Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (229. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Orijinalden alıntı: altinok

Ben spo'dan vazgeçtim arkadaşlar, bu ne yahu asker yolu bekler gibi, üstüne üstlük zammı da hemen kilitlediler talep çok ya, yersenn.

Spo yerine ne düşünüyorsunuz peki?

Hyundai ix35'de bunlar gibi yapmazsa tercihim o olacak ama Hyundai'de aynı taktiği yapacak olursa arabama bineceğim. Hala içimdeki Suv ateşi sönmezse yıl ortasında 2. el ve kendi aracımla takaslık alabilirim.

• Yağmurda otomobil sürmek ! Bu yazı hayatınızı
    kurtarabilir..

SAĞANAK YAĞIŞTA ETKİN GÖRÜŞ
    Yoğun bir sağanak altında otomobil kullanırken nasıl
    iyi bir görüş elde edilir?
    Neden bu kadar etkin olduğundan emin değiliz; bu metodu
    yoğun yağmur altında sadece bir deneyin.
    Bana bu metodu, deneyen ve gerçekten işe yaradığını
    tespit eden bir polis arkadaşım verdi.
    Çok yararlı, hatta gece sürüşünde dahi..
    Bu metod yıllarca Kanada Askeri Sürücüleri tarafından
    kullanılmış.
    Bir çok sürücü yoğun sağanak sırasında silecekleri
    yüksek ya da en hızlı konumda çalıştırır, ve buna rağmen ön camdaki görüntü netliği yeterli olmaz. Böyle bir durumla karşılaştığınızda hemen güneş gözlüklerinizi takın (modeli farketmez), ve mucize!!! Aniden görüşünüz,
    yağmur yağmıyormuşcasına mükemmel bir netlik kazanacak.
    Aracınızda her zaman bir güneş gözlüğü bulundurduğunuzdan emin olun.
    Sadece net bir görüşle emniyetli bir sürüş gerçekleştirmekle kalmayın,
    bu fikri arkadaşınızla paylaşarak onun da hayatını
    kurtarın.
    Deneyin ve arkadaşlarınızla deneyiminizi paylaşın.> İnanılmaz, cam üzerindeki damlaları hâlâ görüyorsunuz ama yağmur suyunun oluşturduğu tabakayı görmüyorsunuz.
    Yağmurun yoldaki sıçramasını görebiliyorsunuz. Aynı
    zamanda, sollanan ya da takip edilen aracın sıçrattığı sudan kaynaklanan körlüğü de bertaraf edebiliyorsunuz (ya da güneş gözlüğü kullanmayıp şikayet edeceksiniz).
    Sürücü eğitimlerinde bu küçük ipucunu mutlaka
    öğretmeliler. Gerçekten de işe yarıyor.
    Yoğun BEYAZ ışık veren sis farlarının, işe yaramamasının nedeni de benzerdir. SARI ışık veren sis farları ise gece, tipi
    ve kar yağışlı havalarda çok işe yarar, kar taneleri hemen hemen
    görünmez olur.
    Ama SARI sis farları YAĞMUR ve SİS'te hiç işe yaramaz.

Sıradaki uyarı da çok önemli! Kaç kişi bunu biliyor
    merak ediyorum.

36 yaşındaki bir kadın sürücü, birkaç hafta önce
    bir kaza geçirdi ve araç pert oldu.
    Kinburn, Ontario'da yaşayan sürücü, Kinburn ile Ottawa
    arasında seyahat etmekteydi.
    Her ne kadar aşırı değilse de, hava yağmurluydu. Araç
    aniden kızaklama yaptı ve kelimenin tam anlamıyla havada uçtu...
    Kadın ciddi bir şekilde yaralanmadı ama aniden meydana
    gelen bu durum karşısında çok şaşkındı.
    Durumu otoyol polisine anlattı ve memur, herkesin bilmesi
    gereken şeyler söyledi:
    YAĞMURLU HAVADA ARACINIZI ASLA CRUISE KONTROL KONUMUNDA SÜRMEYİN.

Aslında kadın cruise kontrol konumunda sürerek
    ihtiyatlı davrandığını ve tutarlı bir hızla sürerek emniyetli bir davranış
    sergilediğini düşünüyordu. Ama memur ona yağmurlu havada aracının cruise kontol
    konumunda olmasının, kızaklama yapmasına ve lastiklerin asfaltla temasının kesilmesi ile aracın yüksek oranda hızlanmasına ve tıpkı bir uçak gibi kalkışa geçmesine neden olabileceğini anlattı.
    Kadın başına gelenin aynı memurun anlattığı gibi olduğunu söyledi.
    Memur tüm araçların güneşliklerinde hava yastığı uyarısı ile birlikte şu uyarının da yazılı olması gerektiğini söyledi:
    YOL ZEMİNİ ISLAK YA DA BUZLU İSE KESİNLİKLE CRUISE KONTROL KONUMUNDA SÜRMEYİNİZ.
    Bizler genç çocuklarımıza cruise kontrol konumunda
    güvenli bir hızda sürmelerini söylüyoruz, ama cruise kontrolünü sadece
    yol zemini KURU iken kullanın demiyoruz.

NOT: Bazı araçlarda (Toyota Sienna Limited XLE gibi)
    silecekler çalışır durumdayken Cruise Kontrol Modu' nu devreye
    almanıza izin vermeyen bir sistem bulunmaktadır.
    Eğer bu bilgiyi diğerleri ile paylaşırsanız ve
    paylaştığınız kişilerden sadece bir kişi bile bilmiyor olsa, herşeye değecektir!...
    Bir hayat kurtarmış olabilirsiniz!...

Bana gelen bir maili tüm arkadaşlarımla paylaşmak istedim, kim hangi aracı alırsa alsın kazasız belasız günler dileğiyle..

• Cruse Control ile ıslak yolda kaza yapmanın mantıksal olarak nasıl bir sebebi olabilir ki... Sonuçta Fren pedalına bastığınız anda devreden çıkan ve arabanın yavaşlamasına bir tesiri olmayan bir sistem CC.... ???

Neden ıslak yolda kaza riskini arttrsın ki.... ???

Islak bi yolda Viraja girerken CC 90 a sabitlenmiş şekilde yaklaşıp frene basmadan hızını virajın optimum dönüş hızına indirmeden girip , daha sonra yoldan çıkınca kabahat CC de mi yoksa kullanan sürücüde mi ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: architron
    cam filmi yaptırdıktan sonra arka camdan filmi söken oldu mu hiç? ben küçük çocuğum olduğu için yazın cam filmi yaptırmak istiyorum fakat 1 yada 2 sene sonra yaptırdığım cam filmini sökeceğim. sökerken arka resistansı bozarmıyım acaba. daha önceki aracıma filmi kendim çekmiştim. sedan olduğu için arka cama da seyyar güneşlik takmıştım. sattığım kişi filmler üstünde kalsın dediği için sökme tecrübesi yaşamadım. aracın arka camına dıştan küçük bir film yapıştırdıktan 2 ay sonra sökmeye çalıştığımda filmin sökülmediğini gördüm. filmler zaten 2-3 sene içinde renkleri oldukça açılıyor. yada bazı kısımlarında bozulmalar olabiliyor. koyu film yazın konfor yaratırken kışın da görüşü engelleyebiliyor.

2. el aldığım golfte, cam filmlerini çıkarttırırken güya dikkat etmelerine rağmen arka cam rezistansının bazı bölümlerine zarar vermişlerdi. Yaşadığım bu tecrübe nedeniyle arka cama film uygulaması yaptırdığınız takdirde daha sonra çıkarttırmanızı önermem!

• Vay be…90 sayfa boyunca methiyeler düzüldü, eşsiz araba ilan edildi, QQ ile kıyaslanmaz denildi…
    Son 2 sayfada noldu da birden ‘’tüü kaka’’ araba oluverdi…??Her şey 2 bin TL içinmiş demek ki…
    Kia’nın yaptığını kesinlikle onaylamıyorum, vazgeçenlere de hak veriyorum ama 90 sayfa boyunca niye bu kadar meth ettik bu arabayı? Herkes yalan mı attı da şimdi herkes kötülemeye başladı?
  • quote:

quote:

quote:

Ben spo'dan vazgeçtim arkadaşlar, bu ne yahu asker yolu bekler gibi, üstüne üstlük zammı da hemen kilitlediler talep çok ya, yersenn.

Spo yerine ne düşünüyorsunuz peki?

Hyundai ix35'de bunlar gibi yapmazsa tercihim o olacak ama Hyundai'de aynı taktiği yapacak olursa arabama bineceğim. Hala içimdeki Suv ateşi sönmezse yıl ortasında 2. el ve kendi aracımla takaslık alabilirim.

En iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: INSMUHHAKAN

Vay be�90 sayfa boyunca methiyeler düzüldü, eşsiz araba ilan edildi, QQ ile kıyaslanmaz denildi�
    Son 2 sayfada noldu da birden ��tüü kaka�� araba oluverdi�??Her şey 2 bin TL içinmiş demek ki�
    Kia�nın yaptığını kesinlikle onaylamıyorum, vazgeçenlere de hak veriyorum ama 90 sayfa boyunca niye bu kadar meth ettik bu arabayı? Herkes yalan mı attı da şimdi herkes kötülemeye başladı?

İlk başta biraz dumur olmuştum ama o rüzgar geçti..Akşamüstü bayiyi tekrar arayıp sıkıştırdım arabam ne zaman gelecek diye...
  • iyi geceler
    Aslında rüzgar geçmedi devam ediyor bu konuda üretim yönetiminden kaynaklanan sorunlar var bütün mesele bu. tabi birde Türkiye adamlar için büyük bir pazar değil. az önce ABD Kia sitesinde tüm yılların rekor aralık ayı satışı olduğuna dair not düştü. sadece bu ay 2527 agustos 2010dan beri 12097 sportage satılmış . böyle rakamlar ortada uçuşurken türkiye için toplam 1000-2000 araba devede kulak. hiç bir anlamı kalmıyor.
    referans:http://www.kia-world.net/index.php/2011/01/05/kia-reports-best-ever-december-sales/?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_campaign=Feed%3A+KIA-WORLD+%28KIA-WORLD%29
    birden bire televizyonda tesadüfen 2 farklı kanalda sportage eski reklamlarını görünce içimde bir umut belirsede fabrikadan Türkiyeye umut az görünüyor çünkü Avrupa pazarı deli gibi araç tüketiyor
    Aslında güzel istatistiki bilgiler buldum. ayrıca yazacağım.CUV yani bizim segmentte 2002 de 312bin total araç üretilirken 2009 da bu rakam 714bin tırmanmış buda ne kadar cazip bir pazar olduğunu gösteriyor. Tüm avrupadaki SUV satışlarının %9 sportage aitmiş.Üstelik Avrupada bütün büyük üreticiler satış rakamlarında düşme beyan etsede venga ve sporatga yılın ilk11 ayında avrupada pazar paylarını %4 arttırmışlar.

Sonuç Güzel bir araba etkileyeci bir lansman fiyatı ve peşinden hayal kırıklığı ile dolu mutsuz tüketiciler. umalımki Anadolu grubu 2011 kotasını arttırıp pazarda rekabet gücünü hissettirsin....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etayfun -- 6 Ocak 2011; 23:01:16 >

• tekrar iyi geceler
    ilginç ve yeni bilgi paylaşımına devam: 2010 yılında dünya araç satışlarında GM Toyota Vw den sonra Hyundai ve Kia ikilisini Hyundai adı altında ilk4 üreticinin arasına sokmuş 2010da 5.75 milyon araç satıp 2011 için %10 artışla 6.33 milyon araç hedeflemiş elinoğlu. ve kendine iyi bir yer bulmuş fakat yorumcular şu noktada hemfikir. bu yıl Avrupa satışlarında toyotayı geçip bir numara olsada üretim kapasitesini sonuna kadar zorladığı için yeni fabrika yapan kadaRr büyümesini ister istemez kısıtlamak zorunda kalıp bir dönem toyatanın düştüğü arz talep dengesizlik açmazını yaşayacaktır diyorlar. bu bölüm tam anlamıyla şu an bizimde içinde olduğumuz durumun ekonomik açıklaması vesselam.

http://www.autoguide.com/auto-news/2011/01/hyundai-kia-forecast-10-percent-growth-in-2011.html
    http://www.autoguide.com/auto-news/2010/11/hyundai-overtakes-toyota-in-europe-as-top-asian-automaker.html

• quote:

Orijinalden alıntı: maminci

Yağmurda otomobil sürmek ! Bu yazı hayatınızı
    kurtarabilir..

SAĞANAK YAĞIŞTA ETKİN GÖRÜŞ

Bana gelen bir maili tüm arkadaşlarımla paylaşmak istedim, kim hangi aracı alırsa alsın kazasız belasız günler dileğiyle..

Paylaştığınız faydalı bilgiler için teşekkürler.C.Control işine ben de pek akıl erdiremedim ama ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler.Bir sebebi var demekki.
    Güneş gözlüklerini her kışa girerken eve kaldırırım.Nasılsa lazım olmaz diye.Güneş yok ya...Meğer esas kışın lazımmış...Niyeyse yağmurdan pek hoşlanmam ama şöyle güzel bir yağsa da denesem diyorum şimdi.Merak ettim.
    Poloraid olmasının bir sakıncası var mı acaba?

• ulusal kanallarda sponun reklemlarını vermeye başlamışlar bir türlü izleme imkanım olmadı internetten linkini bulan arkadaslar varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Selamlar ben aracımı aldım . Yeni kasa VW jetta diesel- otomatik...Spo nun benzin sarfiyati sürekli aklimdaydi zaten, spo fiyatı arttırınca da jettaya kayma kararımı almam kolay oldu...

Sn.ocean72 önce hayırlı olsun diyeyim.Daha önce görmemiştim ftg.larda oldukça albenili duruyor.Sportage kısmet değilmiş demekki.Bunda da bir hayır vardır demek lazım.3 harfli plakayı aldınız mı?Kadıköy benden 700 TL. bağış istemişti, Kartal farklı bir uygulama mı yaptı merak ediyorum.

Siz şimdi haklı olarak VW forumlarına katılırsınız.Burayı da ihmal etmeyin bence.Kazasız belasız ,iyi günlerde kullanmanızı diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuresem -- 7 Ocak 2011; 1:01:09 >
  • İki buçuk aylık bekleme süresinde İştanbul'da yollarda görebildiğim Spo sayısı üçtü. Aracı alalı da bir ay oldu, 400km.ye yakın yol yaptım.İnanması zor ama daha bir tane Spo'yla karşılaşmadım.Nissan'ın Juke'u çıkalı kaç gün oldu şunun şurasında.Adım başı Juke.Bugün hiç görmediysem 4-5 tane görmüşümdür.Bu Kia'yı anlamak mümkün değil.Bir de utanmadan habire zam yapıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SemihYurtbaşı

İki buçuk aylık bekleme süresinde İştanbul'da yollarda görebildiğim Spo sayısı üçtü. Aracı alalı da bir ay oldu, 400km.ye yakın yol yaptım.İnanması zor ama daha bir tane Spo'yla karşılaşmadım.Nissan'ın Juke'u çıkalı kaç gün oldu şunun şurasında.Adım başı Juke.Bugün hiç görmediysem 4-5 tane görmüşümdür.Bu Kia'yı anlamak mümkün değil.Bir de utanmadan habire zam yapıyorlar.

Bende şimdiye kadar 1kez beyaz bir tane gördüm onuda bayram tatiline Zonguldağa giderken Afyonkarahisar-Ankara arasında gördüm sol şeridi kapatmış jet gibi geçti

• quote:

Orijinalden alıntı: neurofuzzy

Bence artık Ağustos'a kadar bu fiyattan gider... Şimdi ix35'leri bekliyoruz bakalım. Ancak zam olmazsa da şaşırmamak lazım. Çünkü daha önce noveche arkadaşımızın belirttiği ve bu forumda fırtınalar kopmasına sebep olan aşağıdaki tabloya yakınsıyorlar:

ix35 StylePlus...>>.......Spo.........>>.....ix35 Style
    ....57.000TL.....>>....53.750TL.....>>.....51.000TL

Ben bu işten anlıyormuyum ne? Hyundai fiyatları açıkladı:

....56.900TL.....>>....53.750TL.....>>.....50.900TL

Hyundai-Kia tezgahı kurdular bekliyorlar... Hiç olmazsa Hyundai biraz daha insaflı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: INSMUHHAKAN

Vay be�90 sayfa boyunca methiyeler düzüldü, eşsiz araba ilan edildi, QQ ile kıyaslanmaz denildi�
    Son 2 sayfada noldu da birden ��tüü kaka�� araba oluverdi�??Her şey 2 bin TL içinmiş demek ki�
    Kia�nın yaptığını kesinlikle onaylamıyorum, vazgeçenlere de hak veriyorum ama 90 sayfa boyunca niye bu kadar meth ettik bu arabayı? Herkes yalan mı attı da şimdi herkes kötülemeye başladı?

Merhabalar, Sportage'a halen methiyeler düzülmeye devam edecek. Araç için eşsiz diye bir iddia yok ama methedilecek bir araç olduğu kesindir...
    Aracın herhangi bir problemi yok, kötüleyende yok. Ayrıca kötüleyende olabilir, herkes her konuda fikrini belirtecek...
    Bir ara konuşulan önden gelen tıkırtı sesi yada buna benzer sorunlar her araçta meydana gelebiliyor. bunlar aşılmayacak bir durum yada araçtan vazgeçilme nedeni değildir...

Yeni yılda yapılan zam bencede fazla ama Çelik Motor acımamış yapmış... Bu nedenle bu forumdaki arkadaşlar haklı olarak tepkilerini dile getirmişler... Bu tepki normaldir...
    Ancak bu zamma rağmen halen araca olan talep artarak devam ederse adamlarında zam yapmaktaki haklılığı ortaya çıkacak...
    Sanırım haklıda çıkacaklar. Arz / Talep meselesi...

Bunun yanı sıra dün yeni Jetta'yı inceledim gayet güzel ama fiyatıda güzel. Highline donanımlı model 60K.
    Doğuş Otonunda pek insaflı olduğu söylenemez. Buna rağmen ilk sunumda çok kısıtlı araç getirmişler ve 19 Ocakta showrooma çıkacakmış.
    Al birini vur öbürüne. O nedenle sadece Çelik Motor'a kızmak yersiz...

• quote:

quote:

Bence artık Ağustos'a kadar bu fiyattan gider... Şimdi ix35'leri bekliyoruz bakalım. Ancak zam olmazsa da şaşırmamak lazım. Çünkü daha önce noveche arkadaşımızın belirttiği ve bu forumda fırtınalar kopmasına sebep olan aşağıdaki tabloya yakınsıyorlar:

Hyundai-Kia tezgahı kurdular bekliyorlar... Hiç olmazsa Hyundai biraz daha insaflı...

ix35 style 51.000tl idi 100tl indirmişlermi

• quote:

quote:

quote:

ix35 style 51.000tl idi 100tl indirmişlermi

Yes, aynen öyle olmuş. Zaten 51''den satmadılar ki hiç...

• Anlaşılan ilk parti sportage alanlar araçlarından kar elde etmiş görünüyor.Bu zamanda sıfır araç alıpta ikinci el değerinde daha yükseğe satılabilen kaç araç girdi piyasaya onuda düşünmek lazım Ayrıca sayın celebic e teşekkür etmek istiyorum yorum ve yaklaşımlarıyla forumun toparlanmasında ve içimizdekileri en iyi şekilde yazıya dökmekte önemli rol oynadığı için
  • Bu arada Ssangyong yeni Korando modelini piyasaya sürdü.Sportage dan vazgeçecek olan arkadaşlara bir alternatif olarak düşünülebilir.Fiyatı 57.300 (4*2 modeli) - 62.700 (4*4) aralğında seyrediyo dizel ve otomatik şanzıman...http://www.ssangyong.com.tr/?p=korando
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.