Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1285. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12831284128512861287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: turphan

Merhaba,
    dün itibariyle citroen c4 aracımı satıp concept plus ile aranıza katıldım. Dizelden benzinliye geçmenin verdiği his bir yana yolu sanki sırtımda hissettim. Ben,m araca mı özgü yoksa tüm araçlarda mı var?

Yanlış anlamadıysam yeni aracınızın performansını beğenmemişsiniz. Eğer böylese bu durum Sportage'a has değil, dizelden atmosferik benzinliye geçiş böyle olur.
  • turphan T kullanıcısına yanıt
    Yolu sırtınızda hissettim deyimi biraz değişik olmuş anlamadım ne demek istediğinizi tam ama :) Performans bakımından sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Bilmiyorum tabide sattığınız c4 tek kavrama robotize ise Sportagenin otomatiği ondan daha gidiyor.Tork ve turbo yüksek olsa bile şanzıman hop durr bakalım diyor arabaya :)
    C4 çünkü motoru güzel olsa bile şanzıman motorun canından can alıyordu.Performanstan bahsettiğinizi düşünmüyorum.C4Ü Spo ile kıyaslayamam ama yolu sırtımda hissettim derken ne dediniz anlamadım ?
  • quote:

Merhaba,
    dün itibariyle citroen c4 aracımı satıp concept plus ile aranıza katıldım. Dizelden benzinliye geçmenin verdiği his bir yana yolu sanki sırtımda hissettim. Ben,m araca mı özgü yoksa tüm araçlarda mı var?

Durun tahmin edeyim:
    -test surusu yapmadan aldiniz. Cam tavanin ve led farlarin cazibesi uykulariniz kacirdi. Yolda trafikte otoparkta sportage gorunce donup donuo tekrar baktiniz. Esinize iste bizimki de boyle olacak dediniz....
    Hos geldiniz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı test etmedim çünkü kiraladım 1 yıllığına :) Sırtımda hissetmek derken yolda üzerinden geçtiğim her taşı, çıkıntıyı hissediyorum. Evet vites geçişi çok iyi ama araba hızlanmıyor. Tabii bunda dizel alışkanlığı da söz konusu...
  • Bir de kış lastiği aynı ebatta mı almalı?
  • turphan T kullanıcısına yanıt
    Çok Suv test ettik babama Suv araç alırken.Darbe Emişte Sportageyi en başlara yazarım.Diğerlerinde daha sert bir yürüyen aksam ve o dediğiniz yolu hissetme duygusu var.Ya da bize öyle gelmişti bilmiyorum
    C4 hatback bir araba alçak olduğu için yol tutuşta çok sert süspansiyon yapmasalar bile biraz daha yumuşak olabilir ama Sportagenin darbe iyişi baya iyi yani.Ona rağmen yol tutuş konusundada eli baya güçlü süspansiyon geometrisi iyi diye düşünüyorum
    Dizelde Birden Turbo ve tork verdiği için atmosferik motorda Turbo yok, tork düşük ve o düşük torku bile 5000 devirde veriyor.4500 devir ve üstü çevirdiğinizde klasik atmosferikler gibi gayet iyi gidiyor bence sıkıntı yok performansı güzel
    Ama Dizelin o 3000 devire kadar verdiği Tork ve Turbo atmosferik hiçbir araçta olmaz .Devir çevir vites düşür anca öyle gider bu arabalar o zaman iyi gidiyor ama daha çok yakıyor.Lpg taktırıp gazlıyadabilirsiniz çok seçenek var
    1 Yıllıkta kiralamışssınız demekki aracı bilerek aldınız.O zaman sıkıntı yoktur herhalde sizin açınızdan

• quote:

Bir de kış lastiği aynı ebatta mı almalı?

Kış lastiği alırken taban genişliği 1 cm daha küçük alınabilir hemde daha hesaplı olur. Lastik hesaplama modülü kullanarak uygun lastiği sorgulayabilirsiniz. ( aradaki fark % 2,5 tan fazla olmamalı )

Lastik hesaplama
  • Arkadaşlar 4 adet toyo kış lastiği var.muhtemelen 4-5000 km yol yapmıştır .satmak istiyorum ilgilenen varsa msg atabilir (Ankara 700 tl)
  • c a g a t a y kullanıcısına yanıt
    hancook optimo model
  • aracıma kış lastiği takmak için 1 takım çıkma jant bakıyorum. satan ya da bilgisi olan var mıdır ? fiyatlar değişken. çatlak, kaynak görmüş vs olmasın yeterli ufak tefek çizikler gözardı edilebilir. max.1000 TL ye kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atayerel -- 12 Aralık 2015; 18:03:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atayerel

aracıma kış lastiği takmak için 1 takım çıkma jant bakıyorum. satan ya da bilgisi olan var mıdır ? fiyatlar değişken. çatlak, kaynak görmüş vs olmasın yeterli ufak tefek çizikler gözardı edilebilir. max.1000 TL ye kadar

Aslında kış lastiği için ayrı jant almalı mı sizce ? Senede 2 kere jant lastik değişimi lastik yanaklarına jant a falan zarar verir mi ?
  • quote:

quote:

aracıma kış lastiği takmak için 1 takım çıkma jant bakıyorum. satan ya da bilgisi olan var mıdır ? fiyatlar değişken. çatlak, kaynak görmüş vs olmasın yeterli ufak tefek çizikler gözardı edilebilir. max.1000 TL ye kadar

Aslında kış lastiği için ayrı jant almalı mı sizce ? Senede 2 kere jant lastik değişimi lastik yanaklarına jant a falan zarar verir mi ?

Hocam depoda bekleyecek lastikler için ayrı jant almaya gerek yok, savurganlık olur.

Yazlık veya kışlık lastiklerinizi kullanmadığınız zamanlarda bir depoda bekletecekseniz şayet şuna dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Kuru ve aşırı soğuk veya sıcak olmayan bir mekanda bekletmemeniz lazım gelir. Örneğin evin terasında veya açık balkonunda bekletmeyin. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk havalar lastiklerin yapısını bozar.

* Eğer JANTSIZ olarak muhafaza edecekseniz lastikleri yatay değil yere dik olarak istiflemeniz gerekir. Aklınıza gelir de fırsat bulursanız ayda bir lastikleri çevirin.

* Ya da lastikleriniz JANT ÜZERİNE TAKILI vaziyette ise jantları yere yatay olarak ve fazla yer kaplamasın diye üst üste koyarak bekletebilirsiniz.

• yaş demişim daha girmemişim konuşulmuş bişeyler:) araç yaşlı aracı değil kesinlikle ben sadece geneldeorta yaş ve üzeri kullanıcılarda gördüm..tiguan da kesinlikle öyle..genelde genç insanları qq ların içinde gördüm..muhtemelen bence parasal nedenlerden dolayı..gençler alırken pat diye 70 80 binlere çıkamıyorlar ve aracı fazla kulanacakları için yakıttan da çekiniyorlar ve insanlar da sportageden uzaklaştırıyor almak isteyenleri fazla yaktığı için..ben benzinli otomadik astra istiyordum eşim illede dizel olsun dedi ve dizel otomatik leon aldım..
    bence 100 bin lira altında cx3 ten sonra en güzel suv sportage..şimdilik araç değişmekten vazgeçtim ama spo aklımda haala:)
  • bu spolada bazılarında stoplar ledmiş gibi komple yanıyo bazılarında bagaj tarafına sarkmıyor yıl farkı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

quote:

Hocam depoda bekleyecek lastikler için ayrı jant almaya gerek yok, savurganlık olur.

Yazlık veya kışlık lastiklerinizi kullanmadığınız zamanlarda bir depoda bekletecekseniz şayet şuna dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Kuru ve aşırı soğuk veya sıcak olmayan bir mekanda bekletmemeniz lazım gelir. Örneğin evin terasında veya açık balkonunda bekletmeyin. Aşırı sıcak ve aşırı soğuk havalar lastiklerin yapısını bozar.

* Eğer JANTSIZ olarak muhafaza edecekseniz lastikleri yatay değil yere dik olarak istiflemeniz gerekir. Aklınıza gelir de fırsat bulursanız ayda bir lastikleri çevirin.

* Ya da lastikleriniz JANT ÜZERİNE TAKILI vaziyette ise jantları yere yatay olarak ve fazla yer kaplamasın diye üst üste koyarak bekletebilirsiniz.

Teşekkürler, evet saklama koşulları konusunda bilgi edindim ben de. UYgun fiyata da çıkma jant bulunca almış oldum. depoda saklayacağım tekerlekleri straplarla asılı olarak hiçbir yere temas ettirmeyeceğim ve jelatin ile sarınca hava ile de temasını büyük oranda kesmeyi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: sleymn

bu spolada bazılarında stoplar ledmiş gibi komple yanıyo bazılarında bagaj tarafına sarkmıyor yıl farkı mı?

2013 hatta 2014 dahil galiba 2.0 lt dizel en üst donanımlarda normalde LED stoplar mevcut. Ancak 2014 ten itibaren en alt donanım dahil LED gibi full yanan farklı stoplar kullanılıyor. keske LED olsaydı diyor insan tabiki :)
  • sleymn kullanıcısına yanıt
    2014 ve üstü modellerde Arka Stoplar makyajsıza göre farklı.2014 Ve üst yıllardaki modellerde en alt donanım olsa bile Farları açtığınız zaman arka Stoplar aynı led gibi yanıyor çok hoş duruyor süper yapmışlar.
    Çünkü Yolda bakıyorum araba Beyaz Stoplarda kırmızı yanıyor arkadan efsane duruyor çok hoşuma gidiyo benim.Gözümü alamıyorum yani çok beğeniyorum :)Led mi değil mi bilmiyorumda LED ışığa baya benziyor çokta güzel oluyor ama sadece 2014 ve üstünde makyajlı kasalarda var bu
  • arkadaşlar merhaba sportage nin 2. yıl bakımında neler yapılıyor?? balıkesir bayisi 730 tl istedi bana çok geldi.. yakında yaptıran arkadaşlar varsa kaça yaptırdı??
  • Arkadaslar abiler aradım taradım net bilgi bulamadım. Bu spolar otomatik olanları kmde lpg benzin karma sistemde kaç kuruş yakıyor. Lpg+benzin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel sportage kesinlikle cok yakmiyor. Babamin 1.6t 180 lik cosmo insignianin 13 litre yaktigi güzergahta abimin sportage 9.5 litre yakiyor 1km lik kisa guzergah ve soguk arac icin mukemmel degerler bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12831284128512861287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.