Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri normal katkı payı mı öder?
34 Cevap31167 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

4276 Mesaj
19 Ağustos 2010; 16:37:41 

Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri ertesi yıl normal katkı payı mı öder? Her üniversite de böyle midir?

Nokia Şarjı Bulunur
Çağrılık Kontör Mevcuttur
Okeye 4. Tavlaya 2. Olunur
Adres Tarif Edilir.

133 Mesaj
19 Ağustos 2010; 17:05:10 

İki seçeneği var ya normal öğretim saatiyle okula gider İ.ö parası öder Yada İ.ö saatiyle gidip normal öğretim parasıyla öder

4276 Mesaj
19 Ağustos 2010; 17:18:38 

quote:

Orijinalden alıntı: TheSimson

İki seçeneği var ya normal öğretim saatiyle okula gider İ.ö parası öder Yada İ.ö saatiyle gidip normal öğretim parasıyla öder

%10 luk dilime giren kişi normal harç vermek istiyorsa ikinci öğretim saatinde mi gitmeli diyorsun? Normal olan da bu zaten de %10 luk dilime giren ikinci öğretim öğrencisinin normal katkı payı ödediği doğru mu?

Nokia Şarjı Bulunur
Adres Tarif Edilir.

110 Mesaj
19 Ağustos 2010; 17:38:23 

sınıfında derken bölümünde mi ? yani bölümündeki tüm öğrenciler içinde mi

4276 Mesaj
19 Ağustos 2010; 17:44:19 

quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

Hayır sınıfta. Bazı üniversitelerde (Balıkesir, Trakya) böyle bir uygulama var ama hepsinde var mı onu bilmiyorum ve merak ediyorum.

Soruyu toparlayacak olursam: Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencisi ertesi yıl katkı payını normal mi öder? (Derslere yine ikinci öğretim saatlerinde girilecek, bu kafa karıştırmasın)

Nokia Şarjı Bulunur
Adres Tarif Edilir.

8169 Mesaj
19 Ağustos 2010; 17:46:33 

quote:

Orijinalden alıntı: s0ft

quote:

Hayır sınıfta. Bazı üniversitelerde (Balıkesir, Trakya) böyle bir uygulama var ama hepsinde var mı onu bilmiyorum ve merak ediyorum.

Soruyu toparlayacak olursam: Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencisi ertesi yıl katkı payını normal mi öder? (Derslere yine ikinci öğretim saatlerinde girilecek, bu kafa karıştırmasın)

Benim okuduğum zamanda böyle birşey vardı.Ama okuldan okula değişir mi bilinmez okuduğun okulda sorman gerekir bunu.Ama evet böyle uygulanan bir sistem vardı hatta yukarıdaki arkadaşın yazdığı gibi 2 şekilde olabiliyordu tabi en iyisi % 10 luk dilime girmişse kişi 2. öğretim devam edip gündüz parası ödemesidir :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

133 Mesaj
19 Ağustos 2010; 17:51:33 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TheSimson

%10 luk dilime giren kişi normal harç vermek istiyorsa ikinci öğretim saatinde mi gitmeli diyorsun? Normal olan da bu zaten de %10 luk dilime giren ikinci öğretim öğrencisinin normal katkı payı ödediği doğru mu?

Eğer %10 luk dilime girersen sana seçme hakkı veriyolar(İ.ö gidiyosun olarak kabul ediyorum)
1. Seçenek İ.Ö sattlerinde gitmeye devam edersin ama normal öğretim parası ödersin
2. Seçenek normal öğretim sattlerinde gitmeye başlarsın ama İ.ö parası ödemeye devam edersin

Senin seçimin

4276 Mesaj
19 Ağustos 2010; 19:06:30 

Normal öğretim saatlerinde de giderim ben hocalarla anlaşırım o problem değil de acaba bu uygulama tüm üniversitelerde var mı merak ettiğim konu o.

Nokia Şarjı Bulunur
Adres Tarif Edilir.

110 Mesaj
19 Ağustos 2010; 19:14:19 

işleyiş nasıl oluyor mesela 1.dönem dercedeyiz 2.dönemin harcınımı normal eğitime göre ödüyorz ?

4276 Mesaj
19 Ağustos 2010; 22:30:21 

quote:

işleyiş nasıl oluyor mesela 1.dönem dercedeyiz 2.dönemin harcınımı normal eğitime göre ödüyorz ?

Hayır sene sonunda oluşan ortalaman baz alınıyor ve ertesi sene normal ücret ödüyorsun. Eğer tekrar %10 luk dilime girersen normal ücret ödemeye devam ediyorsun ileriki yıllarda.

Nokia Şarjı Bulunur
Adres Tarif Edilir.

4276 Mesaj
20 Ağustos 2010; 22:41:21 

Bilen yok mu yahu?

Nokia Şarjı Bulunur
Adres Tarif Edilir.

1198 Mesaj
20 Ağustos 2010; 22:43:28 

quote:

Normal öğretim saatlerinde de giderim ben hocalarla anlaşırım o problem değil de acaba bu uygulama tüm üniversitelerde var mı merak ettiğim konu o.

Tüm üniv. lerde yok. Üniv. den üniv. ye değişir. Hocadan hocaya değişir. Bi şey de diyemezsin. ( öğretim saatleri açısından )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bodyguard_26 -- 20 Ağustos 2010; 22:46:19 >

AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU

4276 Mesaj
20 Ağustos 2010; 23:59:18 

quote:

Orijinalden alıntı: Bodyguard_26

quote:

Tüm üniv. lerde yok. Üniv. den üniv. ye değişir. Hocadan hocaya değişir. Bi şey de diyemezsin. ( öğretim saatleri açısından )

Evet o değişir de %10 luk başarıyı yakalayınca harç miktarı düşüyor mu bunu merak ediyorum ben ve hala bilen biri çıkmadı.

Nokia Şarjı Bulunur
Adres Tarif Edilir.

13933 Mesaj
21 Ağustos 2010; 9:52:43 

düşüyor.

forumda '' ikinci öğretim '' şeklinde arama yaparsan , konularda bulacaksın.

Eğitim Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Esas Birliği : İSKENDERUN DZ.ÜS K. DENİZ ER EĞİTİM ALAY K. / İSKENDERUN / HATAY
Statü :KISA_DÖNEM ER
Sınıf :MUHAFIZ

4276 Mesaj
21 Ağustos 2010; 11:25:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

düşüyor.

forumda '' ikinci öğretim '' şeklinde arama yaparsan , konularda bulacaksın.

Madem öyle hiç aramayayım 96k bağlantıyla hocam. Sağ ol

Nokia Şarjı Bulunur
Adres Tarif Edilir.

3607 Mesaj
21 Ağustos 2010; 13:48:39 

Ben ikinci öğretimim. Ablamda ikinci öğretimde vakti zamanında. İlk %10 girdiği olmuştu 2 sene ve 1. öğretim parası ödedi. Benimde ilk senem bitti bende %10 dayım şuan ve bende 1. öğretim parası ödeyeceğim. Ama bizim üniversitede istenirse 2. öğretim parası ödemeye devam edip 1. öğretime geçebilirsin. Çoğu üniversitede bu iki seçeneği sunuyorlar önüne. Ve üniversite ayırt etmeksizin %10 a giren öğrencinin 1. öğretim parası ödemesi (2. öğretimde okumaya devam ettiği sürece. 1 yıl boyunca) genel bir yönetmeliktir.

Didier Yves Drogba Tébily

1134 Mesaj
16 Ağustos 2011; 15:07:27 

quote:

bizimkinde var(erciyes)

bütün üniversitelerde vardır.

geçen sene ilk ondaydım.okuldan yazı geldi.bu sene de ilk ondayım henüz yazı falan gelmedi.bi sıkıntı olur mu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 16 Ağustos 2011; 15:11:27 >

...

88 Mesaj
17 Ağustos 2011; 15:13:13 

quote:

bütün üniversitelerde olduğunu sanıyorum. benim gittiğim Kırıkkale Üniversitesi ve ablamın gittiği Süleyman Demirel' de var

Çocuklar inanın, inanın çocuklar, güzel günler göreceğiz güneşli günler, Fenerbahçe düşmanlarını yeneceğiz, sokakları cehenneme çevireceğiz!

0 Mesaj
31 Ocak 2012; 2:14:57 

Dumlupınarda okuyorum bende daha 1.sınıfım benden düşük ortalaması olan arkadaşlar %10luk dilime girdiler fakat ben giremedim bir dersim fd sadece bundan dolayı mı acaba ?

1134 Mesaj
31 Ocak 2012; 10:56:58 

quote:

Orijinalden alıntı: kursad14

Dumlupınarda okuyorum bende daha 1.sınıfım benden düşük ortalaması olan arkadaşlar %10luk dilime girdiler fakat ben giremedim bir dersim fd sadece bundan dolayı mı acaba ?

alttan dersi olan giremez

...

2237 Mesaj
31 Ocak 2012; 16:29:36 

Arkadaşlar bende bu dilime girdim , üniversite bitti sonra bu paraları bizden almazlar dimi daha az ödedik diye

PSN : CelalTR

Bilgisayar Mühendisi

923 Mesaj
31 Ocak 2012; 19:17:38 

%10 olayı genelde seneliktir. Yaz sonunda açıklanır girdiysen 1.öğretim parası ödersin 2 dönem boyunca... Diğer olayda oluyor diyorlarda ben karşılaşmadım... İnsanın okula sabah gitmek için fazla para ödemesi için deli olması gerekir...:D

1134 Mesaj
31 Ocak 2012; 20:57:59 

quote:

Orijinalden alıntı: Pretender

%10 olayı genelde seneliktir. Yaz sonunda açıklanır girdiysen 1.öğretim parası ödersin 2 dönem boyunca... Diğer olayda oluyor diyorlarda ben karşılaşmadım... İnsanın okula sabah gitmek için fazla para ödemesi için deli olması gerekir...:D

artik senelik degil dönemlik

...

923 Mesaj
31 Ocak 2012; 23:24:55 

quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Okuldan okula değişir o... Bizde seneliktir... Ama değişmişte olabilir tam bilmiyorum... Kaç senedir senelik ödüyorum ben... Bu dönemde 1.ö ödedim.. Bekleyip görecez...

1134 Mesaj
31 Ocak 2012; 23:28:49 

quote:

quote:

quote:

Okuldan okula değişir o... Bizde seneliktir... Ama değişmişte olabilir tam bilmiyorum... Kaç senedir senelik ödüyorum ben... Bu dönemde 1.ö ödedim.. Bekleyip görecez...

bizim okulda gecen senelerde senelik normal ödüyorduk.bu sene degisti.ilk dönem normal ögretim ödedik bu dönem yeniden hesaplanacakmis.sizin okulda degismediyse iyiymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 31 Ocak 2012; 23:30:17 >

...

1 Mesaj
7 Şubat 2012; 20:42:11 

[/quote]
[/quote]
peki bununla ilgili herhangi bir Resmi yazı yada belge varmıdır biryerlerde...

1 Mesaj
7 Şubat 2012; 20:53:48 

quote:

quote:

peki bununla ilgili herhangi bir Resmi yazı yada belge varmıdır biryerlerde...

0 Mesaj
28 Mayıs 2012; 22:36:07 

ben bu dönem tek bir dersten kaldım ama bu dersi yaz okulunda verirsem %10 luk dlime girme şansım var mı ?

303 Mesaj
6 Şubat 2013; 8:43:42 

arkadaşlar bildiğim şeyleri sizlerle paylasmak istedim... Bildiğiniz gibi gecen güz döneminden itibaren gündüzcüler para yatırmıyorlar... onlar %10luğa girince ne oluyor bilmıyorum. Fakat i.ö ler gündüzcülerin para yatırırken ödediği miktar kadar para yatırıyor. 600 tl yatırıyorsa %10luğa girince 150tl civarı yatırıyor.

2849 Mesaj
10 Şubat 2013; 2:28:51 

okuldan yazı falan gelmedi girdiğimi düşünüyorum , bu ne zaman açıklanır dönem bitti 2. dönem başlıyor pazartesi günü.

Seyahat ve tatil tavsiyeleri, Gezi ve konaklama rehberi, Vize ve Pasaport, Yurt dışı uçuslar ve promosyonlar, Sektörden haberler

1134 Mesaj
10 Şubat 2013; 11:23:19 

quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

okuldan yazı falan gelmedi girdiğimi düşünüyorum , bu ne zaman açıklanır dönem bitti 2. dönem başlıyor pazartesi günü.

okula göre degisir.bizim okul harclar yatmadan önce acikliyor.bazi okullar harc yattiktan sonra acikliyor.ücretleri iade ediyor.

...

303 Mesaj
13 Şubat 2013; 7:26:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

hocam harç yatırma tarihleri belirlenmiştir önceden... akademik takvimden bakabilirsin hangi tarihler olduğuna... Genelde harç yatırma tarihlerinin başladığı ilk gün haber ve duyurular bölümünde açıklanması gerekiyor...

403 Mesaj
22 Şubat 2013; 0:18:54 

hocalar peki size şöyle bir soru sorayım. ben şimdi 2. sınıfım ve 3. sınıftan da bir ders alıcam, normalde 2. sınıfta aldığım tüm derslerin ortalaması 3 küsür diyelim ve bu ortalama ile %10 luk dilime giriyorum, ancak sadece üstten aldığım yani 3. sınıf dersinden FF ile kaldım diyelim, fakat ortalama yine %10 luk dilime yetiyor. Bu şekilde %10 a girebilir miyim, yoksa FF var diye giremez miyim? sonuçta üstten alınan ders sadece FF?

IMZANIZ KURAL DIŞIDIR | | Uymanız gereken imza kurallarını okumak icin tıklayınız.

1134 Mesaj
22 Şubat 2013; 6:32:48 

quote:

Orijinalden alıntı: LynXMaSTeR

hocalar peki size şöyle bir soru sorayım. ben şimdi 2. sınıfım ve 3. sınıftan da bir ders alıcam, normalde 2. sınıfta aldığım tüm derslerin ortalaması 3 küsür diyelim ve bu ortalama ile %10 luk dilime giriyorum, ancak sadece üstten aldığım yani 3. sınıf dersinden FF ile kaldım diyelim, fakat ortalama yine %10 luk dilime yetiyor. Bu şekilde %10 a girebilir miyim, yoksa FF var diye giremez miyim? sonuçta üstten alınan ders sadece FF?

giremezsin dönem içinde aldigin tüm dersleri gecmek zorundasin.

...

300 Mesaj
23 Şubat 2013; 15:20:44 

Benim bildiğim %10'luk dilime giren arkadaşlarımın yani kendi sınıfımdakilerin 142 tl ödendi gibi bir yazı çıkıyormuş sanırım.

Profesyonel ve müsabık Vücut Geliştirme / Fitness antrenörü ve sporcusu.
Nutrition, supplementation and training coach.
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora » Sınıfında ilk %10 luk dilime giren 2. öğretim öğrencileri normal katkı payı mı öder?
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.328

DonanımHaber’i Takip Et X
Facebook Gözat
Twitter Gözat