Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (202. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BoeingPilot

quote:

Orijinalden alıntı: ocean72

Kia'da yeni yıl aracı hangi ay çıkar biliyor musunuz? Yani 2012 model... Yakıt tüketimi rodaj sürecinden sonra gercekten düşüyor mü Net olarak sadece sehir ici (istanbul) kullanımında yakıt sarfı 10 lt dir ve üzeri değildir diyebiliyor muyuz?

Ben İstanbul içi, performanslı kullanıyorum tüketimim ortalama 8,6 lt, nasıl iyi dimi, bence çok iyi, diğer benzinli araçlara göre çok iyi..ama dizel meganım da var, o da aynı şartlarda ort 5,6 tüketiyor..ama şehir içi sürüşde sportage kadar zevk vermiyor..yüksek süratte de sportage meganın keyfini veremiyor.

yüksek süratten kastınız 150 üzeri mi. uzun yolda henüz aracı kullanmadım fakat 2-3 ay sonra 1000 kmlik bir yol yapıcam en merak ettiğim konu yorgunluk hissi nasıl olacak aracı ilk aldığımda 200 km lik yolda aracı tanmımamam nedeniyle herhalde kendimi kasmış olucam ki vücudumda ağrılar oluşmuştu.

• uzun yolda çok rahat bir araç yolculugu farketmiyorsunuzçYalnız koltuk yapısı geregimi bilmiyorum birazcık bel agrısı yapıyor.Hele birde cam tavanları açmışsanız ferahlık hissi araçta yolculuk yapanları dahada rahatlatıyor.
  • o bel ağrısı 200 km lik yolda bende de olmuştu. ama dediğim gibi aracı ilk kullanıyor olmanın etkisiyle kendimi kastığım için olduğunu düşünüyorum. bakalım uzun yolda nasıl olacak.
  • Millet oyunlar oynamaya başlamış spo ile:))
    http://www.youtube.com/watch?v=TuuxrmAk2ow&feature=related
  • Ben aracını önce dış görünümüne bakıp beğenirse alanlardan' ım. Zamanında 307 yi de çok beğenerek-severek almıştım . O günden bugüne beni cezbedecek bir araca rastlamamışken sportage 2011 i gördüm ve iste bu alınır dedim... Benim hikayem ve araç alım sitilim bu. Sonra motor-tüketim vb geliyor benim için . Sıraya girdik bakalım bekliyoruz BEYAZ kaplan için ...
  • kasma ile alakalı oldugunu düşünmüyorum.Araç zaten stabil yol alıyor herhangi kasmayı gerektirir yol tutuş ve sürüş kusuru yok.Bel destegini de açsanız belde uzun süreli kullanımda biraz sıkıntı var gibi geliyor.Belkide yüksek araç koltuklarının yapısı geregi olabilir
    quote:

Orijinalden alıntı: architron

o bel ağrısı 200 km lik yolda bende de olmuştu. ama dediğim gibi aracı ilk kullanıyor olmanın etkisiyle kendimi kastığım için olduğunu düşünüyorum. bakalım uzun yolda nasıl olacak.
  • herkeze iyi bir gün diliyorum.
    üstte Autograph 2011 güvenli araçları diye bir başlıkla paylaşmış link burda
    http://www.iihs.org/news/rss/pr122210.html Bizi ilgilendiren ise aşağıda grup altında parlayan yıldızımız. tüm standartlarda yerimiz güvenliler arasında; bir kez daha tescil edilmiş oldu. İşin dahada güzel yanı bu ödelü alan kia/hyundai ve audi/VW her ikisi 9 araçla başabaş görünüyorlar. araçlara kore malıdır kıldır tüydür yündür diyen arkadaşlar görsün diye hatırlatalım.

Small SUVs
    Honda Element
    Hyundai Tucson
    Jeep Patriot with optional side torso airbags
    Kia Sportage
    Subaru Forester
    Volkswagen Tiguan

• benzin ışığı yanınca en fazla kaç km gittiniz ysağlam bey.yada başka giden arkadaşlar var ise bilgi lütfen.istanbul da olursa daha işime yarar.ben biraz erken yandığını düşünüyorum.neden mi?bir daha benzin alırken ibrenin durumundan.60 km yazarken yandı diyelim 100 liralık benzin alıyorum ve 385 km yapar diyor.ibre yarı depoyu geçmiş oluyor.ondan sonra 250 280 arası yol yapıyorum tekrar işik yanıyor 60 km reye gelene kadar??!!!biri anlatsın lütfen kafam karıştı benim.
  • birde şu gaz pedalına alışamadım gitti.komik gelicek ama size sormak istiyorum?nasıl basıyorsunuz gaz pedalına?yani ayağınızın ucuylamı yoksa tabanıylamı?alttan mı yoksa üstten mi basıyorsunuz?sanki üstten basınca daha iyi gazlıyor ve daha az yakıyor gibi geliyor bana ama emin değilim gibi.
  • quote:

Ben aracını önce dış görünümüne bakıp beğenirse alanlardan' ım. Zamanında 307 yi de çok beğenerek-severek almıştım . O günden bugüne beni cezbedecek bir araca rastlamamışken sportage 2011 i gördüm ve iste bu alınır dedim... Benim hikayem ve araç alım sitilim bu. Sonra motor-tüketim vb geliyor benim için . Sıraya girdik bakalım bekliyoruz BEYAZ kaplan için ...

Sizin hikayeniz aynı benimkine benziyor...Ben de 5 yıl 307 mi severek kullandım;taki sportage beni cezbedene kadar. 2 aydır aracımı kullanıyorum. 307 de benzinliydi ve karma tüketim 7.1'i gösteriyordu. Şu anda sprotage 8.1'i gösteriyor. 1 litre fark inanın bu araçtan alacağınız hazzın yanında hiç bir şey değil...10 lt bile razıyım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: INSMUHHAKAN

Millet oyunlar oynamaya başlamış spo ile:))

süper bir video.bu kadar değil ama buna benzer şeyler dumuştum bir bayide.i phone ile yapılan bir sürü şeyler var spoyla alakalı.biz se sadece alo alo diyoruz.alışmak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akrep-Ateş

benzin ışığı yanınca en fazla kaç km gittiniz ysağlam bey.yada başka giden arkadaşlar var ise bilgi lütfen.istanbul da olursa daha işime yarar.ben biraz erken yandığını düşünüyorum.neden mi?bir daha benzin alırken ibrenin durumundan.60 km yazarken yandı diyelim 100 liralık benzin alıyorum ve 385 km yapar diyor.ibre yarı depoyu geçmiş oluyor.ondan sonra 250 280 arası yol yapıyorum tekrar işik yanıyor 60 km reye gelene kadar??!!!biri anlatsın lütfen kafam karıştı benim.

Evet benzin uyarısı biraz erken yanıyor.. Aracı ilk aldığımda yani depo tam boş ve ibre sıfırın altında iken benzinliğe gitmiştim.. Şu an ibre sıfırın üzerinde ve ışık yandı.. Sanırım 80-90 km daha gidecek benzin var..
  • quote:

quote:

Millet oyunlar oynamaya başlamış spo ile:))

süper bir video.bu kadar değil ama buna benzer şeyler dumuştum bir bayide.i phone ile yapılan bir sürü şeyler var spoyla alakalı.biz se sadece alo alo diyoruz.alışmak lazım.

Yalnız gerçek olduğundan emin değilim. Youtube'daki bazı yorumlarda ilave ekipmanla olabilirliğinden bahsetmiş bazı yourmcular, ama bence imkansız. İngilizce deyimle ''fake''...

• ilk benzini aldığınızda gidilcek yol olarak biraz fazla gösteriyor. örneğin benzini aldınız 400 km gider diyor. aynı ortlama olmak şartı ile 40 km gidiyorsunuz gidilecek yol 360 yazması gerekirken 345-350 gibi oluyor. daha sonrasında ise pek bir şaşma yok.
  • Benzin göstergesi sorunu:

Arkadaşlar, daha önce bahsetmiştim; benim aracın benzin göstergesi sürekli boş göstermeye başlamıştı. Şimdi sorun giderildi. Ancak, şimdi düşündüğümde, benzin alırken fulledikten sonra fiyatı yuvarlamak için pompacının basmaya devam etmesinden sonra bu sorun ortaya çıktı sanırım. Şamandradan ya da elektronik sistemden kaynaklı bir problem oluştuğunu düşünüyorum. O nedenle, sizlere tavsiyem aracı fulletmeyin, bir miktar boş bırakmakta fayda var. Hele pompa attıktan sonra sakın pompacının devam etmesine izin vermeyin.

Keyifli sürüşler...
  • quote:

quote:

Ben aracını önce dış görünümüne bakıp beğenirse alanlardan' ım. Zamanında 307 yi de çok beğenerek-severek almıştım . O günden bugüne beni cezbedecek bir araca rastlamamışken sportage 2011 i gördüm ve iste bu alınır dedim... Benim hikayem ve araç alım sitilim bu. Sonra motor-tüketim vb geliyor benim için . Sıraya girdik bakalım bekliyoruz BEYAZ kaplan için ...

Sizin hikayeniz aynı benimkine benziyor...Ben de 5 yıl 307 mi severek kullandım;taki sportage beni cezbedene kadar. 2 aydır aracımı kullanıyorum. 307 de benzinliydi ve karma tüketim 7.1'i gösteriyordu. Şu anda sprotage 8.1'i gösteriyor. 1 litre fark inanın bu araçtan alacağınız hazzın yanında hiç bir şey değil...10 lt bile razıyım...

Arabadan aldığınız hazza sevindim..Çünkü biz test sürüşü bile yapmadan aracı almaya karar verip bekleyenler için iyi oluyor..Ben de Toyotayı öyle almıştım..Bir de lpg taktırdım, yakıt yönünden tadından yenmiyor şu anda..Yakıtım 2 katına çıkacağını bile bile Spo almaya karar verdim...iyi günler

• quote:

benzin ışığı yanınca en fazla kaç km gittiniz ysağlam bey.yada başka giden arkadaşlar var ise bilgi lütfen.istanbul da olursa daha işime yarar.ben biraz erken yandığını düşünüyorum.neden mi?bir daha benzin alırken ibrenin durumundan.60 km yazarken yandı diyelim 100 liralık benzin alıyorum ve 385 km yapar diyor.ibre yarı depoyu geçmiş oluyor.ondan sonra 250 280 arası yol yapıyorum tekrar işik yanıyor 60 km reye gelene kadar??!!!biri anlatsın lütfen kafam karıştı benim.

Selam,
    Ben bunu şöyle anlıyorum.Anlık tüketim kendisini her birkaç saniyede bir yeniliyor.Bu da sürüş durumunuza göre ayarlanıyor.Diğer göstergelerde (Ortalama yakıt sarfiyatı ve Kalan yakıtla gidilecek yol) anlık sürüş durumunuza göre değişiyor.Benzin aldığınızda Gidilecek yol ölçümü de sizin enson gidiş perfonmansınıza göre hesaplanıyor.Diyelim ki anlık tüketimin en son hesaplandığında motor devriniz ort.4000 idi ve benzin aldınız.Göstergede gidilecek yol 500km.yazdı.Bu benzini tüketirken kullanım performansınız ortalama 2500 devir ise gideceğiniz yol belki 600km.olacak,ya da 4500 devirle ort.seyahat ettiyseniz belki 450 km. gidebileceksiniz.Yani benzin alımındaki gösterge değerine takılmamak lazım.Bunu yukarı veya aşağı çekmek kullanım performansınızla alakalı.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuresem -- 22 Aralık 2010; 13:07:54 >

• ortalama tüketiminiz aynı değerlerde seyrediyorsa benzini aldıktan bir müddet sonra sonuçta fazla bir oynama yok. fakat benim farkettiğim ilk 30-50 km gidilecek yolu biraz fazla gösteriyor, sonrasında düzene giriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: Tergener

Kusura bakmayın imzanız dikkatimi çekti. "Hyundai - KIA da ne la? Bildiğimiz çürük yumurta" Sanki bir hor görme, küçümseme edası var. Yaklaşık 5 seneden beri o beğenmediğiniz çürük yumurtaları kullanıyorum ve çok şükür hiçbir çürüğe kokma, çatlama, kırılma falan yapmadılar. Bildiğiniz gibi İx35 ve Sportage aynı platform araçları ve Kia dan sonra Hyundai de aynı talep artışıyla karşı karşıya. Bu kadar insan bir artısı olduğunu düşünüp, 50-55 bin gibi ücretleri gözden çıkardıysa size bu konuda yorum yapmak düşmez diye düşünüyorum. Tartışma ortamı oluşturmak istemiyorum ama bu konuya girip insanlar tahrik etmeniz de hiç hoş bir davranış değil.

Forumun geri kalanıyla ilgilenmeyince, imzanın da ne olduğunu anlayamaman normal. helisel rumuzlu ne idüğü belirsiz şahıs, Hyundai ve KIA markalarını yerden yere vurmak suretiyle, millete hakaret etmişti. Hatırladığım kadarıyla da bu arkadaş, helisel denen şahsiyetle dalga geçmişti epeyce. İmzasına da yansımış.

Atlamadan önce iki defa düşünelim. Yorumda da hiçbir anormallik göremedim. Bilakis, eleştiriye tahammülü olmayan sensin şurada açık şekilde. Anlamadan dinlemeden girişmişsin. Arkandan gelenleri saymıyorum bile.

Merhaba, bence siz ya olayı anlamadınız yada ortalığı bulandırmak istiyorsunuz... Size bu iki arkadaşın yorumlarını ve özellikle imzayı tekrar okumanızı öneririm.

Tergener arkadaşımız bir şeye atlamamış, yapılan yoruma bir itirazı yok sadece söz konusu kişinin imzasından rahatsız olmuş ve bu rahatsızlığını dile getirmiş. Aynı şekilde bende daha ileri giderek bu densizce yazılan imzadan irrite oldum...

Zaten ortada bir eleştiri yokki de buna tahammülsüzlük olsun... İmzada yazılan yazının amacı foruma girip insanları tahrik etmek...

Ayrıca sizin burada neyi savunduğunuzu anlayamadık; siz yoksa atılan imzayı mı savunuyorsunuz?
    Ne Tergener, ne burada bulunanlar o kişinin imzasının hikayesini bilmek nede o kişiyi tanımak zorunda değildir...

Zaten Tergener arkadaşımız söz konusu kişinin yorumuna bir şey dememiş sadece imzasına takılmış aynen benimde takıldığım gibi...
    Eğer Tergener'in yorumu tekrar okursanız karşı çıktığı tek şey imzasıdır...

Ama Tergener arkadaşımız burada hatalı çünkü böylece densizce imzası olan bir kişiyi gayet kibar dille cevap verip, muhatap kabul etmiş...

Arkadaşlar, böyle tahrik edici imza ve yorumlarla foruma katılan kişilere ve onun avukatlarına pek prim vermeyin...

Not: Burada forumda söz konusu olan Kia Sportage'ı olumlu ve olumsuz yönlerini hepimiz konuşup dile getiriyoruz. Bizim eleştirilere değil sadece DENSİZliklere tahammülümüz yok. Yoksa gel istediğin eleştiriyi saygı çerçevesi içinde dilediğin gibi yap, memnun oluruz. Böylece aracın bilmediğimiz eksik yönlerini öğrenmiş oluruz...

• Vay be!!! Amerika'lılara bakarsanız ne kötü araç almışız biz ya. Spo 66 puan, Tiguan 77
    http://consumerguideauto.howstuffworks.com/2011-kia-sportage.htm
    http://consumerguideauto.howstuffworks.com/2011-volkswagen-tiguan.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi INSMUHHAKAN -- 22 Aralık 2010; 14:33:53 >

• 
Sayfa: önceki 200201202203204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.