Şimdi Ara

Yeni Kia Sportage Alanlar ve Alacaklar (1264. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27.258
Cevap
186
Favori
2.711.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu arada bilgi amaçlı olsun diye yazıyorum. Özel jel bir aküymüş. Rocket marka, start stoplu ve 72 amperlik bir akü. 2 yıl garantisi var. Ben internette bulamadım bu arada :) Bu start stop bana yaptırdığı tasarrufun üzerinde bir gidere yol açtı. Navigasyon da acaba 2 yılda akünün bitmesine etki etmiş midir diye de merak ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.
  • Arkadaşlar
    2015 otomatik premiumda eco modu var mı? Start / stop değil. Alt devirlerde vites değişimi sağlayan tasarruf modu gibi bir tuş. 2014 lerde var deniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luganis -- 5 Ağustos 2015; 10:05:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soyk

Bu arada bilgi amaçlı olsun diye yazıyorum. Özel jel bir aküymüş. Rocket marka, start stoplu ve 72 amperlik bir akü. 2 yıl garantisi var. Ben internette bulamadım bu arada :) Bu start stop bana yaptırdığı tasarrufun üzerinde bir gidere yol açtı. Navigasyon da acaba 2 yılda akünün bitmesine etki etmiş midir diye de merak ediyorum. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Bende eski bir bilgi var, yaklaşık 5 senelik.

İstanbul Aksaray tarafında bir firma, orijinal rocket aküleri getirip satıyordu. Hem de servislerin yarı fiyatına.

Araştırdım, bir iletişim bilgisi bulamadım ama eski forumlarda defalarca konusu geçmişti...
  • luganis L kullanıcısına yanıt
    Var Evet Bende Bugün saat 18.00da aracımı alıcam 2015 consept plus otm Eco Modu var gaz tepkilerini öldürüyor ama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OğuzQ7 -- 5 Ağustos 2015; 12:44:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OğuzQ7

Var Evet Bende Bugün saat 18.00da aracımı alıcam 2015 consept plus otm Eco Modu var gaz tepkilerini öldürüyor ama

Yeni aracınız hayırlı olsun. Darısı başımıza diyelim. Tasarruf etmek isteyenlere fırsat olur. Cevabınız için teşekkürler.

• soyk S kullanıcısına yanıt
    Akünüzün bitmesinin nedeni serviste beklerken aracı açık bırakmaları ve iç lambalar, farlar ve alarm sistemi için aküden yemesidir. Uzun süre serviste bekleyen bütün araçlarda bu olur, bence servise onların hatası olduğunu söyleyip ücret ödemeyi reddetmeniz iyi olurdu. 2 yıllık akü bitmez başka koşulda, navigasyon veya SS ile ilgisi yok durumun.

• quote:

hayırlı olsun. ne kadara aldınız aracınızı?
  • aracına lpg taktıran var mı?. atiker 5 yıl motor koruma veriyor diyorlar, uyumlumudur, inanalım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trouble1

Arkadaşlar kia sportage premium aracımı satmak zorunda kaldığım için ilan koydum 2014 premium otomatik 9.000 de temiz araç arayan varsa sıfır almasına gerek yok aracın fiyatınıda normal yazdım isteyen bakabilir. Malum site ilan no: 222724054

hayırlı olsun. yalnız malum site deyince, aramadığım torrent sitesi kalmadı hayırlı olsun. yalnız malum site deyince, aramadığım torrent sitesi kalmadı . taa sonradan anladım, içim mi fesat nedir

• sevgili üstadlar ben size demedimmi bu lpg muhabbeti bitmez,bizim millet iki sayfa öncesini okumaz diye.hatta iki msj.öncesini okumuyolarmış)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih2671

sevgili üstadlar ben size demedimmi bu lpg muhabbeti bitmez,bizim millet iki sayfa öncesini okumaz diye.hatta iki msj.öncesini okumuyolarmış)))

Hocam siz en az zaiyatla kendinizi kurtatin da....
    anlayana sivrisinek saz...anlamayana davul zurna az....

• Kesinlikle haklısınız. Çoğu kişi sayfaları incelemeden, "hap halinde" bilgi istiyor. Kendileri bilir. Biz görüşlerimizi vs yazdık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: barantula

quote:

sevgili üstadlar ben size demedimmi bu lpg muhabbeti bitmez,bizim millet iki sayfa öncesini okumaz diye.hatta iki msj.öncesini okumuyolarmış)))

6000 tl.ye taktırdım 5000tl.ye razı oldum mahkemeye gitmeden.parayı servis vercek.abi söktükten sonra mahkemeye git bende bıktım bunlardan diyo.
  • quote:

quote:

quote:

6000 tl.ye taktırdım 5000tl.ye razı oldum mahkemeye gitmeden.parayı servis vercek.abi söktükten sonra mahkemeye git bende bıktım bunlardan diyo.

Allah kurtarsin fatih bey...

• hocam fırça fırça nereye kadar .
    ben neşeli adamımdır.
    sizin gibi dert çekeceğime, veririm konunun geçtiği sayfanın linkini arkadaş okusun.
    çuvaldızı batırırken, az da iğneyi kendinize batırın.
    illa insanda davranış değişikliği yaratmaya çalışıyorsunuz.
    ben böyleyim, siz öylesiniz. bu iş bu kadar basit.
    farklılığımızı kabullenmek bir konu.
    ötesinde yardım edip etmemek ayrı bir konu.
    kuru fırça atmak, o da apayrı bir kişilik meselesi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Allah kurtarsin fatih bey...

tşk.ederim.kurtarcak inşallah)))

• quote:

Orijinalden alıntı: beyoglubeyy

hocam fırça fırça nereye kadar .
    ben neşeli adamımdır.
    sizin gibi dert çekeceğime, veririm konunun geçtiği sayfanın linkini arkadaş okusun.

quote:

hocam fırça fırça nereye kadar .
    ben neşeli adamımdır.

sende haklısın...

• quote:

aracına lpg taktıran var mı?. atiker 5 yıl motor koruma veriyor diyorlar, uyumlumudur, inanalım mı?

Atiker takacağınıza Romano taktırın daha iyi yada 700-800 lira koyun Zavolli Landirenzo taktırın.

Benim araçta Zavolli karma sistem var.

• Arkadaşlar Arabadaki Herşeyi çözdüm hemen hemende Bu gece Bursada baya bir yağmur yağdı Arabanın ön camlar hemen buğulandı bende ilk defa Dual klima kullanıyorumda En sağda ön ve arkayı buğu temizleyen ısıtan 2 düğme var onlara bastım ona basınca arabadaki Klimada calıştı yani ben Klimanın calısmasını istemiyorumki sadece Buğuyu temizlesin neyse işte ön ve arka 2sine bastım 2sinide baya hava üfledi Hemen temizledi.Ama Klimada calısıyordu o arada Ac ye bastım klimayı kapadım Ondan Sonra off a bastım ön ve arka cam buğu acık ama Offa basınca ön camdaki Buğu Kesildi hava vermeyi bıraktı.Yani Bu arabada Buğuyu çözmesi için Klimanın açık mı olması gerekiyor ?
    ilk defada kullandığım için çok bilmiyorum Kullanım kılavuzuna baktım orada bacak ,göğüs ve ön e doğru 3 tane düğme var Başın üstünü gösterene basıcakmışız buğuyu çözmek için Yani Buğu Çözücü düğmesine basmassak Başın üstünü gösteren yere yani o moda bassak Bile Aracın Buğusu Çözülürmü dış hava temizleyici iç hava temizleyici falan yazıyor Fan Hızı yazıyor yani arkadaşlar kısacası Bana Bu Klima işini anlatırmısınız Bi Anlamadım ben Hiç birşey Yani sadece Buğu Düğmesine basıp Ac yi kapatsak Klima çalışmaz Diymi Çünkü Bende Öyle yaptım sanki böyle ufak ufak cok az soğuk hava geliyordu Sanki Klimadan ya da ben öyle hissettim. Yani Bu Dual Klima olayını anlatırsanız sevinirim arkadaşlar İyi Forumlar......

• quote:

Arkadaşlar Arabadaki Herşeyi çözdüm hemen hemende Bu gece Bursada baya bir yağmur yağdı Arabanın ön camlar hemen buğulandı bende ilk defa Dual klima kullanıyorumda En sağda ön ve arkayı buğu temizleyen ısıtan 2 düğme var onlara bastım ona basınca arabadaki Klimada calıştı yani ben Klimanın calısmasını istemiyorumki sadece Buğuyu temizlesin neyse işte ön ve arka 2sine bastım 2sinide baya hava üfledi Hemen temizledi.Ama Klimada calısıyordu o arada Ac ye bastım klimayı kapadım Ondan Sonra off a bastım ön ve arka cam buğu acık ama Offa basınca ön camdaki Buğu Kesildi hava vermeyi bıraktı.Yani Bu arabada Buğuyu çözmesi için Klimanın açık mı olması gerekiyor ?
    ilk defada kullandığım için çok bilmiyorum Kullanım kılavuzuna baktım orada bacak ,göğüs ve ön e doğru 3 tane düğme var Başın üstünü gösterene basıcakmışız buğuyu çözmek için Yani Buğu Çözücü düğmesine basmassak Başın üstünü gösteren yere yani o moda bassak Bile Aracın Buğusu Çözülürmü dış hava temizleyici iç hava temizleyici falan yazıyor Fan Hızı yazıyor yani arkadaşlar kısacası Bana Bu Klima işini anlatırmısınız Bi Anlamadım ben Hiç birşey Yani sadece Buğu Düğmesine basıp Ac yi kapatsak Klima çalışmaz Diymi Çünkü Bende Öyle yaptım sanki böyle ufak ufak cok az soğuk hava geliyordu Sanki Klimadan ya da ben öyle hissettim. Yani Bu Dual Klima olayını anlatırsanız sevinirim arkadaşlar İyi Forumlar......

Dostum daha önceki arabalarınızda hiç defrost işlemi yani camlardaki buğuyu kaldırma işlemi yapmadınız mı?

Bahsettiğiniz durum Sportage için değil tüm arabalar için geçerlidir. Camlardaki buğuyu hızlıca kaldırmanın tek yolu defrost yapmaktır. Defrost yaptığınızda klima açılır ve son hızla üfleme yapar. 4-5 saniye içinde aracın camlarındaki buğu kaybolur. Sorduğunuz gibi klimanın açık olması gerekir. Ayrıca klimanın çalışmasını neden istemediniz? Yakıt sarfiyatı yüzünden mi? Klimayı kışın kullanmadığınız zaman bile en azından defrost işlemi için veya haftada bir 5-10 dakika çalıştırın.

Bu arada klimayı kullanmak yakıt tüketimine büyük bir yük getirmez. Klima kullanmı tahminen %10 kadar yakıt sarfiyatını artırır. Özellikle şu havalarda tasarruf yapmaya değmez. Sözüm meclisten dışarı altında 100-150K arabalarda şu havalarda cam açık gezenleri görüyorum.

Dual klima adından anlaşılacağı üzere çift yönlü klima demektir yani hem sağa hemde sola aynı anda farklı ısılar verebilirsiniz. Diyelim ki şöför soğuk hava isterken sağ tarafta oturan yolcu daha ılık bir hava tercih ediyor. Siz kendinize ayrı sağdaki yolcuya ayrı ısı verebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 12621263126412651266
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.