Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1303. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hayılrı Olsun, Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Fiyatıda paylaşırsanız çok memnun olurum.
  • Arkadaşlar, yazdan önce otomatik bir SUV araç alma planımız var.

Esas beklediğim araç Kadjar 1.2 EDydi fakat, yıl sonuna geleceği söylendi.

Eşim, Mokka Dizel otomatik istiyordu, Üsküdarda galeride Mokka otomatik bakmaya gittiğimizde 650 kmde 2016 model (yeni kasa) Comfort Otomatik SPO gördük.

76500e kadar verebileceğini söyledi galerici.

2015 Mokka dizel otomatik mi?
    2016 Spo Comfort otomatik mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Carsever

Arkadaşlar, yazdan önce otomatik bir SUV araç alma planımız var.

Eşim, Mokka Dizel otomatik istiyordu, Üsküdarda galeride Mokka otomatik bakmaya gittiğimizde 650 kmde 2016 model (yeni kasa) Comfort Otomatik SPO gördük.

cok farkli arabalar.

sorunuza bu sayfada alacaginiz cevap tabii ki sportage

zaten biri b digeri c segment. mokka'nin tek artisi dizel olmasi olabilir.

gerci sizi takip ettigim kadariyla arabalarla bayagi alakadarsiniz. ama isin icine eslerimiz girince kendi nefsimizi torpulemek zorunda kaliyoruz araba seciminde. Mokka ve sportage arasinda bile kalabiliyor insan 😅😅😅

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: barantula

quote:

Arkadaşlar, yazdan önce otomatik bir SUV araç alma planımız var.

cok farkli arabalar.

sorunuza bu sayfada alacaginiz cevap tabii ki sportage

zaten biri b digeri c segment. mokka'nin tek artisi dizel olmasi olabilir.

gerci sizi takip ettigim kadariyla arabalarla bayagi alakadarsiniz. ama isin icine eslerimiz girince kendi nefsimizi torpulemek zorunda kaliyoruz araba seciminde. Mokka ve sportage arasinda bile kalabiliyor insan 😅😅😅

Aynen öyle

• barantula kullanıcısına yanıt
    Doğru söze ne denir ki. Benne istemediysen saolsun eşim sayesinde aldım. Ben asla yüksek arabaya binmem dedim, şu anda SPO ya biniyorum. Ama olsun sonuçta hayattaki mutluluğumuz onların ki ile doğru orantılı. Carsever arkadaşıma önerim ise eğer eşinizin park ile sorunu çok yoksa ve araca park sensörü filan taktıracaksanız SPO dur, çünkü yeni SPO comfortta park sensörü yok diye hatırlıyorum. Sonuçta araç biraz cüsseli. Fiyat ise gayet iyi bence.
  • Carsever kullanıcısına yanıt
    Ben mokkayı ayrıntılı inceledim sportageyi sattıktan sonra yaklaşık 7-8 ay önce.Mokka açıkçası yol tutuş ve konfor olarak tatmin etmeyen bir araç gerçekten bu konularda zayıf buldum keza yalıtımda da öyle.
    Dış tasarımı yumurta gibi gelmişti fiyatıda bence çok fazla sürüş keyfini alamadım benim düşüncem ama tabi.Açıkçası pederlede inceledik 2 hafta önce o da çok beğenmedi yeni sportagede test ettim mokkanın adı geçmez bu karşılaştırmada öyle söyleyebilirim.
  • holden12 H kullanıcısına yanıt
    esefpekyurek holden12
    Teşekkür ederim arkadaşlar saolun.Ben otomatik consept plus 76 bin lira civarlarıne geldi difizörde eklettirdim.Normalde yeni kasa gelmeden 2-3 ay önce consept plusu 78-79 civarlarına veriyorlardı ama bana özel bir nedenden dolayı 5 bin liraya kadar bir indirim uygulandı.
  • Forumdaş10 F kullanıcısına yanıt
    Tekrardan hayırlıs olsun. O fiyatlara inselerdei kesinlike concept plus alırdım ancak bulamadık. Kısmet değilmiş, artık bir sonrakine diyelim. Şu anda memnunuz aracımızdan çok şükür ancak Tiguan 600 küsür lük bagaj yapmış bizimkiler 460 larda kalmış o biraz can sıkıcı :)
  • Benimki biraz özel bir indirim sayesinde oldu o yüzden yoksa alınmaz tabi bu fiyata çok zor.Tiguan yeni kasa 615 ıt bagaj diyorlar ancak yalan öyle bir şey yok gidip inceledim yeni tiguanı 615 ıt bagaj olması çok zor.
    Eski bir tiguan ve kuga sahibi olduğum içinde biliyorum tigu,kuga ve sportage falan bagajları maks 500 ıt civarları tiguanda kugada böyleydi 615 ıt pazarlama stratejisi çünkü aracın boyutları belli o kadar bagaj olması çok zor ki dediğim gibi incelemeyede gittim 615 ıt ile alakası yok.
    Doğru olabilir yeni tiguyu incelemedim, bende teknik verinin yalancısıyım ama zaten onuda latife olsun diye yazdım yoksa daha öncede defalarca söyledim aralarındaki en büyük fark yakıt tüketimi tabi birde aynı donanımda daki 25 bin tl lik fark :) .
  • Evet yakıt tüketimi olarak kuga ile arasında çok bir fark yokta tiguan kuga ve sportageden daha az yakıyor 1.4 tsı+dsg için konuşuyorum aynı kullanım koşullarında sportage ve kugadan daha az yakıyordu.
    Ama ben tiguanı aldığım zaman sport style 1.4 tsı+dsg 2013 76.500 civarlarına almıştım.Kugayıda 75 civarlarına almıştım.Sportageyi ise 74 bin civarlarına almıştım.O zaman bu kadar fiyat farkı yoktu 2 sene içinde 25 bin liraya yakın zam geldi bütün araçlara geldi gerçi bu da durumun kötüye gittiğini gösteriyor maalesef.
    Tiguanda ki yakıt ne kadar bilmiyorum tam olarak. Ancak 25 bin fark derken, Tigu sort-style donanım cam tavanlıya 102 bin fiyat vermişlerdi ( şu anda ellerinde kalmış 96 ya kadar düşüyorlar ) , ancak ben bu aracaı 70 e aldım. Tek eksiği dokunmatik ekran sanırım birde ön park sensörü, ki kaldıki yeni kasada bile nerdeyse 20 binlik bir fark var. Kia bence bu fiyatlarla rakiplerine baya fark atıyor, sorunsuz olmasıda ayrı bir avantaj.
  • Tiguan dsg çift kavrama şanzıman olduğu için tork konvertörlü şanzımana göre 1.5 ıt falan daha az yakıyor şehir içinde farkı o tabi.İşte dediğim o lounge 105 bin ve üzeri tiguanda şu anda sport style 100 bin küsüratlarında.
    Benim aldığım zamanda yaklaşık 2 sene oluyor 2 seneyide geçiyor 76.500e almıştım yani 25 bin liraya yakın zam geldi.Keza kuga titanium oldu 103 bin küsüratlarında ben aldığımda 75e almıştım yani aradaki farka bakarmısınız aynı araba aynı donanım 2 senede gelen zam :D
    2 yılda bu kadar zam gelmesinin sebebi apaçık ortada zaten oraya hiç girmiyorum.
  • selamlar.

bende araniza yeni katilan bir SPO`cuyum.
    2. el 2012 aldim. arac cok hosuma gitti. ve iyiki almisim diyorum. araci esim kullaniyo ve o kadar memnun ki. (chevrolet sparktan sonra nasil memnun olmasin :) )
    araci almadan once cok bilen ve oturduklari yerden araba uzmani olan bir cok insandan tavsiyeler aldim. tavsiyelerin %99.9u alma idi. nedeniyse cok yakiyomus. sonra bir dusundum ve dedim ki;`eger bu ulkede bu kadar sportage varsa ve bunlarin cok cok azinda tup varsa bu adamlarin bir bildigi vardir`.
    3 aydir kullaniyoruz araci ve 8.2 lt de. bugunun guncel benzin fiyati 4.51 lira. 8.2*4.51=36.982 kurus/km.
    elinizi vicdaniniza koyun da konusun, sportage gibi bir araca 20-25 kurus yaksaydi bu dunyanin yari bu araci kullanmazmiydi.
    cok yakiyo diyen arkadaslara burdan selamlarimi iletiyorum.

birde su ANGEL EYE meselesi var. acaip hosuma gitti ve bende yaptirtmak istiyorum. konuya hakim arkadaslar yardimci olabilirlermi??

• 1,2 litre Corsa 50 kuruş yakıyor. Sportage ona göre bedava geziyor.
  • voodootrela V kullanıcısına yanıt
    Aracınız Hayırlı olsun Güle güle kullanın. Dediğiniz yakıt tüketimini Manuel olarak düşünüyorum ve bence hiç bir şey yakmıyor diyorum. Benim Eski 1,4 atmosferik Polo bile 7,5 lt civarında yakıyordu. Yakıt tüketiminiz maşallah çok iyi nazar değmesin.
  • Arkadaşlar, 2016 Spo'ların GDI otomatiklerinde hız sabitleyici yok mu?

Tucson da olup da ,Spoda niye koymadılar acaba?

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla hız sabitleyici yok, zaten bu kadar donanım koyuyorsun bir hız sabitleyici ile Start Stop koymamaları çok büyük handikap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esefpekyurek

Bildiğim kadarıyla hız sabitleyici yok, zaten bu kadar donanım koyuyorsun bir hız sabitleyici ile Start Stop koymamaları çok büyük handikap.

Hadi start-stopu koyamazlar, tam otomatik şanzıman olduğundan da, Tucsona hız sabitleyici koyup buna koymamak neyin nesi.
    Üstelik manuel SPOya koymuşlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: esefpekyurek

Hadi start-stopu koyamazlar, tam otomatik şanzıman olduğundan da, Tucsona hız sabitleyici koyup buna koymamak neyin nesi.
    Üstelik manuel SPOya koymuşlar.

2014-2015 lerde de yok görünüyor. Ancak aslında araçta o özellik var, sadece direksyonda aktif edecek botunlar mevcut değil. Ebay de bunun için satılan tuşlar mevcut kablolaması ile birlikte. Mevcudu söküp o kablo ve tuş takımını taktığınızda sorun halloluyor.

Gerçi 2016 lar henüz yeni olduğundan onlar için çıkmamış olabilir ama çıkacaktır diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atayerel -- 26 Mayıs 2016; 14:54:40 >

• 
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.