.Çok uğraştım dilekçeler verdim 1 ay bekledim ve ders sayısını 8'e indirdim.Yine de okulum 1 veya 2 dönem uzayacağı için iptal ettim.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizem__06 -- 29 Ocak 2011; 9:29:27 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oki91 -- 29 Ocak 2011; 16:14:20 >
  • çok teşekkürler :) rca etsem snde yorumunu silermsin rakiplerm çoğalsın istemem :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gizem__06 -- 29 Ocak 2011; 9:30:20 >
  • rica ederim. sildim mesajımı başarılar dilerim, umarım geçersin uludağ'a. :)
  • ben makine mühendisliği okuyorum %100 ing olarak diyelimki ben türkçe eğitim veren bir üniversitede makine mühendisliğine geçmek istedim yaytay geçiş yapabilirmiyim ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

quote:

Orijinalden alıntı: Déathklaat

Benim birkaç sorum daha olacak ,

Yatay geçiş yapmış sonradan vazgeçmiş biri olarak cevap vereyim.Öncelikle trankript ve ayrıntılı ders içeriklerini okuduğun okuldan alıyorsun sonra başvurduğun okuldaki ders programıyla senin gördüğün dersler karşılaştırılıyor.Alman gereken fark dersleri varsa alıyorsun.Dönem uzatma olabilir her okulun ders programı farklı.
    Bana yalovada 20 ders verdiler.Çok uğraştım dilekçeler verdim 1 ay bekledim ve ders sayısını 8'e indirdim.Yine de okulum 1 veya 2 dönem uzayacağı için iptal ettim.

2 yada 3 dersin uyuşmazlıgı olur diye düşünüyorum bende. 2. sınıftanda 8 ders alsam eder 10 , dönem uzatma zorunlulugu gerektirirmi peki ?

Bide şu var Derslerin uyuşup uyuşmadıgını başvuru yapmadan önce gidecegimiz üniversiteden ögrenemiyormuyuz ? bide iptal etmekle ugraşmayalim senin gibi , bayaa bi koşturmuşsun çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostt13

ben makine mühendisliği okuyorum %100 ing olarak diyelimki ben türkçe eğitim veren bir üniversitede makine mühendisliğine geçmek istedim yaytay geçiş yapabilirmiyim ??

Geçmek istediğin üniversite'nin yatay geçiş şartlarına bakarsan daha iyi olur.Her üniversite kabul etmeyebilir.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.