Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1276. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.257
Cevap
186
Favori
2.711.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Araçtaki tuşlarla ilgili uyumsuzluk yok. Sadece cihazların radyo kalitesi, istasyonların isimleri kutucuklar şeklinde olmalı, dokunmatik hassasiyeti, çözümürlüklerine dikkat etmek gerekiyor. Çoğunda tv var. Tv için anten değişimi gerekiyormuş. Burada net iyi mi kotu mu bilmek zor çoğu seri üretimli çin malı firmalar alıp isim bastırıp satıyor.. Google sportage navigasyon diye arattiginizda forum. Başlıkları var onlari da okuyun derim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 8 Ekim 2015; 19:43:58 >
  • Ben aracımı yarın teslim alacağım.Necvox platinium serisi benimki de ancak ben 1500TL ye aldım.ön arka tampon koruma,yan basamak ve cam filmine de 500 TL verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hooliganist

Ben aracımı yarın teslim alacağım.Necvox platinium serisi benimki de ancak ben 1500TL ye aldım.ön arka tampon koruma,yan basamak ve cam filmine de 500 TL verdim.

Bedavaya almışsınız hepsini, aracı kaça nereden aldınız acaba? Hangi model?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jedi_bayoz

Bu arada kış lastiği tavsiyesi alabilirmiyim. 225/60/17

Kullanmış olduğum lastiklerden tavsiye verebilirim.

Michelin Alpin A5 ve Goodyear Ultra Grip 9 konusunda iyi lastikler. Fiyat olarak ucuz gibi gözüksede Ultra Grip 9 Alpin A5'ten aşağı kalmaz hatta bazı yorumlarda daha iyi olduğu bile söyleniyor.
    Bunun dışında kullanmadığım ama hakkında çok olumlu yorumlar okuduğum Nokian lastikleri var.

Kış lastiği alacaksanız illa ki aracın orjinal lastik ebadında almanız şart değil. Kış şartlarında özellikle karlı ve buzlu yollarda daha dar tabanlı lastiklerin yola daha iyi tutunup daha az kayacağını söyleyebilirim. Böyle bir seçim aynı zamanda daha az maliyetle cebinizi ısıtacaktır.

Bu lastik hesaplama modülü ile aracınıza alternatif lastik ebatlarını kontrol edebilirsiniz. Yalnız dikkat edin aradaki fark % 3'ü geçmesin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 9 Ekim 2015; 11:30:03 >

• runelgna kullanıcısına yanıt
    Bayraktar kia, concept plus otomatik. 75.500 TL+ Aksesuar la 77.500 TL.
  • quote:

Nokian weatherproof, nokian hakkapelita r2
  • quote:

Orijinalden alıntı: atesdonanim

Merhaba arkadaşlar,

Sportage COMFORT Otom. ile aranıza katılıyorum

Yeni spo yu bekleyeyim dedim ama hem görünüşünü beğenmedim hem de Hyundai tuscon fiyatları ile paralel olacağından o kadar çıkmak istemedim.

Sevdiğim, bildiğim kasada karar kıldım.

Aracı yarın alacağım. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim

Alıntıları Göster
    merhaba arkadaşlar arkasında eco dynamics yazanlar full olan modeller değilmi? gsl plus eco yazıyor ilanda ama ruhsatında bununla ilgili bir ibare yok sizin ruhsatlarda donanım modeli yazıyormu?

• quote:

Orijinalden alıntı: teco1497

merhaba arkadaşlar arkasında eco dynamics yazanlar full olan modeller değilmi? gsl plus eco yazıyor ilanda ama ruhsatında bununla ilgili bir ibare yok sizin ruhsatlarda donanım modeli yazıyormu?

Alıntıları Göster
    Bir arkadaş toyo kış lastiği önermişti. Ben de fiyatı çok uygun diye 4 adedini 1.200 TL'ye almıştım geçen sene. Ama karda çok iyi olmasına karşın, yağmurda inanılmaz kayma yapıyor. Bazen duramayacak diye korkuyorum. Lastikte ucuza kaçmamak gerektiğini iyice anladım. Bence iyi bir kış lastiği alın kesin.

• quote:

Bayraktar kia, concept plus otomatik. 75.500 TL+ Aksesuar la 77.500 TL.

Valla bedavaya almışsınız hocam, iyi günlerde kullanın.
  • quote:

Michelin Cross Climate var 215/60/17 bunu takanda var. Facebook Sportage Sevdalıları grubu var ordaki konulardan görebilir bilgi alabilirsiniz... Lastik Hem yazlık Hem kışlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: teco1497

SLS yazar. GSL PLus Eco donanım ve S&S olayıdır ve en fulldür. Bagaj kapağında Ecodynamic yazıyorsa en full olandır. Birde yuvarlak yol bilgisayarına dikkat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: runelgna

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: runelgna

Merhaba arkadaşlar, ben de aranıza katıldım. Concept plus otomatik sirius gri 76000 e aldım bugün aracı, inş. pazartesi teslim alacağım. Sizlere sormak istediğim bir şey var, servis mulitmedia cihazı olarak Necvox Platanium takıyor bir tek 2400₺, başka marka ben dışarıdan alayım size taktırayım diyorum kabul etmiyorlar, ben garanti bozulmaması adına bu 2400₺ yi servise bayılmak zorunda mıyım? Var mı öneriniz?

Aynı cihaz bende var 5 gün önce servisten geldi arıza listesi;
    1- Araç kapandıktan sonra cihaz kendiliğinden çalışıyor. (Farketmezsek sabaha kadar açık kalacak.)
    2- Usb-sd Card çoğu zaman görüntü var ses yok. Defalarca kapatıp açmam gerekiyor.
    3- Navigasyon Sesi ayarlanmıyor ( önceden ayarlanabiliyordu yani nasıl yapılacağını biliyorum)
    4- Ekran düzgün açılmıyor (bazen yeşil - kırmızı - mavi bazen karıncalı bazende ters ekran açılıyor)
    5- Geri görüş kamerasının görüntüsü kafasına göre takılıyor ( yarım - çeyrek ekran, farklı renk ekran yada hiç göstermiyor)
    6- DVD den herhangi bir görüntülü medya izlerken menüye girip ayarlara basınca rusça tarzında menü çıkıyor.(Belirli bir ücret karşılığında aldığımız ürün tam anlamıyla kullanımı Türkçe olmalıdır)
    7- Direksiyon kumandası geri kumanda ediyor ileri kumanda etmiyor(Bir sonraki müzik parçasına gitmiyor, bir öncekine gidiyor).
    Genel Garanti Şartlarının 4. Maddesine göre 4’ten(dört) fazla arızanın ortaya çıkması sonucunda ürünün ücretsiz olarak değiştirilmesini talep ediyorum.
    Sonuç ; 2 gün önce montajı yapıldı dün yine 4 numaralı arızayı yaptı, 6 ve 7 nolu arızalar tamam ama platinum ekranı değil. 1 hafta daha bekleyip diğer arızaları takip edeceğim. Ayrıca servis düzgün iş yapmamış eksik vida mevcut ve yeni garanti etiketlerini bile yapıştırmamışlar çok ilginç.
    Normalde bu durumda yenisi ile değiştirmeleri gerekirdi. Ne olacağını zaman gösterecek.

Opaldaki adam cihazı öve öve bitiremedi oysaki, vihazın işlemcisi çok iyi dedi, işlemcinin marka modeli ne dedim bilemedi :) Komedi gibi vallahi, geçmiş olsun diyorum size.

quote:

Orijinalden alıntı: neos11

Gereksiz pahalı ben tavsiye etmiyorum. Bir kaç marka var navitech 1200 gibi fiyata fakat sportage uygun navilerde dikkat edilecek husus android olması cihazın fakat bu android yazılımlı cihazlara radyoda cızırtı sorunu var bu yazılım la düzelirmi bilinmez fakat radyoda cızırtı sorunu yapmayan sizin bahsettiğiniz ürün şu an en iyisi fakat asıl fiyatı o değil 1900 gibi fiyatta olması gerekiyor.

Bende taktırmadım yurtdışından düzgün cihaz bulursam alıp kendim gözmün önünde taktırırım .

Servise taktırmak servis çok kalabalık oluyor ince işçilik beklenmediği için ben titizim dışarda elektronikçiler var profesyonel onlara taktırırım biraz bekleyeceğim sizde bekleyin yada şu aşamada 1200 gibi olan navitech olanı düşünün taktırın servise karar sizin.

Ben Türkiyede Android cihaz olarak şunu buldum :http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-goruntu-sistemleri-multimedya-oynatici-navimex-kia-sportage-android-multimedia-kamera-anten-hediyeli-231974894/detay/ haftaya gelecek dedi, cızırtı sorununu duymuştum acaba bunda da aynı sorun olur muki? Bu arada Navitech kullananan tanıdığınız var mı? Direksiyondaki tuşlarla tam uyumlu mu cihaz? Sitesine baktım, özelliklerini açıklamak yerine navigasyonu övüp durmuşlar, sanırım analog tv yok navitech'te.

BOSON u tavsiye edebilirim. Youtube da vidyoları da mevcut inceleyebilirsiniz. Cihaz da iyi, müşteri servisleri de. Aldıktan sonra Mireo navigasyon istedim kendilerinden zarf içinde flas bellekte yükleme talimatları ile birlikte gönderdiler.

https://www.youtube.com/watch?v=CAh7pmjPYsE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atayerel -- 9 Ekim 2015; 15:12:57 >

• Lastik aldığımda hep nokian aldım . Nokian h ile başladım şu anda nokian line dört mevsim.
    Kış lastiklerini söylemiyorum bile mükemmel.
    Sportage için nokian suv için modellerde süper taş toplamıyor taş fırlatmıyor gibi ayrıntı özellikleri var.

Nokian yol tutuş olarak gayet iyi konforlu .

6 yıldır nokian tercih ediyorum sertleşmiyor bu arada sportage kış lastiği nokian alacağım .

Kafanızda kusku olmasın derim.
  • quote:

Ben aracımı yarın teslim alacağım.Necvox platinium serisi benimki de ancak ben 1500TL ye aldım.ön arka tampon koruma,yan basamak ve cam filmine de 500 TL verdim.

1500 iyi fiyat kullanın lütfen görüşlerinizi paylaşın ve hangi bayiden aldıysaniz yazın beğenirseniz bende alacağım.

Tekrar hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 9 Ekim 2015; 17:03:55 >
  • atayerel A kullanıcısına yanıt
    Boson malzeme yazılım olarak iyi fakat görsel olarak yazılımı iyi değil . Radyoda cızırtı yapmıyor bu arada ve fiyatı 2250 verdiler serviste pahalı geldi.
  • quote:

Boson malzeme yazılım olarak iyi fakat görsel olarak yazılımı iyi değil . Radyoda cızırtı yapmıyor bu arada ve fiyatı 2250 verdiler serviste pahalı geldi.
    Arkadaşlar merhaba, arabamı teslim aldım bugün :) Yalnız yol bilgisayarında 100km de 20 lt harcayacak görünüyor, düzelir mi bu sonra? :O
  • Direksiyon sol tarafta reset tuşu var ona basılı tutup sıfırlayın. 13 lt olarak ilk etapta devam edecek. Eco mod olmasınadq dikkat edin.

Km kaçta idi aldığınzda , paspas sadece lastik i vardı halı paspasları varmı.

Navinin resimlerini çekip bize bilgi verin merakla bekliyorum .

Hayırlı olsun ilk izlenimleriniz nasıl iyiki almışmıyım dedinizmi
  • quote:

Direksiyon sol tarafta reset tuşu var ona basılı tutup sıfırlayın. 13 lt olarak ilk etapta devam edecek. Eco mod olmasınadq dikkat edin.

Km kaçta idi aldığınzda , paspas sadece lastik i vardı halı paspasları varmı.

Navinin resimlerini çekip bize bilgi verin merakla bekliyorum .

Hayırlı olsun ilk izlenimleriniz nasıl iyiki almışmıyım dedinizmi

Merhaba, araca geçince dediğinizi yapacağım, km 18 idi aldığımda, bunu bir problem edinmeli miyim acaba? Paspas lastik, altında halı var mı dikkat etmedim. Naviyi taktırmadım :) İyi ki almışım diyeceğim inş. ama eski aracım corsaydı, o yüzden şu an biraz tuhaf hissediyorum araçta, sanki sağını solunu vuracakmışım gibi :)

• runelgna kullanıcısına yanıt
    Km normal sorun yok. 20lt benzin oranı belirttiğiniz için acaba kullanmışlarmı demiştim. Söylediğiniz km gayet normal.

Evet araç cüsseli bende acaba olmuştum buradaki saygıdeğer dostlardan yardım almıştım. Araç rahat kullanılıyor alışmak önemli demişlerdi. Haklı olduklarını söyleyebilirim.

Corsadan sonra size baya yüksek sağ sol yaklaşımlar zor gelecek ilk etapta stres yapmayın alışmak aracın hacmine hakimiyet gün geçtikçe artacak.

Paspaslar bndede lastik vardı halıyı almışlarmı diye düşünmüştüm lastik hediye olup bağajda duruyordu showromda .

Aracının lastik supap metal kapaklarını çıkar çalıyorlar benimkini geçnlrde çaldılar. Sorun zihniyet kapak tabikide değil eee işte bu tarz insanlar silecekte çalarlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neos11 -- 9 Ekim 2015; 18:58:18 >
  • quote:

Km normal sorun yok. 20lt benzin oranı belirttiğiniz için acaba kullanmışlarmı demiştim. Söylediğiniz km gayet normal.

Evet araç cüsseli bende acaba olmuştum buradaki saygıdeğer dostlardan yardım almıştım. Araç rahat kullanılıyor alışmak önemli demişlerdi. Haklı olduklarını söyleyebilirim.

Corsadan sonra size baya yüksek sağ sol yaklaşımlar zor gelecek ilk etapta stres yapmayın alışmak aracın hacmine hakimiyet gün geçtikçe artacak.

Paspaslar bndede lastik vardı halıyı almışlarmı diye düşünmüştüm lastik hediye olup bağajda duruyordu showromda .

Aracının lastik supap metal kapaklarını çıkar çalıyorlar benimkini geçnlrde çaldılar. Sorun zihniyet kapak tabikide .

Çok teşekkür ederim hocam yardımlarınız için, dediklerinizi yapacağım.

• 
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.